Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok cok gecmiş olsun. allahdan sende fazla bişey yok birde baska araca filan da gelmemiş.

öle olsaydı cok daha kötü olabilirdi. gaz kolunu daha hassas bırakmak lazım. yada varsın acemi desinler ama gazı cok acmamak lazım

stop etmesi sahlanmasından iyi olurdu.

tekrar cok gecmiş olsun, bu kaza da nazarlıgınız olsun
    çok çok teşekkür ederim, vallahi küpe oldu kulağıma. hem o berduşun tavırları hem fazla kendine güven bu hallere soktu beni. dersimi aldım. şimdi bu yaşanmışlıktan yenilikler yapmak zamanı. gidon ve çamurluk modifiyesini daha erken tarihe aldırdı bu ufak kaza ilk iş yarın söz aldığım eğitmenden sürüş eğitimi için tarih istemek. tek okuyarak ve video izleyerek eksik kalıyor. hem de dizliklerimi takmayışım da cabası ! o kadar olur. tüm hafta site içi ve futbol sahası içinde full koruma pratik yap, plaka ile ikinci çıkışında şahlan küheylan
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    ''Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar.'' Alper Canıgüz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok teşekkür ederim, vallahi küpe oldu kulağıma. hem o berduşun tavırları hem fazla kendine güven bu hallere soktu beni. dersimi aldım. şimdi bu yaşanmışlıktan yenilikler yapmak zamanı. gidon ve çamurluk modifiyesini daha erken tarihe aldırdı bu ufak kaza ilk iş yarın söz aldığım eğitmenden sürüş eğitimi için tarih istemek. tek okuyarak ve video izleyerek eksik kalıyor. hem de dizliklerimi takmayışım da cabası ! o kadar olur. tüm hafta site içi ve futbol sahası içinde full koruma pratik yap, plaka ile ikinci çıkışında şahlan küheylan
    olayın bir de iyi yanından bak,

senin küheylanın sahlanıp binicisini atabilecek güçte imiş

her zaman debriyaj ve gaz ayarında daha dikkatli davranmalısın,helede artcılı sürüşte.

unutma ki: gaz her daim az olsun, en kötü ihtimal stop eder

(belki daha sonra bakan olursa diye burayada yazdım)
    azygos ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    MONDİAL EXTREME MAX
    kardeşim geçmiş olsun. inşallah bir daha ufakta olsa kaza yapmazsın. Yardım edebileceğim birşey olursa lütfen ara telefonum var sende. Birde motoru park edeceksen çarşı içinde jandarma var kemerköprüde memur olduğunu söylersen sorun çıkaracaklarını sanmıyorum oraya park edebilirsin. Bu arada bademcik şismesi bartında çok fazla bu aralar herhalde bende hastayım 1 haftadır ama doktora gitmedim.
    azygos ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı discovery197 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmiş olsun. inşallah bir daha ufakta olsa kaza yapmazsın. Yardım edebileceğim birşey olursa lütfen ara telefonum var sende. Birde motoru park edeceksen çarşı içinde jandarma var kemerköprüde memur olduğunu söylersen sorun çıkaracaklarını sanmıyorum oraya park edebilirsin. Bu arada bademcik şismesi bartında çok fazla bu aralar herhalde bende hastayım 1 haftadır ama doktora gitmedim.
    teşekkür ederim abi, evet acile de gelen çok üst solunum yolu şikayetleri ile. tam polen havası buralarda . jandarma'yı öğrendiğim iyi oldu. atlama zıplama düşme tamam benden gelen şeyler ama biri çalar , devirir , çizer ... onlara kıyamıyorum .

