Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta içinde yeni bir motosiklet aldım, dün itibari ile de sevgili ''ATILGAN'' ımı sattım gözlerim doldu resmen, hard/soft arazi de yaptım, uzun yola da çıktım AT'ım ile.
    şu ana kadar burada bana yardımcı olan , her daim sorularıma cevap veren sevgili arkadaşlarım, hepinize minnettarım.
    grubu takip etmeye devam edeceğim zira şu ana kadar deneyimlediklerimden soru görürsem cevaplamak boynumun borcudur.

tekeriniz düz bassın
    SürücüMen ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese selamlar ;

2015 sonunda aldığım motorum 2800 km geldı.Daha sezon başlamadığı için rahatça gezemiyorum.Malum havalar soğuk bir de yaşadığım yer Bolu olunca ayrı bir soğuk oluyor.Motordan bahsetmek istiyorum biraz,hem alacaklar için hem almış olanlar için bilgi paylaşımı olur.Motoru 4800 tl ye sıfır aldım.Kask,mont,pantolon,bot,eldiven v.s 2000 tl de böyle gitti.İlk vitesli motorum olduğu için mağazadan eve kadar bir arkadaşım getirdi.Kullanmış olduğum kadarıyla memnunum ama her hangi bir yerinden tık ses geldim mi servise giderim.Bakımlarını yaptırıp koruyup kollarım.Motora ekstra olarak aksesuar da ekledim.

http://i.hizliresim.com/Pk1XGd.jpg
    İlk hali bu şekilde

Daha sonradan eklediklerim.
    1 elcik koruma 40 tl
    2 yamaha ybr aynası 20 tl
    3 mondial demir koruma 50 tl
    4 mondial çanta taşıma demiri 50
    5 soft yan çanta ve depo üstü çanta 170 tl
    6 maxsis marka top case 165 tl
    7 cbf 150 den çıkma ön siperlik

bunları ekledikten sonra ki hali
    http://i.hizliresim.com/E8mva8.jpg

Birde aliexpresden sis farı sipariş verdim.

http://tr.aliexpress.com/item/2PCS-Cree-U7-LED-Car-Motorcycle-Headlight-led-DRL-Fog-light-Spot-Light-Lamp-Blue-Angle/32595643025.html?spm=2114.010208.3.110.mYpKwn&ws_a b_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_10036_1 0035_10034_507_10020_10001_10002_10017_10010_10005 _10011_10006_10003_10021_10004_10022_10009_10008_1 0018_10019,searchweb201603_7&btsid=d5b27c47-87d9-4f56-b153-c23ed5afaa79

Bunlar gelincede koruma demirine monte edilecek.

Genel Anlamda memnunum bu motorla en az 25000 km yapmayı planlıyorum.Allah kaza bela vermezse.Arazide,dağ yolunda,orman yolunda,asfaltta her türlü memnun ediyor.Fazla yormadan gereksiz atlama zıplama(Anlatmak istediğim imkansızı başarmak)yapmadan uzun süre sizi taşıyacak bir motor.En güzeli de yedek parçalırının ucuz olması.Uzun yolda 80 km yetiyor.Daha fazlası rüzgardan dolayı yoruyor.Acelemizde yok zaten.Biraz çamurlanınca bütün gözler üzerinizde oluyor.Daha sıcak mevsimde kullanmadığım için ısı ile ilgili bir fikrim yok.Ama olacak gibi tahmin ediyorum.Bir depo benzinle 300 km den fazla gidiyor.Lastikler ıslak zemin için kesinlikle uygun değil.Arazide bir kaç yumuşak düşüş yaptım.Debriyaj kütüğü,aynalar kırıldı.Bir keresinde ön kaldırırken arka çamurluk ve stop lambası kırıldı hemen yenilerini aldım.Suyla ilgili hiç bir sıkıntısı olmadı bugüne kadar çok kez tazzikli su ile yıkadım suya çamura girdim.Önden çamur atıyordu siperlik sayesinden büyük ölçüde kesildi.Yazın uzun turlar düşünüyorum.Bakalım hayırlısı.
    Uzun lafın kısası max candır gerisi heyecan.

http://i.hizliresim.com/nMQXg5.jpg
    nvrmnd, SürücüMen, cenkito ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    x tremam max
    Selamun aleyküm ;

