Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkür ederim kardesim
    rica ederim kardeşim, işin bitince sonuçları öğrenmek isteriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metingüzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xteme max bajaj avenger
    motorun yan yattığı karbürotördeki fazla benzini atar korkacak bişi yok normal

bugun motoru park ederken ayaklıgı actım sandım ve sag taraftan indim.motoru bıraktıgım gibi sol tarafa düstü.acaba gidon yada öntakımdan herhangibirsey egilmismidir.gözle görülür birsey yok.ön takım hasar tespiti icin düz yolda el bırakıp kontrol mu etmeli.olayın iyi yanı tecrübe olmus oldu

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Alıntı metingüzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yan yattığı karbürotördeki fazla benzini atar korkacak bişi yok normal
    Verdiginiz bilgi için Teşekkür ederim

berkay gökal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bana bu motoru senetle alabılcegım biyer söylermisiniz bunu almam lazım lütfen rica ediyorum tek hayalim suan tel 05364739663

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı berkay gökal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bana bu motoru senetle alabılcegım biyer söylermisiniz bunu almam lazım lütfen rica ediyorum tek hayalim suan tel 05364739663
    mondial bayilerini tek tek git sor bakalım benim öyle bildiğim bi yer yok, şansını dene

Xtreme max lastiklerini tam cross lastikleriyle degistirmek istiyorum oneriniz varmidir marka ve fiyat olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Bu motorun lastik ebatlari tam olarak nedir yardimci olurmusun

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı soulblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xtreme max lastiklerini tam cross lastikleriyle degistirmek istiyorum oneriniz varmidir marka ve fiyat olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Bu motorun lastik ebatlari tam olarak nedir yardimci olurmusun

Bende 120-80-18 Dunloop asphalt lastiği var ve birde Unilli 110-100-18 arka lastik var yanlış hatırlamıyorsam cross lastiği 90-110 TL arası bişeydi fiyatı... lastik genişliği 110 dan fazlası zarar bence, motoru çok yoruyor

motorun birde original 150cc ise ozaman 110 lastik hiç takma bence, daha ince bir lastik bul derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

arkadaşlar motorun metal ve plastik parçalarını boyamak için sprey boyadan önce astar atmak gerekiyormuş.
    bu sprey astarlar tam olarak hangileri oluyor, birkaç yerde sprey astar buldum ama bunlar uyarmı aceba ???

http://www.sanalpazar.com/Motip-Univ...1__isp37373920
    http://www.sanalpazar.com/Metylan-As...7__isp38443351

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Plastik malzemeler kendinden boyalı ise (pp) her tür boya tutmayacaktır. PP'den kastettiğimiz bizim halk arasında eskiden çamaşır yıkarken kullandığımız leğenlerde kullanılan esnek ve yumuşak plastik malzemelerdir. Bu malzeme dış etkilere maruz kaldığında aşınan bölgelerin alt kısmında bile aynı renge sahiptir. Bu malzemelerin üzerine atılacak boyanın oluşturacağı sert katman plastik malzemede oluşacak esnemelerde boyada çatlamalar ve dökülmeler oluşturabilir. Bu durumda eğer ürününüzün pp plastik olduğunu tespit ettiyseniz motosikletinizi vinil kaplama yapmanızı yada yaptırmanızı öneririm.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı nickname05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plastik malzemeler kendinden boyalı ise (pp) her tür boya tutmayacaktır. PP'den kastettiğimiz bizim halk arasında eskiden çamaşır yıkarken kullandığımız leğenlerde kullanılan esnek ve yumuşak plastik malzemelerdir. Bu malzeme dış etkilere maruz kaldığında aşınan bölgelerin alt kısmında bile aynı renge sahiptir. Bu malzemelerin üzerine atılacak boyanın oluşturacağı sert katman plastik malzemede oluşacak esnemelerde boyada çatlamalar ve dökülmeler oluşturabilir. Bu durumda eğer ürününüzün pp plastik olduğunu tespit ettiyseniz motosikletinizi vinil kaplama yapmanızı yada yaptırmanızı öneririm.
    astar konusunda bilgim yok ancak

dediğiniz tarzda renkli plastik den kırmızı camurlugu önce kalın -ince zımpara ile zımparalayıp sonrasında siyaha boyamıslıgım var.

cok sert çizilmelerde- sürtünmelerde boyasının kavladıgı yerler oldu.

onun haricinde boyada atma vs olmadı

NOT: legen tarzı kadar esnek plastik değildi, cross motor ön çamurluğuydu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı nickname05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet boyanacak malzemeler metal ve esnek plastik ama o eski leğenler kadar aşırı esnek değiller bilirsin yani motorsiklet plastik parçalarını

esnemeden dolayı plastik üzerindeki boya hiç atmadı ama metal yüzeylerde aslında tam tersi oldu diyebilirim... siyah depoya uyguladığım beyaz boya sadece hafif bir metal deydiğinde kat kat kırılmaya başladı.... tabi onun nedenide original siyah depoya zımpara atmadığım için tabi kırılacak.... ama platik üzerindeki boyalar daha fazla dayandı veya zamanla plastik üzerindeki boyalar yıpranıyor iniyor okadar, zamanla dediğimde yani 1.5 sene oldu daha yeni yeni kalkmaya başlıyor, ama ben artık daha sağlam bişey yapmak istiyorum onun için zımparaları iyi yapıp üstüne astarını attıktan sonra parlak boya atmayı düşünüyorum

vinil kaplama dediğini 3 sene önce yaptım çok güzel oldu ama zamanla hava balonları oluşmaya başladı ve kalktı yine iyi dayandı diyebilirim.... aslında bende biraz hızlı yaptım ve yalınızdım, yani ısıtıp çekme imkanım az olduğundan tam yerine oturtamadım

