Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    marş motoru STATE II tamiratı bitti,

şimdilik iyi calısıyor, saglık durumunu zaman gösterecek.

serkanADH13 ustam sagolsun kollektör deki yanıkları temizlemem gerektiğini söyledi

eski hali

son hali

Alıntı GokMer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Uzun zamandır bu motorun takipçisiyim. Sonunda alma niyetine girdim. Yalnız benim merakım bu motor sadece asfaltta kullansak sıkıntı olur mu? 2 bilemedim 3 haftada 1 yaklaşık 400 km yol yapacağım ve yoğunlukla şehir içi kullanacağım. Siz gibi üstatlarımın bilgisi benim içi önemli
    valla cadde de de kullanılır ama daha öncede dediğim gibi sadece asfaltta kullanılacaksa

baska modellerde daha iyi secenekler olabilir.

ama max ile de o mesafeler yapılabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhabalar. Uzun zamandır bu motorun takipçisiyim. Sonunda alma niyetine girdim. Yalnız benim merakım bu motor sadece asfaltta kullansak sıkıntı olur mu? 2 bilemedim 3 haftada 1 yaklaşık 400 km yol yapacağım ve yoğunlukla şehir içi kullanacağım. Siz gibi üstatlarımın bilgisi benim içi önemli
    Sakarya-Bursa : 175 km
    Sakarya-Eskişehir : 185 km
    Sakarya-Zonguldak : 150 km
    gibi uzun yolculuklarım oldu. Senin 400 km için 100 km bir 15 dk çay molası verirsen hiç bir şey olmaz.
    1 sene boyunca işe git gel ve çarşı pazar kullandım. hiç bir sorun olmaz. şehiriçi de kullanabilirsin.
    Üzerindeki lastikler hem arazi hem asfalt için, sadece asfalt için lastik alırsan arazide kullanamazsın.
    Sadece arazi lastiği alırsan, asfaltta küçük önemsenmeyecek yarıklarda bile arka kısım tecrübe yoksa gezer, drift yapar.
    50 km üstünde yüksek hızlarda, arazi lastiği asfaltta küp küp olduğu için tam olarak tutunamaz. yağmurlu havada buz pateni yaparsın.
    GokMer bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Eyv. Cem abi sağolasın. İçimde öyle bir cross aşkı var ki başka motor düşünemiyorum Arazi yapacak arkadaş bulabilirsem yakınlarda onlarla araziye girmek istiyorum. Ama dediğim gibi yoğunluk asfalt olacak. Ve abi şunu ekleyeyim benim hafta sonu cumartesi yarım pazar tam günüm iznim var. Hafta tatilimde sürekli motor üzerinde geçireceğim. Eğlenebileceğim ve uzun yol yapabileceğim bir motor olarak max düşünüyorum yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Abi alıntı yapmayı bilmiyorum k.bakmayın. Mola kesinlikle olacaktır. Uzun süreden beri motor kullanıyorum. Üzerindeki lastikleri değiştirirsem çift amaçlı alırım hem asfalt hem arazi olarak.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Eyv. Cem abi sağolasın. İçimde öyle bir cross aşkı var ki başka motor düşünemiyorum Arazi yapacak arkadaş bulabilirsem yakınlarda onlarla araziye girmek istiyorum. Ama dediğim gibi yoğunluk asfalt olacak. Ve abi şunu ekleyeyim benim hafta sonu cumartesi yarım pazar tam günüm iznim var. Hafta tatilimde sürekli motor üzerinde geçireceğim. Eğlenebileceğim ve uzun yol yapabileceğim bir motor olarak max düşünüyorum yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Abi alıntı yapmayı bilmiyorum k.bakmayın. Mola kesinlikle olacaktır. Uzun süreden beri motor kullanıyorum. Üzerindeki lastikleri değiştirirsem çift amaçlı alırım hem asfalt hem arazi olarak.
    üzerindeki orjınal lastikler kim ne derse desin cadde ve arazi için iyidir değişmene gerek yok.

sert arazide ve balcık tarzı camurda yetersizdir.

asfaltta ise super moto yada touring tarzı yatırmazsan sorun olmaz.

benim halen ön orjınal sadece arka dişli cross.

arka cross lastikde yeni iken motorun arkası dehset kayıyordu

ama suan gayet iyi, hem kayma azaldı hem de ben alıstım

birde unutma ki lastikler ilk 200-300 km de kendini göstermez sert olur, sonradan daha yumusar tutusu artar

her mesajın altında alıntı bölümü var cvp dan önce oraya tıklarsan alıntı ile cvp vermiş olursun

