Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    selamlar foruma.max e arazi lastikleriyle asvaltta artık dişleri eridi zaten kayıo virajda fln guven vermio insana hiç. bnde asvalta dönmeye karar verdim yol lastiği alıcam arkadaşlar bi lastikbeğendim ön arka takım crf nin yol lastiği linki atıcam
    takımı 300 lira ama aklıma bişe takıldı arka lastik 120/80-18 1 cm alcak olcak .motorun önü zaten yüksek arka1 cm daha düşünce arkada artcı falan varken armpada vs kalkışlarda cok fark olurmu kafama takıldı .
    olmadı mtasın var oda 300 tl onu arka ölcüsüde 110/90-18 ama daha ince savadan.
    sizce hangisi almak makbul olur.
    sava :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-inter-moto-dan-crf-250-l-enduro-lastik-takimi-156355614/detay

mitas:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-honda-crf-250l-yol-lastikleri-kampanyali-takimi-375-126885323/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uçtuk düştük gezdik derken sana hoşgeldin demeyi unutmuşum yahu , hoşgelmişsin parliament benim de sitemde bir x-treme max kullanıcısı var, bir de aynı gün beraber satın aldığımız discovery'de var. benim de 3 kişilik bir ekibim var yani. tabii bu abilerim benden deneyimli olduklarından henüz onların sikletinde değilim. hızlıca pişip yanlarında sürebilecek hale gelmek için bol bol güvenli sürüş modunda pratik yapıyorum.
    özetle ; hoşgeldin

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:41 ----------

amman , tam iyileşmeden başlama uçmalara, hem seni hemde motorunu biliyoruz hepimiz sen bize lazımsın.

yine de arada senden yeni fotoğraflar fena olmuyo, koruma demirli ne bileyim , çadırın içinde haliyle falan da görelim mesela motorunu. öyle bi sene yatırmaya mı aldın onları
    ne bi senesi, motoru aldım alalı 2 senedir evde yatıyorlar sahibinden sıfır konumdalar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı corpsecorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar foruma.max e arazi lastikleriyle asvaltta artık dişleri eridi zaten kayıo virajda fln guven vermio insana hiç. bnde asvalta dönmeye karar verdim yol lastiği alıcam arkadaşlar bi lastikbeğendim ön arka takım crf nin yol lastiği linki atıcam
    takımı 300 lira ama aklıma bişe takıldı arka lastik 120/80-18 1 cm alcak olcak .motorun önü zaten yüksek arka1 cm daha düşünce arkada artcı falan varken armpada vs kalkışlarda cok fark olurmu kafama takıldı .
    olmadı mtasın var oda 300 tl onu arka ölcüsüde 110/90-18 ama daha ince savadan.
    sizce hangisi almak makbul olur.
    sava :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-inter-moto-dan-crf-250-l-enduro-lastik-takimi-156355614/detay

mitas:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-honda-crf-250l-yol-lastikleri-kampanyali-takimi-375-126885323/detay
    bence ikiside olur, arkaya 80 olanı alırsan rahatsız ederse seni olmadı ön masayı 1cm idirirsin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    xtreme max
    ön masa nasıl indiriliyor cem abi.
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne bi senesi, motoru aldım alalı 2 senedir evde yatıyorlar sahibinden sıfır konumdalar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

bence ikiside olur, arkaya 80 olanı alırsan rahatsız ederse seni olmadı ön masayı 1cm idirirsin

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ön masa nasıl indiriliyor cem abi.
    bogachan sen eski kullanıcısın az baksaydın sayfalara. ayagı yere değmeyenler için o kadar yazdık çizdik

ön amortisör baglantı vidalarını gevsetip amortisörleri yukarı kaydıracaksın.

bu işlem amortisör esneme aralıgını kısaltacaktır.

fazla indiripde ön masayı asırı kapanacak sekilde atlama zıplama yaparsan

ön lastik camurluga içten sürtebilir, aşırı asagı indirdiğinde ön lastiği kitleyip

takla attırabilir.

