Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı hsyncls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motora yakisiyorsun ha motora hayran kaldim sesi durusu falan cok guzel daha once iskelede max gormustum demekki seninmis masallah demir at :D
    Eyvallah sağol iki tane var Alanya da biri bende biri de yine iskelede birinde ayak üstü muhabbet etmiştik onla da. Motor güzel gerçekten bende asfalt ağırlıklı kullanıyorum damlataş yolundaki kasisleri görünce dayanamıyorum ama atla hopla güzel oluyor, maşallah everest dikmişler yolun ortasına! Arazide de güzel yani yolda bırakmaz benzin almayı unutursan ayrı arazi falan diyorum ama öyle hard enduro yapmıyorum aslında yapamıyorum bilgi-beceri-deneyim yok hoş memleket yolları adamı king of the hill enduro yarışına bile hazırlar da neyse uzun lafın kısası motor gidiyor boyu posu yerinde kalkması durması iyi daha ne olsun
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Vitello Life 80
    abim benim 80 cc scooter var o kasisleri gorunce ben bile dayanmiyorum arada kesiliyo iki teker yerden ya makina cok guzel sekli olsun motoru falan sadece benzin konusu suan kafama takildi biraz nasil senin yakitin mesela abi.

Motosikleti
    X-treme Max
    öncelikle merhabalar .forumda yeniyim . ismim mehmet 23 yaşındayım ve öğrenciyim. pazartesi günü babamla x-treme max aldık bayiiden.motorsiklet geçmişimiz 100lük scooterımız . ehliyeti aldıktan sonra büyük bişey alalım diye düşündük ve forumda sizlerin yorumlarınıza bakarak o daha küçük vitesli motosiklet istemesine rağmen baskılarımla xtreme max sahibi olduk . bi kaç sorum olacak müsadenizle

motora binme fırsatım olmadı sadece alırken usta bi kaç şey yapıyordu o ara boyunu merak ettiğim için bindim ayağım rahat gibi daha sesini de duymadım babam kullanıyor şuan ama cuma günü görüşlerimi bildireceğim uzun süreli kullanacağım için o tarihten itibaren. sorular babamdan forumun bu işi bilen abilerine geliyor

1) motor çok yüksek ve trafikte kullanımını zor yaparsın diyip beni daha binmeden ürküttü . aslında kendi başka motor istiyordu ama benim ısrarlarımı kıramadı boyu 1.85 benimde 1.80 ve 90 kiloyum.

2) sabah çalıştırırken zorlanmış biraz jigle olayını anlayamadım bi türlü diyor.3 kademe neyin ne olduğunu anlayamadım diyor

3) ruhsat vs gibi malzemeleri koyacak yer bulamamış koltuğun altı kullanılıyo muymuş veya başka yer var mıymış ?

4)mağazadan aldıktan sonra 10 km falan iskeleye gitmesi gerekti gidon ve. vites çok sert dedi zamanla geçer mi onu merk ediyorum.

5) internette görsellerde bu modele çok güzel yan çantalar ve topcaseler gördüm ikinci el satan abiler arkadşlar varsa ulaşabilirler

sorular bu kadar .zamanla tecrübelerimi size anlatıcam .daha binmeden babamın dırdırından soğuuma noktasına geldim

yorumlarınız benim için çok önemli bunu da belirteyim son olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

eklemeyi unutmuşum. şehir içi ve uzun yolda kullanmayı düşünüyorumm.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    abim benim 80 cc scooter var o kasisleri gorunce ben bile dayanmiyorum arada kesiliyo iki teker yerden ya makina cok guzel sekli olsun motoru falan sadece benzin konusu suan kafama takildi biraz nasil senin yakitin mesela abi.
    Valla pek denemedim ne yakıyor bakıyorum depoya azalmışsa 30 liralık benzin alıyorum okadar, phaselis dönüşü antalyada bir kere fulledim artık kaç km ona da bakıver hala onla dolaşıyorum şehir içi pek gaz açamıyorum malum Alanya motor sorun olarak ki sorun değil bence arada vidalarima bak diyor zingir gerginliği vs. Servise götürüp yağ değişimi, yağ filtresi temizliği, zincir kontrolü, yağlama, vida kontrolü ıvır zıvır 25 lira veriyorum tamam ki bu honda ve sym servislerine verdiğim paradan sonra şaka gibi geliyor hele ki hornetten sonra spor olsun diye servise götürüp getiririm sorun değil işte nedir boş durmuyoruz yıkadım mı orasına burasına vd40 sıkıyorum zaten sürüş başlamadan genel bir kontrol... ben bu motoru daha önce gördüm ama umursamadım mondial diye şimdi diğer motorlara verdiğim paraya acıyorum, niyetin varsa al bence arada köylere mangala kaçarız bu sıcaklarda iyi gider amma velakin ben 150 yapcam kapiscam demeyeceksen bu motor her yol motoru sakin böyle evcil güzel bir motor, ya ben elime anahtar almazdım Cem sayesinde vida kontrolü, zincir gerginliği falan kendim yapıyorum büyük zevk dediğim gibi gel pazar günü bak motora deneyimin varsa vitesli motor al dene yani durum bu

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    max kullanıma baglı olarak 3-3,5 litre arası yakar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Alıntı kekeva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhabalar .forumda yeniyim . ismim mehmet 23 yaşındayım ve öğrenciyim. pazartesi günü babamla x-treme max aldık bayiiden.motorsiklet geçmişimiz 100lük scooterımız . ehliyeti aldıktan sonra büyük bişey alalım diye düşündük ve forumda sizlerin yorumlarınıza bakarak o daha küçük vitesli motosiklet istemesine rağmen baskılarımla xtreme max sahibi olduk . bi kaç sorum olacak müsadenizle

motora binme fırsatım olmadı sadece alırken usta bi kaç şey yapıyordu o ara boyunu merak ettiğim için bindim ayağım rahat gibi daha sesini de duymadım babam kullanıyor şuan ama cuma günü görüşlerimi bildireceğim uzun süreli kullanacağım için o tarihten itibaren. sorular babamdan forumun bu işi bilen abilerine geliyor

1) motor çok yüksek ve trafikte kullanımını zor yaparsın diyip beni daha binmeden ürküttü . aslında kendi başka motor istiyordu ama benim ısrarlarımı kıramadı boyu 1.85 benimde 1.80 ve 90 kiloyum.

2) sabah çalıştırırken zorlanmış biraz jigle olayını anlayamadım bi türlü diyor.3 kademe neyin ne olduğunu anlayamadım diyor

3) ruhsat vs gibi malzemeleri koyacak yer bulamamış koltuğun altı kullanılıyo muymuş veya başka yer var mıymış ?

4)mağazadan aldıktan sonra 10 km falan iskeleye gitmesi gerekti gidon ve. vites çok sert dedi zamanla geçer mi onu merk ediyorum.

5) internette görsellerde bu modele çok güzel yan çantalar ve topcaseler gördüm ikinci el satan abiler arkadşlar varsa ulaşabilirler

sorular bu kadar .zamanla tecrübelerimi size anlatıcam .daha binmeden babamın dırdırından soğuuma noktasına geldim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

-> uzun yolda koltuk yorucu olabiliyor. ama yinede emsallerine göre en rahatı maxdır.

->arka ve yan cantaları tolgacan da özel yaptırmıstı. standart uyan parca yok.

->vites pedalı ve gidon zamanla alısır. belki gidon vidası cok sıkı ise o zamanda sert olur, ayarlanabilir

yada zamanla alısır.

->pratil olarak ruhsat vs koyacak yer mevcut değil, koltugu sökmek takmak mesele, 4 ayrı vida sökmek gerek

->benimde boyum 1.80 ve ayaklarım normal basıyor. olmadı eski sayfalara bakarsan motoru önden

biraz alcaltabilirsin

->jıkleyi soguk havada acmak gerek

kapalı, orta , tam acık modları var

tam acık(mandal en üstte) zor calısır, gaz vermessen hemen stop eder

bu havalarda az gaz vererek kapalı konumda(mandal en altta) mars bas

hava soguyuncada orta yada üstte calıstırıp gene ortaya alırsın, ısındıktan sonrada kapatırsın.

jıkle ile ilgili önceki sayfalarda karburatörün resimli ayrıntılı mesajım var onuda bulabilirsin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Vitello Life 80
    tamam abi pazar mutlaka gelicem yanina insallah motoruda bi tur atayim izin verirsen cok begendim ben alicam buyuk ihtimal zaten hizi sevmem yavas gezen insanim her turlu yayla koy uygun bana :D

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

- Motorun yüksek olmasının
    AVANTAJI : Yolun ufkuna çok hakim. Çok uzun mesafeyi görebiliyor ve kendini ona göre ayarlayabiliyorsun.
    DEZAVANTAJI : Diğer motorlara nazaran biraz daha fazla rüzgar alması. Aslında üzerine yatamadığın her motor rüzgar alır ve süratin arttıkça rüzgarın şiddeti de artar. Komik gelebilir ama İstanbul şehir içinde motor kullanmama rağmen motorla geçtiğim güzergah sürat yapmaya çok müsait ve fazla rüzgarlı. (Bakırköy - Ataköy sahil yolu, havaalanı yanyolu ve E5) Hele bu havaalanı yan yolu aman aman! Tam pistin yanındadır ve özellikle kalkmak için hareket eden uçaklarla kendimce yarışırım (her seferinde beni çiziyorlar o ayrı
    Çözümüm ön cam. Küçük te olsa bir ön cam uydurup yüksek hız veya sert rüzgarda camın arkasına saklanır gibi yattın mı tamamdır.

- Benim de boyum 1.80 Gidon ve vites çok sert olayını servise sormak lazım. Belki montajla filan ilgilidir. Benim gidonum da güzel vitesim de. Bir tek debriyaj balatalarından kıllanıyorum. Onları hondanınkiler ile değiştireceğim. Gidon sertliği şikayeti kullanma tekniği ile ilgili de olabilir!

- Bu havada jikleye pek ihtiyacı olmaması lazım. Ben soğuk havalarda bile hiç jikle kullanmadım daha. Marşa basıp gaz verdin mi tamam.. Bujiyi ve buji kablosunu hemen değiştirmenizi öneririm, üstünde gelenler çok dandik, ondan yapıyor da olabilir! Her ne olursa olsun bujiyi ve buji kablosunu hemen değiştirin zaten.

- Ruhsat şimdilik cepte ama koltukaltı için bir numara düşünüyorum ama henüz bulaşmadım.

- Çanta koruma demiri vs bir usta bulup pazarlık usulu yaptıracaksınız, başka çaresi yok.

Bir de merak ettim baban hangi motoru istiyordu da Max'ı beğenmedi?
    Vitessiz scutterden vitesliye geçtiyseniz şu videoyu seyretmenizi öneririm.

https://www.youtube.com/watch?v=tPTNTZk9JfQ

Babana sevgi ve saygılarımı ilet. Forumda 55 yaşında Attila abi diye birisi var hem camiye uyarmış hem meyhaneye hiç bir daveti de geri çevirmezmiş de
    cenkito ve ademx bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Farklı bir grenaj tasarımı buldum. Kaplama gibi gözüküyor. Bence güzel olmuş.

https://www.facebook.com/photo.php?f...e=1&permPage=1
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyi bir grafiker ile her şey yapılabilir. Örneğin Red Bull'u uygulamak karizmatik olabilirdi veya repsol honda. Coca Cola uygulanmış bir harley görüp çok beğenmiştim. Bu motora Coca Cola uygulansa ilginç ve değişik olur diye düşünüyorum.
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    X-treme Max
    cevaplarınız için çok teşekkürler . atilla abi sana zaten mail atmıştım almadan 2-3 gün önce ona da cevap vermiştin harikasın cenkito zaten hemşehrimizmiş ona da ayrıca teşekkürler buji kablosunu değiştirecem o zaman tahminen kaç paradırmve nerden bulabilirim?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    cevaplarınız için çok teşekkürler . atilla abi sana zaten mail atmıştım almadan 2-3 gün önce ona da cevap vermiştin harikasın cenkito zaten hemşehrimizmiş ona da ayrıca teşekkürler buji kablosunu değiştirecem o zaman tahminen kaç paradırmve nerden bulabilirim?
    Abicim buji (bujiyi de değiştir) ve buji kafası öyle atla deve bir para değil. Şu an net hatırlamıyorum ama hepsi 25 milyonu geçmez. Servisinizde vardır onlar. Ben NGK kullanıyorum.

NOT: Şimdi fark ettim bir önceki mesajda buji kablosu demişim. Buji kafası olacak o. Buji ile buji kafasını değiştirdikten sonra bir sorun hissedilirse buji kablosuna bakılır. Yani şimdilik buji kablosu yok. Sadece buji ile buji kafası değişecek.
    cenkito ve kekeva bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    benim sehir olayları karısık. adana da ögrenciyim. girdim cıkamadım.

kütük tokat, dogum yerim ankara ailem suan muglada vs vs

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kırmızı olsaymıs benden 100 tam puan alırdı. sarısını sevmiyorum

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim buji (bujiyi de değiştir) ve buji kafası öyle atla deve bir para değil. Şu an net hatırlamıyorum ama hepsi 25 milyonu geçmez. Servisinizde vardır onlar. Ben NGK kullanıyorum.
    bende NGK cıyım, ngk iyidir
    AttilaXtreme ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende NGK cıyım, ngk iyidir
    Aynen doğrudur abicim.

Motosikleti
    X-treme Max
    servisine götüreyim önümüzde ki hafta . umarım idare eder o zamana kadar

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    öyle idare etmeyecek kadarda kötü değildir.
    ben bujıyı 2000 km civarı keyfiyetten değiştim.
    bujı piposu-kablosu ise orjınal
    en son benim KM 10.000 km ye yaklasmıstı
    9900 civarı
    AttilaXtreme ve kekeva bunu beğendiler.

Buraya resim ekleme işlemini nasıl yapıyoruz.????

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

paylaşım için tşklr. deneyelim bakalım becerebilecekmiyim [COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

arkadaşlar bu form sitesinin 184.sayfasının en altında beyaz renkli bir max var. gerçekten çok yakışmış ve çok karizmatik olmuş.ne dersiniz.???

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    - Resmi önce bilgisayarımın masa üstüne indiriyorum.
    - http://www.hizliresim.com/ u açıyorum
    - "Dosyaları seç"i klikleyip bilgisayarıma indirdiğim resmi seçiyorum
    - "Yükle" seçeneğinden yüklüyorum
    - Bana bir takım linkler üretiyor
    - "Forumlar" için olanı kopyalayıp buraya yapıştırıyorum
    (Bunu yaparken aşağıda ki #Linkleri otomatik urlye çevir kutusunun boş kalmasına dikkat ediyorum. Kutuyu imlersem kopyalayıp yapıştırdığım link görünüyor resim görünmüyor)
    - Veee hokus pokus hızlıresim.com dan kopyalayıp buraya yapıştırdığım link ben onu hala link olarak görmeme rağmen "cevapla" ya basınca resim olarak görünecek.
    - İşte o link/resim

Bence de çok yakışıklı ve karizmatik duruyor. Duyduğum kadarı ile bu motoru fuar için getirmişler ama kendisi gelmemiş. Biraz inat edilirse bunu yapmak zor değil. Boş zamanı olan ve biraz paraya ihtiyacı olan kenar mahalle grafikeri bulmak ve alyan tornavida vs kullanmak yolu ile aynısı başarıılabilir.

http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/2014/04/x-treme-maxn-uc-hali-enduro-kros-super.html
    cenkito ve ademx bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba garfield
    elimden gelse paslı antika görüntüsü vermek isterdim motora
    öyle çalınma ihtimalide azlırdı.
    arka grenajları sökebilirim çıplak çirkin bi kedi olur
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)