Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani güçsüz bu ürün anladığım kadarıyla.
    Şu arkasındaki şişkin ızgara gibi olan kısım da soğutucu o zaman, ben de diyorum bunların arkası neden böyle.
    Yok aksine kuvvetli, çıplak gözle ışığına bakamazsınız o derece..

2400 lümen ışık gücünde olan floresan ampul ile 60-70 m2 mesela salon şıkır şıkır olur.
    1w lık bekçi fenerlerinden vardı bende şu zumlulardan..
    5w kesinlikle yeter diyorum..

@Orhan motorun da parlıyor yani..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi ya, o kadar verimli demek. Neden hiç kullananı yok ki ? Hiç mi olmaz ama bir tane bulamadım bu ürün uygulanmış araç
    Ben kobay olmayı pek istemiyorum, ne çıkacağı belli değil Bi xenondan da 10 dolar daha ucuz. Riske girmeye değmez sanırım.
    Bir yerden alacağım var, onu alırsam Bi Xenon sipariş vereceğim. Kafaya koydum, Bixenon şart

soner4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr 125
    sonunda bi kuba xr 125 sahibi oldum 😁😁

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı soner4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda bi kuba xr 125 sahibi oldum ����
    Hayırlısı olsun..
    Her ne kadar artık tedavülden kalkmış da olsa iyice bir vesaite sahip oldunuz.
    Belki telif hakkından belki de başlarda forumda konuştuğumuz gibi motorların YBR yan sanayi yedek parçalarından toplanmasından (stok eridi, üretim stop) artık sitesinde görünmüyor.. Ama bayilerde var. biliyoruz..

Ben kobay olmayı pek istemiyorum, ne çıkacağı belli değil Bi xenondan da 10 dolar daha ucuz. Riske girmeye değmez sanırım.
    Bir yerden alacağım var, onu alırsam Bi Xenon sipariş vereceğim. Kafaya koydum, Bixenon şart
    Bizim iso ların aldığı CR1 lerde ön-arka LED far.. Uğramıyo ki soralım..
    BiXenon takarsan AKÜ de yetmeyebilir, bak bu da ekstra masraf çıkarır söylemediler deme..!

Sizin UZAY KAFA farların DUY'u ne tip??? Bizimkiler gibi BS6 mı acaba???
    Ben alayım LED ampul sana bi tane dene bedavaya..
    T10 5w ısmarladım bi tanıdığa 3W tavan LED'i.. İlla sıcak beyaz istiyor adam, zoruna bulduk..
    halilom bunu beğendi.

Bi Xenon'a neden akü yetmesin ki hocam, seninkinde sorun çıktı mı ?
    Yaklaşık 3 sene eski motorda Xenon vardı, sorun çıkmadı hiç. Yani mercekle alakalı değilse olay.
    Duy tipini hiç bilmiyorum, hiç bakmadım, gerçi baksam da duy tipinden anlayacağımı sanmıyorum

Ya aslında, merceğe led far uygulanabilirse çok iyi olur. Yani 5-6 wattlık ya da daha güçlü bir led ampulü merceğe takabileceksem.
    Yani kafamdaki tam söylecek olursam; şu merceği alıp,
    http://www.ebay.com/itm/2-5-LHD-Mini...c5ce83&vxp=mtr
    Şu ampullerden birini,
    http://www.ebay.com/itm/12V-H4-30W-L...3ef985&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/30W-H4-Motor...618b58&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/High-Low-Bea...0a3f83&vxp=mtr
    içine takacağım değil mi ? Ya da siz farklı bir ampul önerirseniz sevinirim. Cidden pek anlamıyorum bu işlerden
    Ya da siz bana şunları alın diye link atın daha iyi olur. Alakasız şeyler almak istemiyorum
    Bir sorum daha var, bu ampuller uzun kısalı ya, bağlantısı nasıl olacak ? Yani far merceğin içinde sabit yanmalı diye biliyorum. Uzun kısayı motor yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Hayırlı olsun, kazasız belasız
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    kuba xr 125
    saolasin aynen abim son olanlari biz aldik bide dedigin gibi bayilerde varsa vardir allah kimseyi utandirmasin abi

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin..

