Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    arka çatalı söküp gresörlük taktık,milin girdiği kısımda çok pas oluşmuş sökerken arka teker milini bi taraftan sokarak çekikle vurarak çıkardım arka teker mili yerine 8 T anahtarda kullanabilirsiniz,normalde çıkmak istemedi,ara ara yağlamanızı tavsiye ederim ,yada gresörlük takınız taktırınız,montajı çok kolay ,önce bol çeşit ve bulması en kolay olsun diye traktör parçası satan hırdavatçılar vardır ona gidiyorsunuz,sizin aklınıza yatan boyutta yarım eğri gresörlük ve yuva olarak kullanılacak ince diş somunu alıyorsunuz,çatala gelip uygun açıyı tespit edip ,nokta zımba ile yeri belirleyip matkapla delik açıyorsunuz,çatalda delik açacak yerde burç olduğu için burca da delik açıp mil görünecek şekilde iken işlemi tamamlıyorsunuz,sonra aldığımız somunu deliğin ortasına gelecek şekilde kaynatıyoruz,kaynak yaparken somunu civata ile tutturursanız kaynak rahat olur,kaynağı çepeçevre saracak şekilde yapıyoruz,neden kılavuzla yiv açmadık derseniz burcu boydan boya yapmışlar somun kaynatmak daha kolay,sonra teflon sarıp yada civata sabitleme sıvısı kullanarak pense ile gresörlüğü yerine sıkıyoruz çok sıkmayın dişleri dayanmaz.kolay gelsin

[IMG][/IMG]
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisörün parlak kısmını temizlerken dairesel hareketle aşındırmanız lazım direk çiziği yok edim diye düz aşındırılırsa ordan yağ kaçırabilir, dairesel, yani tüm yüzeyi birlikte aşındırmanız lazım
    toz keçesini çıkartayım derken tornavida kaydı ve kavalı 1cm uzunlukta derin çizdim.kaş yaparken göz çıkarttık.cizdiğim yere tırnak takılıyor.galiba düzelecek gibi değil.çıkma kaval bulabilirmiyiz.yada bu sekilde yağını ayda bir tamamlayıp sürebilirmiyim.ilerleyen vakitte tekrar sıfır amortisör alırım.zaten 3-5 ay sonra askere gideceğim

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toz keçesini çıkartayım derken tornavida kaydı ve kavalı 1cm uzunlukta derin çizdim.kaş yaparken göz çıkarttık.cizdiğim yere tırnak takılıyor.galiba düzelecek gibi değil.çıkma kaval bulabilirmiyiz.yada bu sekilde yağını ayda bir tamamlayıp sürebilirmiyim.ilerleyen vakitte tekrar sıfır amortisör alırım.zaten 3-5 ay sonra askere gideceğim
    belki söküp, iyi bir ustada, orayı doldurtup, fazlasını tornalatıp düzeltilebilir
    arastırmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Bugün pendik albayrak motora uğradım xtreme max'a bakiyim dedim baya hoşuma gitti cbf'i takas etmeyi düşünüyorum belki yarın alırım. Fiyat 4300 dedi biraz kazik yok değil.
    Herneyse sizlerden motoru alırken nelere dikkat etmeliyim veya varsa önerileriniz buyrun.