2015 model max ımle bende aranıza katılıyorum motoru alır almaz ilk işim grenajı sökmek oldu mat siyah ve karbon folyo ile kaplamayı planlıyorum

motorla ilgili tek kafama takılan nokta soğuk halde iken ilk çalışması, cikle açmadan çalıştırmak imkansız 30sn kadar cikle açık gaz veriyorum sonra kendine geliyor motor sıcakken hiçbir sorun çıkartmıyor hava filtresini yeniledim bujiyide temizledim ama bir yararı olmadı ilk fırsatta yenibir buji ile dğiştireceğim bu durum normal birşey değil sanırım şimdiden vereceğiniz tavsiyeler için teşekkürler
    cenkito, ilkadam, AttilaXtreme ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı sinanbasol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm ;

2015 model max ımle bende aranıza katılıyorum motoru alır almaz ilk işim grenajı sökmek oldu mat siyah ve karbon folyo ile kaplamayı planlıyorum
    https://60.media.tumblr.com/1535afa4...w65o1_1280.jpg
    https://60.media.tumblr.com/fa8c9220...w65o1_1280.jpg

motorla ilgili tek kafama takılan nokta soğuk halde iken ilk çalışması, cikle açmadan çalıştırmak imkansız 30sn kadar cikle açık gaz veriyorum sonra kendine geliyor motor sıcakken hiçbir sorun çıkartmıyor hava filtresini yeniledim bujiyide temizledim ama bir yararı olmadı ilk fırsatta yenibir buji ile dğiştireceğim bu durum normal birşey değil sanırım şimdiden vereceğiniz tavsiyeler için teşekkürler
    Hayırlı olsun aramıza hoş geldin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Alıntı onurdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar ;

2015 sonunda aldığım motorum 2800 km geldı.Daha sezon başlamadığı için rahatça gezemiyorum.Malum havalar soğuk bir de yaşadığım yer Bolu olunca ayrı bir soğuk oluyor.Motordan bahsetmek istiyorum biraz,hem alacaklar için hem almış olanlar için bilgi paylaşımı olur.Motoru 4800 tl ye sıfır aldım.Kask,mont,pantolon,bot,eldiven v.s 2000 tl de böyle gitti.İlk vitesli motorum olduğu için mağazadan eve kadar bir arkadaşım getirdi.Kullanmış olduğum kadarıyla memnunum ama her hangi bir yerinden tık ses geldim mi servise giderim.Bakımlarını yaptırıp koruyup kollarım.Motora ekstra olarak aksesuar da ekledim.

http://i.hizliresim.com/Pk1XGd.jpg
    İlk hali bu şekilde

Daha sonradan eklediklerim.
    1 elcik koruma 40 tl
    2 yamaha ybr aynası 20 tl
    3 mondial demir koruma 50 tl
    4 mondial çanta taşıma demiri 50
    5 soft yan çanta ve depo üstü çanta 170 tl
    6 maxsis marka top case 165 tl
    7 cbf 150 den çıkma ön siperlik

bunları ekledikten sonra ki hali
    http://i.hizliresim.com/E8mva8.jpg

Birde aliexpresden sis farı sipariş verdim.

http://tr.aliexpress.com/item/2PCS-Cree-U7-LED-Car-Motorcycle-Headlight-led-DRL-Fog-light-Spot-Light-Lamp-Blue-Angle/32595643025.html?spm=2114.010208.3.110.mYpKwn&ws_a b_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_10036_1 0035_10034_507_10020_10001_10002_10017_10010_10005 _10011_10006_10003_10021_10004_10022_10009_10008_1 0018_10019,searchweb201603_7&btsid=d5b27c47-87d9-4f56-b153-c23ed5afaa79

Bunlar gelincede koruma demirine monte edilecek.