ek olarak : benim motorda yaklasık 1,5-2 cm kadar asagıda

ben ilk aldıgım zamanlarda arazide ayaklarım tam yere bassın diye indirmiştim.

bu da benim max

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    xtreme max
    valla abi hergün takip edioruz 1 yıldır .nası gözden kaçırmışım anlamadım ben hemen bu işlemi apıyım 2 cm fln bakalım fark olcakmı
    bogachan sen eski kullanıcısın az baksaydın sayfalara. ayagı yere değmeyenler için o kadar yazdık çizdik

ön amortisör baglantı vidalarını gevsetip amortisörleri yukarı kaydıracaksın.

bu işlem amortisör esneme aralıgını kısaltacaktır.

fazla indiripde ön masayı asırı kapanacak sekilde atlama zıplama yaparsan

ön lastik camurluga içten sürtebilir, aşırı asagı indirdiğinde ön lastiği kitleyip

takla attırabilir.

http://imageshack.com/a/img443/1443/motonn.jpg

ek olarak : benim motorda yaklasık 1,5-2 cm kadar asagıda

ben ilk aldıgım zamanlarda arazide ayaklarım tam yere bassın diye indirmiştim.

bu da benim max

http://i.hizliresim.com/LPOOMz.jpg

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla abi hergün takip edioruz 1 yıldır .nası gözden kaçırmışım anlamadım ben hemen bu işlemi apıyım 2 cm fln bakalım fark olcakmı
    gevsettğin vidaları tekrar sıkarken dikkatli ol, asırı sıkma,

kelepcemi kırmıstı benim yaptırdıgım usta bozması

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    xtreme max
    dikkat ederim abi sağol.
    bide şu lastiği buldum asvalt yuzde 70 yuzde 30 arazi. ama ebat 130 bizim motora sığarmı .motoruda daha şekilli gösterir.
    gevsettğin vidaları tekrar sıkarken dikkatli ol, asırı sıkma,

kelepcemi kırmıstı benim yaptırdıgım usta bozması

http://imageshack.com/a/img96/156/gidonz.jpg

Motosikleti
    MONDİAL EXTREME MAX
    yan kapak takılı iken elimi yandan sokuyorum anahtara parmaklarım değiyor ve kapatabiliyorum. Yoksa her seferinde kapak sökülürmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Arkadaşlar sununda kaskım ve montum geldi mont 4 mevsim prosev marka kolda sırtta omuzlarda plastik korumaları var yanlarda ve kolda havalandırma açıklıkları var fiyatı 184 tl . Kask LS2 blade modeli güneş vizörlü 166 tl. Fiyatları alacak arkadaşlara fikir olsun diye yazdım. Yakında koltuk döşemesinide tekrardan kaplatıcam o resimleride yapınca paylaşırım. Koltuk döşemesi çabuk yırtılacak gibi görünüyor o yüzden kaplatıcam.
    azygos bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bu resim güzelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

arkadaslar,

forumun bir baska baslıgından(savaskayan abimizden), korumaların önemi ile ilgili cok güzel bir video.

burayada tasımak istedim.

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-s...rganpreise.htm
    azygos, AttilaXtreme ve zizulander bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    Alıntı discovery197 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan kapak takılı iken elimi yandan sokuyorum anahtara parmaklarım değiyor ve kapatabiliyorum. Yoksa her seferinde kapak sökülürmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

http://i.hizliresim.com/lYb40g.jpg
    http://i.hizliresim.com/Vp3Bgj.jpg

http://i.hizliresim.com/nPJy5B.jpg

http://i.hizliresim.com/vzJyQr.jpg

http://i.hizliresim.com/LPOGYV.jpg

http://i.hizliresim.com/rLJymP.jpg

Arkadaşlar sununda kaskım ve montum geldi mont 4 mevsim prosev marka kolda sırtta omuzlarda plastik korumaları var yanlarda ve kolda havalandırma açıklıkları var fiyatı 184 tl . Kask LS2 blade modeli güneş vizörlü 166 tl. Fiyatları alacak arkadaşlara fikir olsun diye yazdım. Yakında koltuk döşemesinide tekrardan kaplatıcam o resimleride yapınca paylaşırım. Koltuk döşemesi çabuk yırtılacak gibi görünüyor o yüzden kaplatıcam.
    hayırlı olsun abi, sağlamlığını test ettirmesin allah.

