Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı acs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ler benim bu motorda istediğim 125..130 km yi çok titremeden yapabilmesi oda sanırım zor görünüyor. Galiba degistirecegim onun için. Iyi aksamlar Teşekkürler.
    115kmh hızı ben zaten rahat yapıyorum... maxın karteri taşlatıp genişletirsen bizimkinden daha büyük silindir, piston ve krank takabilirsin ozaman motor 250 veya 300cc olabilir ve arka dişliyi 50 den atıyorum 30 veya 40 dişliye düşürürsen işte ozaman sanırım 140 160 kmh hızları bulabilirsin

ama neyapacan okadar hızı... bu motor bikere cross 110 yapması bile çok aslında, allah korusun 100-120km ile bile kaza yaptığını düşünürsek kurtulman biraz zor... 160 kazasını düşünmek bile istemem... eğer hız arıyorsan yere biraz daha yakın 250cc üstü ve ağır motor alman gerek, öyle olsa bile bizim türkiyenin yolları malum her 3 km de bir delik, sizin oraları bilemem ama bizim buralar pek düzenli değil... şahsen bende biraz daha güçlü yamaha kawasaki ktm gibi bir makine arıyordum ama yedek parça fiyatını ve arazide 60-70kg fazla ağırlığı hesaba katınca... istediğim gibi arazide oyanatamam vurup kıramam onun için maxla devam etmeye karar verdim

bu arada dün yamaha xt 670 sürdüm.... manyak bişey ya şehir içinde gaza basmaya korkuyorsun.. bastığın anda önü kaldırıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Top speed olayına girmişsiniz anlaşılan. Valla birşey söyleyeyim size o zaman :D Bizde hem Vulture (kardeşimin motoru) hem Max var. Vulture'un o gaz tepkisi "ıhılamadan, tısılamadan" 100eçıkışı çok hoş ama parkta oturuyoruz dün dedim ki: "şu merdivenden çıksam mı?" falan (dik ve 25-30basamak bir yer) O da "sen ordan çık bende Vulture'la çıkacam" dedi :D sonuç ben çıktım, o çıkamadı :D yani ne istedğine iyi karar ver, öyle al motoru
    serdar8787 ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial x-treame max

arkadaşlar şu motorun sesini bir dinleyin size zahmet 5. 30. ve 57. saniyelerde cuk diye yada cıps bir ses çıkıyor. adam olmayacak mı bu motor ne yapmak lazım bir fikir verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı ekicimert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=fuezkpnBzz0
    arkadaşlar şu motorun sesini bir dinleyin size zahmet 5. 30. ve 57. saniyelerde cuk diye yada cıps bir ses çıkıyor. adam olmayacak mı bu motor ne yapmak lazım bir fikir verirseniz sevinirim.
    videoyu izleyicilere açman gerek.. bakamıyoruz

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu izleyicilere açman gerek.. bakamıyoruz
    dikkat etmemişim ona, şimdi herkese açık olarak değiştirdim.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    kardeşim motor düzensiz çalışıyor... video sesi biraz aldatıyor olabilir ama sanki ekzoz monifold çıkışı delik veya çatlak gibi ses geliyo

bence sen ilk başta karburatöre yönel daha sonra subap ayarına baktır, elin ez bucuk anahtar tutuyorsa iğneyi sök bak karburatörü genel olarak heryerini bi konroll et ve daha sonra hava ayarını yaptır, karburatörün altına baktığında orda birtane sarı hava ayar vidası var, ama ayarlaması zor

sonra subap ayarını yaptır bence ozaman düzelir

motoru bi düz tut yağına bak göstergede nekadar yağ gözüküyor

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    elim anahtar tutuyor ama söktüğümde neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayacak kadar bilgi sahibi değilim malesef

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    elim anahtar tutuyor ama söktüğümde neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayacak kadar bilgi sahibi değilim malesef
    karburatör zaten basit, kolay takarsın... ama uğraştırır diyorsan git iyi bir ustaya karburatör hava ayarı yaptır daha sonra karburatörü temizlettir iğneye falan baktır ve subap ayarı yaptır..... musluk vanasının ordaki kapağı bi aç ordaki pislikleri bi temizle

sen bu motoru ikinci el mi aldın ? modifiye falan yapıldı mı ?

