Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Phantom 180 kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Merhabalar, bu motor 100 kmde ne yakıyor ve ortalama hızı nedir? bilgisi olan söyleyebilir mi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çanta demiri önerisi olan varmı arkadaşlar,nerden temin edilir,takan nasıl takmış bilgisi olan ?

S.a. arkadaşlar,

Ben motoru 08.08.2014 tarihinde aldım. İlk vitesli motorum olmasına rağmen alışmak için iyi bir motor. Şuan 2500 Km'de. Görüntü süper hız yok. İstediğim tarz bir motordu ama zaman geçtikçe problem çıkarıyor. Diğer motorlar çıkarıyor mu bilmiyorum ama bunda çok probleme rastladım. Ayrıca parçaları da çok pahalı. Bu arada ben geçenlerde 130 km hıza ulaştım. Zamanla kendini açıyor motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Motorun yakıtı çok iyi. 1 depo benzinle 250-300 km'ye kadar yol yaptım. Ortalama hızı ise 110-130 arası.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı rolkeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. arkadaşlar,

Ben motoru 08.08.2014 tarihinde aldım. İlk vitesli motorum olmasına rağmen alışmak için iyi bir motor. Şuan 2500 Km'de. Görüntü süper hız yok. İstediğim tarz bir motordu ama zaman geçtikçe problem çıkarıyor. Diğer motorlar çıkarıyor mu bilmiyorum ama bunda çok probleme rastladım. Ayrıca parçaları da çok pahalı. Bu arada ben geçenlerde 130 km hıza ulaştım. Zamanla kendini açıyor motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Motorun yakıtı çok iyi. 1 depo benzinle 250-300 km'ye kadar yol yaptım. Ortalama hızı ise 110-130 arası.

Başkan nasıl problemler çıkıyor biraz anlatırmısın. birde motoru sıfırmı aldın ikinci elmi. phantom benimde ilk motorumdu ki genelde sahiplerinin ilk motoru oluyor ve bütün acemiliklerini bu motorda attıkları için ikinci ellerine pek güvenemiyorum tabi hepsi kötü tu kakada demiyorum. zaten max 130 görürsün 131'i görmen için dişli değişimi vs yapman gerekir. onlada uğraşmaya değermi senin bileceğin iş. yakıta gelince ne yakacak o motor zaten tek silindir 180 cc yazmasına bakma aslında 150 cc. parçaları nekadar oldu bilmiyorum ama ben kullanırken orta şekerliydi bir hondadan filan bayağı bir ucuz bende şimdi hyo gv 250 var hyonun yanında bedava denebilir. işin garip tarafı kaç defa devirmiştim o motoru o ledler hiçmi çizilmez. tabi benim devirmeler acemi devirmesiydi. inerken yan ayağı indirmeyi unuttuğumda durduğum yerde ayağımın kayıp düşmemle filan. bir kere bana sorun çıkardı oda alternatörü bozulmuştu zırt pırt akü bitiyordu. hop ayaktan çalıştır devam onuda garanti değiştirmişti.
    Oldjack bunu beğendi.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Kanuni nin motorları eskisi kadar kaliteli değil artık. Bende 2006 model seyhan 125 var. Çok sağlam motor samimi söylüyorum. Şuan 36 bin kmde daha tık demedi. Ne motor aksamında nede yürür aksamda. Yağını değiştir arkana bakma bidaha. Ama titreşim var motorda. Yani kanuni alacak arkadaşlar iyice bi araştırsın öyle alsın motoru. Ben iki kişi hafif yokuş aşağı 130u gördüm. Kanuninin motorları güçlü yokuşlarda filan çok güzel tırmanıyo yokuşu. Yakıt konusundada kötü değil. Uzun yolda 2,5 lt ile 115 km yapmıştım bir kere. Neyse herkese kazasız belasız sürüşler. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    MT07
    Arkadaşlar merhaba nisanın 2.haftası phantom almaya niyetlendim.Büyük ihtimalle ikinci el olacak.İstanbulda ikamet ediyorum.
    Bildiğiniz güvendiğiniz bir motor varmıdır ?
    Bir başka sorumda 2. elini alırken şurasına kesinlike baktır.Şurasında şu sıkıntı oluyor aman dikkat diyebileceğiniz ince ayrıntıları var mıdır motorun?Aldıkıtan sonra keşke demeyeyim.hevesim kursağımda kalmasın.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    herkese selamlar
    phantom'un sifiri var mi?
    sifiri yoksa max.10bin km.de 2.el kirmizi renkte temiz bir phantom bakiyorum.
    satan veya satan birini taniyan iletisime gecerse memnun olurum.

