Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2007 innova
    cillop gibi biricik innovam fsm'de haczedildi kavacık yediemininde yatıyor 1 aydır. 30 bin tl Borç lazım :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk arkadaşlar, ilk olarak sormak istediğim ön fren çok kötü, sanki hiç sıkmıyor gibi sert, normal bir durummu yoksa tavsiye edeceğiniz bir şey varmı
    Şimdi sıkmıyor derken levyeyi çekince tutmuyormu? yoksa levye aşşağıya kadar iniyor zar zormu tutuyor 1.Balatalarını kontrol ettir 2.Fren diskinde yağlanma olabilir biraz benzinli bir bezle diski iyice sil.3.fren hidroliğini kontrol ettir bitmiş veya eskimiş olabilir, eksikse dot3 veya dot4 hidrolik fren yağıyla seviyeyi tamamla.4 fren hortumunda mekanizmaya giren bağlantılarda hidrolik sızıntısı olabilir kontrol ettir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

Alıntı jokereight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cillop gibi biricik innovam fsm'de haczedildi kavacık yediemininde yatıyor 1 aydır. 30 bin tl Borç lazım :(
    Geçmiş olsun..

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sıkmıyor derken levyeyi çekince tutmuyormu? yoksa levye aşşağıya kadar iniyor zar zormu tutuyor 1.Balatalarını kontrol ettir 2.Fren diskinde yağlanma olabilir biraz benzinli bir bezle diski iyice sil.3.fren hidroliğini kontrol ettir bitmiş veya eskimiş olabilir, eksikse dot3 veya dot4 hidrolik fren yağıyla seviyeyi tamamla.4 fren hortumunda mekanizmaya giren bağlantılarda hidrolik sızıntısı olabilir kontrol ettir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

Geçmiş olsun..
    haftasonu hidroliğini değiştirip havasını aldım, levyenin fren merkezinde basınç uyguladığı pistonu(etrafı lastikle kaplı) yağladım, fren diskini temizledim(sellozik tiner ile sildim) sorun %80 düzeldi, fren papuçları çok sert diye düşünüyorum ama şimdilik bu frenler idare eder eskisi çok kötü idi,
    arka fren kolu ve ayaklıklar eğilmişti ve sehpası açılıp kapanmıyordu, söktüm fren kolunu düzelttim, bağlantıyı sağlayan mili ve yataklarını temizleyip yeniden yağladım, sehpası ve fren kolu düzeldi, vites kolunu kendime göre ayarladım,artık motoruma daha sağlıklı binebileceğim
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftasonu hidroliğini değiştirip havasını aldım, levyenin fren merkezinde basınç uyguladığı pistonu(etrafı lastikle kaplı) yağladım, fren diskini temizledim(sellozik tiner ile sildim) sorun %80 düzeldi, fren papuçları çok sert diye düşünüyorum ama şimdilik bu frenler idare eder eskisi çok kötü idi,
    arka fren kolu ve ayaklıklar eğilmişti ve sehpası açılıp kapanmıyordu, söktüm fren kolunu düzelttim, bağlantıyı sağlayan mili ve yataklarını temizleyip yeniden yağladım, sehpası ve fren kolu düzeldi, vites kolunu kendime göre ayarladım,artık motoruma daha sağlıklı binebileceğim
    Sorun hallolmuş iyi, bu tür sorunlar basit ama can sıkıcıdır, bundan sonra daha dikkatli olursun,balatalarında aşınmış gibi onlarıda bir ara değiştir innovanın ön fren sistemi komple nissin olduğundan baya kalite parçalardan üretilmiştir bakımı arada yapılırsa(temizleme hidrolik kontrolü)hiçbir sorunla karşılaşmassın nissin olan bütün sistemler cbr 600 cbf 500 hornet 900 cbr 600rr 1000rr gibi makinalrdada aynı marka mevcut..

