Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı ufukgunbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...gg.jpg</a></a>
    buda ilk resim olsun bakalim daha ruhsat falan almadigim icin simdilik sade tutuyorum yesil eklemeler yapmassam kask la montla cok cirkin duracak;) zaten amerikadan kafamda farkli turde bi motor alirim fikriyle almistim bu kaskla montu ama nasip cross-endroyaymis ne yapalim
    Boya bakalım nasıl oluyor bizde senden esinleniriz belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Arkadaşlar yedek depoya güvenmeyin benden demesi. Dun işe giderken yolda bıraktı acaba benzindenmi dedim aldım yedeğe 15mt ikinci vites yine sustu. Bıraktım motoru işyerine komşu petrol var kola şişesine doldurdum 10tl gittim tekrar boşalttım içine çalıştı haylaz. Ben yedek depo 4-5km goturur sanıyordum ama olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Ha bide hava güneşli tahmini 17-18 derece.jiklet açıp ısıtıyorum 20sn sonra indiriyorum yine susuyor motor. Jiklesizde artık çalışmamaya başladı sizce sorun var mıdır? 1400km olmak üzere 750kmde servis gormuş. Götürmeme gerek varmı?
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    http://<a href="http://hizliresim.co...gg.jpg</a></a>
    buda ilk resim olsun bakalim daha ruhsat falan almadigim icin simdilik sade tutuyorum yesil eklemeler yapmassam kask la montla cok cirkin duracak;) zaten amerikadan kafamda farkli turde bi motor alirim fikriyle almistim bu kaskla montu ama nasip cross-endroyaymis ne yapalim
    MaaşAllah mont yakıyor usta. Markası modeli ne bu montun? TR'de bulabilir miyiz?
    CompanERROR bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya bakalım nasıl oluyor bizde senden esinleniriz belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Arkadaşlar yedek depoya güvenmeyin benden demesi. Dun işe giderken yolda bıraktı acaba benzindenmi dedim aldım yedeğe 15mt ikinci vites yine sustu. Bıraktım motoru işyerine komşu petrol var kola şişesine doldurdum 10tl gittim tekrar boşalttım içine çalıştı haylaz. Ben yedek depo 4-5km goturur sanıyordum ama olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Ha bide hava güneşli tahmini 17-18 derece.jiklet açıp ısıtıyorum 20sn sonra indiriyorum yine susuyor motor. Jiklesizde artık çalışmamaya başladı sizce sorun var mıdır? 1400km olmak üzere 750kmde servis gormuş. Götürmeme gerek varmı?
    rolantı düşük olabilir

yada karburatör ayarı bulundugunuz yeri karsılamıyordur

ben motoru aldıgımdan beri fazla limitleri zorlamadan

yedek depo ile sehir içi 14-15 km yollar yaptıgım oldu.

belki sizin musluk da hata olabilir , muslugun depoya uzanan hortum kısmı yerinden cıkmıs yada hatalı olabilir
    CompanERROR bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Herkese iyi yıllar arkadaşlar.
    cenkito, muhammetcon ve şimşek54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Cross X-Treme Max
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MaaşAllah mont yakıyor usta. Markası modeli ne bu montun? TR'de bulabilir miyiz?
    Atilla abi ben gecen yaz Amerikadan almistim ICON SB1 mont kaskta yine ICON SB1, kask Turkiyede var ama montu goremedim sanirim getirmiyorlar montu;)sagolasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

[IMG][/IMG]
    buda evde can sikintisi , daha ehliyetimi alamadim ruhsatta yok evde besliyoruz vicdansizi bakalim
    AttilaXtreme, cenkito ve CompanERROR bunu beğendiler.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Yeni yılınız kutlu ve mutlu olsun arkadaşlar, abiler, kardeşler
    cenkito, CompanERROR ve spookslam bunu beğendiler.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rolantı düşük olabilir

yada karburatör ayarı bulundugunuz yeri karsılamıyordur

ben motoru aldıgımdan beri fazla limitleri zorlamadan

yedek depo ile sehir içi 14-15 km yollar yaptıgım oldu.

belki sizin musluk da hata olabilir , muslugun depoya uzanan hortum kısmı yerinden cıkmıs yada hatalı olabilir
    Tamam abim soruşturcam ama mardinde motorcu yok maalesef :-(

Bu arada hepinize mutlu seneler diliyorum. Ben yeni yıla motorumla girecem sanırım. Suruyorum. Ara verdim bir cafede çay içiyorum. E motorcunun sevgilisi motorudur ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Atilla abi ben gecen yaz Amerikadan almistim ICON SB1 mont kaskta yine ICON SB1, kask Turkiyede var ama montu goremedim sanirim getirmiyorlar montu;)sagolasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...ON.jpg</a></a>
    buda evde can sikintisi , daha ehliyetimi alamadim ruhsatta yok evde besliyoruz vicdansizi bakalim
    Ben ehliyete başvurdun direksiyon sınavını da geçtim ama artı B almaya karar verdim. Geçen hafta B nin direksiyon sınavı vardı ama adım çıkmamış nasıl oluyorsa artık. Neyse şubata kaldı bende o zamana dek ehliyetsiz devam ediverecem.