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler. 3 gün önce araziye girdim ufak bir kaza yaşadım engebeli bir yerde düşük süratle devrildi ayna kırıldı arka fren eğildi egzozun olduğu yerdeki plastik darbe aldı ama çizik kırık oluşmadı motorun hiç bir yerinde sürtme izi yok. Son 2 gündür rolantide hafif düşüp tekrar normale dönme var 5-8 saniyede de bir tekrarlıyor ve 9 km yol geldikten sonra bile motor durur vaziyette ani gaz verdiğimde stop ediyor. Motorum şu an 1.150 1.200 km civarında 950 km de sadece yağı değişti. Sizce sorun ne olabilir. (Arazide yaşadığım kaza ile bahsettğim sorunun bağlantısı olmayadabilir.)

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler. 3 gün önce araziye girdim ufak bir kaza yaşadım engebeli bir yerde düşük süratle devrildi ayna kırıldı arka fren eğildi egzozun olduğu yerdeki plastik darbe aldı ama çizik kırık oluşmadı motorun hiç bir yerinde sürtme izi yok. Son 2 gündür rolantide hafif düşüp tekrar normale dönme var 5-8 saniyede de bir tekrarlıyor ve 9 km yol geldikten sonra bile motor durur vaziyette ani gaz verdiğimde stop ediyor. Motorum şu an 1.150 1.200 km civarında 950 km de sadece yağı değişti. Sizce sorun ne olabilir. (Arazide yaşadığım kaza ile bahsettğim sorunun bağlantısı olmayadabilir.)
    rolantinin inip çıkamasını bilmem ama 80% karburatörle alakalı bişeydir.... ani gaza basmalarda original maxlar zaten istop ediyor diye biliyorum, benim motoru modifiye ettikten sonra stop etme bitti diyebilirim, ama belkide hava ayarı yanliş olduğundan istop ediyor olabilirdi benim motor eskiden yani tam emin değilim

düşme anında iğne sekmanı yuvası bozulmuş olabilirmi açeba, 2 hafta önce arkadaşımın motorda aynı rolanti sorunu vardı, iğneyi söktüm.. takılı olduğu orta bölümde nasıl odu ise ezilme gibi bişey olmuş, iğneyi değiştirdim düzeldi

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    evet ikinci el aldım, modifiye kendim yapmadım aldığım kişide yapmadı diye biliyorum. bende modifiye işini soracaktım 200 cc civarına yükseltmek için ne kadar para harcadınız. verim alabiliyormusunuz memnun musunuz?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    https://www.youtube.com/watch?v=fuezkpnBzz0
    Eksantrik zinciri sesi gibi-bollaşmış...Yahu her tarafı pas içinde bunun...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    kışı dışarda atlattı ondandır sanırım, paslar için ne yapmak lazım bilmiyorum kii, pas sökücü mü alalım

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    evet ikinci el aldım, modifiye kendim yapmadım aldığım kişide yapmadı diye biliyorum. bende modifiye i
    işini soracaktım 200 cc civarına yükseltmek için ne kadar para harcadınız. verim alabiliyormusunuz memnun musunuz?
    maxı modifiye eden herkez memnun,ben yaklaşık 600tl harcadım, şu an parça fiyatları daha ucuz olabilir
    performans konusuna gelince original maxa göre benimki rahat 3 kat arttı...