İyi aksamlar
    sıfır alcaksanız ,
    aldıktan sonra sagını solunu vidalarını kontrol edin
    ilk birkac ay kontrole devam edin, sonrasında pek gevseme olmuyor
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    ramzey qm200
    Cambaz, çizilen yeni olansa eskiyi atmadıysan parlak kısımları değiştirmeyi dene bence değilse, yok edene kadar yüzeyi dairesel şekilde zımparala, sadece çizik kısmı değil komple alanı, 1200 zımpara iş görür
    cenkito bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. modifiye olayları bu başlıkta gırla gittiği için buraya sorumu yazayım dedim. saolsun cenkito çok sorumu cevapladı zamanında. bugün modifiye silindir ve üst kapak almak için çıkmıştım. motorumda 200 karter-krank var. 63,5mm olan silindiri 65,5 yapmayı düşünüyordum. cg200 tabanlı 67mm silindirlere de bakayım dedim. kumpas ile ölçtürdüm, 65.5mm'nin de, 67mm'nin de gömleğinin dış çapı 69mm. yani 65lik silindirde 1,75mm gömlek kalınlığı var, 67mm'de 1mm gömlek kalınlığı var. bu ince gömlekli 67mm silindir alsam sorun çıkarır mı? parçacıların biri sorun olmaz dedi, diğeri uzun yolda ısındığında performans biraz azalabilir ama soğuyunca sorun kalmaz dedi. bu konuda ne düşünüyorsunuz? avantaj- dez avantaj konusunda tavsiyeleriniz nelerdir?
    Bu arkadaşa cevap yazılmamış galiba, ben bu mesajı dikkate alarak 67mm silindir yerine 65.5 aldım. 67mm'lik silindir daha çok drag motoru yapmak için gibi, uzun yolda tapagaz sürmek için 65.5mm'lik daha uygun bence.
    cenkito bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşa cevap yazılmamış galiba, ben bu mesajı dikkate alarak 67mm silindir yerine 65.5 aldım. 67mm'lik silindir daha çok drag motoru yapmak için gibi, uzun yolda tapagaz sürmek için 65.5mm'lik daha uygun bence.
    cenkito özel mesajla cevap vermişti. o da aynısını söyledi.
    cenkito bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Selam arkadaşlar ya aradım ama bulamadım bizim motorun zincir bakımı, germe, temizlik falan yapicam ama malum orta ayaklık yok nasıl yapicam bi fikir verebilirmisiniz kriko falan demedim ama dengede durmuyo su cross motor sehpaları var onlar aklıma geldi ama tek motor çok ağır şimdiden tesekkurler

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı günelyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ya aradım ama bulamadım bizim motorun zincir bakımı, germe, temizlik falan yapicam ama malum orta ayaklık yok nasıl yapicam bi fikir verebilirmisiniz kriko falan demedim ama dengede durmuyo su cross motor sehpaları var onlar aklıma geldi ama tek motor çok ağır şimdiden tesekkurler
    motoru ÇALISTIRMADAN bu sekilde Yapabilirsin

(motor calısırken pek cok kişi dişliye parmaklarını kaptırıp kopartmıstır !!! )
    sdirer bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    İyi fikir teşekkürler hemen deniycem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ÇALISTIRMADAN bu sekilde Yapabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=MHBRgjiwgFA

(motor calısırken pek cok kişi dişliye parmaklarını kaptırıp kopartmıstır !!! )
    Yaptım oldu hem gerginliği ayarladim hem temizlik ile yağlama yaptım..
    Bende bisey olmadı ama gerçekten dikkat etmek lazım sonuçları kotu olabilir.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı günelyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi fikir teşekkürler hemen deniycem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Yaptım oldu hem gerginliği ayarladim hem temizlik ile yağlama yaptım..
    Bende bisey olmadı ama gerçekten dikkat etmek lazım sonuçları kotu olabilir.
    sen genede calıstırmadan arka lastiği elinle cevirerek yap,
    bir anlık dalgınlıkla bir kac parmak kaybedenler var,
    videyu o sekil cektiğime pişman oldum ama neyse
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

arkadaşlar memnun musunuz oku oku yoruldum artık sizce almalı mıyım farklı bi marka mı düşünmeliyim ..

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selam max severler

Yarın CBF'i satıyorum, bir iki güne max sahibi olacağım kısmetse
    Motoru biraz incelemiştim bayide, teslim almadan önce aklıma gelenler;
    -Gaz kolunda gereksiz boşluk var onu düzelttircem,
    -Jantlara akort ayarı,
    -Far ayarı(göğe bakmasın)
    -Civatalar kontrol
    -Ayaklık müşirini iptal ettiririm.
    -Birde sis farları taktırmak istiyorum ancak koruma demirleri yok nere monte etsek bilemedim.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Selam max severler

