Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Buna en az 6000 lira isterler şimdi. 150'lik motor parçaları ile 200'lük motor parçaları arasında en fazla yüzde 10 fiyat farkı var ama 200'lük motor getirince 6000 liradan az fiyat isteyen olmuyor. Bi tek geçen sene dolar'ın düşük olduğu zamanlarda Lifan 200-16C commuter motor vardı, 2014 modelleri ucuz baya. Hatta 4050 liraya bi tane buldum isteyen alsın. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41954299/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    x treme max
    150 lik ktm özentiligi 200 lük kawasaki

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    200cc ye aceba kaç para istiyecekler

Motosikleti
    XTREME MAX 2015
    Teşekkürler halen iyileşmeye çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yasin ysn, geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
    Devam)
    Teşekkürler iyileşmeye çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı uday.31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım
    Sağolasın hele mi iyileşeyim
    O ambulansı da bulacağız :@
    SEVİYORUM LAN SENİ
    CANIMA KASTIN OLSADA...

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalinden 200'lük Xtreme Max. Mondial 2016 modellerinden.
    http://i63.tinypic.com/2itq6qd.jpg
    Offf orjinal apaçi style

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Selam millet,
    Bakın yine başıma ne saçma iş geldi.
    5 ayda motorun aküsü bitti. 2,3 gündür elektronik marş almıyordu kick start ile çalıştırıyodum en son sabah işe giderken baktım akü yok..
    Servise gittim, baktılar akü şarj olmuyormuş değişmesi gerekli.
    Garantiye yazdık bakalım bekliyoruz kar yağmadan gelir umarım...
    cenkito bunu beğendi.

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Selamlar Max ailesi. Bizim bu Maxların ön amortisörlerini belli bir zaman sonra yağlamak gerekiyor mu? Ön amortisörler sanki eskisine göre daha sert ve daha az kapanıyor sanki. Ustaya sorduğumda öyle bir şey yok yağ filan sürülmüyor amortisörlere dedi. Bana mı öyle geliyor yoksa gerçekten hiçbir şey yapılmayacak mı? Teşekkürler.

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Max ailesi. Bizim bu Maxların ön amortisörlerini belli bir zaman sonra yağlamak gerekiyor mu? Ön amortisörler sanki eskisine göre daha sert ve daha az kapanıyor sanki. Ustaya sorduğumda öyle bir şey yok yağ filan sürülmüyor amortisörlere dedi. Bana mı öyle geliyor yoksa gerçekten hiçbir şey yapılmayacak mı? Teşekkürler.
    Aynı şeyi yazmak için girdim foruma.

Aynen sanki daha yumuşak bir amortisör takımım vardı 6 ayda nerdeyse takoz oldu ? ne yapacağız ? sorun nedir ?

dostlar ben xtreme max almak istiyorum ama henüz ehliyetim yok.bisiklet kullandım scooter tecrübem yok trafik tecrübem var arabayla. kurs olacak saçma yer öğretmiyor acaba bu motoru alsam kendi kendime öğrenebilir miyim? ehliyete yazıldım ama geçebileceğimden emin değilim 1 hafta sonra direksiyon sınavı ama kurs olacak yer öğretmiyor ve çevremde motorcu arkadaşım da yok.alıp trafiğe kapalı alanda öğrenip öyle geçeyim sınavı desem olur mu sizce?çok mu zor motosiklet kullanmak hiç bilmeyen biri için?

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Alıntı Volteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi yazmak için girdim foruma.

Aynen sanki daha yumuşak bir amortisör takımım vardı 6 ayda nerdeyse takoz oldu ? ne yapacağız ? sorun nedir ?
    Cenkito'dan cevap bekliyoruz
    cenkito bunu beğendi.

benylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial-150-x-treme-max
    Herkese merhaba,
    Bu çılgın arkadaş buralarda mı :D ekteki linki mutlaka izleyin.

Eskişehir’de, kent trafiği içinde cross tipi motoruyla tek teker üstünde kilometrelerce seyreden sürücünün ellerini bırakıp motosikletinin üstünde ayakta gitmesi görenleri hayrete düşürdü.

http://www.gundembursa.com/haber/tehlikeli-akrobosi-sov-g135978b.html

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Merhaba herkese istanbul eyupten balci mobilyadan gecen hafta gelinimizi aldik resimini suan ekliyemedim.Konuyu takip ediyorum bayadir sizlerden ricam ngk veya bosh buji onermisiniz fakat buju kodu nedir iridyum buji almayi dusunuyorum buji basligininda degistirmem gereklimidir.Gerekliyse onu hangi model nerden satin alabilirim ?

