Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    MERHABA ARKADAŞLAR BELKİ BU KONU DAHA ÖNCE PAYLAŞILDI VE İNTERNETTE ÖRNEKLERİ MEVCUT AMA DAHA PRATİK VE UCUZ MALİYETİLİ ÇANTA BAĞLAMA APARATI YAPTIM.
    BELKİ FİKİR EDİNEN OLUR FAYDAM OLUR.
    ÖNCELİKLE Bİ TANE ÇIKMA ÇANTA DEMİRİ ALDIM 20 TL YE. DAHA SONRA SAĞLAMLIĞI AÇISINDAN İÇİ DOLU DEMİR TERCİH ETTİM KALINLIĞI ORJİNAL TUTMA APARATI İLE AYNI ÇAPTA. BÖYLELİKLE OLASI EĞİLMELERİN ÖNÜNE GEÇTİM BİLİYORSUNUZ MAX'İN BORULARI ÇOK DANDİK VE BORU DEMİRLERİ BÜKERKEN KIRABİLİRSİNİZ ESNEME YAPAR.(ÖRN. BENİM GİDON EĞİLDİ YAKINDA ONUDA YAPICAM)
    DAHA SONRA İÇİ DOLU DEMİRLERİ MAX'İN ORJİNAL TUTMA APARATLARINA BENZER ŞEKİLDE OKSİJENLE ISITARAK BÜKTÜM. ORJİNAL DEMİRİNDEKİ BAĞLAMA GÖBEĞİNİ (AYNI ZAMANDA SELENİN ŞASEDEKİ TIRNAĞA GEÇTİĞİ DEMİR) KESİP KENDİ DEMİRLERİME KAYNATTIM. EN ÇOK UĞRAŞTIĞIM KISIM VİDA DELİKLERİNİ DENK GETİRECEK ŞEKİLDE BİRBİRİNE KAYNATMAK OLDU AMA ESKİSİNDEN ÇOK DAHA SAĞLAM TUTMA APARATI VE ÇANTA DEMİRİM OLDU. DAHA SONRA YÜZEYSEL Bİ BOYA ATTIM İLERDE DÜZGÜN ŞEKİLDE BOYARIM. YAKIN ZAMANDA DA YAN ÇANTA DEMİRLERİNİDE UYGUN ŞEKİLDE BÜKÜP KAYNATICAM. KEYİFLİ SÜRÜŞLER DİLERİM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Selam motosikletimle bugün ilk uzun yoluma çıktım toplamda 300 km yol yaptım tabii tam hesap yapamadim 105. Km de km sayacı arizalandi rodajda olmasına karşın 75 - 80 km gibi hızla yol aldım sik sik duraksadim yavasladim tekrar hizlandim yani sabit hızla gitmedim. Bu kmler zararı olurmu arkadaşlar rodaj için ee devir saatinin olmaması tam deviri ayarlayamiyosun

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    emeğine sağlık gayet iyi olmuş

[/COLOR]Selamlar herkese motorumun lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum bu süpermoto görüntüsü veren lastiklerden ama sadece avonunki orjinal jantlara uyuyor dediler avon türkiyeye artık lastik göndermeyecek dediler ankara da bulabieceğimiz tanıdığı olan varmı yardım ederseniz sevinirim

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Jant değişmeden uyacak lastik sava mc24

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant değişmeden uyacak lastik sava mc24
    bunlarda dişli hiç dişli olmayan bu racing motorlarında olan lastikler varya o tarz bişey istiyorum

porsche911tt cevap için teşekkür.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Daha önce eski mondial servisine bakan bir abiyle tanışmıştım mardinde motor bakmaya başlamış. Gittim konuştum servis kaşesi almasını işlemleri burda yapmasını bizi yormamasını soyledim kabul etti konuştu tamam dedi. Hallettik el birliğiyle. fren manetini değiştim vs vs debriyaj maneti gerekti ama uyumlu yoktu. Orjinal için fiyat aldık adam 45 tl + kargo dedi. Bunu internetten almak için baktım bulamadım. Başka secenek deneyen varmı ?