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Geçmiş olsun dostum.
    En kötü kazan bu olsun, Allah beterinden saklasın.
    Düşüp kalkmalar önemli değil. Kross motor onun için üretilmiştir.
    Hem zaten ünlü bir söz vardır. " Düşmeyen motorcu yoktur. Düşmeye hazır motorcu vardır"

Motosikleti
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum.
    En kötü kazan bu olsun, Allah beterinden saklasın.
    Düşüp kalkmalar önemli değil. Kross motor onun için üretilmiştir.
    Hem zaten ünlü bir söz vardır. " Düşmeyen motorcu yoktur. Düşmeye hazır motorcu vardır"
    eyvallah, eksik olma Tolga Can.
    ustamdan güzel haberlerle çıktım bugün. gidonum yamulmamış, marş ve ön freni gidona bağlayan aparat çarpma ile dönmüş biraz. usta hemen düzeltti ve kontrolleri yaptı. bi sıkıntı yok
    bugün toplamda 70. kilometremi geçtim. dünkü uçuşun ardından cenkitonun tavsiyeleri ile daha iyi bir sürüş yaptım. yokuş iniş-çıkış çalkışları çalıştım.
    mesire alanı var yakınlarda, oraların ara patika yollarında biraz gezeledim. az bilgimden mütevellit, çok beğendim ve iyi ki almışım bu motoru demekten başka bi'şey söyleyemiyorum.
    cenkito, Tolga Can ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    cokça gelen , sık sorulan:

orjınal lastikler asfaltta nasıl?

yada orjınal lastikler cok kötü yorumları için:

motorun üstündeki orjınal enduro lastikler ile ve yeterince kabiliyetiniz varsa:

ŞAMİL arkadasım gibi motoru yatırabilirsiniz.

buda gene aynı kişiden bonus olsun

ama özellikle lastikler yeniyken !!! ve motor olayına tam hakim olmayan yeni arkadaslar

viraja yatınca kalkamayabilir.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havadislerim var ahali , plakam ve ruhsatım tamam sonunda! 74 AT plakalı AT'ılganın AT'ı, AT-AVRAT-SİLAH'ın AT'ı , atılgan çekirge artık trafiğe sorunsuzca çıkabilir idi; peki ya ben hazır mıydım buna(?)

atılganı eve ilk getirdiğim gün ilk turumda sola dönüşleri bitirip, sağa dönüş çalışırken ilk denememde motoru tartamayıp kibarca yatırmıştım. onu saymazsak ilk düşüşümü gerçekleştirmiş bulunmaktayım arkadaşlar. çok şükür ki ciddi ne maddi ne fiziksel bir sıkıntı çıkmadı.
    full koruma giyinik bir egzersiz gününün ardından 7. iğnemi vurulmak için( bademciklerim şişti geçen hafta) karnımı doyurmak için önce çarşıya oradan hastanenin acil servisine gitmeye karar verdim.

ilk hatam verimli gecen günün ardından kendime biraz fazla güvenmem ve dizlik ile dirsekliklerden bunalıp onlarsız yola koyulmam oldu. ne olabilirdi ki on dk'da bi'şeyler atıştıracak iğnemi yaptırıp gelecektim. zaten sanki biraz hareket kısıtlılığı yapıyordu onlar(yazar burada sıvıyor)

çarşıda otoparka bıraktım atılganımı. etrafında bir derbeder, elinde gazeteye sarılı bira , hem içiyo hem dikkatlice bakıyo alete, daha 10 metre uzaklaşmadım hemde. korktum çalar malar, çizer ... akabinde geri döndüm ve üzerine bindim adam muhabbet açıyo sataşacak. gitmicem abi otopark müsait az pratik yapıcam deyip yalandan çalıştırdım motoru. işte debriyaj kolu kavraması çalışıyomuş gibi 2 metre ilerledim, adam hamle yaptı bana doğru bi anda şahlandı kara atım benle beraber. sağa yatarak 3 metre ileriye savrulduk. sağ dizim altında kaldı, gidon sağ taraftan yamuldu çok az.

o anki adrenalin ile önce elle gözle kendimi muayene ettim. şükür kırık çıkık yoktu. motoru öğrendiğim teknik ile kaldırdım
    ilk iş ayaklığı aç. sonra sırasıyla 1-arkanı dön 2-dizlerini kırarak çök 3-bacaklardan güç alarak motoru kaldır. mu atiklik karşısında biracı eleman az tırstı deli gücü geldi adama diye.

ustamı çağırdım, sürüşe engel bi aksaklık olmadığını söyledi. ben de acilin yolunu tuttum. röntgen de temiz çıktı , iğnemi de yaptırdım. şimdi araya sünger takacağım gidon için araştırma yapıyorum. her işte bir hayır vardır, tövbeler tövbesi ki bu hafif atlattığım ders ile full korumasız aklımdan bile geçirmem bi daha motora binmeyi... sadece kask yetmez arkadaşlar aman ha ...