aynı kask bende de var ancak ben 200TL'ye aldıydım hem de iki tane, bi eşime bi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

bu resim güzelmiş

http://i.hizliresim.com/4mGWgL.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

arkadaslar,
    bi de bizim tarafı gör sen
    forumda yardıma ihtiyacımız olduğunda soru cevabı beklerken biz
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bende elimden geldiğince, bilgim dahilinde yardım etmeye calısıyorum

resim 10 numara bu arada
    azygos ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    xtreme max
    arkadaşlar mr 250 destro 2. seri kullanan bilen varmı nasıl motosiklet alınırmı .bitane 20 binde buldum temiz gözüküo.sahibide sıkıntısız dedi.takas yapmayı duşunuoruz.artık surekli asvaltta kullandığım için mantıklı gelio destro.sizce yapılırmı max le takas.sıkıntı çıkarırmı bize.bilen varmı?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaşlar mr 250 destro 2. seri kullanan bilen varmı nasıl motosiklet alınırmı .bitane 20 binde buldum temiz gözüküo.sahibide sıkıntısız dedi.takas yapmayı duşunuoruz.artık surekli asvaltta kullandığım için mantıklı gelio destro.sizce yapılırmı max le takas.sıkıntı çıkarırmı bize.bilen varmı?
    benden yorum yok, o motoru hiç bilmiyorum
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka amortisörde de sorun varsa arkada atma savrulma cok daha fazla olur, yol tutus iyice kötüleşir.

birde üzülerek sunu söylemek isterim ki

ön jant capını kuculttugun için göstergede gördüğün hız gercek hızın değil.

hız ölçme mekanızması 21 ön lastiğe ayarlı ön lastiği ne kadar küçültürsen kadran o kadar fazla gösterir.

lastik et kalınlıgını hesaba katmazsak jant cevresi :

2*pi*r(yarıcap)= 2* 3.14 * (21*2.54)cm = 335cm

den =2*.3.14* (18*2.54) cm = 287cm ye

eski hesaba göre 29850 tur dönünce 100 km yol almıs olacakken yeni halince 85 km yapacak

yani km mesafe göstergen 100 km olunca aslında 85 km yol almıs olacaksın ...vs vs vs

yaklasık 100de 15 fazla gösterecek birde standart sapması var,

fazla gösterme konusunda onuda ekleyince sen düşün aslında kac km hızla gittiğini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

arkadaslar ben sürücülüğümle hiçbir zaman övünmem.

trafiğin ne olacagı belli olmaz ama olabildiğimce dikkatli olmaya calısırım.

ama teknik konularda azda olsa bilgim vardır ve o noktalarda iddialıyımdır.

3500-4000 liralık 150 cc bir çinliden asırı beklenti içine girmeniz sizi üzer.

her daim hava ve yol kosullarına göre , motorunuzun limitlerine ve o anki haline (lastik,zincir,bakım vs)

kullanın. ben 7500-8000 km dir arka cross lastikle %99 asfaltta kullanmaktayım.

yol ve trafik akısına görede 75-80 km hızın altına nadir inerim,

dün deneme amaclı bir gazladım 120 de bıraktım.

asırı yagısta 1-2 kere frende arkayı kaydırmam haricinde hiçbir riskli durumum olmadı.