Genel Anlamda memnunum bu motorla en az 25000 km yapmayı planlıyorum.Allah kaza bela vermezse.Arazide,dağ yolunda,orman yolunda,asfaltta her türlü memnun ediyor.Fazla yormadan gereksiz atlama zıplama(Anlatmak istediğim imkansızı başarmak)yapmadan uzun süre sizi taşıyacak bir motor.En güzeli de yedek parçalırının ucuz olması.Uzun yolda 80 km yetiyor.Daha fazlası rüzgardan dolayı yoruyor.Acelemizde yok zaten.Biraz çamurlanınca bütün gözler üzerinizde oluyor.Daha sıcak mevsimde kullanmadığım için ısı ile ilgili bir fikrim yok.Ama olacak gibi tahmin ediyorum.Bir depo benzinle 300 km den fazla gidiyor.Lastikler ıslak zemin için kesinlikle uygun değil.Arazide bir kaç yumuşak düşüş yaptım.Debriyaj kütüğü,aynalar kırıldı.Bir keresinde ön kaldırırken arka çamurluk ve stop lambası kırıldı hemen yenilerini aldım.Suyla ilgili hiç bir sıkıntısı olmadı bugüne kadar çok kez tazzikli su ile yıkadım suya çamura girdim.Önden çamur atıyordu siperlik sayesinden büyük ölçüde kesildi.Yazın uzun turlar düşünüyorum.Bakalım hayırlısı.
    Uzun lafın kısası max candır gerisi heyecan.

http://i.hizliresim.com/nMQXg5.jpg
    Sizede hayırlı olsun, motoru çok yüklemişsiniz. Bende nasıl hafifletirim diye düşünüyorum

Motosikleti
    Mondial x-treme max 200 ins
    Tekrardan s.a herkese arkadaslar ilk 100km mi gectim motorda rahat edemedigim bir kac nokta var 1.si ayna 2.si yag seviye cami buharlaniyor kapagi acip havasini aliyorum az biraz faydasi oluyor 3. Debriyaji biraktigimda gaz ile yavas kalkmak istedigim zaman sanki motoru bisey tutuyomus gibi cok az ama cok az tekliyor. Buda beni rahatsiz ediyor. Sanki arkadan bisey tutuyor. Ve bunu ilerledigim hizlarda mesela 40 la giderken gazi kesip yavasca tekrar actigimda da oluyor. Bide yavas hizlarda lastiktenmi zincirdenmi gicirti sesi gibi ince bi ses geliyor vik vik vik diye ama genel olaram memmunum 4. Camur yagmur ustunde banko kacis yok tork mukemmel yokus yukari rodajda oldugum icin gazi acamiyorum bu sebeble 1. Vitese kadar iniyorum ses fena 200 cc oldugunu farkettiriyo bide eksoz patliyor kendiliginden cok hoa bi patirdamada var bu sorunlara cozum bulanlar veya surasina bi bak kardesim diyenler olursa onlarada simdiden tesekkur ediyorum saolun gonlunuz rahat olsun alın 200 cc olmasi ve rengi mukemmel

Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun aramıza hoş geldin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Sizede hayırlı olsun, motoru çok yüklemişsiniz. Bende nasıl hafifletirim diye düşünüyorum
    Ben zaten cross yapmıyorum ekstra olarak 12 kg falandir yük.O yüzden bir sıkıntı olmuyor aslında tabi içine malzeeme koyunca performans düşüyor biraz

Motosikleti
    arkadaşlar siz xtreme maxlarınızın zincir temizliğini yağlamasını hangi ürünler ile yapıyorsunuz?

motor yağı olarak hangi yağı kullanıyosunuz?

Bujinizin markası ve detayı nedir?

Selam herkese

Max lara orta ayaklik takılıyormu takan var mı.Kaç gündür araştıriyorum bişey bulamadım.Servise gittim takılmaz dedi bilgisi olan varsa çok sevinirim

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı resdess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar siz xtreme maxlarınızın zincir temizliğini yağlamasını hangi ürünler ile yapıyorsunuz?

motor yağı olarak hangi yağı kullanıyosunuz?

Bujinizin markası ve detayı nedir?
    vd40 ile temizlerim, motor yağı ile gres yağını karıştırıp fırça ile zincire sürerim. Yada direk yağı sürerim(10/40 vs. tipi)
    Motor yağı 10/40 ideal, 5,30 mu 10,30 mu ne kullandım aşırı titreşim yaptı, şimdi 10,50 aldım deniyicem bakalım.
    buji NGK DPR8EA9

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı onurdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese

Max lara orta ayaklik takılıyormu takan var mı.Kaç gündür araştıriyorum bişey bulamadım.Servise gittim takılmaz dedi bilgisi olan varsa çok sevinirim
    şasinin altına boru kaynattırılır, harici ayaklık yaptırılabilir(örn.CRF250L) tabi sökülüp takılabilen bişey olur.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Zincir için gress le 90 numara sanziman yağı karışımı da benim tercihim