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Sağ olun abilerim en kısa zamanda aranızda olmak istiyorum. Kendinize iyi bakın. Sayfayı her zaman takip ediyorum. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Max'e performans egzos taksak trafik içerisinde ne gibi sorun olur? Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.
    http://camgoz.com.tr/asp/product/283...N-EKSOZ-KARBON
    Bunu taksak mesela?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Sağ olun abilerim en kısa zamanda aranızda olmak istiyorum. Kendinize iyi bakın. Sayfayı her zaman takip ediyorum. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Max'e performans egzos taksak trafik içerisinde ne gibi sorun olur? Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.
    http://camgoz.com.tr/asp/product/283...N-EKSOZ-KARBON
    Bunu taksak mesela?
    hiç gerek yok boşa masraf

iki delik del tamamdır

al sana orjınal egzosu kolay yoldan performans egzosa cevirme tekniği

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3310110

artı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3310121
    GokMer ve azygos bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç gerek yok boşa masraf

iki delik del tamamdır

al sana orjınal egzosu kolay yoldan performans egzosa cevirme tekniği

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3310110

artı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3310121

Anladım Abi. Trafikte ekip durdurduğunda bir sıkıntı çıkar mı sence Abi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakarya-Bursa : 175 km
    Sakarya-Eskişehir : 185 km
    Sakarya-Zonguldak : 150 km
    gibi uzun yolculuklarım oldu. Senin 400 km için 100 km bir 15 dk çay molası verirsen hiç bir şey olmaz.
    1 sene boyunca işe git gel ve çarşı pazar kullandım. hiç bir sorun olmaz. şehiriçi de kullanabilirsin.
    Üzerindeki lastikler hem arazi hem asfalt için, sadece asfalt için lastik alırsan arazide kullanamazsın.
    Sadece arazi lastiği alırsan, asfaltta küçük önemsenmeyecek yarıklarda bile arka kısım tecrübe yoksa gezer, drift yapar.
    50 km üstünde yüksek hızlarda, arazi lastiği asfaltta küp küp olduğu için tam olarak tutunamaz. yağmurlu havada buz pateni yaparsın.
    Bu bahsetmiş olduğun mesafelere başlangıç ve bitiş noktasına kadar hiç durmadan mı kadettin? Ortalama hız olarak kaç km hızda seyrettin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Abilerim k.bakmayın. Çok soru soruyorum merakımı mağruz görün. Soru sorarken canınızı sıkmak istemem

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    trafik orjınal egzoza bişey demiyor, burnunun dibinde bagırtmassan tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

arkadaslar bugun adana da bir tane orjınal 150 cc 400 km de max a bindim,

o ne yahuuu, hiç gitmiyor

sahibini arkama aldım, düşük devir, bir tork show yaptım, 40km hızda 5 e attım gaz actım, motorum sündü.

rodajdan sonra kendiside modifiye yaptıracak.

orjınali de iyi ama MODİFİYE MAX BİR BASKA
    GokMer, Carbondioxid ve azygos bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Kısmetse ben bu ay içerisinde gözümün karartıp alacağım gibi duruyor Saygılarımla Abi

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Kısmetse ben bu ay içerisinde gözümün karartıp alacağım gibi duruyor Saygılarımla Abi
    şimdiden hayırlı olsun o zaman ne diyeyim.

bu arada incelemelerime göre bazı eksiklikleri gidermişler yeni max da.

ön far baglantı braketi değişmiş artık yukseklik ayarı biraz daha kolay vs vs..
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    merhabalar. bi kaç sorum olacak öncelikle motorda herhangi bir sıkıntı yaşayan oldu mu ? yani arıza falandan bahsediyorum. saglamlık acısından. benım için önemli olan o. özelikler motor blogunun saglamlıgı. diğer sorum ise 30.000 km kullandık diyelim bu motoru 30.000 km sonra satması cok sıkıntı olur mu ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. bi kaç sorum olacak öncelikle motorda herhangi bir sıkıntı yaşayan oldu mu ? yani arıza falandan bahsediyorum. saglamlık acısından. benım için önemli olan o. özelikler motor blogunun saglamlıgı. diğer sorum ise 30.000 km kullandık diyelim bu motoru 30.000 km sonra satması cok sıkıntı olur mu ?
    arkadasım ne dememizi bekliyorsun?

sonucta çinli CG motor bu.

krank kitleyen, kartel dagıtan, silindir piston-yakan kitleyenleri duydum ben.

