Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selam millet,

HGS kullanan varmı?
    Ön farın arkasına HGS yapıştırıcam oradan okur mu bilemedim. Kullanan varsa cevaplarınızı beklerim.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DadaşSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar herkese...

Senelerdir şu başlama işini erteledim durdum... Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak

- 25 yaşındayım, 1.72 Boyum var, 72kiloyum.
    - Belki iki zıt kutup olmasına rağmen Supersport ve Cross tipteki motorları çok seviyorum,
    - Bütçem ise tam da Mondial Max'e ulaşabilecek düzeyde.
    - YBR 125, CBF 150 pek istemiyorum. Başlangıç için bu motoru önerir misiniz? Eğer öneriyorsanız, ikinci el konusunda da fikirlerinize ihtiyacım var. Saygılar...

Arkadaşlar gün itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım. Şöyle bir sorum var internette port bagaj demiri buldum bu bize uygun mudur bunu taktırsam arkaya istediğim çantayı alıp takabilir miyim cevabınız için şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gün itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım. Şöyle bir sorum var internette port bagaj demiri buldum bu bize uygun mudur bunu taktırsam arkaya istediğim çantayı alıp takabilir miyim cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    http://motokacar.com/site/index.php?id_product=4688&controller=product&id_la ng=2

Bu arada l'nk' payla;mayi atlamisim

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

http://motokacar.com/site/index.php?id_product=4688&controller=product&id_la ng=2

Bu arada l'nk' payla;mayi atlamisim
    o birebir uyumlu parca
    ancak alıp kullananlardan bir kacı
    asırı yukleme olmadan kırıldıgından bahsetmişti
    bilginize. . .
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı DadaşSefaköy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese...

Senelerdir şu başlama işini erteledim durdum... Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak

- 25 yaşındayım, 1.72 Boyum var, 72kiloyum.
    - Belki iki zıt kutup olmasına rağmen Supersport ve Cross tipteki motorları çok seviyorum,
    - Bütçem ise tam da Mondial Max'e ulaşabilecek düzeyde.
    - YBR 125, CBF 150 pek istemiyorum. Başlangıç için bu motoru önerir misiniz? Eğer öneriyorsanız, ikinci el konusunda da fikirlerinize ihtiyacım var. Saygılar...

Merhaba,
    Ben CBF150 ile başladım, sonrasında CBR250 düşünüyordum bendede süpersport hevesi vardı ancak enduro motorlara daha çok ilgim var o yüzden kararımı verdim ve Cross aldım pişmanmıyım Hayır. Tam tersine isabet etmişim.
    Herkesin bir motor tarzı vardır öncelik bunu belirlemek. Bütçen ne olursa olsun tarzına uygun bir motor bulursun.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/
    Buradaki konuları takip edersen kendi kararını verebilirsin.

Umarım istediğin motora sahip olursun.
    cenkito bunu beğendi.

Teşekkürler o zaman napmak lazım kendimiz mi yaptırsak ki?

DadaşSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben CBF150 ile başladım, sonrasında CBR250 düşünüyordum bendede süpersport hevesi vardı ancak enduro motorlara daha çok ilgim var o yüzden kararımı verdim ve Cross aldım pişmanmıyım Hayır. Tam tersine isabet etmişim.
    Herkesin bir motor tarzı vardır öncelik bunu belirlemek. Bütçen ne olursa olsun tarzına uygun bir motor bulursun.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/
    Buradaki konuları takip edersen kendi kararını verebilirsin.

Umarım istediğin motora sahip olursun.
    Peki boy kurtarır mı? 1.72 boyum var. Ayrıca %95 belki de şehir içi kullanacağım için arkadaşlarım (motordan anlamayanlar) cross motoru alıp ne yapacaksın şeklinde beni yıldırıyorlar

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı DadaşSefaköy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki boy kurtarır mı? 1.72 boyum var. Ayrıca %95 belki de şehir içi kullanacağım için arkadaşlarım (motordan anlamayanlar) cross motoru alıp ne yapacaksın şeklinde beni yıldırıyorlar
    Bir kız arkadaşım F850 GS kullanıyordu boyu 1.60.
    Motordan anlamayanları kafana takma, Cross dışarıdan çok beğenilen bir motor.
    cenkito bunu beğendi.