çok uzun oldu ama anlatamasaydım uyku haramdı bana. eşimi, erkek kardeşini askere yollamak için memleketine yollamıştım. siz olmasaydınız çok yalnız hissedecektim . iyi ki varsınız arkadaşlar, eksik olmayın. üzerinizden korumaları her daim eğitimi de üzerinizden eksik etmeyin.
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Aman daha dikkatli ve daha yavaş lütfen.
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    bursada gürsu pistinde kullanan var mı bu motoru? gerçi orasıda baya çamur oluyormuş yağmur da

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursada gürsu pistinde kullanan var mı bu motoru? gerçi orasıda baya çamur oluyormuş yağmur da
    bursa yı bilmem ama adanada her pistte,12 boyunca, yagmur camur, arazi orman cadde kullanan var, bende dahil.

arazide üstündeki lastikler, özelliklede yapıskan-balcık veya derin camurda iş yapamıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

yan yatmalarda tasıran depo kapagı ilgili acıklama:

anahtar deliğinden alınan hava: deponun içine girmesi gereken ve vakumu engelleyen hava için yeterli geliyor.

bazı modellerde max'ın ilk cıkanları dahil depo kapagının yayı veya tasarım kötülüğü

sonucunda depo agzına tam baskı yapıp kapanamıyor.

bu zamanında benim buldugum çözüm. gayette iyi iş cıkarttı.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2727420

asıl sorun kapagın altındaki plastik contanın yeteri kadar depo metaline baskı yapamaması

kesilen kola sişesinden halkaları bu plastik contayı kaldırıp altına taktıgımız zaman conta daha iyi iş görüp

yan yatmalarda benzin akıtmayı önlüyor.
    Carbondioxid, azygos, lonasny ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    bursa yı bilmem ama adanada her pistte,12 boyunca, yagmur camur, arazi orman cadde kullanan var, bende dahil.

arazide üstündeki lastikler, özelliklede yapıskan-balcık veya derin camurda iş yapamıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

anahtar deliğinden alınan hava: deponun içine girmesi gereken ve vakumu engelleyen hava için yeterli geliyor.

bazı modellerde max'ın ilk cıkanları dahil depo kapagının yayı veya tasarım kötülüğü

http://img204.imageshack.us/img204/9400/grnt050uf.jpg

asıl sorun kapagın altındaki plastik contanın yeteri kadar depo metaline baskı yapamaması

http://i.hizliresim.com/b8rm3G.jpg

kesilen kola sişesinden halkaları bu plastik contayı kaldırıp altına taktıgımız zaman conta daha iyi iş görüp

yolunuz düşerse bekleriz pist herkese açık
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolunuz düşerse bekleriz pist herkese açık
    tesekkürler, yakın zamanda imkansız ama ilerde gelmek isterim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar, oncelikle kaza yapan arkadasimiza gecmis olsun diyorum cunku dun gece bende kaza yaptim izmirde yagmurlu bi geceydi ve arka lastigim orjinal lastik ama 1 yıldır eridi bitti arka frene dokunmamla birlikte kendimi yerde buldum motorda bi hasar yok ama benim sol bacagim ve kolum morardi onu takmiyorum pek kafaya neyse motoruma biraz evrim gecirttim sizinle paylasmak istiyorum
    Supermoto
    once gidip 18 jant aldim su kırmızı olanlardan ardından burgu tellerle ördürttüm ve swallow lastik aldim ilk kez kazık yemeden motora islem yapmis oldum. Su cup tarzi motorlara takilan cin mali karbon tup egsozlardan taktim silenceri bile var cok hosuma gitti ve sesi tam bir 2 zamanli supermoto sesi gibi cikiyor artik ) butcem kisitli oldugu icin arka lastigi daha sonra alicam