Allahdan ondada bişey olmadı.kurtardım.

her daim dikkatli olun ve trafiği okuyarak motorunuzu sürün.

hep aklımda derseniz, kendinizi ve motorunuzu tanırsanız daha güvenli kullanmıs olursunuz.

hepinize kazasız belasız bir hayat dilerim
    yok abi o sıkıntı degil benim yok 120 yaptım yok 130 yaptımla isim gucum yok km telim kopuk zaten 2 aydır gostergeye baktıgım yok
    cenkito bunu beğendi.
    Just Ride..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi o sıkıntı degil benim yok 120 yaptım yok 130 yaptımla isim gucum yok km telim kopuk zaten 2 aydır gostergeye baktıgım yok
    eskiye göre performansı arttı deyince ekranda yazana göre öyle sanıyor olabilirsin diye yazmıstım

km telini yaptır kardesim. sizin orda radar yokmu hiç
    azygos bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    ya bartın'da x-treme max patlaması var galiba, bugün kros giysi,ls2 kros kask ,şort üstü dizlik ve sırt çantası ile birini daha gördüm. o sırada eşimle bizim siteden çıkıyorduk bizim atılganla . ya diğer bloktaki max'lı arkadaş ya da yeni biri daha katıldı aramıza diye düşündüm.
    eğer komşum ise plakasını ezber etmediğim için ondan özür dilerim.
    eğer komşum ise gördüğüm, baya boylu poslu olan bünyesini kamufle edip kendisini tanımamı engelleyen max'ın heybetindendir.(max sahibi komşum kapılara sığmaz heybetli bir saygıdeğer abimizdir) biz de üzerinde pigme gibi durmasak bari
    iki gün önce ilk amasra'ya gittim, çantamı sağ elcik üzerine taktım park edince kaskı çıkartırken, mondial yazısı kapandı. pek bi ilgi topladı motor, iki gencin aralarında ''kawa abi duruşa baksana'' , '' yok abi kesin xt'lerden, ama oynanmış, sesi duymadın mı ! '' diye tartışarak boyunlarını çevire çevire yanımdan geçmeleri çok keyif verdi.
    hemen çantayı çektim, yazıyı okuyunca ''hass.. lan! , mondi nası motor yapmış'' dedi biri. gönlümü bi daha fethetti atılgan.

bugün yine amasra'daydık ancak bu sefer buradaki madene yakın olmak için gittik. soma'ya gidemedik bari amacına ulaşsın motosiklet sahibi olmamız. biz gönlümüzün olduğu yere gidebilmek için motosiklet sahibi olduk ve gönlümüz madenlerde iki gündür... bir maden yetkilisi ile bile tanıştık, üzüntümüzü ve umutlarımızı paylaştık.
    cenkito bunu beğendi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Abiler motorun gösterge panelinde göremedim size sormak istedim. Xtreme max 150 de benzin göstergesi var mı?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler motorun gösterge panelinde göremedim size sormak istedim. Xtreme max 150 de benzin göstergesi var mı?
    sadece hız göstergesi var, birde vites bos lambası

AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    300 km'ye az bi yolum kalmışken fotoğraf çekmek gerek dedim, ayıp olacak artık

bu fotoğraflardan sonra ustama gidip vidaları kontrol ettirdim, ha bir de cenkito'nun tavsiye ettiği gibi ön maşadan 2 parmak kadar aşağı indirttim.
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    ''Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar.'' Alper Canıgüz

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km'ye az bi yolum kalmışken fotoğraf çekmek gerek dedim, ayıp olacak artık

http://i.hizliresim.com/7m6ZWr.jpg

http://i.hizliresim.com/djOEDZ.jpg

http://i.hizliresim.com/rLOvaM.jpg

bu fotoğraflardan sonra ustama gidip vidaları kontrol ettirdim, ha bir de cenkito'nun tavsiye ettiği gibi ön maşadan 2 parmak kadar aşağı indirttim.
    nasıl yeni hali daha rahat olmadı mı?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)