Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    işi bilen biri istediğin sekilde sesi ayarlayabilir.
    acıp-kısabilir.
    ben yaklasık 3 senedir bu sekilde kullanıyorum.
    önce daha acıktı , kafam kaldırmamaya baslayınca sesi azalttım

yuksek devirde gaz kapatınca da patlatma da yapıyor
    sabah sabah mahalleyi ayaga kaldırmamak için video da dip gaz yapmadım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Gevşeyen civataların altına yaylı rondela atın bi daha gevşemez, ama uzunluğu nasıl ona göre bakın pulu atınca kavramayacaksa ince pul atın, pul olmayan civatalar çabuk gevşer

Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar normalde sabah motoru ısıtmadan yola çıkmam.bu sabah 6.00 da ise gitmek için max ı çalıştırdım fakat ise geç kaldığım için ısıtmadan yola çıkmam gerekiyordu.gaz açmadan yolda ısıtırım dedim.herneyse evden çıktım 3.vites gaz açmadan devam ediyorum birden küt diye bir ses geldi ve arka teker kitlendi pat küt seslerle durdum.arka jant göbeğindeki zincir dislisini tutan segmanın yuvası komple halka şeklinde kırılmış.segmanla yuva yerinden kopunca zincir disliside yerinden çıktı arka jantı kitlemiş.disliyi yerine takıp motosikleti elimde eve bıraktım.

kısacası verilmiş sadakam varmış.aynı olay yüksek hızlarda veya yokus asağı basıma gelse sonuç çok kötü olabilirdi.kırılan kısmın resmini eve gelince paylasacağım.sizde dikkatli olun.basınızı ağrıttım kendinize iyi bakın

buarada servis arka jant göbeğine 78tl dedi.1 haftaya gelirmiş.telleri söküp dizdirmenin maliyeti nedir?baska bir jant göbeği uyar mı?

bahsettiğim olayın motoru ısıtma ile alakası yoktur.motoru ısıtarak yola çıksaydım hızlı gideceğimden dolayı arka tekerlek kitlendiğinde sonuç çok kötü olacaktı demek istedim.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bahsettiğim olayın motoru ısıtma ile alakası yoktur.motoru ısıtarak yola çıksaydım hızlı gideceğimden dolayı arka tekerlek kitlendiğinde sonuç çok kötü olacaktı demek istedim.
    cok buyuk gecmis olsun
    halen ilgili resimleri bekliyoruz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

sesi nasıl kısıoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Cross umu 2850 e satıyorum. 2012 - 5300 km sorunsuz. Ufak çiziği var grenajda oda 20-30 lira civarı. Muanesi 2015 sonuna kadar. Bursa ve çevresi

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    arkadaslar normalde sabah motoru ısıtmadan yola çıkmam.bu sabah 6.00 da ise gitmek için max ı çalıştırdım fakat ise geç kaldığım için ısıtmadan yola çıkmam gerekiyordu.gaz açmadan yolda ısıtırım dedim.herneyse evden çıktım 3.vites gaz açmadan devam ediyorum birden küt diye bir ses geldi ve arka teker kitlendi pat küt seslerle durdum.arka jant göbeğindeki zincir dislisini tutan segmanın yuvası komple halka şeklinde kırılmış.segmanla yuva yerinden kopunca zincir disliside yerinden çıktı arka jantı kitlemiş.disliyi yerine takıp motosikleti elimde eve bıraktım.

kısacası verilmiş sadakam varmış.aynı olay yüksek hızlarda veya yokus asağı basıma gelse sonuç çok kötü olabilirdi.kırılan kısmın resmini eve gelince paylasacağım.sizde dikkatli olun.basınızı ağrıttım kendinize iyi bakın

buarada servis arka jant göbeğine 78tl dedi.1 haftaya gelirmiş.telleri söküp dizdirmenin maliyeti nedir?baska bir jant göbeği uyar mı?
    geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

aranıza yeni katıldım motorsikleti bu siteye göre aldım diyebilirim ama motorsiklet sürmeye arkadaşlarımın emanet motorlarıyla başladım bu motora bu kadar çabuk alışabileceğimi düşünmüyordum ama rahat oldu her motor kullanıcısı gibi bende satıcısı ve servisinden şikayetçiyim adamlar bütün arızaları iptal ederek çözüyorlar. mesela ayaklık stop mandalı motorun teklemesine yol açıyordu iptal ettiler.motor daha 530 kmde
    AttilaXtreme, Ahmtmngrsy ve Tolga Can bunu beğendiler.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    bugün ön tekerlek rulmanlarını değiştirdim, numarası 6201 .plastik kapaklı tavsiye olunur sac kapaklı da pas riski var bilginiz olsun .arka da 6302 .skf fag ors ve bi kaç japon markası daha var .ors aldım ne de olsa türk malı ,paramız içerde kalsın .(ors:orta doğu rulman sanayi)...
    cenkito bunu beğendi.

