Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Aynen öyle biraz sıkıştırmak gerekiyor benim aramadığım yer kaldmadı ondan sonra düzgün bi işlem yaptılar.Bide servis bütün şubelere geçerli değilmidir bitek birşey olduğunda bunların servisemi götürmemiz gerek ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Arkadaşlar sigorta üvreti 950 tl çıkıyor plakayı 34 değilde 38 çıkartırsam ikametim istanbul o şekilde yaptırabiliyormuyum Kayseride tabıdığım var ona yaptırtıcam eğer oluyorsa 350 tl fiyat veridiler KAyseriden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı FBCANER1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle biraz sýkýþtýrmak gerekiyor benim aramadýðým yer kaldmadý ondan sonra düzgün bi iþlem yaptýlar.Bide servis bütün þubelere geçerli deðilmidir bitek birþey olduðunda bunlarýn servisemi götürmemiz gerek ?

---------- Mesajlar birleþtirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamaný 16:13 ----------

Arkadaþlar sigorta üvreti 950 tl çýkýyor plakayý 34 deðilde 38 çýkartýrsam ikametim istanbul o þekilde yaptýrabiliyormuyum Kayseride tabýdýðým var ona yaptýrtýcam eðer oluyorsa 350 tl fiyat veridiler KAyseriden.
    Ben bu sigorta muhabbetine motoru alanyadan aldım ilk sigorta 53 tl sonra sigorta bitti Afyonda yakalandım 480 tl kaşta sormuştum 350 tl fiyatlar fena :(
    uday.31 bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler. Bu gün motosikletim devrildi ve debriyaj maneti yamuldu. Kısa manet ile değiştirmek istiyorum x-treme Max a uygun kısa manet varmıdır ?

Arkadaşlar şu anda satılıkta sym fiddle2 motorum var onu sattıktan sonra xtreem max almak istiyorum tavsiye edermisiniz Çinli motor olmasından dolayı sorun yaşarmıyım arıza çıkarır mı ve son hızı ne kadar uzun yol yapabilirmiyim bide motor üretimden kalktı bi ara sonra değişiklikler yapılıp mı üretime başlandı cevaplarsanız çok sevinirim

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu sigorta muhabbetine motoru alanyadan aldım ilk sigorta 53 tl sonra sigorta bitti Afyonda yakalandım 480 tl kaşta sormuştum 350 tl fiyatlar fena :(
    Hocam ikamet istanbulda ben başka ilden sigortamı yaptırıp başka ilin plakasını alabiliyormuyum ?

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Hocam ikamet istanbulda ben baþka ilden sigortamý yaptýrýp baþka ilin plakasýný alabiliyormuyum ?
    Benim ikamet istanbul motoru alırken alanyada ruhsat ve plaka için ikametin Alanya olması gerek dediler geçici ikamet yaptım arkadaşın evine misafir ikameti diyorlar plaka ruhsat halledip sonra ikametten sildirdim alanyayı sigorta istediğin ilde olur da plaka ruhsat olmayabilir, plakam 07 henüz istanbul içi hiç durdurulmadım böyleyken böyle

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Şimdi şöyle bi durum var plakayı çıkartmak için önce sigortayı yaptırmam gerekliymiş sıfır olduğu için.Şimdi benim kayseride ve ankarada veya çanakkalede arkadaşlarım var.Bu misafir ikameti ile sigortayı yaptırdık diyelim daha sonra plakayıda ona göre atıyorum ankarada yaptım 06 plaka vericekler sonra ben ikametimi sildirdiim zaman sorun olmicakmı ?

İstanbulda En uygun anadolu sigorta 920 Tl çekti biz çözümü yokmudur.En azndan 500 600 e haledebilceğimiz bi çözüm

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Þimdi þöyle bi durum var plakayý çýkartmak için önce sigortayý yaptýrmam gerekliymiþ sýfýr olduðu için.Þimdi benim kayseride ve ankarada veya çanakkalede arkadaþlarým var.Bu misafir ikameti ile sigortayý yaptýrdýk diyelim daha sonra plakayýda ona göre atýyorum ankarada yaptým 06 plaka vericekler sonra ben ikametimi sildirdiim zaman sorun olmicakmý ?