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim bu Maxların ön amortisörlerini belli bir zaman sonra yağlamak gerekiyor mu? Ön amortisörler sanki eskisine göre daha sert ve daha az kapanıyor sanki. Ustaya sorduğumda öyle bir şey yok yağ filan sürülmüyor amortisörlere dedi. Bana mı öyle geliyor yoksa gerçekten hiçbir şey yapılmayacak mı? Teşekkürler.
    Daha önce ne duydum ne gördüm böyle birşey. Ustanda doğru söylemiş, hiçbir şey yapılmayacak binmeye devam et.
    Sanki sana öyle geliyor

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Belki yağda sorun olusmuştur
    Bozulmuş, kalinlasmis olabilir
    Sökülüp temizlenip bakım yapılırsa
    Belki Duzelebilir.
    Daha fazla fikrim yok.

Alıntı FBCANER1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese istanbul eyupten balci mobilyadan gecen hafta gelinimizi aldik resimini suan ekliyemedim.Konuyu takip ediyorum bayadir sizlerden ricam ngk veya bosh buji onermisiniz fakat buju kodu nedir iridyum buji almayi dusunuyorum buji basligininda degistirmem gereklimidir.Gerekliyse onu hangi model nerden satin alabilirim ?
    Hayirli olsun Caner kardesim.anahtar teslim ne kadara maloldu?balci motordakilerin yaklasimi nasil?alirken kontrol etmemizi tavsiye edecegin bir sey var mi?napip edip su ehliyeti alacagim insallah haftaya direksiyon sinavim ondan sonra istikamet dogruca orasi.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Buji DPR8EA-9
    İridyum takmanız bir avantaj getirmeyecektir.
    Motorunuz hayırlı olsun.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    x treme max
    bende oradan aldım motoru

Alıntı enes_co adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende oradan aldım motoru
    Hocam yukaridaki soruma yardimci olabilir misiniz rica etsem madem sizde oradan aldiniz

Motosikleti
    XTREME MAX 2015
    Herkese geçmiş olsun dileklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum
    Bugün omzumdaki ağrının daha da artmasından kaynaklı tekrar hastaneye gittim
    Ama bu sefer özel hastaneye. (İlk acilden gittiğim saçma sapan ankara hastanesine değil )
    Özel hastanede doktor röntgen istedi
    Sonuç: köprücük kemiğinin omuz ile birleştiği yerde kırık.
    3 hafta boyunca 8 bandajı ile sabitleme
    3 hafta sonra iyileşirse sıkıntı yok (fizik tedavi vb)
    İyileşmezse ameliyat dedi.
    Bekliyorum bakalım 4 aralığı :(

NOT : HER MOTORCU ASFALTI TADACAKTIR
    SEVİYORUM LAN SENİ
    CANIMA KASTIN OLSADA...

Motosikleti
    Suzuki GSXF 2004
    Alıntı neoazrael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yukaridaki soruma yardimci olabilir misiniz rica etsem madem sizde oradan aldiniz
    İşimden doalayı biraz geç gördüm kusura bakmayın.Motoru ordan alan arkadaşada bi kaç sorum olucak.Fakat önce arkadaşa yaşadığım şekilde cevap verim.
    Motor 8 ay yapıkredi taksit ile 4150 tl ye geldi.

Fiyat olarak uygun olduğu için oradan aldım fakat fiyatınnın uygun olmasındaki sebeb tahminimce egoszun amblem bölümünde taşınırken çizilmesi.Bayıdeki arakadaş öle söledi.Ona razı olaraktan fazla gözü çarpmadığı için aldım.

Motoru iş yarime getirdiler.Teslim alırken imza atmadım ve öle motoru elime bırakıp gittiler.Daha sonra motoru çalıştırıp bi kaç tur attığımda farkettimki ön fren neredeyse tutmuyor gibiydi ve gaz kolu takılı kalıyordu.Üstüne üstlük depoyu fulledikten sonra eve dönerken ön lastiğin içindeki şamyel patladı.Bayiyi aradım.Kusurlarını Söyledim.Bahri Bey diye biri önce tamircide lastiği yaptır sonra buraya servise getir baktıralım dedi.Motorcuna havale ile masrafını ben yollicam dedi.Sıfır motoru neden motorcuya götürüp söktürceğimi söyledim.Başka şansımın olmadığını söyledi.Bende gelip buraya bırakabiliyorsunuz fakat daha 1 günlük motoru neden alıp götürüp yapıp vermiyorsunuz dedim.Araba tutup servise götürücekmişim eğer kullanıcı hatası çıkarsa ben ödicekmişim bana sunulan alternatifler buydu.He bide iade etmek istedğimi söylediğimde aldığım cevap edebiliyosan etti.Fabirakayı aradım,Müşteri hizmetlerini aradım yarım gün boyunca telefon ile konuşmam sonucu Bayideki Hasan Bey diye başka bir şahış ile en son konuşmamızda motoru gelip alıcaklarını kusurlarını tamir edip teslim ediceklerini söylediler.Bende niyetimin zaten motoru iade etmek değil böyle bi motora sahip olmak istedğimi söyledim.En başında sizden bekledğim haraketin bu olduğunu söyledim.Sonuç olarak dediklerini yaptılar fakat servisten dönüncede ne servis gördüğüne dair bi servis fişi gönderdiler nede elimde 2 yıl garantilidir diye bi belge var nede kullanma kılavızu var elimde istediğimde kargo ile göndericeklerini söylediler ama hala göndermediler 1 hafta oldu.

