Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Merhaba arkadaslar.
    Mondial maxx 200 küllerinden tekrar dogucak.
    Merak edenler takipte kalın.
    New maxxx300
    Made in cenkito

Yakinda ������

emrextreme ve ferhatkars bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

xtreme max 200 kullanıyorum ön arka lastik önerisi olan varmı interntte lastik bulamadım

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    https://www.motolastik.com/enduro-enduro-cadde-takim-lastikler-pmk17353?ob=1&oz=62_400

yukardaki linke bakarsanız çeşitli lastik takımları var ayrıca ANLAS sitesindede seçenekler mevcut.
    ben metzeller tourance taktım yol için tavsiye ederim ama araziye uygun değiller.
    ölçü olarak ön 90/90-21 arka 120/80-18 uygun

Motosikleti
    Mondial x treme max 150
    Merhaba, birkaç aydır Mondial X Treme Max 150 kullanıyorum. Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Üzerinde yazlık dağ lastikleri var ve suya girdiğimde çok kayıyor. Malum önümüz kış, uygun kış lastiği bulamadım. Fiyatı abartı olmayacak lastik öneriniz var mı?
    2) Ön far istediğim derecede aydılantmıyor. Ön far için ampulü mü değiştirmem lazım yoksa yedek aydınlatma mı takayım?
    3) Hız göstergem çalışmıyor, değiştireceğim fakat orjinal mı alayım yoksa uygun öneriniz var mı(Işıklı bir gösterge olmasını istiyorum).

Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.
    New maxxx300
    Made in cenkito

Yakinda ������

https://i.hizliresim.com/zj9bG9.png
    https://youtu.be/yNE-qWrq1xY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

https://youtu.be/yNE-qWrq1xY
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

İyi günler, X-treme Max 150 için emme ve egzoz supap değerleri nedir acaba bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mı? Maalesef Mondial kullanıcı kullanma kılavuzlarında supap değerlerini yazmıyorlar. Servise parça almaya gittiğimde ustaya sordum. O da aynısını söyledi ve sadece servis kılavuzunda değerlerin yazdığını söyledi. Değerlerin ne olabileceğini sorduğumda bilmediğini söyledi. Bir diğer sorum da ön süspansiyon keçesi patlamış. Ön amortisör keçesi ve yağ değişimi yapacağım. Fakat ne kadar yağ eklememem gerektiğini bilmiyorum. Yağ konusunda kaç W, hangi yağı önerirsiniz ve en önemlisi eklemem gereken yağ miktarı ne kadar, kaç ml olmalı? Ön süspansiyonların çok sert ve yumuşak olmasını istemiyorum. Orta sertlikte olmasını istiyorum. Sizin de başka önerileriniz varsa dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    selamlar arkadaşlar.... ben de aldım bi X-treme max 150... siyah siyah...
    2014 model lastikler yeni.. ufak tefek arızaları var... benim için sorun değil... bir de 200 cc yapacağım...
    ben de zaten 125 cc çinli kros var... bayağı bir içinden geçtim motorun... karbüratör, silindir, piston, üst kapak hepsini 200 lük yaptım... çok da güzel oldu... şimdi aynı parçaları ondan söküp buna aktaracağım...
    sadece tek bir şey sormak istiyorum...
    piston kolunun pernosu kaç acaba.... 15 mm ( perno) değil ise boşuna sökmeyim....

aha bu da motur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Merhaba arkadaslar.
    New maxxx300
    Made in cenkito

Yakinda ������

https://i.hizliresim.com/zj9bG9.png
    eee nerde bulacağız bu 300 ü...
    cenkito bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bana özel o
    Krank pernosu 150 de de 200 dede 15mm
    Kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

lakin krank değişmeden sağlıklı 166cc yi geçmez.
    Oteki krosundaki krank da muhtemelen 150cc oldugundan buna balansorlu 200 cc krank alman gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

https://youtu.be/yNE-qWrq1xY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

http://youtu.be/yNE-qWrq1xY

Motosikleti
    Bana özel o
    Krank pernosu 150 de de 200 dede 15mm
    Kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

lakin krank değişmeden sağlıklı 166cc yi geçmez.
    Oteki krosundaki krank da muhtemelen 150cc oldugundan buna balansorlu 200 cc krank alman gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

[video]https://youtu.be/yNE-qWrq1xY[/url]

http://youtu.be/yNE-qWrq1xY
    ohooo tamamdır 15 perno... eyvallah abıcım...
    tamam ya 300 senın olsun... 200 lük set şimdilik bana yeter...
    seneye yaz bu motorla Kıbrıs tan Türkiye ye geleceğim... komple daha büyük bir motor bloğu atmak istiyorum...
    bulamazsam yada tuzlu gelirse , 250 lik çift silindirli çinli chopper bloğu koyacağım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

diğer çinli krosum bu... bayağı bir uğraştırdı beni ama... bıktım artık... her araziye çıktığımda bir tarafını elime alıp geldim...

inşallah bu Mondi bunun kadar üzmez... en azından mondinin motor balansörlü... titreşim bayağı fark var...
    aha eskisi...

en son bu hale getirdim...

tabi bunun da tekrar içinden geçtim... 2 metrelik bir toprak yığınından atladım... şasenin yarısı elimde kaldı...
    neyse mondiyi bu kadar üzmeyeceğim...
    cenkito bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba bende ki Max'ın cc sini yükseltmek istiyorum masrafından ziyade beni asıl düşündüren şey dikiş tutar mı, orijinaliğini bozmaya değer mi önceden cc yükseltenler herhangi bir problem yaşadımı

Motosikleti
    arayışta
    Arkadaşlar merhaba, yol lastiği takıp kullanan var mı? Artçıyla yol yapılabilir mi?

Motosikleti
    Alıntı C,McGregor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende ki Max'ın cc sini yükseltmek istiyorum masrafından ziyade beni asıl düşündüren şey dikiş tutar mı, orijinaliğini bozmaya değer mi önceden cc yükseltenler herhangi bir problem yaşadımı
    ben silindir, piston, külbütör kapak ve karbüratör hepsini 200 lük taktım... sadece silindir ve piston fark etti birazcık...
    diğerleri fuzuli masraf oldu... yani değişim yapacaksanız sadece silindir ve piston takın yeterli... diğerleri boşuna masraf...
    1000 km dir de hep arazide kullanıyorum, yolda da son vites tapa gaz... hiç bir sorun yaşamadım...

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    ben aldığımda lastikleri değiştirip yol lastiği taktım. 3 yılda 20.000 km den fazla yol yaptım, artçı ile şehir dışı seyehatlere de çıktım, yan çanta falanda takılı haldeydi, 150cc motosiklet ona göre kullanınca kesinlikle artçıyla yol yapılır. eğer ilgilenirsen bi kaç küçük detay verebilirim hem sürücü hemde artçı rahatı için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)