Motosikleti
    kuba xr 125
    saolasin abim

bi sorum olacak size bu takim cantasinin ozel bi anahtari varmi motorun anahtari olmuyor bi turlu acamadim

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    saolasin abim

bi sorum olacak size bu takim cantasinin ozel bi anahtari varmi motorun anahtari olmuyor bi turlu acamadim
    Oradaki kilit değil aslında, laleddain bişeyle bile döner. İçine girebilen herşey anahtar vazifesi yapar yani.. Oradaki mekanizmayı anahtarla çevirip serbest bıraktıktan sonra kapağı önce kilit tarafından kendinize, sonra sola/yukarı doğru çekip çıkarıyorsunuz.. Kilidin üst tarafında sıkı geçme sol köşede ise GEÇME TIRNAK var..

Bi Xenon'a neden akü yetmesin ki hocam, seninkinde sorun çıktı mı ?
    Yaklaşık 3 sene eski motorda Xenon vardı, sorun çıkmadı hiç. Yani mercekle alakalı değilse olay.
    Duy tipini hiç bilmiyorum, hiç bakmadım, gerçi baksam da duy tipinden anlayacağımı sanmıyorum

Ya aslında, merceğe led far uygulanabilirse çok iyi olur. Yani 5-6 wattlık ya da daha güçlü bir led ampulü merceğe takabileceksem.
    Yani kafamdaki tam söylecek olursam; şu merceği alıp,
    http://www.ebay.com/itm/2-5-LHD-Mini...c5ce83&vxp=mtr
    Şu ampullerden birini,
    http://www.ebay.com/itm/12V-H4-30W-L...3ef985&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/30W-H4-Motor...618b58&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/High-Low-Bea...0a3f83&vxp=mtr
    içine takacağım değil mi ? Ya da siz farklı bir ampul önerirseniz sevinirim. Cidden pek anlamıyorum bu işlerden
    Ya da siz bana şunları alın diye link atın daha iyi olur. Alakasız şeyler almak istemiyorum
    Bir sorum daha var, bu ampuller uzun kısalı ya, bağlantısı nasıl olacak ? Yani far merceğin içinde sabit yanmalı diye biliyorum. Uzun kısayı motor yapıyor.
    Şimdiii..
    Bu verdiğin ampullerin HEPSİ iyi, iş yapar ve mevcut düzene sadece fiş/kablo kısmını uydurarak direk takabilirsin.
    UZUN/kısa olayını mercekli tesisat içinde yarım perde vardır, o yaptığı için mercekle beraber kullanacağın ampul uzun/kısa değil, H1 veya H7 zannedersem tek devreli olandan kullanmanız lazım.. O zaman mercek perdesine sadece uzun devreyi bağlıyorsunuz, ampul uzunda da kısada da aynı yanıyor. Mercekli zenonlarda da böyle.. Yani uzun/kısa hüzmeyi mercek içindeki perdeye yaptırıyor.
    O yüzden sormuştum ampul tipi nasıl diye..
    Ama mercekle takım olarak kullanacaksanız o zaman H1-H7 tek devre 2 uçlu olanlardan bir tane alacaksınız. H4 ü de kullanabilirsiniz, sıkıntı yok.
    Mercek takımı hepsi ile uyumlu..
    Bana sorarsan H1 lerin COB olanları uzun gelebilir merceğin içine, çoklu power çipli olanlar ise SICAK; güneyde problem yapabilir aşırı yaz sıcağında..
    EN İYİSİ o mercekle bu ampul CANAVAR gibi olur...

http://www.ebay.com/itm/12V-H7-High-...5eb268&vxp=mtr

Benim aku yeni olduğu halde dandik çıktı değiştiğim.. 10 volta düşüyor, o zaman da zenon sönüyor düşük devirde, bi gıcık yaniii..

ilkerabi, cevabın için teşekkürler,
    Yalnız farkettim de, bu xenonlar hep 2500-3500 lümen arası, ledlere baktım. 30 Watt'a kadar olanlarda 1000-1200 civarı, Yani halojen 55w ampul kadar. 2000 lümenin üzeri de hep 50 Watt üzeri ve fiyatları 25-30 dolar civarı.35w'a kadar olan 2000+ lümenliler de 70+ dolar ve soğutuculu
    Ben aküyü gözden çıkarıp bi xenon hazır kit sipariş vereceğim sanırım. Ledi bir türlü içime sindiremedim niyese.