Arkadaşın innovası(Murat-Esk.) aküsüz çalışıyordu hepten bitirmiş aküyü, aküyü alıp nesi var bakalım dedik o da akünün yerini bilmiyormuş,sökmediğimiz yer kalmadı dağıttık motoru

Grenajların tümünü çıkarttık,selenin önündeki plastik tapa çıkmadı yan-arka grenajları komple söktük.

Bagajın arkasında diye kafa karıştırdı yoksa bulurdum o aküyü bagajda.

Akünün içinde(kurşun - asit 5 Ah) sıvı kalmamış, eleman kapaklarının yanına ıslak mendil gibi bir şerit yerleştirmişler kısa devre yapıp aküyü kurutmuş, saf su ekleyip tamamladım elemanları yavaş şarja bağladım. Bakalım sülfatlaşmayı çözebilecek mi.

Bagajı kaldırırken de ona bağlı benzin hortumu çıktı depodaki tüm benzini boşalttı apartmanın garajına papaz olduk kokudan millet patlayacaz diye korkmuş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:13 ----------

Bugün İnnova'yı(2006 9000km) doğru dürüst kullanma imkanım oldu. Kullanımı oldukça rahat sadece sol ayağımı pade koymak biraz canımı sıktı biraz dar geldi bilmiyorum Cgl'ye alıştığımdan olabilir. Sürüşü gayet konforlu ve manevra yeteniği harika ,gidon aşırı hassas ve sportif yani tam istediğim gibi, olağanüstü bir dinamiği var.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın innovası(Murat-Esk.) aküsüz çalışıyordu hepten bitirmiş aküyü, aküyü alıp nesi var bakalım dedik o da akünün yerini bilmiyormuş,sökmediğimiz yer kalmadı dağıttık motoru

Grenajların tümünü çıkarttık,selenin önündeki plastik tapa çıkmadı yan-arka grenajları komple söktük.

Bagajın arkasında diye kafa karıştırdı yoksa bulurdum o aküyü bagajda.

Akünün içinde(kurşun - asit 5 Ah) sıvı kalmamış, eleman kapaklarının yanına ıslak mendil gibi bir şerit yerleştirmişler kısa devre yapıp aküyü kurutmuş, saf su ekleyip tamamladım elemanları yavaş şarja bağladım. Bakalım sülfatlaşmayı çözebilecek mi.

Bagajı kaldırırken de ona bağlı benzin hortumu çıktı depodaki tüm benzini boşalttı apartmanın garajına papaz olduk kokudan millet patlayacaz diye korkmuş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:13 ----------

Bugün İnnova'yı(2006 9000km) doğru dürüst kullanma imkanım oldu. Kullanımı oldukça rahat sadece sol ayağımı pade koymak biraz canımı sıktı biraz dar geldi bilmiyorum Cgl'ye alıştığımdan olabilir. Sürüşü gayet konforlu ve manevra yeteniği harika ,gidon aşırı hassas ve sportif yani tam istediğim gibi, olağanüstü bir dinamiği var.
    sele altındaki yan (onlar yekparedir) grenajları sökerken yada seleyi sökerken yanlışlıkla benzin hortumu çıktımı keşke bizlerden birini arasaydın

bir süre kymco cub yada çinli cub sürdükten sonra innovaya binince innova mercedes gibi geliyor insana ama cbf 150 de sonrada küçük geliyor ama manevrasını tutumaz hiç bir motor

birde yerler ıslanınca ayaklarınıda ıslatmasa
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sele altındaki yan (onlar yekparedir) grenajları sökerken yada seleyi sökerken yanlışlıkla benzin hortumu çıktımı keşke bizlerden birini arasaydın

bir süre kymco cub yada çinli cub sürdükten sonra innovaya binince innova mercedes gibi geliyor insana ama cbf 150 de sonrada küçük geliyor ama manevrasını tutumaz hiç bir motor

birde yerler ıslanınca ayaklarınıda ıslatmasa
    Mustafa 3 saat uğraştık garenaj sök tak,öndeki 3 civatalı grenaj dahil söktük. Japon'a az saydırmadık.