Benim yaşadıklarım bunlar.

Ordan alan arakadaşada şunu sormak istiyorum.Kullanma kılavuzunu verdilermi kardeş ve 2 yıl garantili diye bi yazılı belge varmı elinde ?

Motosikleti
    x treme max
    Alıntı neoazrael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben herşey dahil 4.800 e aldım ama söyle 2 durum var vergilerin ödenmiş oldugunu sylemişlerdi fakat 112 tl yi ben ödemek zorunda kaldım 2. olarak buji tamir seti çıkmadı içinden , ayrıca balcı mobilyada parça çok sıkıntılı getirtemiyorlar 1 ay bekledim gelmedi bende iptal etmiştim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

İşimden doalayı biraz geç gördüm kusura bakmayın.Motoru ordan alan arkadaşada bi kaç sorum olucak.Fakat önce arkadaşa yaşadığım şekilde cevap verim.
    Motor 8 ay yapıkredi taksit ile 4150 tl ye geldi.

Fiyat olarak uygun olduğu için oradan aldım fakat fiyatınnın uygun olmasındaki sebeb tahminimce egoszun amblem bölümünde taşınırken çizilmesi.Bayıdeki arakadaş öle söledi.Ona razı olaraktan fazla gözü çarpmadığı için aldım.

Motoru iş yarime getirdiler.Teslim alırken imza atmadım ve öle motoru elime bırakıp gittiler.Daha sonra motoru çalıştırıp bi kaç tur attığımda farkettimki ön fren neredeyse tutmuyor gibiydi ve gaz kolu takılı kalıyordu.Üstüne üstlük depoyu fulledikten sonra eve dönerken ön lastiğin içindeki şamyel patladı.Bayiyi aradım.Kusurlarını Söyledim.Bahri Bey diye biri önce tamircide lastiği yaptır sonra buraya servise getir baktıralım dedi.Motorcuna havale ile masrafını ben yollicam dedi.Sıfır motoru neden motorcuya götürüp söktürceğimi söyledim.Başka şansımın olmadığını söyledi.Bende gelip buraya bırakabiliyorsunuz fakat daha 1 günlük motoru neden alıp götürüp yapıp vermiyorsunuz dedim.Araba tutup servise götürücekmişim eğer kullanıcı hatası çıkarsa ben ödicekmişim bana sunulan alternatifler buydu.He bide iade etmek istedğimi söylediğimde aldığım cevap edebiliyosan etti.Fabirakayı aradım,Müşteri hizmetlerini aradım yarım gün boyunca telefon ile konuşmam sonucu Bayideki Hasan Bey diye başka bir şahış ile en son konuşmamızda motoru gelip alıcaklarını kusurlarını tamir edip teslim ediceklerini söylediler.Bende niyetimin zaten motoru iade etmek değil böyle bi motora sahip olmak istedğimi söyledim.En başında sizden bekledğim haraketin bu olduğunu söyledim.Sonuç olarak dediklerini yaptılar fakat servisten dönüncede ne servis gördüğüne dair bi servis fişi gönderdiler nede elimde 2 yıl garantilidir diye bi belge var nede kullanma kılavızu var elimde istediğimde kargo ile göndericeklerini söylediler ama hala göndermediler 1 hafta oldu.

Benim yaşadıklarım bunlar.

Ordan alan arakadaşada şunu sormak istiyorum.Kullanma kılavuzunu verdilermi kardeş ve 2 yıl garantili diye bi yazılı belge varmı elinde ?
    kullanma klavuzu verdiler içinde garanti ile ilgili bilgilerde geçiyordu eğer size verilmediyse bence elden teslim alın eğer imkanınız yoksa kargo ile gndermelerini sürekli arayarak söyleyin sürekli sıkı tutulmazsa iş yapıcakalrı yok balcı mobilyanın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)