Ýstanbulda En uygun anadolu sigorta 920 Tl çekti biz çözümü yokmudur.En azndan 500 600 e haledebilceðimiz bi çözüm
    Valla bende sorun olmadı hani aldım motoru plaka, ruhsat, sigorta yaptım iki ay ya durdum ya durmadım sonra bi daha hiç uğramadım alanyaya ki sonra yine bi sınav için ikamet değişimi yaptım sonra onu da sildirdim hiç bi sıkıntı olmadı, valla sigorta parası çok çıkıyor ya zam geldi muhabbeti oluyo yoksa 53 tl nerde 480 tl nerde bak yine aklıma geldi sinirlendim pazar günü bide nasıl ekledi adam ya 480 be pehh :/

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Valla bende sorun olmadı hani aldım motoru plaka, ruhsat, sigorta yaptım iki ay ya durdum ya durmadım sonra bi daha hiç uğramadım alanyaya ki sonra yine bi sınav için ikamet değişimi yaptım sonra onu da sildirdim hiç bi sıkıntı olmadı, valla sigorta parası çok çıkıyor ya zam geldi muhabbeti oluyo yoksa 53 tl nerde 480 tl nerde bak yine aklıma geldi sinirlendim pazar günü bide nasıl ekledi adam ya 480 be pehh :/
    Peki bu misafir ikametkağı için ne yapmamız gerekiyor biraz aydınlatırmısın hocam beni

Mesela Çanakkaleye yaptırsam.Kaç aylık geçerli bu 1 sene falan kalabiyormu ikamet o şekilde ? ve istanbulda çevrilsem herhangi bi problem olurmu ?

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Peki bu misafir ikametkaðý için ne yapmamýz gerekiyor biraz aydýnlatýrmýsýn hocam beni

Mesela Çanakkaleye yaptýrsam.Kaç aylýk geçerli bu 1 sene falan kalabiyormu ikamet o þekilde ? ve istanbulda çevrilsem herhangi bi problem olurmu ?
    Şimdi mirim alıyorsun arkadaşı gidiyorsun nüfusa arkadaşın kimliği veriyor adres sorgulanıyor sonra diyorsun ki bende bende oraya kaynak olucam arkadaşına bakıyo memur diyor ki gelsin mi kaynak yapsın mı arkadaşın he diyor sonra kaydın oraya istersen birinci istersen ikinci adres yazlık gibi geçiyor ben aldım ikametgahı iki adres vardı üstünde istanbul ve Alanya sonra hemen gittim sigorta yaptım gittim ruhsat plaka aldım sonra ikametgahtan hemen Alanya yı sildirdim sonra bi çıktım yola ohoo 500 km oldu yağ değiştim dedim ustaya gideyim mi git dedi ne zaman geleyim dedim 1500 de gel dedi bi gittim iki gün sonra geri geldim nooldu dedi usta dedim 1500 km oldu sonra bi çıktım yola Alanya Antalya Isparta Kütahya öyle istanbul yolda kimse çevirmedi sonra yine çıktım yola bodrum oradan oradan oraya Akdeniz senin Ege benim hiç bişey olmadı 2 yil oldu bundan sonra da bişey olmaz herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Buarada arkadaşlar şimdi ben ne fren hidroliği ne fren balatası ne debriyaj balatası bişey değiştirmedim herşey öyle duruyor 15000 km az biraz geçtim 2 sene oldu bunların son kullanım zamanı var mı yani bi sorun yok hala fren tutuyor vites geçiyor sıkıntısız naapmak lazım? Bide yazarken farkettim bi motoru hiç bukadar uzun kullanmamışım -_-
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Şimdi mirim alıyorsun arkadaşı gidiyorsun nüfusa arkadaşın kimliği veriyor adres sorgulanıyor sonra diyorsun ki bende bende oraya kaynak olucam arkadaşına bakıyo memur diyor ki gelsin mi kaynak yapsın mı arkadaşın he diyor sonra kaydın oraya istersen birinci istersen ikinci adres yazlık gibi geçiyor ben aldım ikametgahı iki adres vardı üstünde istanbul ve Alanya sonra hemen gittim sigorta yaptım gittim ruhsat plaka aldım sonra ikametgahtan hemen Alanya yı sildirdim sonra bi çıktım yola ohoo 500 km oldu yağ değiştim dedim ustaya gideyim mi git dedi ne zaman geleyim dedim 1500 de gel dedi bi gittim iki gün sonra geri geldim nooldu dedi usta dedim 1500 km oldu sonra bi çıktım yola Alanya Antalya Isparta Kütahya öyle istanbul yolda kimse çevirmedi sonra yine çıktım yola bodrum oradan oradan oraya Akdeniz senin Ege benim hiç bişey olmadı 2 yil oldu bundan sonra da bişey olmaz herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Buarada arkadaşlar şimdi ben ne fren hidroliği ne fren balatası ne debriyaj balatası bişey değiştirmedim herşey öyle duruyor 15000 km az biraz geçtim 2 sene oldu bunların son kullanım zamanı var mı yani bi sorun yok hala fren tutuyor vites geçiyor sıkıntısız naapmak lazım? Bide yazarken farkettim bi motoru hiç bukadar uzun kullanmamışım -_-
    Anladım çok teşekkür ederim. İkametkağı aldırmak içinde mecbur o il e gitmem gerekiyor dimi burdan İstanbuldan Çanakaleye aldıramıyorum anladığım kadarıyla.Ne sigortaymış be yaktı bizi motoru aldık 2 haftadır plakasız duruyor 1000 tl sigorta 250 tuhsat masrafı desen 1.250 tl motor geldi 5.400 tl ye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Bide bu akü nedir arkadaş ya iki marş basıyorum bitiyor.Sizin orjinal akünüz duruyormu napmam gerek bunun tam şarj olması için söküp şarja koysam düzelirmi yoksa aküyümü değiştirim.Motor soğukken zor çalışıyor basıyorum basıyorum akü bitio almıyor acaba ateşlemede veya akünün gücünün az olmasındamı bi sorun.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Anladım çok teşekkür ederim. İkametkağı aldırmak içinde mecbur o il e gitmem gerekiyor dimi burdan İstanbuldan Çanakaleye aldıramıyorum anladığım kadarıyla.Ne sigortaymış be yaktı bizi motoru aldık 2 haftadır plakasız duruyor 1000 tl sigorta 250 tuhsat masrafı desen 1.250 tl motor geldi 5.400 tl ye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Bide bu akü nedir arkadaş ya iki marş basıyorum bitiyor.Sizin orjinal akünüz duruyormu napmam gerek bunun tam şarj olması için söküp şarja koysam düzelirmi yoksa aküyümü değiştirim.Motor soğukken zor çalışıyor basıyorum basıyorum akü bitio almıyor acaba ateşlemede veya akünün gücünün az olmasındamı bi sorun.
    Selam,
    Bir hatırlatma yapayım sigorta için geciktiğiniz kadar da zamlı yaptırıyorsunuz. Sözün özü daha fazla gecikmeyin.
    Bu arada benim de aküm 5 ayda bitti nasıl oldu aklım almıyor, garantiye yazdık gelmesini bekliyorum.
    -Soğuk havalarda, motor soğukken jikle alt konumda motor çalışmıyor. jikleyi orta konuma getir kickstart ile motoru çalıştır bir kerede marş alır sonra hafiften gaz ver on saniye kadar, artık stop etmez. Sonra jikleyi alt konuma al ve sür.
    -Kick start(ayak marşı) ile akünün ömrünü uzun tutarsın.
    cenkito bunu beğendi.