Akü gaz çıkışı yapmaya başladı 0,5A ile 10 saat normal şarj yazmış, Abus Akü.

Esk'de dün hava buzdalabı gibiydi ince ince kar yağıyordu,0 derecede 30 km gezdik, ayakları koruyan siperlik baya işe yarıyor soğuk gelmiyor.

15 saat şarjla akü şarj oldu, takıp çalıştırdık ibreler çek yaptı tek marşta çalıştı.

Motosikleti
    Mustafa 3 saat uğraştık garenaj sök tak,öndeki 3 civatalı grenaj dahil söktük. Japon'a az saydırmadık.

Akü gaz çıkışı yapmaya başladı 0,5A ile 10 saat normal şarj yazmış, Abus Akü.

Esk'de dün hava buzdalabı gibiydi ince ince kar yağıyordu,0 derecede 30 km gezdik, ayakları koruyan siperlik baya işe yarıyor soğuk gelmiyor.
    evet akü aslında çok kolayda ama malesef alt sepetin içine gizlemişler, hemde güzel gizlemişler. elini oradaki bölmeye atınca açılan küçük göz takım evrak kutusu, onun altında 2 vida var onu açınca komple akü koruma plastik çıkıyor sonrası kolay zaten. zararı yok geri topladıysan sorun yok tecrübe olmuş işte

o siperlik iyi bişey aslında ama görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor ayrıca ona burada kurye örtüsüde derler kuryeler kullanır (diz örtüsü) o siperlikten başka bir innovada gördüm inceledim , bu örtü commuter ler için yapılmış bir örtü olduğundan innovanın yan motor bloklarını kapatıyor debriyaj bölümüne rüzgar çarpmadığı için kışın bile aşırı ısınma yapıyor ayrıca dikkat edilmezse hava filtresi havalandırmasını (tam gidon altında otada bacaklar arasında) kapatıyor ama gel gelelim çok pratik ve koruyucu ayaklara bile su çamur gelmiyor

örnek

15 saat şarjla akü şarj oldu, takıp çalıştırdık ibreler çek yaptı tek marşta çalıştı.
    inanırmısın benim motorun üzerinde orjinal 5 yıllık aküsü duruyor ve gayet iyi durumda bu soğukta bile maşallahı var
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

inanırmısın benim motorun üzerinde orjinal 5 yıllık aküsü duruyor ve gayet iyi durumda bu soğukta bile maşallahı var
    Aküye tuzak kurmuş takan Mustafa eleman kapaklarının yanında ıslak mendil gibi emici şerit vardı, bu plakaları kısa devre yaptırır ve akü sıvısının kaybolmasına neden olur.

Kapaklar açık halde kurşun-asit aküyü ters çevirdim zerre asitli su kalmamıştı. Saf su ekleyince oldu.

En son o civataları gördük herşeyi dağıtmıştık,ön grenaj dahil.

Aslında ilk motorum innova olacaktı ama Kymco Activ 125 kapıştırma vs. derken kendimi Cgl'de buldum.

Motosikleti
    Aküye tuzak kurmuş takan Mustafa eleman kapaklarının yanında ıslak mendil gibi emici şerit vardı, bu plakaları kısa devre yaptırır ve akü sıvısının kaybolmasına neden olur.

Kapaklar açık halde kurşun-asit aküyü ters çevirdim zerre asitli su kalmamıştı. Saf su ekleyince oldu.

En son o civataları gördük herşeyi dağıtmıştık,ön grenaj dahil.

Aslında ilk motorum innova olacaktı ama Kymco Activ 125 kapıştırma vs. derken kendimi Cgl'de buldum.
    emin ol aktiv125 den çok iyidir cgl çünkü ikisinide kullandım

emin ol aktiv125 den çok iyidir cgl çünkü ikisinide kullandım
    Şimdi aklım innovada kaldı hangisini alayım 2 motor aklımda.
    Sıfır innova mı Kuba Str 250 mi tarzları önemsemezsek hangisi mantıklı.

http://www.kubamotor.com/new2/tr/mod...z/cross/str250

Fiyatları aynı 4300-4350Tl.