Arkadaşlar iyi geceler ben Göksel Bereket aranıza İzmir'den katıldım. Pazartesi günü sıfır max aldım ve işlemler vs derken bugün bi 30 km yaptım motosiklet çok hoşuma gitti kullanımı rahat geldi ve eğlenceli. Eğer büyük sıkıntılar çıkarmazsa beraber çok eğleneceğiz gibi duruyor. Ancak ilk vistesli motosikletim olduğundan acemiliğimi mazur görürseniz birkaç sorum olacak.
    1- Bugün motosikletimle işe gittim hiçbir sıkıntı yoktu daha 20km'de. 8 saat sonra işten çıktım kontağı çevirdim marş basıyor fakat motor çalışmıyor jigleyi sona aldım gaz verdim çalıştı ama nafile 1.viteste giderken gaz yemedi yavaşlayınca stop etti falan. En son tanıdık vardı ayak marşıyla çalıştır dedi şak tekte çalıştı sıkıntısızca sonra stop ettim ve elden marşla denedim çalışıyor sizce sıkıntı neyden kaynaklıdır?
    2- Ngk buji tavsiye etmişsiniz nereden alabilirim her serviste var mıdır ve taktırdığımızda garantiyi bozar mı bozmaz mı bilmiyorum?
    3- Aynaları değiştireyim diyorum tavsiye edebileceğiniz güzel bir ayna var mı?
    4- İzmir'deyim burası yanıyor bu sıcaklarda maximiz için en iyi yağ hangisidir 300-400kmye geldiğimde değiştireyim diyorum.
    5-Zincir için motulün temizleme spreyini alacağım fakat yağ ne yapsam bilemedim motordan çıkan yağ ile mi yağlasam yoksa zincir yağı mı alsam ne tavsiye edersiniz?

Sorularımdan bir kısmı belki forumda vardır vakit buldukça eski sayfaları okuyorum ama bunlarla ilgili kısımları okumadım belki de karışık gittiğim içindir.

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Arkadaşlar iyi geceler ben Göksel Bereket aranıza İzmir'den katıldım. Pazartesi günü sıfır max aldım ve işlemler vs derken bugün bi 30 km yaptım motosiklet çok hoşuma gitti kullanımı rahat geldi ve eğlenceli. Eğer büyük sıkıntılar çıkarmazsa beraber çok eğleneceğiz gibi duruyor. Ancak ilk vistesli motosikletim olduğundan acemiliğimi mazur görürseniz birkaç sorum olacak.
    1- Bugün motosikletimle işe gittim hiçbir sıkıntı yoktu daha 20km'de. 8 saat sonra işten çıktım kontağı çevirdim marş basıyor fakat motor çalışmıyor jigleyi sona aldım gaz verdim çalıştı ama nafile 1.viteste giderken gaz yemedi yavaşlayınca stop etti falan. En son tanıdık vardı ayak marşıyla çalıştır dedi şak tekte çalıştı sıkıntısızca sonra stop ettim ve elden marşla denedim çalışıyor sizce sıkıntı neyden kaynaklıdır?
    2- Ngk buji tavsiye etmişsiniz nereden alabilirim her serviste var mıdır ve taktırdığımızda garantiyi bozar mı bozmaz mı bilmiyorum?
    3- Aynaları değiştireyim diyorum tavsiye edebileceğiniz güzel bir ayna var mı?
    4- İzmir'deyim burası yanıyor bu sıcaklarda maximiz için en iyi yağ hangisidir 300-400kmye geldiğimde değiştireyim diyorum.
    5-Zincir için motulün temizleme spreyini alacağım fakat yağ ne yapsam bilemedim motordan çıkan yağ ile mi yağlasam yoksa zincir yağı mı alsam ne tavsiye edersiniz?