Yarın CBF'i satıyorum, bir iki güne max sahibi olacağım kısmetse
    Motoru biraz incelemiştim bayide, teslim almadan önce aklıma gelenler;
    -Gaz kolunda gereksiz boşluk var onu düzelttircem,
    -Jantlara akort ayarı,
    -Far ayarı(göğe bakmasın)
    -Civatalar kontrol
    -Ayaklık müşirini iptal ettiririm.
    -Birde sis farları taktırmak istiyorum ancak koruma demirleri yok nere monte etsek bilemedim.
    akort ayarını biraz kullandıktan , teller oturduktan sonra yaptırın,

sisleri de ön sinyallerin dibine far baglantı demirine takanlar oldu,

bende ilerde zaten oraya bir yere takıcam

power led sisleri yaptım ama 2 senedir evde bekliyor,ölmezsem takarım bir ara
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Merhaba arkadaşlar yorumlari pek okuyamadim Honda Msx125 kullaniyorum yazlik icin bi xtreme almayi planliyorum fiyattan dolayi hem bizim buralar bol cukurlu tas toprak msx icin pek uygun degil .

Sizce max onerebilceginiz bir motormu ?
    Arti ve eksileriyle detayli anlatabilecek birisi varsa cok makbule gecer

Vede uzerinde lastik lerle asfaltta sorun yasanirmi ? Kaydirirmi

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akort ayarını biraz kullandıktan , teller oturduktan sonra yaptırın,

sisleri de ön sinyallerin dibine far baglantı demirine takanlar oldu,

bende ilerde zaten oraya bir yere takıcam

power led sisleri yaptım ama 2 senedir evde bekliyor,ölmezsem takarım bir ara
    Power led kibar benim bahsettiğim soba borusu gibi duruyor, Link bu işte

Motosikleti
    ramzey qm200
    Arka göbek dişli takozunu kendisi değiştirmek isteyenler için, tornavida çekiç yöntemi ile kauçuk kısmı deforme ederek burcu çıkarma ve sonra etrafındaki saç metali çıkarma işlemini göbekteki yuvayı bozmadan başaramayacağımı anlayarak sanayi yolunu tuttum, oksijen kaynağı ile kauçuğu yakarak burç çıkarıldı, sonra kauçuğu uzaklaştırarak sac kısma civata kaynaklanıp kaportacı çektirmesi ile çıkarıldı, kendisi çıkarmak isteyenler inatlaşmasın yuvayı bozarsınız, çektirme ile hatasız çıktı, yenisini takarken burç kısmı yivli yani civata takılanlar var piyasada bulabilirseniz, takması kullanımı ve çıkarması kolay, orjinal takozları kaliteli kullanmışlar kolay çıkmıyor bilginiz olsun, hayırlı ramazanlar

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka göbek dişli takozunu kendisi değiştirmek isteyenler için, tornavida çekiç yöntemi ile kauçuk kısmı deforme ederek burcu çıkarma ve sonra etrafındaki saç metali çıkarma işlemini göbekteki yuvayı bozmadan başaramayacağımı anlayarak sanayi yolunu tuttum, oksijen kaynağı ile kauçuğu yakarak burç çıkarıldı, sonra kauçuğu uzaklaştırarak sac kısma civata kaynaklanıp kaportacı çektirmesi ile çıkarıldı, kendisi çıkarmak isteyenler inatlaşmasın yuvayı bozarsınız, çektirme ile hatasız çıktı, yenisini takarken burç kısmı yivli yani civata takılanlar var piyasada bulabilirseniz, takması kullanımı ve çıkarması kolay, orjinal takozları kaliteli kullanmışlar kolay çıkmıyor bilginiz olsun, hayırlı ramazanlar
    yivli olanların linki yada resmi mevcutmu?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Hiç plakalık iptali yapan veya oraya farklı bir uygulama yapan oldu mu ? ben şu an oraya bir uygulama yapmak istiyorum ama aklıma tek gelen kesip atmak farklı bir fikir önermek isteyen varsa lütfen buyursun

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selam Millet ben geldim

AttilaXtreme, cenkito, uday.31 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Selam Millet ben geldim

http://i58.tinypic.com/2ev7vxy.jpg
    Aha bura pendik değilmi ? Hayırlı olsun
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)