Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece bir oç motorumu çalmaya çalışmış. Gece 5 gibi.
    ALARM/KİLİT şart...Geçmiş olsun.

Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilkerabi kredi kartları çok bunaltmasa bende satmayı düşünmüyordum,
    Motoru taksitle almasaydim sittin sene tek parça o kadar para ayarlayamazdim ve kartlarimi kapatamazdim...
    Bu bir kısır döngü.
    Çok eskiden esnaftan taksitle tencere alamazdık. MEMUR KEFİL GETİR derlerdi.. Dükkanlarında en pahalı şey ise siyah beyaz televizyon ya da buzdolabıydı.. Gençken çok yokluk çektik, maddi manevi.. Musluk contası değişmeye bakkaldan ödünç pense ile girişirdik..
    Lafı uzatmayayım, 10-15 tane kredi kartı cebimde ben de dolaştıydım. Lazım olur diye diye bankası bile olmayan kartı koymuşuz cebimize.
    Birgün benzinlikte hiç huyum değildir, kredi kartı ile benzin almak; icab etti.
    Birinin 5 lira borcundan, alayı işe yaramaz hale gelmiş, hee öyle mi deyip hepsini fırlattım attım.
    Yaralı parmağa faydan olmazsa aidat aidat ben niye ödeyim dedim.

1'e düşürdüm, şimdi 1 buçuk porsiyon kartım var.

O biriyle de eski motor PERT olunca biz de gittik 9 takside bağladık. Yokluk içinde motor hakikaten el ayak gibi..
    2ci el almak bu bolluğa rağmen gene de zor. Sistem sıfırına 9 takside doğru ittiriyor hep, kart dediğin hiç olmadan olmaz, ama olanı da çok dikkatli kullanmak lazım.

İnşallah işini gücünü toplayıp yeniden alırsın yarın birgün..
    leokaplann, halilom ve Blackeagletr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah ilkerabi biraz toparladığım gibi bütçeye göre bi motor almayı düşünüyorum. Artık ekim Kasım gibi bişiler denk getiririm

clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün motosikleti 8.000km bakımına verdim bakalım nasıl olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Eksantrik zinciri sünmüş :( her gün bir sorun çıkarmaya başladı daha 10 bin km yapmadan...

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Çok şükür kredi kartım hiç olmadı babamın 1 tane var arada kullanırız.

ben 14 bin gittim bi vatandaş daha vardı o baya sürmüştü ona da bişey olmamıştı. Eksantrik zinciri nasıl patlak veriyor anlamıyorum.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Benim motoruda sattığımda 11 bini geçmişti rutin bakım harici sadece keçesi yağ sızdırdı onun haricinde hiç bir sorun yaşamadım çok güzel makineydi.. 6 ayda 5 bine yakın km yol gittim hiç can sıkmadı..
    Lastik patlamasını saymıyorum )
    Blackeagletr ve halilom bunu beğendiler.

Arkadaşlar Mondial Drift alsam nasıl acaba ?

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bizimkilerden az daha kuvvetli, az daha seri ancak yakıt ekonomisi fena bir vesayit.
    Deneme turu atmadan almanızı tavsiye etmem, servisi tarafından ziyadesiyle düdüklendiğim için o modeli es geçmiştim, piyasada bolca var.. Düzgün kullanılmışını bulmanız biraz zor olabilir, alan plakayı yerine takmadan tekere kalkmayı deniyordu benim gördüğüm..
    leokaplann, Blackeagletr ve halilom bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora alarmlı disk kilidi taktım. Teker kıpırdadım mı cayır cayır ötüyor.
    Ayrıca hırsızı da güvenlik kamerasından buldum. Ostim'de bir bisikletçiymiş. Elalemin bisikletini/motorunu kırmızı dodge pickup'inin arkasına atıp çalıyormuş. Adamın adı yeri yurdu elimde, sıkıntı olursa çayını içmeye giderim Aslında benim aklımda ÇALMAYA ÇALIŞTIĞI MOTORUMLA dükkanının önüne gidip güzel güzel konuşasım yerin dibine sokasım var, fakat dertsiz başıma dert açmak istemiyorum.

XR'dan çok memnunum, yedek parçası olsun, yakıtı olsun, kullanışlı ve hafifliği olsun vs. Fakat seneye Nisan-Mayıs gibi motoru değiştirme planlarım var.
    Neden derseniz Ankara'nın YBR'leri diyorum Hepsi paketçi, kurye. Motorun hiçbir albenisi olmuyor burda Hepsi 8 aynalı, boru egzozlu, kasksız, topcase içi ses sistemli ve damalı koltuklu. Bir nevi eski motorumdaki apaçi akınını burda XR ile yeniden yaşıyorum.
    Tabi bu gereksiz bir neden belki ama kanımız deli akıyor işte, bu dönemlerde bizim için önemli olan gösteriş, hava vs
    Hedefimde 2. el Hyosung GT250R var. 9-10 bin civarı da bütçe ayırabilirim sanırım. Kısmet

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Güncelleme: Motoru değiştirmeyeyim diye birsürü borca girdim, ikinci el parçası pahalı motor alıp başa iş açmaya gerek yok
    leokaplann ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Çok ağır bir ezilmişlik psikolojisi yüzünden yapıyorlar o motorları 'O' şekil..
    Patlak egsoz, havalı korna takıp kendine ve muhterem anasına sövdürünce (vay bak beni kaale alıyorlar-acayip dikkat çekiyorum) diye tatmin oluyorlar.
    Yazık.
    İyi kaptırmamışsın kendini fazla.. Aman diyeyim, sonu gelmez..

