Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    İki damla sudan bişi olmaz, dikkat edersen depo fazla olduğunda az biraz benzin de kaçırabilir.
    Karburatör vakum yapabilmesi için biraz kapaktan hava da alması gerekiyor. Buradan su girse de karburatör haznesinde benzinden ağır olduğu için aşağı çökecektir. Su kaçmasa da orada havadaki buharın yoğuşması nedeniyle damlacıklar görebilirsin.
    Kışın karburatörde su olursa DONMA yapabilir. Yine de ciddi bir problem teşkil etmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Şimdi İlker abi benim benzin kapağını dulu iken benzin kaçırıyor diye altına kalınca bi conta koydum ve kaçırma yapmıyor. Motorun gidişinde de bi değişme olmadı sanırım karbüratörün alacağı havayı anahtar deliğinden alıyor.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi İlker abi benim benzin kapağını dOlu iken benzin kaçırıyor diye altına kalınca bi conta koydum ve kaçırma yapmıyor. Motorun gidişinde de bi değişme olmadı sanırım karbüratörün alacağı havayı anahtar deliğinden alıyor.
    Motorda sigara içmiyorsak bir problem olmaz.
    Bi problem, benzinin içindeki marker denen boyanın iz bırakması.
    Bi problem de bugün haberlerde verilen gibi yatırıp yolda sürüklenme sonucu yangın tehlikesi..
    O şekilde yatırıp baya bi yan yan gitmiştim ama asfalt çamurluydu, bi de scooterda depo sele altında ya beşte biri akmıştır ayağa kalkıp toplayana kadar..

oRHaN007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XR-125
    Bugün motor yağım ve bujim geldi kargo ile.. en kısa sürede bakıma sokuyorum yeni aldığım kaskımda geldi
    kaskımın gelmesiyle yaşadığım heyecandan, motoru alırken sahibinin verdiği eski ls2 ff350 kask da nasibini aldı tabi hemen kaskın heryerini herşeyini söktüm ve boyasını bir güzel çıkarttım altın yaldız ve siyah renklerden oluşan kendi zevkime göre boyayacağım

ilkerabi bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasılsınız arkadaşlar, bir haftadır İzmir'deydim, motorumdan ayrı kaldım, bu sırada foruma da pek bakamadım.

Dün 100km kadar yol yaptım 2000km'ye tamamladık, maşallahı var. Stabil 80-90km hızla tek kontak her yere gider diye düşünüyorum. Fazla ısınma, performans düşüşü vs yok. Gayet sağlıklı çalışıyor. Tek rahatsız eden kısım önden gelen rüzgar. Uzun yolda cam eklentisi şart

Güncel yakıt değeri, 8.7lt ile 350km, yani 2.48lt/100km. Karışık kullanım. Şehir içi 60km hızı geçmesek 2.3lt/100km görmek mümkün sanırım.

Bu arada bugün benzini fullerken gördüm, deponun içinde hatrı sayılır büyüklüklerde parçacıklar var. Ne olduğuna anlam veremedim. Yarın bir benzin filtresi alıp takacağım karbüratöre pislik gitmeden önce.

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bugün benzini fullerken gördüm, deponun içinde hatrı sayılır büyüklüklerde parçacıklar var. Ne olduğuna anlam veremedim. Yarın bir benzin filtresi alıp takacağım karbüratöre pislik gitmeden önce.

Zamanında benim benzin hortumu komple tıkanmış ve beni yolda bırakmıştı. Geri üfleyip yoluma öyle devam etmiştim. Sonrasında depodaki tüm yakıtı hortumla çekerek bilimum parçaçıkların büyük bir kısmını aldım odur budur sıkıntı yok. 9150 km deyiz bu arada. Geçenlerde babam köy yolunda motoru yatırmış sağ ayaklığı kırılmış biraz yamuk da olsa kaynatmış sonra. Bu yaz 3-5 kere yattı motor babam sağolsun. Çiziklerimiz oldu biraz Ama saat gibi maşallah o kadar kasmama rağmen banamısın demiyor.
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Geçmiş olsun, ben de geçen az daha yatırıyordum. Şeytana uyup son anda yeşile yetişmek için bastım, ışıktan 6-7 mt sonra 90 derece sola dönmem gerekiyor.
    yaklaşık 60km hızla geçtim sanırım. yeteri kadar yavaşlayıp dönmem için aşırı fren yapmam gerekiyordu. Yaptım, arka teker kitledi sayılır, arka taraf kayarak sağa çekmeye başladı, dengeyi koruyabilmek için de gidonla sağa kontra verdim, bir yandan da ön fren sıkılı Enteresan şekilde drift yapa yapa döndüm. Sıradaki ışıkta arkamdaki cg sürücüsü apaçi "Helal olsun iyi drift yaptın" dedi, şekil olsun diye yaptım sandı heralde

Bu olay eski motorum Breton'la başıma gelse her türlü düşmüştüm. Bu motor çok dengeliymiş onu anladım. Ayrıca lastiklerin de büyük rolü var. Arka taraf komple bıraksaydı üstünden atardı motor. Ön lastik de o kadar frene kayar giderdi.

Gereksiz bir riskti hiç yapacağım bir hareket de değil, o an neye hikmetse ışıkta beklemek istemedim. Ama tecrübe, bundan sonra yapmam, varsın 2 dk geç varayım
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

oRHaN007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XR-125
    Güncel yakıt değeri, 8.7lt ile 350km, yani 2.48lt/100km. Karışık kullanım. Şehir içi 60km hızı geçmesek 2.3lt/100km görmek mümkün sanırım.

bizim benzin musluğunda filtre yokmu??