cenkito, azygos, braingulp ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, oncelikle kaza yapan arkadasimiza gecmis olsun diyorum cunku dun gece bende kaza yaptim izmirde yagmurlu bi geceydi ve arka lastigim orjinal lastik ama 1 yıldır eridi bitti arka frene dokunmamla birlikte kendimi yerde buldum motorda bi hasar yok ama benim sol bacagim ve kolum morardi onu takmiyorum pek kafaya neyse motoruma biraz evrim gecirttim sizinle paylasmak istiyorum
    Supermoto
    once gidip 18 jant aldim su kırmızı olanlardan ardından burgu tellerle ördürttüm ve swallow lastik aldim ilk kez kazık yemeden motora islem yapmis oldum. Su cup tarzi motorlara takilan cin mali karbon tup egsozlardan taktim silenceri bile var cok hosuma gitti ve sesi tam bir 2 zamanli supermoto sesi gibi cikiyor artik ) butcem kisitli oldugu icin arka lastigi daha sonra alicam

http://i.hizliresim.com/7mqOda.jpg

http://i.hizliresim.com/O20WQD.jpg

http://i.hizliresim.com/oQjLb9.jpg

http://i.hizliresim.com/A2Lo9v.jpg
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Ne oldu birden böyle, nazar mı değdi bizim arkadaşlara. Allah kötüsünden saklasın.
    Ön arka lastik farkından hoşlanmadım. Marka farkı olabilir ama ön arka farklı tipte lastik bana göre çok tehlikeli. Önümüz yaz ve çok bineceksin motora. Keşke egsoz filan yerine lastik işini halletseydin.
    Her şeye rağmen dualarım seninle. Umarım en kısa zamanda lastik sorununu halledersin.
    Tekrar geçmiş olsun.
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Supermoto

öncelikle gecmiş olsun.allah daha kötüsünden saklasın.

motorunda cok hos görünüyor, istediğin sekle geliyorsa sorun yok bence. varsın az gec tamamla.

ama cok daha dikkatli kullanman lazım. ön orjınalde olsaydı,yada arkada cadde tipi olsaydı yagmurda

ıslak zeminde fazla bişey değişmiyor. motor cok yuksek bence sert frende kaymaya meyilli
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti

http://img204.imageshack.us/img204/9400/grnt050uf.jpg

http://i.hizliresim.com/b8rm3G.jpg

bu tarifi de yazdırdım, yarınki projem belli oldu . bir de reklamcı aramalı, kan grubu ve isim yazdırmak için .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Supermoto

sana da hem geçmiş olsun hem de motorundaki yeniliklerin hayırlı olsun dostum.ancak ben de atilla ağabeye katılıyorum , en kısa zamanda arka lastik işini halledebilirsin umarım. ha bir de dirseklik ve dizliksiz de çıkmamanı tavsiye ederim. eklem yerleri için dünyadaki tüm doktor ve mühendisler el ele verse eski halinde bir iyileşme sağlayamıyor . o yüzden full koruma , her yolda !

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese cok tesekkur ediyorum gecmis olsun dilekleri ve yorumlar icin. Arka lastik konusunu en yakin zamanda cozmeye calisicam ilk kez dustum motordan moralim cok bozuldu ve arka lastikten dolayı dustugum icinde iyice sogudum yani en yakin zamanda degistiricem onu. Cenk abi motor yuksek derken standart olarak mi yoksa benimki icin mi dedin bide dusmemin sebebi yagmurda sert fren degil aksine dokundum daha once orj lastiklerle yagmurda cok surdum boyle bısey yasamamistim motorumun performansı suan cok iyi gecen gun herseyine baktirdim bi tanidiga suan basmaya korkuyorum yani okadar gidiyo ve bu motorla bu lastik olmadi lastigim komple bitik yani
    AttilaXtreme, demirutku ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    XTreme-MAX
    Abilerim merhaba.Aranıza yeni katıldım konyadan yazıyorum. Motorun siparişini verdim. İnşaallah salı,çarşamba elimde olacak. Hemen hemen tüm sayfaları yaladım yuttum. Sayenizde motorla ilgili en ufak bir soru işareti kalmadı aklımda. 3Kişilik küçük bi grubumuz var diğer 2 arkadaşımdada var aynı motordan. Şimdiden hoşbuldum
    AttilaXtreme ve azygos bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Supermoto

öncelikle geçmiş olsun
    bu işlemler kaça patladı acaba ?
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)