Sorularımdan bir kısmı belki forumda vardır vakit buldukça eski sayfaları okuyorum ama bunlarla ilgili kısımları okumadım belki de karışık gittiğim içindir.
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

Ayna tavsiyem;

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Herkese iyi akşamlar. 2 gün önce sipariş ettiğim Codegen Falcon Xman HD20 aksiyon kamera bugün elime ulaştı. Kaskta istediğim açıya getirebilirsem sizlerle çok güzel videolar paylaşacağım inşallah. Benim istediğim açı bu https://www.youtube.com/watch?v=46vCfk9WPYE Diğer birkaç motorda inceledim videoları genelde depo üzerine koymuşlar ama malum X-treme biraz yüksek bir motor ve o yüzden kamera görüntü alamıyor :D O yüzden en güzeli ya kaska takmak yada gidona sabitlemek. Ben gidona sabitleme aparatını sağ ayna ile aynı yere sabitledim güzel oldu ancak kaskta ayrı bir güzelliği oluyor o yüzden kaska uyumlu hale getirmek istiyorum.

arkadaşlar merhaba,
    Xtreme max almayı düşünüyorum ve ilk motorum olacak
    motorun olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
    En ilgili servis hangisidir
    yardımcı olursanız cok sevinirim herkese iyi forumlar

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    İyi günler arkadaşlar max ını supermotoya dönüştüren oldu mu ? Nette aradım ama pek bulamadım dönüştürenler varsa maliyeti ve performansı nasıl oldu paylaşabilir mi bizimle ?

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Alıntı cvp14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,
    Xtreme max almayı düşünüyorum ve ilk motorum olacak
    motorun olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
    En ilgili servis hangisidir
    yardımcı olursanız cok sevinirim herkese iyi forumlar
    önceki sayfalarda mevcut hepsi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

sürekli egzozu değiştirme fikrindeydim sadece sesinin beni tatmin edip edemeyeceğinden şüpheliydim acaba kötü olur mu falan diye sonunda taktırdım. benim fikrim çift egzozdu birazda maliyetinden dolayı bunu teke indirdim artık bir sonrakinide ne zaman alırsam :D sesi beni tatmin etti tam istediğim gibi oldu diyebilirim

ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    egzos güzel hayırlı olsun ancak sanki lastik yukarı cıkınca, egzosa carpacak gibi duruyor resimde
    uday.31 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos güzel hayırlı olsun ancak sanki lastik yukarı cıkınca, egzosa carpacak gibi duruyor resimde
    teşekkür ederim o kadar esneme olmayacağını düşünüyorum lastikten dış tarafta ve mesafe var arada. orjinal egzoz gibi kuyrukla yarışır gibi olsun istemedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı uday.31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim o kadar esneme olmayacağını düşünüyorum lastikten dış tarafta ve mesafe var arada. orjinal egzoz gibi kuyrukla yarışır gibi olsun istemedim :D
    çarpar mı dersin ? olasılıklarla yola çıktık, bi yüklü bakayım bnde :D
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof ta nesi?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sana kolay test yontemi:
    arka lastiğin dıs kısmından cıta degdir,iki yere temas etsin,
    yukarıda nereyi işaret ederse amortisör kapanınca lastik oraya gider

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    bunlarda benden olsun o zaman :D benim egzozda tekere yakın. 2 kişi binince eğer arkadaki ağırsa tümseklerde değiyor lastiğe.

buda daha önce bahsettiğim kamera;

ilkadam ve uday.31 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bu sekilde bir tahta-çita koyarak lastik esneyince egzosa degecer mi diye kontrol edebilirsin

uday.31 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Arkadaşlar geçen gün deneme amaçlı çektiğim videoyu youtube a ekledim. Kameranın çekimini merak edenler için faydalı olabilir.

bugünde Kireçburnu, Tarabya, Yeniköy, İstinye turu yaptım. Videoları eklediğim zaman inşallah sizlerle de paylaşacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)