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    astar konusunda bilgim yok ancak

dediğiniz tarzda renkli plastik den kırmızı camurlugu önce kalın -ince zımpara ile zımparalayıp sonrasında siyaha boyamıslıgım var.

cok sert çizilmelerde- sürtünmelerde boyasının kavladıgı yerler oldu.

onun haricinde boyada atma vs olmadı

NOT: legen tarzı kadar esnek plastik değildi, cross motor ön çamurluğuydu

cem ustam banada aynı sendeki gibi oldu ama deponun üstündeki boyada oldu, original siyah boyasına kıyamadığım için zımpara atmadım ve kat kat kırıldı, sert bişeyler değirmediğinde sorun yok

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet boyanacak malzemeler metal ve esnek plastik ama o eski leğenler kadar aşırı esnek değiller bilirsin yani motorsiklet plastik parçalarını

esnemeden dolayı plastik üzerindeki boya hiç atmadı ama metal yüzeylerde aslında tam tersi oldu diyebilirim... siyah depoya uyguladığım beyaz boya sadece hafif bir metal deydiğinde kat kat kırılmaya başladı.... tabi onun nedenide original siyah depoya zımpara atmadığım için tabi kırılacak.... ama platik üzerindeki boyalar daha fazla dayandı veya zamanla plastik üzerindeki boyalar yıpranıyor iniyor okadar, zamanla dediğimde yani 1.5 sene oldu daha yeni yeni kalkmaya başlıyor, ama ben artık daha sağlam bişey yapmak istiyorum onun için zımparaları iyi yapıp üstüne astarını attıktan sonra parlak boya atmayı düşünüyorum

vinil kaplama dediğini 3 sene önce yaptım çok güzel oldu ama zamanla hava balonları oluşmaya başladı ve kalktı yine iyi dayandı diyebilirim.... aslında bende biraz hızlı yaptım ve yalınızdım, yani ısıtıp çekme imkanım az olduğundan tam yerine oturtamadım

cem ustam banada aynı sendeki gibi oldu ama deponun üstündeki boyada oldu, original siyah boyasına kıyamadığım için zımpara atmadım ve kat kat kırıldı, sert bişeyler değirmediğinde sorun yok
    Bende daha önce aynı şeyi yaptım Zımpara vurmadan boyadim aynen pul pul attı en son herşeyi söküp zımparaladım mat siyah casati ile boyadım güzel oldu hatta depoyu da mat siyah yaptım bir daha ki sefere daha ince zımpara ile biraz daha detaylı çalışıp daha pürüzsüz bir işçilik çıkarırsam güzel olur zincirde paslanma başlamış ne yapmak lazım ona?

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende daha önce aynı şeyi yaptım Zımpara vurmadan boyadim aynen pul pul attı en son herşeyi söküp zımparaladım mat siyah casati ile boyadım güzel oldu hatta depoyu da mat siyah yaptım bir daha ki sefere daha ince zımpara ile biraz daha detaylı çalışıp daha pürüzsüz bir işçilik çıkarırsam güzel olur zincirde paslanma başlamış ne yapmak lazım ona?
    evet zımpara şart...

zincire ne yaptında öyle paslandırdın, bence önce pasları mazotla bezle sil sonra iyi bir sıvı gres spreyle yağla

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    ya fotoğraf atsanıza bizde görelim o zaman

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet zımpara şart...
    zincire ne yaptında öyle paslandırdın, bence önce pasları mazotla bezle sil sonra iyi bir sıvı gres spreyle yağla
    Belki daha önce de vardı bilmiyorum gaz yağı ile temizledikten sonra dışa bakan değilde lastige bakan taraftaki bazı baklalarda paslanma başlamıs sanırım iyi temizlik yapamadım onlar kaldı mazotla temizlemeyi deneyip castrol değilde motulun yağını alicam daha önce kullandım iyiydi ama bodrumda bulamamıştım

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya fotoğraf atsanıza bizde görelim o zaman
    neyin fotorafını atalım anlamadım

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Kendi fotoğraflarınızı atın vesikalık olursa hoş olur. :D ne olacak motosikletlerinizi foto çekin atın. ne biliyim foto çekmek için gezin filan.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi fotoğraflarınızı atın vesikalık olursa hoş olur. :D ne olacak motosikletlerinizi foto çekin atın. ne biliyim foto çekmek için gezin filan.
    ) az çok geziyorum da fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmiyor valla :/

herkese iyi aksamlar

mondial 150 x-treme max almak iştiyorum internetten bir site buldum.http://www.zengen.com.tr/pinfo.asp?pid=306 piyasa fiyatı altında ne kadar güvenilir bilemiyorum bilginiz varmıdır bu site ile ilgili herkese tekkür edeirm simdiden .

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    yeni resimler çekemedim ama eskilerden paylaşalım

Bu motorumun ilk original hali

Bu motorumun karbon kaplama Siyah-Beyaz hali

Buda X-Treme Max 220cc modifye parlak Siyah-Beyaz
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)