selamlarimla

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar
    phantom'un sifiri var mi?
    sifiri yoksa max.10bin km.de 2.el kirmizi renkte temiz bir phantom bakiyorum.
    satan veya satan birini taniyan iletisime gecerse memnun olurum.

selamlarimla
    bildiğim kadarıyla sıfırı yok belki bayinin elinde kalan bulursun. yanılmıyorsam en son 2014 model çıktı. satan ne yazıkki tanımıyorum anca sahibinden.com fiyatlarada biraz baktım 3000-4000 tl arasına alırsın. ama iyibir ustaya göstermen gerek.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı rolkeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. arkadaşlar,

Ne tarz sorunlar çıkartıyor mesela ? Birde 250-300 km gidebiliyosan bir depoyla onda bir sorun var. Çok yakmış.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor çok yakışıklıymış gerçekten,,,

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok yakışıklıymış gerçekten,,,
    yakışıklıdır ama ikinci elini satması birazcık sıkıntılı kimsenin aklına gelmeyen bir motor.

Bu motorun 2015 modeli yok, Kanuni getirmiyor heralde artık,
    Alsak parça sıkıntısı çıkmaz mı bikaç sene sonra,,,

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun 2015 modeli yok, Kanuni getirmiyor heralde artık,
    Alsak parça sıkıntısı çıkmaz mı bikaç sene sonra,,,
    Yasa gereği distribütör minimum 10 yıl yedek parça temin etmek zorunda. yanılmıyorsam en son 2014 modeli vardı kısacası 2024 yılına kadar parça var.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasa gereği distribütör minimum 10 yıl yedek parça temin etmek zorunda. yanılmıyorsam en son 2014 modeli vardı kısacası 2024 yılına kadar parça var.
    Teşekkürler,,,

Motosikleti
    PHANTOM 180
    arkadaslar bende kanuni phantom var sormak istediğiniz sorular varsa cvp layabilirim

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    bu motoru kardeşime almayı düşünüyorum çok hoşuma gitti fakat phantom kullananlarla konuştuğumda max hız 110 dediler bunun doğruluğu nedir ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı megruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru kardeşime almayı düşünüyorum çok hoşuma gitti fakat phantom kullananlarla konuştuğumda max hız 110 dediler bunun doğruluğu nedir ?
    eskiden bu motordan vardı. 100'e çok rahat hızlanıyor 100-110 arası yavaş yavaş geliyor. ben maks. 128 görmüştüm tabi nekadar doğru gösteriyor bilmiyorum ibre ama bir yerden sonra 5-6 sn'da 1 km filan hızlanır oluyordu. kısacası o hızlara çıkmak için bayağı yol lazım. birde 12-13 bg bir aletten bahsediyoruz çıkmasada olur o hızlara.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı ahmetycl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende kanuni phantom var sormak istediğiniz sorular varsa cvp layabilirim
    Merhaba, memnun musunuz? Kronik sorun vs birşey var mı? Yedek parça ve servis nasıl?
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Phantom ve gt 170 almayın aldırtmayın cok sıkıntılı motorlar gt 170im var göçek gibi titriyor her yerinden ses geliyor phantom arkasda var oda aynı

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Phantom ve gt 170 almayın aldırtmayın cok sıkıntılı motorlar gt 170im var göçek gibi titriyor her yerinden ses geliyor phantom arkasda var oda aynı
    ya şimdi soyle bendeki durum motoru sattım uzun süre oldu absli bir model almayı düşünüyorum ama gelecek seneye sarkacak param hazır biraz daha ekleme yapacagım sanıyorum ki bu sebepten biraz daha beklemek taraftarıyım o zamana dek geçici olarak motor arıyorum motorsuzluk cok kötu. baktım tıpı ıyı güç yok suanda güç aramıyorum ayagımı yerden kesse yeter dedim ama çokda sorunlarlar da ugrasmak ıstemıyorum? sizin yasadıgınız sıkıntılar nelerdir?
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)