Arkadaşlar MhDrift için görselle arama yaparken Mondial'in yeni bayi toplantısında tanıttığını belirten cross-enduro motorsikletlerin fotoğraflarını buldum. Sanırım Extrem max 200 yazıyor üzerinde motorun. Görsel biraz küçük, acaba ben mi yanlış görüyorum ?

davazlihalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vayy 150 ve 250den sonra Xtreme Max 200 de gelmiş Güzel olmuş güzel

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunun yanında duran supermoto kılıklı motor nedir acaba ?

200 cc kategorisi gerçekten çok önemli. Ne 250 gibi pahalı oluyorlar, ne de 150 cc gibi güçsüz. Rengi biraz garip ama hoş duruyor, inşallah titreşimsiz bir motordur.

sanırım 125 drift'in cross versiyonunu yapmaya çalışmışlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    150 MH da çıkarmışlar sonunda. Bence çok iyi satacaktır.

arkadaşlar dün sabah motoru çalıstırdım ve 5 km ileride yakıt almak için durdum.marsa bastım fakat çalışmadı.mars sağlam sekilde çeviriyor.bujiyi söktüm ateslemesi az gibi.bayağı bir vurdurmadan sonra motor çalıştı.calışınca performansı eskisi gibi fakat stop edince tekrar calışmıyor.ayak marsıyla zorda olsa çalışıyor.bujiyi değistim sonuç aynı.sizce sorun nerede olabilir?

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Arkadaşlar merhaba sis farı takmak istiyorum tesisat ve akü için sorun yaratmayacak fakat maksimum verim alabileceğim bi ürün önerecek var mı acaba?

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Arkadaşlar merhaba sis farı takmak istiyorum tesisat ve akü için sorun yaratmayacak fakat maksimum verim alabileceğim bi ürün önerecek var mı acaba?
    Selam,
    Berkay'ın motorunda mercekli sis farı var direk fara bağlamışlar bu zamana kadar bir sorun çıkartmamış.
    Benimde elimde bi çift var bağlantı aparatını çözdüğüm an bende aynı şekil bağlıyacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)