Motosikleti
    ramzey qm200
    bi kere düşündüğünü denedik hiç memnun kalmadık,arka 130 70 18- önde 100 falandı herhalde 18 jant,hantal kıvraklığı gitmiş bir motor oldu.motor xl 185 ti bence 400cc altı için sm sadece lastik şekil

alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    beyler motorumla ilgili bi kac sorunum var onları paylaşmak istiyorum
    1. on sag amortisör kecesi patlamış yag akitiyodu bi ustaya sordum komple amortisör degismesi lazim 150 tl dedi bunu nerde ne kadara yaptirabilirim?
    2. gidonda aşırı bi titreşim var arkadaşımın motoruna göre simdi benim motorum 180cc silindir değişmiş o yüzden olabilir mi? bunu nasıl çözerim?
    son olarak hizlanma konusunda sıkıntım yok ama motor 90i pek geçmiyor gibi zorlamadim 90dan cikarsini ama biraz bakim dedim gaz verdim geçmedi hic 90dan yukarisini karburatorde sıkıntı olabilir mi? çünkü gecende yolda giderken stop etti ayak marsiyla çalıştırdım jigleyi filan ayarladım biraz gitti yine stop etti gaz yemiyodu motor yedek depoya geçtim biraz daha öyle gittim 3. kez stop edince bi benzinciye girdim bide benzin alıyım dedim fulledim bi daha olmadı ama son hiz konusu kafama takıyorum en azindan 110u görmesi lazim 90da kalmamasi lâzım

Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı alpknkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. on sag amortisör kecesi patlamış yag akitiyodu bi ustaya sordum komple amortisör degismesi lazim 150 tl dedi bunu nerde ne kadara yaptirabilirim?
    2. gidonda aşırı bi titreşim var arkadaşımın motoruna göre simdi benim motorum 180cc silindir değişmiş o yüzden olabilir mi? bunu nasıl çözerim?
    son olarak hizlanma konusunda sıkıntım yok ama motor 90i pek geçmiyor gibi zorlamadim 90dan cikarsini ama biraz bakim dedim gaz verdim geçmedi hic 90dan yukarisini karburatorde sıkıntı olabilir mi? çünkü gecende yolda giderken stop etti ayak marsiyla çalıştırdım jigleyi filan ayarladım biraz gitti yine stop etti gaz yemiyodu motor yedek depoya geçtim biraz daha öyle gittim 3. kez stop edince bi benzinciye girdim bide benzin alıyım dedim fulledim bi daha olmadı ama son hiz konusu kafama takıyorum en azindan 110u görmesi lazim 90da kalmamasi lâzım
    Amortisör yamulmadığı sürece değiştirmeye gerek yoktur keçesi değişir, yamukluk varmı ya da aşınma kontrol edin parlak kısma bakacaksın,içinde yağ vardır sökülürse içindeki yağ kaç ml ise o kadar tekrar aynı cins konmalıdır fazla olursa sert olur, az olursa yumuşar, tamninim 100ml falandır, 2;motor titremesi aşırı değilse, zaten herkeste var, eğer aşırı ise ustaya git de diyemiyorum hırsızdan farksız usta bozuntuları yüzünden, burdan yardım etmeye çalışırız, benim düşüncem bir motor kullanıcısı en azından motorun çalışma prensiplerini bilmeli ki haydutlara parasını kaptırmasın, 1970lerde projesi hayata geçmiş bir motor bloğunu anlamak 2015 te zor değildir, video kanallarında zaten yeterince ameliyat var izleyelim öğrenelim, bilinçli sürelim keyf alalım, bir çok usta bu forumdakilerden daha zeki değil.gelelim gitmeme sorununa iyi gitmesi için önce benzin iyi yanmalı, 1. hava filtresi temizmi, 2. karbüratör ayarları iyi mi 3. Motorun sübap ayarları tam mı 4.motorun piston sekman durumu nasıl eğer kaçırma varsa napsan gitmez, yağ yakar egzosttan duman beyaz duman atar, bunlarda sorun yoksa mecburen benzine yükleneceğiz, bunun için karbüratör memesi çok az genişletilip tekrar hava ayarı yapılarak daha çok yakıp daha çok gidebiliriz,ama 90 cross motor için yeterli, stop etme olayı çinlilerin yaşam tarzı, biraz yüksek rölanti, karbüratör hava ayarı yada sübap ayarından kaynaklanıyor, ayaranmalı
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Amortisör yamulmadığı sürece değiştirmeye gerek yoktur keçesi değişir, yamukluk varmı ya da aşınma kontrol edin parlak kısma bakacaksın,içinde yağ vardır sökülürse içindeki yağ kaç ml ise o kadar tekrar aynı cins konmalıdır fazla olursa sert olur, az olursa yumuşar, tamninim 100ml falandır, 2;motor titremesi aşırı değilse, zaten herkeste var, eğer aşırı ise ustaya git de diyemiyorum hırsızdan farksız usta bozuntuları yüzünden, burdan yardım etmeye çalışırız, benim düşüncem bir motor kullanıcısı en azından motorun çalışma prensiplerini bilmeli ki haydutlara parasını kaptırmasın, 1970lerde projesi hayata geçmiş bir motor bloğunu anlamak 2015 te zor değildir, video kanallarında zaten yeterince ameliyat var izleyelim öğrenelim, bilinçli sürelim keyf alalım, bir çok usta bu forumdakilerden daha zeki değil.gelelim gitmeme sorununa iyi gitmesi için önce benzin iyi yanmalı, 1. hava filtresi temizmi, 2. karbüratör ayarları iyi mi 3. Motorun sübap ayarları tam mı 4.motorun piston sekman durumu nasıl eğer kaçırma varsa napsan gitmez, yağ yakar egzosttan duman beyaz duman atar, bunlarda sorun yoksa mecburen benzine yükleneceğiz, bunun için karbüratör memesi çok az genişletilip tekrar hava ayarı yapılarak daha çok yakıp daha çok gidebiliriz,ama 90 cross motor için yeterli, stop etme olayı çinlilerin yaşam tarzı, biraz yüksek rölanti, karbüratör hava ayarı yada sübap ayarından kaynaklanıyor, ayaranmalı
    teşekkürler hocam yardımın için yamukluk yok sanırım farketmedim onu sadece keçe kaçırıyor ilk başlarda yag damlatiyordu ama kesti onu artik içindeki yağ bitti büyük ihtimal. titreşim bana normalden fazla geldi diğer xtreme max lare göre amortisör yaptirdiktan sonra test ediyim bide onu. yag yakma duman atma yok cok şükür ama karburatorun hava filtresinin bi elden gecmesı gerekiyor sanırım bi kaç usta gezmekte fayda var heralde bakalım tekrar teşekkürler hocam

Motosikleti
    ramzey qm200
    Titreşim sebebi, ya titreşimi azaltan balansör milini çıkarıp iptal ettiler, ya balansörün ekseni tam değil, yanlış montaj var.ya da büyük pistonun sıkıştırması biraz fazla olduğundan vuruntu titreşime neden oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Motoru şaseye bağlayan uzun saplamalardan da olabilir, gevşekse yalama etmeden sıkınız.
    cenkito bunu beğendi.

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı alpknkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle silindirin 180cc olduğundan eminmisin bi fotorafını çek yükle belki anlarız, eğer original 150cc ise düz yolda zaten anca 90 veya 95 yapar
    Benim motorda komple 200 lük parçlar ve 67mm silindir var ve ön dişli 17... düz yolda 115 yapıyor

sen ön dişliyi bi kontroll et belki 15 takılıdır

tıtreşim için eğer balansöz çıkarılmadıysa ön jantı bi kontroll et.. miller gevşemiş veya jant yamulmuş olabilir akort ayarı yaptırmalısın

ve tabi porsche arkadaşın söylediği gibi hava ayarı karburatör ayarı vs bakmak lazım