Motosikleti
    Şu an yapayalnız :(
    Herkese iyi yıllar dilerim. Bir soruyla daha geri geldim. Debriyaj manetini nasıl yumuşatabilirim? İki parmakla bile zor çekebiliyorum. Bunu tek parmakla çekebilmenin bir yolu var mıdır?

Motosikleti
    Stop lambası ve arka çamurluk kırılmıştı. Yeni parçalar aldım ama bunları bir türlü takamadım. Çamurlukla bagaj iç içe geçiyor. Bulmaca gibi, bir türlü çözemedim. Kablolarsa cabası. Hangi sırayla yapacağımı şaşırdım. Çözemiyorum. Yardım edebilir misiniz?.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    debriyaj telinin uç kısmından içine yağ damlatın ileri geri çektirin yumuşar,motora bağlanan kısmına wd 40 sürün etkisini görürsün ama mondiallerin hepsinde böyle bir sıkıntı var debriyajları sert oluyor.
    spookslam bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    koltugu sok
    el tutma demirini sok
    arkadaki parlak siyah parcayi cikart en sonada arka camurluk cikar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

enjektorle icine motor yagi sikarsan yumusar
    birde halat mumkun oldugunca duz olsun
    sert donus yapmissa oda debriyaji serlestirir
    spookslam bunu beğendi.

Motosikleti
    Parçaları söktüm fakat takmak sökmekten daha zormuş :D Önce çamurluğu taktım ardından parlak siyah parçayı takamadım. Çamurluktaki çıkıntıyı bu parlak siyah parçaya geçiremedim. Önce parlak parçayı takmayı denedim bu kez çamurluğu sabitleyeceğim deliklere ulaşamadığım için vidaları takamıyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    koltuk gibi gecmeli o parcalar
    yerine takarken birbirine gecer
    sonrasinda delikler denk gelir
    spookslam bunu beğendi.

Motosikleti
    Sabah tekrar deneyeceğim. Olmazsa fotoğraflar çekip burada paylaşarak sizden yardım isteyebilirim tekrar. Bu forum ve buradaki yardımsever arkadaşlar olmasa zaten kendim yapmaya kalkışmazdım hiç. Sizden cesaret alıyorum. Sağ olun var olun.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    birde aklima geldi,
    elektirik hattida tam yerinden gecmesse
    parcalar oturmuyor
    onada dikkat edin
    spookslam bunu beğendi.

Motosikleti
    Toparlayamadım arka tarafı anasını satıyım. Servise götürcem mecbur. Dünyanın parasını alacaklar yine. Sırf bu yüzden kendim yapmak istemiştim. Beceremedik. Bulmaca gibi motosiklet.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mt 125 tarzı scoterları

bir görsen görürdünüz bulmacayı
    max onun yanında melek kalır
    en öndeki grı parcayı sökmek için ta plakanın oradan sökmeye baslamak lazım,
    tum grenaj birbirine gecmeli idi
    sökerken dıkkat etseydiniz takmanız daha kolay olurdu
    ben söküp takalı 2sene oluyor neredeyse
    ama elektirik hattı tam yerine gelmezse parcalar oturmuyor onu iyi hatırlıyorum
    baya bende ugrasmıstım

Motosikleti
    Aslında dikkat etmiştim ama çok soğuk olduğu için dayanamayıp bıraktım. Sonra da neyi nasıl söktüm, önce hangisini söktüm hatırlayamadım.

Var mı İzmir'de yardımcı olabilecek?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı spookslam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında dikkat etmiştim ama çok soğuk olduğu için dayanamayıp bıraktım. Sonra da neyi nasıl söktüm, önce hangisini söktüm hatırlayamadım.

Var mı İzmir'de yardımcı olabilecek?
    Aslında Tolga Can'ın bloğa koyduğumuz incelemesinde hepsi fotoğrafları ile vardı. Hızlı resim tüm fotoğrafları uçurmuş. Ben de işi bilmediğimden tek tek resimleri koymayı akıl edememiştim zamanında. Size yardımcı olmak için bakınca çok üzüldüm.

http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...tolga-can.html
    spookslam bunu beğendi.

Motosikleti
    Hay Allah yaa! Teşekkür ederim. Neyse artık bakımı da gelmişti motorun. Vermişken onu da yaptıralım madem.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)