Benzin haznesi olduğunu biliyorum da, o kısımda süzgeç var mı yok mu bilmiyorum.

Motosikleti
    Geçmiş olsun, ben de geçen az daha yatırıyordum. Şeytana uyup son anda yeşile yetişmek için bastım, ışıktan 6-7 mt sonra 90 derece sola dönmem gerekiyor.
    yaklaşık 60km hızla geçtim sanırım. yeteri kadar yavaşlayıp dönmem için aşırı fren yapmam gerekiyordu. Yaptım, arka teker kitledi sayılır, arka taraf kayarak sağa çekmeye başladı, dengeyi koruyabilmek için de gidonla sağa kontra verdim, bir yandan da ön fren sıkılı Enteresan şekilde drift yapa yapa döndüm. Sıradaki ışıkta arkamdaki cg sürücüsü apaçi "Helal olsun iyi drift yaptın" dedi, şekil olsun diye yaptım sandı heralde

Bu olay eski motorum Breton'la başıma gelse her türlü düşmüştüm. Bu motor çok dengeliymiş onu anladım. Ayrıca lastiklerin de büyük rolü var. Arka taraf komple bıraksaydı üstünden atardı motor. Ön lastik de o kadar frene kayar giderdi.

Gereksiz bir riskti hiç yapacağım bir hareket de değil, o an neye hikmetse ışıkta beklemek istemedim. Ama tecrübe, bundan sonra yapmam, varsın 2 dk geç varayım

ucuz atlatmışsın kardeşim geçmiş olsun. O düşüp te biyerleri çizilince motorun, için acıyor bir buhran kaplıyor.

Anlattıklarını istesen yapamazsın herhalde

bizim benzin musluğunda filtre yokmu??

O benzin musluğun da filtre değilde süzgeç gibi bişey var sanırım.
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz atlatmışsın kardeşim geçmiş olsun. O düşüp te biyerleri çizilince motorun, için acıyor bir buhran kaplıyor.

Anlattıklarını istesen yapamazsın herhalde
    Çok teşekkür ederim. İsteyerek yapamam sanırım, zaten deneme riskini de alamam gerek yok aksiyona
    Düşmedim çok şükür, ama o an kafamdan birsürü şey geçti, "Düşse naparım, daha üç aylık motor yazık olur, orası burası yamulur ben naparım" gibi

Bunla düşmedim, inşallah düşmem de. Yalnız eski motorumda o düşme ve motorun hasar görmesi duygusunu çok iyi biliyorum
    ilkerabi bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sizin de kurban bayramınız kutlu olsun..

[IMG][/IMG]

İyi bayramlar arkadaşlar
    Malesef bugün motorumla ayrıldık. Kıbrıs'a döndüğüm için yazlıkta 4 aylık bir inzivaya çekildi. Akünün +sını çıkardım, benzin musluğunu kapattım, lastikleri yerden kestim. Zincir'i de yağlayıp bıraktım. Şu an tam 2222 kmde. Tam da en keyif verdiği km'lere gelmiştim oysa ki. Maddi durumlardan ötürü de Kıbrıs'a götüremiyorum, aşağı yukarı 600-700 kağıt para gidiyor. Kederliyim anlayacağınız, 4 ay motorsuz nasıl geçecek.

Dün acısını çıkarmak için tek kontak 160km yol yaptım. Full viraj, yollar boştu. 80km'ye nadir çıkabilidim. 3 saat 20 dk sürmüş. Sorunsuz tamamladım. Sonunda totomu hissetmiyordum ama Motorun gücü yeterli geldi, yaklaşık 20km kadar uzun düz yol hariç hiç daha fazlasını aratmadı.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Paketleyip rafa koydun yani Ne diyelim tez zaman da kavuşursunuz inşallah.
    Motorsuz 4 ay

soner4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr 125
    meraba arkadaslar bende kuba xr 125 alicam. ilk basta tereddutluydum forumdaki butun yazdiklarinizi okudum bu arada kendimi tanistirayim yeni kaydoldum adim soner 19 yasindayim calisiyorum
    arkadaslar size bi sorum olucak simdi. kuba xr 125 ve kuba xr 125 plus. arasinda ne fark var. xr 125 plus ta on amortislerde fabrika cikisi hata bulundugu soylentileri duydum cabuk catladiklarini soyluyorlar siz bu konu hakkinda ne dusunuyosunuzz
    simdiden tesekkurler

Motosikleti
    Hoş geldin plush kullanan arkadaşlar pek şikayet etmiyolardı.Topiği baştan sona okuduysan aradaki farkları da okumuş olman lazım önceki sayfalarda değinilmişti.
    Dün yaptığım gezide "artçılı" ful arazide uzun süreler 1. viteste dik bayırlar çıkıldığı taktirde motor gaz yemiyor tabiri caiz se şişiyor. Dinlendirirseniz sıkıntı yok.

soner4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr 125
    saol beni aydinlattigin icin peki abicim bu motor köy yolllarina gidermi saglamlik konusunda koyde yasiyorum ben

Motosikleti
    Alıntı soner4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol beni aydinlattigin icin peki abicim bu motor köy yolllarina gidermi saglamlik konusunda koyde yasiyorum ben
    Benim resimlere baktıysan geçmiş sayfalarda dağ bayır gezdiğimi görmüşsündür. Ben şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ama şu var ki bozuk yollar zamanla direksiyonda bi tıkırtı sesine sebebiyet veriyor. Onu da ustana getirip söylersen 5 dk sıkar verir sana.

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)