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka takilirken baktiracam ona bide arka fren kitledi bugun durduk yere üstündeki civatayi gevsetince saldi
    Hayırlı olsun yeni oyuncağın. Ayrıca Allah kolaylık versin. işin zor gözüküyor.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle silindirin 180cc olduğundan eminmisin bi fotorafını çek yükle belki anlarız, eğer original 150cc ise düz yolda zaten anca 90 veya 95 yapar
    Benim motorda komple 200 lük parçlar ve 67mm silindir var ve ön dişli 17... düz yolda 115 yapıyor

sen ön dişliyi bi kontroll et belki 15 takılıdır

tıtreşim için eğer balansöz çıkarılmadıysa ön jantı bi kontroll et.. miller gevşemiş veya jant yamulmuş olabilir akort ayarı yaptırmalısın

ve tabi porsche arkadaşın söylediği gibi hava ayarı karburatör ayarı vs bakmak lazım
    evet eminim aldığım cocuk kendi yapmıştı silindir değişmiş ama üst kapak değişmemiş orjinal duruyo. arka dişli büyük ama ön dişlisini bilmiyorum ön tarafı olduğu gibi kontrol ettiricem karburatorle hava filtresinede o zaman baktiririm daha sonra düzelir inşallah

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    arkadaşlar geçen hafta dijital kilometre saati aldım ve dün taktık

alpknkc, cenkito, AttilaXtreme ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Titreşim sebebi, ya titreşimi azaltan balansör milini çıkarıp iptal ettiler, ya balansörün ekseni tam değil, yanlış montaj var.ya da büyük pistonun sıkıştırması biraz fazla olduğundan vuruntu titreşime neden oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Motoru şaseye bağlayan uzun saplamalardan da olabilir, gevşekse yalama etmeden sıkınız.
    motoru arkadaşımdan aldim daha bi ustaya gosteremedim ama bi gösterip herşeyi bi kontrol ettirmekte fayda var sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

dostum ustayla konuştum da uygun keçe bulamıyorum komple değişmesi lazim diyo bana keçeyi nerden bulabilirim acaba ne olarak aramam lazım internetten filan bakiyim ben

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    On numero olmuş. Güle güle kullan. Nereden kaça aldın, çalışıyor mu çalışmıyor mu yazda bizler de öğrenelim
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On numero olmuş. Güle güle kullan. Nereden kaça aldın, çalışıyor mu çalışmıyor mu yazda bizler de öğrenelim
    sağol atilla abi... burda nevşehirde 140 tl istediler bende sahibinden.com dan sipariş verdim 105 tl ama başka sitelerde 95 tl haberin olsun

vida delikleri uymadı bende ölcerek ikitane yeni delik açtım ve oraya tam oturdu, kilometre teli içinde ayrı bi delik açmak gerekiyor... hepsini 20 dk hallettim.... montajı benim elektrikci arkadaşla yaptık, 30 dakikamızı aldı... vites müşürü zaten ön dişlinin hemen yanında altında var biraz kirlenmiş ve kabloları kopmuş onu temizledik kablolarını bağladık böylece vites göstergeside çalışır oldu, tek çalışmayan benzin göstergesi oda zaten mümkün değil çünkü şamandıra yok

zamanla video da atarım
    AttilaXtreme bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol atilla abi... burda nevşehirde 140 tl istediler bende sahibinden.com dan sipariş verdim 105 tl ama başka sitelerde 95 tl haberin olsun

vida delikleri uymadı bende ölcerek ikitane yeni delik açtım ve oraya tam oturdu, kilometre teli içinde ayrı bi delik açmak gerekiyor... hepsini 20 dk hallettim.... montajı benim elektrikci arkadaşla yaptık, 30 dakikamızı aldı... vites müşürü zaten ön dişlinin hemen yanında altında var biraz kirlenmiş ve kabloları kopmuş onu temizledik kablolarını bağladık böylece vites göstergeside çalışır oldu, tek çalışmayan benzin göstergesi oda zaten mümkün değil çünkü şamandıra yok

zamanla video da atarım
    Allah razı olsun. Video harika olur. Sevgi ve saygıyla.

-Aramızda kalsın, motorun renkler de çok seksi olmuş -
    cenkito ve serdar8787 bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)