Motosikleti
    kuba xr 125
    saol ilker abi

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Evet, son gönderdiğim linkteki H7 600-700 lümendir. Normal adi ampulun 2-3 katı olsa da bi-xenonlar 35 watlığı 3000 lümen ve yukarısı ama 3 inçlik olanı.. 2.5 inç az daha düşüktür.
    Makul fiyata cree'nin COB LED ampulleri de yabana atamayız 2000-2200 lümen veren var...
    Yol boyunca göz alabildiğine bütün yol işaretlerini, plakaları pırıl pırıl göreyim dersen bi-zenon...
    Akü yuvası ile az oynayıp 5Ah yerine 7Ah takmak mümkün..
    Bir de AC balastlı olanlardan al derim, hem daha dayanıklı hem de direk alternatörden besleme yapılabiliyor..

http://www.ebay.com/itm/MOTORCYCLE-B...14cc69&vxp=mtr
    Bu ürün var içime sinen şuanda. AC balastlı. Devil eye'lı olanı da 2 dolar fazla. Yalnız ihtiyacım olmaz heralde. Parkları açınca sadece angel eye yanacak şekilde bağlayacağım, ufak park ampulünü iptal etmeyi düşünüyorum tam merceğin önüne geliyor yoksa. Muayenede angel eye park lambası olarak kabul ediliyor heralde. Eski motorumun aküsü 4.5Ah tı, bir sıkıntı çıkarmıyordu Xenonda. Umuyorum bu aküde de çıkmaz Aküyü değiştirmem gerekirse tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım.
    Eski motorumla muayeneye merceksiz Xenonla girmiştim, hafif kusurlu olarak geçmişti, üstelik yetersiz aydınlatma niteliğiyle

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilkerabi senin avatar resmin çok iyi : )) nerden buldun bir filmin afişi falan mı ?

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bu ürün var içime sinen şuanda. AC balastlı.
    Benimkinin aynısı.. Satıcı da aynı..
    Kablolarda hata çıkmıştı yalnız, kısa yanıyodu, uzun devresinde perde atıyor ama lamba yanmıyordu.. Diyotu yanlış çakmış fabrika, hallettik.
    İşe giderken de modifiyeye giremedik, bi de garantisi şusu busu derken 1.5 sene yattı zenon..

Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkerabi senin avatar resmin çok iyi : )) nerden buldun bir filmin afişi falan mı ?
    Evet, 'Kara kedi, ak kedi'.. (Black Cat, White Cat) Eski bir yugoslav filmi.. Şiddetle tavsiye ederim.
    leokaplann bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba xr 125
    benım ıkı ayaklıda bu abıler .d

[IMG][/IMG]
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Yesyeni bu motor... Nasıl ikinci el? Bi de bu jantların yanlarını nasıl yapmışlar böyle bizimkiler siyah komple... Sizinki çok daha şık duruyor.

Hadi ya, inşallah bana da kelek çıkmaz Değiştirmesi 3 ay alır Gerçi yapılacak birşeyse babam anlıyor hallederiz de, halledemezsek de yine senin başına kalcaz ilkerabi Her türlü yardımcı oluyorsun çok teşekkür ederim.

soner4, kardeşim maşallah pırıl pırıl nazar değmesin, sanırım 2011 ya da 2012, onların jant kenarları böyle nikelajlı oluyordu. Ön çamurluk ESD çamurluğu, daha şık durmuş. Benim dikkatimi artçı pegleri çekti, nikelaj mı onlar ?

Motosikleti
    kuba xr 125
    bilmiyorum abi nasil yaptiklarini aldigimda oyleydi ikinci el abi ilk sahibi fazla binmemis 2012 model 6700 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

2012 model abi artci pegler derken abi ben motora yeni basladim anlamadim ne dedigini

Şu yolcunun ayak bastığı yer artçı pegi

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)