ibocan600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR

Kayseriden Herkeze Selam kazasız belasız sürüşler sizin de tavsiyeleriniz ile bende xtreme max aldım 1 nisandan beri kullanıyorum
    AttilaXtreme ve serdar8787 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ibocan600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Kayseriden Herkeze Selam kazasız belasız sürüşler sizin de tavsiyeleriniz ile bende xtreme max aldım 1 nisandan beri kullanıyorum
    hayırlı olsun
    kazasız belasız güle güle kullanmak nasip olsun.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

ibocan600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Allah razi olsun hocam amin cümlemize

Merhaba. Bu motor artçılı kullanıma uygun mudur acaba? Doğa gezilerinde kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı tamayaytam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bu motor artçılı kullanıma uygun mudur acaba? Doğa gezilerinde kullanmayı düşünüyorum.
    Uygun, artci koforu bence cogu cinli commuterden rahat.

@By*cambaz

musait olunca su arka gobekde kirilan sekmanin resimlerini atarmisin baya merak etmisdim nasil ve nereden oldugunu
    unutmazsan sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Alıntı burak.findik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cenkitooooo yaaappmaaaaa 😃 cc buyutmek için su mu verdinde buyudu motor 😃..youtubedeki uçmalar vs ler 😉 takipteyin seni bana deme bari 😃
    evet ben cc buyuttum ancak bunu arıza verdiği yada orjınalinin kalitesiz oldugu için vs yapmadım

madem beni takip ediyormussun bilirsin,

daha sıfır motor 3-4 aylıkken 500 km civarında iken ben bu işe girdim, sebebide motor gücünü yetersiz görmemdi

çinli parcalarıyla bir defa yaptım ve halende aynı sekilde kullanıyorum.

birdaha değiştiğim parcası olmadı (sarf malzemesi hariç)

zaten yazılarımda çinlileri övmem, fiyatlarına göre iyi motor olduklarını belirtirim

(3-5 bine sıfır motor alıp bir japon-alman-italyan kalitesi ve gücü beklemek hayal kırıklıgı getirir zaten )

max içinde kasasına göre motorunun zayıf oldugunu her yerde yazdım,

onun haricinde parcaları iyi dedim.

senin km redüktörü arıza olayıda muhtemelen montajda ön lastiği takma sırasında yada sonrasında düzgün yaglanıp takılmadıgı için

oluyordur.

bu arada her ne kadar max ımı cok sevsemde mondi servislerindende bir o kadar gıcık kaptıgımı da belirteyim

NOT: TR de servis olayı çinlidede aynı ötekilerde de

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

merak edenler için max ın orjınal zinciri 428H 65 bakla

herhalde 130 link diye anılıyor
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

bununla şimdiki motorumu takas edicem daha güçsüz bir motora geçmek nasıl olcak bakalım

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Ben pulsar istiyorum ya :D Yokmu motorumu alıcak kimse satayım :D

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İzmirli xtrema'cı arkadaşları bekleriz. Her hafta araziye çıkıyoruz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yaş 14, boy 1.80 oldu. Oğlum Aslan Kral yeni motoru X-Treme Max ile ustalık yolunda hızla ilerliyor abileri
    cenkito, Paksoy, uday.31 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Atilla Ağabey, maaşallah diyelim. Allah nazardan saklasın. kazasız, belasız..
    AttilaXtreme bunu beğendi.

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Bugün yeni aldığım egzozun montajını yaptırdım. Tok ve güzel bir sesi var. Markası ne diye soranlara bir cevabım yok zira egzozun bir markası da yok

uday.31 bunu beğendi.

arkadaslar arka jant göbeğinde kırılan parça bu.zincir dişlisini tutan segman yatağı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)