Motosikleti
    Şimdi aklım innovada kaldı hangisini alayım 2 motor aklımda.
    Sıfır innova mı Kuba Str 250 mi tarzları önemsemezsek hangisi mantıklı.

http://www.kubamotor.com/new2/tr/mod...z/cross/str250

Fiyatları aynı 4300-4350Tl.
    bana sorarsan cgl ile devam et kuba ya fidel castroya bulaşma sakınn

bişey dememe gerek yok sen zaten gerisini biliyorsun

bana sorarsan cgl ile devam et kuba ya fidel castroya bulaşma sakınn

bişey dememe gerek yok sen zaten gerisini biliyorsun
    Kuba ne yakacak 3,5 lt/100km,innovadan en az 2 katı tüketecek, pişman olacağım yine biliyorum, vazgeçmek lazım. Mantığım innova diyor. Macera taraf Kuba diyor.

Motosikleti
    Kuba ne yakacak 3,5 lt/100km,innovadan en az 2 katı tüketecek, pişman olacağım yine biliyorum, vazgeçmek lazım. Mantığım innova diyor. Macera taraf Kuba diyor.
    sadece benzin farkı mı var ?

gökhan innova bu tip motorlarla kıyaslanmaz düşünmen bile hata hele hele 125i buna emin olabilirsin

sadece benzin farkı mı var ?

gökhan innova bu tip motorlarla kıyaslanmaz düşünmen bile hata hele hele 125i buna emin olabilirsin
    Mustafa, UM (United Motors)diye geçiyor marka Jinsen ayarında kaliteli üretim Amerik'da çok tutuluyor,yabana atılacak marka değil. Kuba buradaki ismi sadece.

Gönül ister ikisini de almayı ama vosvosumu sattım 4750'e ancak 1 tane alabilirim.

Motosikleti
    Mustafa, UM (United Motors)diye geçiyor marka Jinsen ayarında kaliteli üretim Amerik'da çok tutuluyor,yabana atılacak marka değil. Kuba buradaki ismi sadece.
    gökhan yanlış anlama ama amerikada bu ve bunun gibi motorlara kimse binmez yüzüne bile bakmaz emin ol ben çok gezdim gördüm yurt dışı inan 1 tane çinli görmedim zamanında bu yalanlar dorado için söylenmişti abd den bağlanan bir üye bunlara dorado topiğinde baya bi gülmüştü hatta elemanla konuşmuştuk sonra bu konuyu..

abd de en kötü motosiklet yamaha honda aprilia ducati dir harley e binenede yanki gözüyle bakarlar

herifler sırfır nissan ı 6000$ a alıyor

gökhan yanlış anlama ama amerikada bu ve bunun gibi motorlara kimse binmez yüzüne bile bakmaz emin ol ben çok gezdim gördüm yurt dışı inan 1 tane çinli görmedim zamanında bu yalanlar dorado için söylenmişti abd den bağlanan bir üye bunlara dorado topiğinde baya bi gülmüştü hatta elemanla konuşmuştuk sonra bu konuyu..

abd de en kötü motosiklet yamaha honda aprilia ducati dir harley e binenede yanki gözüyle bakarlar

herifler sırfır nissan ı 6000$ a alıyor
    Amerika dediğim Brezilya falan İspanyolca konuşulan Venezuella dedim.Titancıların anavatanında

Abd değil.

Motosikleti
    Amerika dediğim Brezilya falan İspanyolca konuşulan Venezuella dedim.Titancıların anavatanında

Abd değil.
    tamam anladım

Mustafa bende arazi hastalığı var dağ bayır keşif yapmak vs. isteği dorukta yani önceleri sorup duruyordum İnnova ile araziye gidebilir miyim arazi performansı nasıl diye. Cgl gibi gider mi innova arazide.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler