Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

cenkito bu paylaşım için tşkler.
    bende bir araştırma yaptım size mesaj attıktan sonra. antebi aradım bana yakın diye. yedek parça lazım diye adam bana dediği cümle koca antepte bu motordan 3 tane var dedi.:D bende direk fabrikayı aradım aydını.onlarda hafta içi servis veriliyorlarmış. istanbuldaki yetkili servisi aradım bu motordan çok bulunur diye :D amortisörden düşer dedi belirli bir miktar ama en iyi rakamı sana fabrika söyler dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    önemli değil, zaten mondial max adı ile adım bir anılır oldu forumda

amortisörden düşer düşmesine de nasıl olacak ? asıl onu soracaktın sen.

benim dediklerim en kolay ve ucuz yollu olanlar, saseye mudahele etmeden.

bende verecekleri cvp ı merak ettim.

cvp alında buradan paylasırsan sevinirim.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

fabrikayı aradım gereksiz sekreter çıktı. sorularıma olmaz yetkiliye sordum falan diye cevap verdim.bende istanbuldaki yetkili servisleri aradım. önden düşebilirsin arkadaki amortisörtden düşer yumuşama payının hepsini kullanabilirsin bir sıkıntı olmaz.senin ağırlığına koltuk aşağıya inecek ama sen kaldırdıktan sonra geri eksik yüksekliğine döner dedi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dağ aslanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikayı aradım gereksiz sekreter çıktı. sorularıma olmaz yetkiliye sordum falan diye cevap verdim.bende istanbuldaki yetkili servisleri aradım. önden düşebilirsin arkadaki amortisörtden düşer yumuşama payının hepsini kullanabilirsin bir sıkıntı olmaz.senin ağırlığına koltuk aşağıya inecek ama sen kaldırdıktan sonra geri eksik yüksekliğine döner dedi.
    desene sacmalamıslar
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

bu durumu kullanan var mı? ve ben kullansam bir zararı olur mu sizce

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bu durumu kullanan var mı? ve ben kullansam bir zararı olur mu sizce
    hangi durumu ?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

arka amortisördeki payı kullanarak motorun boyunu düşürmüşler.
    benim bir soru olacaktı. ben bu motora yapıştırma kaplamalar yapmak istiyorum nerden bulabilirim? heryeri ama ebatlarına uygun olarak bilgin var mı bu konuda.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arka amortisördeki payı kullanarak motorun boyunu düşürmüşler.
    benim bir soru olacaktı. ben bu motora yapıştırma kaplamalar yapmak istiyorum nerden bulabilirim? heryeri ama ebatlarına uygun olarak bilgin var mı bu konuda.
    o konuda bilgim yok
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial extreme max 150
    Merhaba. aranıza katılalı 1 hafta oldu. O günden beri forumu okuyorum. Ve o günden beri 800 km yaptım.
    Motorum silindir ve krankı 200 lük. Ancak nedir ne değildir. Açıp bakacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Cenkito ve diğer forum müdavimi arkadaslara çok teşekkürler. Sayelerinde çok şey öğrendik. Şimdi sıra uygulamada. Bir de İzmir'deki arkaadaşlarla bulunup beraber gazlamak isterim.
    Parliament bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı M_poyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. aranıza katılalı 1 hafta oldu. O günden beri forumu okuyorum. Ve o günden beri 800 km yaptım.
    Motorum silindir ve krankı 200 lük. Ancak nedir ne değildir. Açıp bakacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Cenkito ve diğer forum müdavimi arkadaslara çok teşekkürler. Sayelerinde çok şey öğrendik. Şimdi sıra uygulamada. Bir de İzmir'deki arkaadaşlarla bulunup beraber gazlamak isterim.
    hayırlı olsun güle güle kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

motoru sökünce bakarsın silindir boyu alt üst contalar arası 69mm civarı ise krank 150 liliktir,

emme subabı buyuk olan yaklasık 30 mm kucuk olan egzoz subabıda 25mm ise üst kapakda 150 liliktir.

200 lükleri tam hatırlamıyorum ama daha buyukler. degerleri elimdeki orjınallerden ölçtüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

tabiki kranka uzun biel kolu atılıp sözde 200 lük gibi piston yukarıya cıkma mesafesi uzatılmadı ise.

soldakiler orjınal 150 cc, sagdakiler 200 cc

krankın biel montaj yerine dikkat, 150 de merkeze daha yakın 200 de merkezden daha uzak
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

motoru sökünce bakarsın silindir boyu alt üst contalar arası 69mm civarı ise krank 150 liliktir,

emme subabı buyuk olan yaklasık 30 mm kucuk olan egzoz subabıda 25mm ise üst kapakda 150 liliktir.

200 lükleri tam hatırlamıyorum ama daha buyukler. degerleri elimdeki orjınallerden ölçtüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

tabiki kranka uzun biel kolu atılıp sözde 200 lük gibi piston yukarıya cıkma mesafesi uzatılmadı ise.

http://i.hizliresim.com/O26PbZ.jpg

http://i.hizliresim.com/zRkbZY.jpg

soldakiler orjınal 150 cc, sagdakiler 200 cc

krankın biel montaj yerine dikkat, 150 de merkeze daha yakın 200 de merkezden daha uzak
    Max kullanıcısı forumdaşlar, Cenkito gibi değerli forumdaşınız olduğu için, çook şanslısınız vesselam.

Hacım, benim hanzoyu, tazmanya janavarı yapmak istiyom , 350cc kaldırırmı dersin şaka şaka, şasi kurusun diye güneşlendiriyorum, yarından itibaren toplamaya başarım artık yeter, özledim mobylet geçse yanımdan yaya iken hüzünleniyorum
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba garfield
    kask ne alayım karar veremiyorum . çenesiz cross var 950gr. çeneli 1050gr. vizör yok bunlarda.

yoksa fulface yol kaskımı alayım .

şimdilik dağcı kaskımı kullanıyom 320gr. bide kayak gözlüğü tchibo malı 50tl idi çok iyi
    polarize buğulanmaz çiftkat.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max kullanıcısı forumdaşlar, Cenkito gibi değerli forumdaşınız olduğu için, çook şanslısınız vesselam.

Hacım, benim hanzoyu, tazmanya janavarı yapmak istiyom , 350cc kaldırırmı dersin şaka şaka, şasi kurusun diye güneşlendiriyorum, yarından itibaren toplamaya başarım artık yeter, özledim mobylet geçse yanımdan yaya iken hüzünleniyorum
    tesekkür ettim carbon

Alıntı ademx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask ne alayım karar veremiyorum . çenesiz cross var 950gr. çeneli 1050gr. vizör yok bunlarda.

yoksa fulface yol kaskımı alayım .

şimdilik dağcı kaskımı kullanıyom 320gr. bide kayak gözlüğü tchibo malı 50tl idi çok iyi
    polarize buğulanmaz çiftkat.
    gözlüğün varsa acık kross kask al. onların kapalı camlılarında camda parlama oluyor görüş cogunda sıkıntılı.

uzun yol içinde kapalı kask iyifdir, rüzgardan az etkilenir
    ademx bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba garfield
    shiro(sh769) wildwolf carbon-reçine bulabildiğim f/p cross kask. 420tl
    yol kaskında muadil malzemelisi 600 üzeri.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Selam arkadaşlar, max'de Soft yan çanta kullanan kimse var mı acaba? Depo üstü çanta tavsiyesi olan?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    carbon dostum bak aklıma ne geldi

bana bir tane apachi 250R (cross-RM farketmez, 27 lik olsun ama ) hediye edin sizin sayfanızında bir tane cenkito su olsun

bu arada sen ve yunus da benden önde gider geri kalmazsınız, sizin hakkınızıda yememek lazım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    carbon dostum bak aklıma ne geldi

bana bir tane apachi 250R (cross-RM farketmez, 27 lik olsun ama ) hediye edin sizin sayfanızında bir tane cenkito su olsun

bu arada sen ve yunus da benden önde gider geri kalmazsınız, sizin hakkınızıda yememek lazım
    Hediye 27'lik apachi yahu bir dur, niye bukadar gecikti benim tadilat sanıyon , kalan parayı boya sökücüye verdik, şincik toplasam, temizlik içinde deponun dibini kullandım, yarım bardak benzin ya var, ya yok

Hemen'de sattın koca max forumu ıhıhıhı, eyy apachi duyun, Cenkito'yu transfer edecez bir 27'lik apachi, plaka çıkan verisyon + bonservis bedeli
    Hedaye işi havada bulut sen o işi unut'taa, bir turluğuna veririz ayıb ettin

Kendi adıma, benim ilk motorum(kendime ait), araştır taraştır denk geldi güç gerekti buldum çok şükür, dolayısı ile nerdee ağam sendeki birikimin yanında bendeki fasa fiso.

Dilerim bir 27'lik alırsın'da ,inciğine cinciğine/molekülüne kadar inceleyip bizide aydınlatırsın, valla kardeşim, herkese bilgi olarak yardım ediyorsun, işin gücün rast gitsin bro.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sagolasın carbon iyi dileklerin için

ama max ı satmıs değilim ki apachide olsa WR250R de olsa max duracak. oda benim ilk sahibi oldugum motorum,

ilk gözagrım
    Carbondioxid bunu beğendi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Çeşmenin başına bi mondi inmiş yan yatmış vidasını suya düşürmüş
    http://i.hizliresim.com/oQ4gk2.jpg
    Doğa ile ilk buluşma
    http://i.hizliresim.com/YPZBdZ.jpg
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar biraz internet ortamına ara verecegim saglıcakla kalın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)