Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    s.a arkadaşlar konu dışı olacak ama söylemek istedim dün 2006 model er6-f aldım. Resimlerini çekince atarım. Kuba da duruyor onun zevki ap ayrı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hayırlısı olsun..

Motosikleti
    Sağol İlker abi

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun kazasız belasız, XR'ı enduro gibi kullanıyodun, Kawaya kıyamazsın heralde

Motosikleti
    yani ikisininde yeri ayrı. ama biri diğerinden üstün değil kesinlikle.

Motosikleti
    Kubanın pabucu dama atıldı bu aralar istirahat ediyor bol bol. 3 haftadır kontak açtığım yok malum havalarında ve kawa nın da etkisi var. Elimde olan resimlerden bir iki kare atayım. 196 KM de 50 tl yaktı karışık kullanımda ara ara gazlamalı. Bana fena gelmedi uysal sürülse km de 20 krş ları görebilir.

ilkerabi bunu beğendi.

650cc için yakıt çok iyi, 4-4.5 lt sakin kullanımda yaktığı söyleniyordu. Rengi de pek güzelmiş ilk defa mavisini gördüm. Maşallah diyelim nazar değmesin Model/km nedir ?

Motosikleti
    Rengi evet Türkiyede tek. Öncesinde gri idi sahibi burada keyfe keder komple boyattı. 2006 model 46900 de motor hiç açılmamış ve kaza kaydı yok grenajlar da da tamir yok.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Tekrar güle güle kullan, rengi de kendi de güzel..
    Yer sorunumuz var, yoksa yazın bi çılgınlık yapıyodum ben de eski gpz 400 ile.. Neyseki benden önce kapıştılar..

Motosikleti
    Çok şükür benim öyle bir sorunum yok 130 m² kapalı kilitli alanım var. Şunu fark ettim ama motoru büyütünce insanların bakış açısı da değişiyor. Kurye gibi görünme muhabbetini bilenler bilir bundan bende şikayetçiydim motorun küçükse insanlar seni motorcu olarak pek görmüyor. Aslında motosiklet kavramının temeli küçük cc. Sanki onlar zamanında sürmemişler gibi
    Her zaman bende yeri ayrıdır bu motoru almazdım bile belki ama uzun yolda dernekteki büyüklerimin peşine gidemeyişim ve bu motoru piyasasının çok çok altında bi fiyata düşürmem etkili.

Asıl motorcu, küçük cc motorla büyük şeyler yapabilendir bence. Az imkanla çok iş başarmak gibi, onun hazzı farklı oluyor. Mesela forumda gezi başlıklarına bakıyorum, 250cc den yukarısı pek ilgimi çekmiyor bakarken. Ama adam gezmiş 50cc scooterla, bak işte ona hayran kalıyorum
    ilkerabi ve halilom bunu beğendiler.

kpmt01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XR125 siyah
    s.a. arkadaşlar bende xr125 motor aldım 3 4 ay kadar önce motordan memnunum . her gün işe gidip geliyorum . size bişey sormak istiyorum . her gün olmasada haftada en az 1 2 kez trafik kurallarını bilmeyen motosiklet katilleriyle karşılaşıyorum . kimisi alttan alıyo haklısın afedersin diyor büyümeden kapanıyor. kimisi daha kavga edecek oluyor . bugün birisi beni eziyordu daha arabadan inip kavga edecek oldu karısı kızı tuttu hem suclu hem güçlü. bunlara karşı kendimi nasıl korurum . sizin başınıza neler geliyor neler yapıyorsunuz .

Motosikleti
    Şimdi kaba kuvvete karşıyım ama arada biraz diş göstermek gerekiyor. Benim başıma gelmedi açıkçası kavga durumu. Ama üzerime sürüp beni ezmeye çalışan bi kaç kişi oldu. Durup birşeyleri halledemedikbi türlü korumalı eldiven ile fazla kendinizi yormazsiniz.
    söz ile uslanmayani etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanin hakkı kötektir.

Motosikleti
    XR125 siyah
    valla abi haklısında ben erkek meslek lisesinde büyümüş biriyim ama hiç hayatımda kavga etmedim . normalde çok sakin biriyimdir . ama sinirlenince kendimi hiç tutamam. daha biraz önceye kadar bi kurusıkı alıp göz korkutmayı düşündüm ama biraz araştırınca yanında bulunması sıkıntılıymış . ta o kadar sinirlendim . hatta eve geldim kaskı duvara attım . depoya yumruk atmıştım yolda depom içine gömülmüş biraz onua falan galiba kaportacıya gösterecem.