Mamakta ev arıyoz, öğrenciyiz, sene çok önceler.. Ayağımda arkadaşımın almanyadan getirip tatilde giydiği kes ayakkabılar var. Ama renkler fosforlu, turunculu sarılı siyahlı filan... Ulan hiç bir yerde bakmıyorlar o semtte sanki uzaydan gelmişik anasını satayım..
    Bir hafta sonra aldım kumaş boyasını DÜZ SİYAH oldu ayakkabılar, oh dedik.. Ev de başka semtte tuttuk..

Bu öyle bir bozukluktur ki en pahalısından mercedes alsa adam gene iflah olmaz, gözünü uçağa diker bu sefer.. Aoç'ye yaptı işte 1000 odalı 'saray' arkadaş.. Kesmez..
    Blackeagletr, leokaplann ve halilom bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr'cilerin tanımını çok iyi yapmışsın ilkerabi, nokta atış olmuş.
    Mamak fenadır, iyi ki oradan tutmamışsınız. Oraya girmemek için yolumu değiştiririm.

Dediğin gibi insanoğlu doymuyor, ne verirsen bir üstüne dikiyor gözünü. Hyosung alsam bir yıl sonra 4 silindir isteyeceğim biliyorum. O yüzden şimdilik böyle iyi. Yine aklım kaymasın diye motor alamayacak duruma gelecek kadar hayati ihtiyaçlarımı almaya yüklendim. Sırada kışlık mont, eldiven ve daha iyi bir kask var. LS2 dağılmaya başladı astarı yırtıldı gözlük tuşu koptu, kışlık mont zaten yok, akdeniz'den gelince tabi. XR'ın ne zaman b*ku çıkar, o zaman değiştiririm. Mantıklı düşünmek lazım. O kadar eksik varken, sıfır gibi motorum dururken, on binlik yeni motor benim neyime ?

1000 odalıyı da hiç sorma, işe giderken yolumun üzerinde. Her gün görüyorum. Yazık, günah.
    leokaplann ve ilkerabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    İnsan oğlu doymuyor bi yana motorcularda var bu adet bi motor alana kadar kıymetli. Alındıktan sonra gözler hep dışarda Ben mesela inceden 1000 rr düşünüyorum. Tabi tarlanın iyi kabak vermesine bağlı
    leokaplann ve ilkerabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    arkadaşlar benim depo değişmiş almadan ezik nedeni ile normal olarak kubanın bulamayınca ybrnin deposunu takmışlar . depoda ybrnin şu kendi desen etiketi diyelim o bile yok dümdüz bu deponun xr yazan etiketi bulabilirmiyiz acaba ve diyelim motoru boyattık bulamayacazmı etiketlerini ybr ye mi çevirelim :D

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ancak servis yolu ile ..
    O da olmazsa eldeki temiz bir başka XR 'ın yazıları dijital foto ile yüksek çözünürlük çekilir.. Tanıdık tabelacıya gidilir.. Hani bu seçimlerde minibüsleri komple mebus adayların resimleriyle giydiriyorlar ya.. İşte onları yapanlarda renkli baskı ile direk yapışkan folyoya basıyorlar.
    Kesim ve yapıştırmasını da yaparlar.. Birkaç tane fazla yaptırılıp internet aracılığı ile satılabilir..
    Ya da ybr nin çıkartmaları + derbiyaj kapağı alınır... %100 ybr sahibi olunur.. Daha önceki sayfalarda konuşulmuştu galiba bu..
    rckyserhat bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    şansa halilom da trabzondan galiba profilinde öyle yazıyor onunla dediğin gibimi halletsek yoksa ybr yemi çevirsek fikirleriniz nedir bence kubanın depo sticker tasarımı daha güzel gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

bu arada ben şehri yazmamıştım halilde aynı şehirde olduğumuzu bilmiyodur :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

arkadaşlar sizin xr ler iç lastiklimi
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı rckyserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar sizin xr ler iç lastiklimi
    Benimkiler hala fabrika çıkışı şambrelli..
    Leokaplan sanırım; DUBLEX'e çevirmişti.. Halil de..

Doğrudur ilkerabi dublex e cevirmiştim bir supap ve dublex lastiklerle işlem tamam

Çin malı lastik dublex yapma maliyetine 185 lira dediler.

Motosikleti
    Alıntı clubhit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı lastik dublex yapma maliyetine 185 lira dediler.
    Fazla demişler bu gün ırc lastiğin fiyarı 80 tl supap 5-10 lira bişey. değişim de 10 veya 20 olsun.
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    arkadaşlar benimkinde aldığımdan beri 2 lastiğide dublex ben orjinali böyle sanıyordum ozaman jantlar subap takıldığında dublex için uyumlu anladığım kadarıyla çünkü jantları değişmemiş ?
    halilom bunu beğendi.

Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla demişler bu gün ırc lastiğin fiyarı 80 tl supap 5-10 lira bişey. değişim de 10 veya 20 olsun.
    80+80+20+10 Sizin hesaba göre 190 lira yapıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)