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksatrik zinciri yok XT-X da, evet motor baya baslanmış

kışı dışarda atlattı ondandır sanırım, paslar için ne yapmak lazım bilmiyorum kii, pas sökücü mü alalım
    pas söküçü hiç bir işe yaramaz egzozu sök komple zımparala ve 600 derece ısıya dayanıklı boya ile boya, daha önceki sayfalarda resimleri paylaştım ordan bakabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-298.html

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos manifoltu paslı sorun değil,
    araziye cıkan önden camur yiyen motorlarda oluyor genelde sıkıntı cıkartmıyor
    benim egzosda o sekil olmasada rengi attı, 3 yılı gecti sorun yok

pc de hoparlor yok , ses de yok, sorunda yok
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    cem ustam neyaptın binmeye başladınmı motora belin nasıl oldu düzelme vardır inşallah

senin arka yay da benimki gibi çok yaylanıyormu aceba... ben 2 kişi çok binerim motora ondan mı aceba, yani tek parnağımla koltuğa bastığımda 4 veya 5 cm iniyor

birde düşük devirde 3 den 4 veya 4 den 5 attığımda debraj çok kaçırıyor ara gazı verir gibi, 2 kişi olunca daha çok belli oluyor, resmen 1 veya 2 saniye sonra tam gaza geliyor, balataları geçen yazın sonuna doğru değiştirmiştim... bukadar çabuk bitmemesi gerekirdi

Buda dijital göstergenin dün çektiğim videosu
    arkamda biri daha var videoyu o çekiyor, çok kaliteli olmadı malesef

yüksek hızlarda devir saati titreme yapıyor düşük devirde pek bişey yok, ben bu sorunu düzensiz veya fazla elektrik bobin akımına yoruyorum, sence başka neyden kaynaklı olabilir

cenkito ve Tolga Can bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    serdar ım ben hiç inmedim ki motordan ,
    en kötü oldugum zaman bile motordan inmedim.
    ama araziye cıkmıyorum,cıkamıyorum

kadranında güzel olmus eline saglık.

birde hani jant tellerinin fotosunu-bilgisini de atacaktın?
    unuttum sanma
    serdar8787 bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    xtreme'ciler, en sonunda aldıracaksınız bana bu motoru. takdir ediyorum çalışmalarınızı
    serdar8787 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos manifoltu paslı sorun değil,
    araziye cıkan önden camur yiyen motorlarda oluyor genelde sıkıntı cıkartmıyor
    benim egzosda o sekil olmasada rengi attı, 3 yılı gecti sorun yok

pc de hoparlor yok , ses de yok, sorunda yok
    cem hocam senin görüşünde çok önemli, eğer ilerde izleme imkanı olan bi yerden izlersen görüşlerini yazarsan sevinirim.
    motoru böylece satayım mı yoksa yaptırıp bineyim mi kararsızım.. bi alternatifde modifiye yapabilecek bi usta bulup modifiye yaptırmak..

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdar ım ben hiç inmedim ki motordan ,
    en kötü oldugum zaman bile motordan inmedim.
    ama araziye cıkmıyorum,cıkamıyorum

kadranında güzel olmus eline saglık.

birde hani jant tellerinin fotosunu-bilgisini de atacaktın?
    unuttum sanma
    yok ustam ben sadece bel açısından değil yani genel olarak kış bitiyorya onun için sordum binmeye başladınmı diye

jant tellerini sen unutmamışsın ama ben unutmuştum valla
    neyse ben şu kutuyu bi arayımda paylaşırım

bişeyler daha sormuştum ama herhalde cevap yazmayı unuttun

senin arka yay da benimki gibi çok yaylanıyormu... ben 2 kişi çok binerim motora ondan mı aceba, yani tek parnağımla koltuğa bastığımda 4 veya 5 cm iniyor

birde düşük devirde 3 den 4 veya 4 den 5 attığımda debraj çok kaçırıyor ara gazı verir gibi, 2 kişi olunca daha çok belli oluyor, resmen 1 veya 2 saniye sonra tam gaza geliyor, balataları geçen yazın sonuna doğru değiştirmiştim... bukadar çabuk bitmemesi gerekirdi

önerebileceğin bi debraj balatası varmı, piyasada en kaliteli olanı nasıl anlarız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)