Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial x-treme max 200 ins
    Cok gecmiş olsun :(
    drumstar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    sağolun

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı resdess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim Ön ? 90-90-21 ?
    Bizim orjinal önden kalın ama baska seçenek yok

@Drumstar çok geçmiş olsun
    resdess ve drumstar bunu beğendiler.

Herkese selamlar. konuyu uzun zamandır takip ediyorum, baya okudum ettim. Ben de xtreme max almaya karar verdim (4400 gibi bir fiyat'ta su an).
    istanbul da yasayan varsa, servis/bayi tavsiyelerinizi almak isterim (avrupa yakası daha iyi olur). sıfır alınca dikkat edilmesi gereken seyleri de kısaca biri yardimci olabilir mi acaba (daha önce söylendi diyeceksiniz evet ama bulamadim kac aydir okuyorum zaten )? herkese iyi günler.
    resdess bunu beğendi.

Motosikleti
    Cenkito kardes alicam eger sen olur oturur sorun yasatmaz diyosan 90-90-21 120-80-18 alicam sava mc24 ü nediyosun orjinal janta uyarmı ?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı resdess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cenkito kardes alicam eger sen olur oturur sorun yasatmaz diyosan 90-90-21 120-80-18 alicam sava mc24 ü nediyosun orjinal janta uyarmı ?
    Orjinal jantta senden önce aynı değerleri nice kullanan oldu
    100 de 100 uyacak ve cadde performansın
    Yol tutusun artacak
    resdess ve emrextreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cok saol hemen siparis veriyorum tesekkurler
    cenkito bunu beğendi.

Arkadaşlar ben Mc30 almayı düşünüyorum yol %90 dediği için sizin öneriniz nedir şehirde kullanmak istiyorum genellikle motoru mc24 mü yoksa mc30 mu ?

Motosikleti
    .....
    Merhabalar. Dün itibariyle 2012 model xtreme max sahibi oldum. Şuan için motordan gayet memnunum tek sıkıntı ve de mesaj yazmamın sebebi benden önceki sahibinin boyu kısa olduğu için arka amortisörden kestirmiş. Ve şuan iki kişi binildiğinde amortisör sonuna kadar kapanıyor yani her tümsekte pat küt vuruşları hissediyorsunuz. Hatta tek kişi binildiğinde bile büyük tümseklerde gene çarpıyor. Seleyi düşürmeyi düşünen arkadaşlara bir dipnot olarak söylemek istedim. Kazasız sürüşler.
    cenkito bunu beğendi.

motorum çalışmıyor herşeyi denedim. bana bu motoru nasıl vurdururum kısaca anlatırsanız sevinirim.. teşekkürler...

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı klien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum çalışmıyor herşeyi denedim. bana bu motoru nasıl vurdururum kısaca anlatırsanız sevinirim.. teşekkürler...
    Motoru hafif ramdadan salın kontak açık vites ikide olacak debriyajı bıraktığınız an motor çalışır.
    Ayrıca ayak marşı olduğu için vurdurmayla uğraşma, ayak marşıyla çalıştır, çalışmazsa hafif gaz ile dene, jikleyi orta konuma alıp dene.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Arkadaşlar selamlar, Ümraniye civarında oturup motoru görebileceğim biri var mıdır? Bu motordan almayı planlıyorum fakat rahat eder miyim, oturuşu nasıldır vs kafamı kurcalıyor. Deneyip görmek istiyorum yakınlarda kimsede göremedim.

Motosikleti
    bi mondial bayiye git otur dene zipla hopla

Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru hafif ramdadan salın kontak açık vites ikide olacak debriyajı bıraktığınız an motor çalışır.
    Ayrıca ayak marşı olduğu için vurdurmayla uğraşma, ayak marşıyla çalıştır, çalışmazsa hafif gaz ile dene, jikleyi orta konuma alıp dene.
    hocam el marşı ayak marşı herşeyi denedim olmadı. vurdururken üzerinde zıplamak gerekiyomuş bi de. zıplamadan direk debriyajı bıraksam devirirmiyim diye endişe ettim emin olamadım... o zıplama da neyin nesi acaba varsa bilgin paylaşırsan sevinirim hocam. teşekkürler...

Hocam bir motor iki nedenden calismaz. Ya yakit gelmiyordur, yada atesleme yaplimiyordur. Bujileri bi kontrol edin, yakitin oldugundan emin olun. Bujiler islanmis olabilir imkaniniz varsa sokup temizleyip tekrar takin. Ayrica normal sartlarda aku olup calismiyorsa vurdurmanin luzumu yok mars ta ayni isi goruyor zaten.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Eğer zemin yumuşak ise teker tutmaz ise ziplarsin ki lastik yeri tutsun
    Ama orjinal max da gerek yok
    Rampa aşağı 2 de 3 de vurdur
    Çalışacağı varsa çalışır

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Merhaba arkadaşlar oldu baya zaman iş güç koşuşturmacadan pek yazamadım foruma umarım hepiniz iyisinizdir. Bi sıkıntı var karabatakta anlayanlar bi elden ele şey etsek özellikle cenkito şimdi ben silindiri değiştim rodajda bitti ama sıkıntı var rölanti gitti ışıklarda durunca stop ediyor gaz kesmeye gelmiyor ayrıca birkaç eşik vardı mesela silindir değişiminden sonra 80 km ile giderken stop etti bir zaman sonra o bitti 90 km hızla giderken stop ediyordu zorlayarak onu da aştık geçen sefer düz yolda az gaz açayım dedim 100 km hızda gık gık yapıp stop etti bunun nedeni ne olabilir acaba ? Daha önce arka dişli küçülttüm ama pişman oldum eskiye dönüş yapicam ama zaman bulamıyorum ama bu belirli hızlarda stop etme ve rölanti olmamasi olayı neden acaba ?

Motosikleti
    Benim motorum 1000 bakimi yaklasti agalar napim motor yagini ne marka onerirsiniz

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar oldu baya zaman iş güç koşuşturmacadan pek yazamadım foruma umarım hepiniz iyisinizdir. Bi sıkıntı var karabatakta anlayanlar bi elden ele şey etsek özellikle cenkito şimdi ben silindiri değiştim rodajda bitti ama sıkıntı var rölanti gitti ışıklarda durunca stop ediyor gaz kesmeye gelmiyor ayrıca birkaç eşik vardı mesela silindir değişiminden sonra 80 km ile giderken stop etti bir zaman sonra o bitti 90 km hızla giderken stop ediyordu zorlayarak onu da aştık geçen sefer düz yolda az gaz açayım dedim 100 km hızda gık gık yapıp stop etti bunun nedeni ne olabilir acaba ? Daha önce arka dişli küçülttüm ama pişman oldum eskiye dönüş yapicam ama zaman bulamıyorum ama bu belirli hızlarda stop etme ve rölanti olmamasi olayı neden acaba ?
    Karbüratör iğne ve hava ayarı
    Birde subab ayarına bak baktir
    Çözülmeyecek sıkıntı degil
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dostlar extreme Max 150 nin arka amortisör boyu kaç cm? İki ucu arası uzunluğu lazım,başka kross motora uyumlu mu anlamak için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)