Alıntı kpmt01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi haklısında ben erkek meslek lisesinde büyümüş biriyim ama hiç hayatımda kavga etmedim . normalde çok sakin biriyimdir . ama sinirlenince kendimi hiç tutamam. daha biraz önceye kadar bi kurusıkı alıp göz korkutmayı düşündüm ama biraz araştırınca yanında bulunması sıkıntılıymış . ta o kadar sinirlendim . hatta eve geldim kaskı duvara attım . depoya yumruk atmıştım yolda depom içine gömülmüş biraz onua falan galiba kaportacıya gösterecem.
    Var mı yok mu bilmiyorum ama kuru sıkı yanında bulundurmanın resmi yasağından ziyade,

Şimdi siz korkutma amaçlı çektiniz ya da gösterdiniz silahı, karşıdaki herif gerçek silah taşıyorsa, kendini korumak için çekmeyeceği varsa da çekip sıkarsa, işte ona b.k yoluna gitmek denir. Silah işi yaş.

En temizi, önce egondan kurtulacaksın. Bunu erkeklik ve delikanlılık meselesi olmadığını benimsemen lazım. Bu çok zordur. Çoğu kişi yenilgi olarak görecek ve hissedecektir bunu çünkü. Karşındaki adam belki sarhoş, belki psikopat, belki anasını babasını doğramış herifin biri, seni düşünmeden çekip vurmayacağını kimse bilemez. Değmez yani 10 dk efelik için kaybedeceğin şeyler çok. Kazanacağın ise egonun tatmini haricinde bir hiç. Hiç durmayacaksın ve devam edeceksin, müsait bir yerde de polisi arayıp şikayet edeceksin. Evet, polise şikayet %90 boş çıkar. Ama yapabilecek birşey yok. Burası Türkiye.
    halilom bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Küçük şehirler için çözüm not defteri, kalem ve küçük bir çakı'dır..
    Metropolde naapsan boş..

Motosikleti
    XR125 siyah
    @Blackeagletr abi haklısın sadece polisi aramak kalıyor . şuan daha sakinim ama insan bunlar gibi potansiyel katiller yüzünden ölümden hergün dönüyor . dediğin gibi burası türkiye . ne acı bi laf ama her konu bu cümle ile bitiyor burası türkiye .

@ilkerabi

Motosikleti
    Bende meslek Lisesi mezunuyum hatta ilk kuru sıkımı lise 1. sınıfta almıştım babam ne kadar kızmıştı Denildiği gibi silah çakı bir çözüm değil hatta başını daha çok derde sokabilirsin. Kanın kaynıyor bu yaşta öfkene hakim olmalısın yaşıtın birileri şekil yaparsa atla üstüne ama büyük adamlarla kavga etmeye çalışma ayıptır. Ki büyük ihtimal ehliyetin de yok polis işlerini de pek karıştırma muhattap olacaksan. Kuba ya da zarar verme

Motosikleti
    XR125 siyah
    ehliyetim var abi olmazmı her gün işe gidip geliyom kubamda canavar gibi ama bazıları oluyo ki hem suçlu hem güçlü insanın elinde değil . aklımdan hala gitmiyor adamın tavırları . neyse sakinleşmem lazım unutmam lazım

ama içimden hep şöyle geçiyor . olayda yada kazada ölmediysem motoru kaldır devam et kimseyle muhattap olmamak da saçmalık . polisi arayana kadar da adamlar kaçar . galiba kask üstü kamerayla delil toplayıp öyle polise gitmek

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

neyse abilerim ben sizin kafanızı daha fazla şişirmiyeyim . bu işin bi çıkarı yok trafik canavarı hep trafik canavarı kalacak . belliki çözümü yok .

Eskilerden paylaşayım ben de o halde Gitmeden önceki son gezimden. Toroslar, Mersin-Gülnar tarafları.

Panaromik

Bu da motoru yazlığa bıraktığım hal. Tekerler yerden kesildi, üstü örtüldü, akü başları söküldü. Hey gidi hey 2 aydır ayrıyız.

Geldiğimde yeni planlarım var, 2004 egzozu, belki yuvarlak far, ya da fara mercek alabilirim.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)