Motosikleti
    teşekkürler bilgilerinizi paylaştığınız için

Eagle_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max
    Herkese merhaba xtreme max'ımın bujisini değiştirmek istiyorum forumda 335.sayfadayım ancak tek bir kez sorulmuş D8RTC demişler. Benim motorumun üzerindeki buji D8TC kodlu. Buji piposu 5kohm rezistanslı klasik metal pipo. Ben ikisini de değiştirmek istiyorum ama forumda yazılan RTC kodu kafamı karıştırdı. Orjinal bujimiz de rezistanslı mıdır? Yoksa buji piposu rezistanslı olmayanlarda mı RTC kodlu buji var. Motorsikletini yeni alan arkadaşlar özellikle ve bu konuda tecrübeli olanlar bana buji kodu ve piponun üzerinde yazanları söyleyebilirse çok memnun olacağım.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Valla ben aldim alali aynı pipo ile kullaniyorum
    Farklı kodlu bujilerde kullandım
    Açıkçası ben pek fark giremedim

Eagle_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max
    cenkito hocam ilk bujinin kodu neydi hatırlıyor musun? D8tc miydi? Öneri olarak arkadaşlar ngk kodu yazmışlar ama o da R li yani rezistanslı kod. Bildiğim kadarıyla Rezistanslı bujiler boş pipolarla kullanılıyor. Ben şimdi rezistanslı buji alırsam ngk daki gibi dpr8ea-9 çifte rezistans olacak yanlış birşey almak istemediğimden sormak istedim.

Daha önce drumstar sormuş Tolga Can cevaplamış d8rtc diye ama bu rtc servisin taktığı mıdır ilk gelen buji midir :( Benimki ikinci eldi üzerinde d8tc var ilk sahibi de bakım yaptırdığı için buji değişti mi orjinal mi bilemiyorum :( Sıcakken ışıklarda durduğumda stop ediyor bazen ve soğukken yine arasıra çalıştırmakta zorlanıyorum jikle açık olsa da... bujiden kaynaklı olduğunu söylediler onun için tekrar yanlış buji takmak istemiyorum.

İlgin için teşekkürler
    emrextreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    orjınal pipo ile NGK dpr8ea-9 da kullandım suan ne takılı hatırlamıyorum ama oda sıkıntı yasatmadı
    emrextreme bunu beğendi.

Motosikleti
    x tremam max
    benim motorda 2. el aynı çalıştırma problemi bendede var ciklesiz çalıştırmak mümkündeğil üzerindeki buji bu
    emrextreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    calısma problemi
    bujıden de olur
    karburatör ayarından da olur
    kötü yakıttanda olur

olası varsa

olurda olur
    sinanbasol bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Buraları hareketlenmis maşallah buji görünce daldım konuya en son bujinin dibi pas tuttu diye degistirdim, birde benim hayvan hep pas olmuş ya amortisör, salıncak, şase falan parça parça boya dökülmüş geçen yıkayınca farkettim. Arka dişliye de uyuz oldum eskiden gaza az dokunsam hayvan şahlanırdı şimdi pihpih yapıyor eski takım duruyor onları geri takicam, zincir koruma namına ne varsa kırıldı yenisini almicam kalsın öyle bu ikinci takım yine kırdım, jantlar da paslanmış hep hayvan yaşlandı iyice. En son izmirden çıktım istanbula geldim full yağmur çamurluk yine süs tabi bi is yaptığı yok aslında su motordan bu retro cross yapılsa olur bence hipster şekiller fular falan
    sinanbasol, cenkito ve emrextreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Saseye filan bas sprey boyayı geç
    Ama amortisorde pas olayını anlamadım

Motosikleti
    Mondial X-Treme Max 200
    bende geçen hafta xtreme 200 üm ile tanıştım ilk marşlarda bayağı problem yapıyodu bendede sonradan düzeldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

motorsiklette acemiyim vitesi boştan 1 e geçmiyor takılma yapıyor debriyaj telini sıkmam yeterli olurmu. debriyaj kavrama mesafesini kısaltma şansımız varmı %60 tansonra kavramaya başlıyor.

?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)