yagına bakmazsan , dip gaz, sürekli redline, sonuna kadar sürekli zorlayarak kullanırsan

max ne yapsın . forumda en eski kullanıcı benim, hiç yolda kalmadım ve buyuk problemlede karsılasmadım.

ama ben malıma iyi bakarım, yururu ilk günden iyi durumda. sende öyle kullanırsan sorunla karsılasmazsın

satma konusunda da alıcısını bulursan satarsın. ama tutarda

ikinci eline 3500-4000 lira isteyen tarafda olursan, altın kaplamada yaptırmıs olsan orjınal maxı şahsen ben almam
    azygos bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150

iki gün önce kasa içinde servis'e gelen çekirge saat geç olduğundan montaj için 1 mayısı bekledi. sabahtan poaçaları alıp gittim ustamla sözleştiğim üzere. bi saatte ayağa diktik çekirgeyi , öğleye kadar da çay sohbet vs.. bugün plaka-ruhsat işlemleri için faturanın gelmesini bekledim bir umut. mondial müşteri hizmetlerine defalarca yaptığım aramalar sonucunda( evet epey abarttım ) pazartesiye faturanın bayiide olacağını öğrendim.plaka-ruhsatsız yola çıkartamayacağımdan motorun bu pazartesiye kadar serviste yatacağı anlamına geliyordu ve ben daha fazla kuzu gibi kapalı kalmasını istemedim. tüm korumalarımı ve evdeki 1.5 lt'lik pet şişeye yoldan yakıt alıp servise gittim. 300 küsur cezayı ve motorun bağlanmasını göze alarak 2.9 km'lik yolu arada yakıt ikmali yaparak geldim.
    son bir haftadır tatmadığım duygu kalmadı x-treme sayesinde. sırf site içerisinde 10 km küsur sürdüm. her metresinde sizlere, her soruma cevap veren ,olası problemleri yaşamadan çözmemi sağlayan dostlarıma teşekkür ettim. var'olun arkadaşlar .

az sonra şu hissiyatları üzerimden biraz sıyırırsam ilk deneyimlerimi karalamaya başlayacağım.
    cenkito, demirutku, Tolga Can ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

iyi akşamlar beyler bu far kafalarını nerden alabiliriz yardımcı olur musunuz

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iki gün önce kasa içinde servis'e gelen çekirge saat geç olduğundan montaj için 1 mayısı bekledi. sabahtan poaçaları alıp gittim ustamla sözleştiğim üzere. bi saatte ayağa diktik çekirgeyi , öğleye kadar da çay sohbet vs.. bugün plaka-ruhsat işlemleri için faturanın gelmesini bekledim bir umut. mondial müşteri hizmetlerine defalarca yaptığım aramalar sonucunda( evet epey abarttım ) pazartesiye faturanın bayiide olacağını öğrendim.plaka-ruhsatsız yola çıkartamayacağımdan motorun bu pazartesiye kadar serviste yatacağı anlamına geliyordu ve ben daha fazla kuzu gibi kapalı kalmasını istemedim. tüm korumalarımı ve evdeki 1.5 lt'lik pet şişeye yoldan yakıt alıp servise gittim. 300 küsur cezayı ve motorun bağlanmasını göze alarak 2.9 km'lik yolu arada yakıt ikmali yaparak geldim.
    son bir haftadır tatmadığım duygu kalmadı x-treme sayesinde. sırf site içerisinde 10 km küsur sürdüm. her metresinde sizlere, her soruma cevap veren ,olası problemleri yaşamadan çözmemi sağlayan dostlarıma teşekkür ettim. var'olun arkadaşlar .

az sonra şu hissiyatları üzerimden biraz sıyırırsam ilk deneyimlerimi karalamaya başlayacağım.
    hadi gözün aydın, sonunda kavustun, hayırlı olsun.

bende bugun 2,5 sene öncesine gittim -geldim (aldıgım güne-150cc). bugunden cok daha fazla memnunum
    azygos ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    valla şehir içi hemen hemen 4bin i buldum, gaz teli kopması dışında hiç bi sıkıntı yaşamadım,bi işte fabrika çıkışlı lastikler iyice eridi
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla şehir içi hemen hemen 4bin i buldum, gaz teli kopması dışında hiç bi sıkıntı yaşamadım,bi işte fabrika çıkışlı lastikler iyice eridi
    sen demekki motoru asfaltta cok sert kullanıyorsun.

ben asfaltta 8000 km de cros lastiği anca yarıladım ki cros lastik daha sert ve orjınalınden cabuk asınıyor

benim lastik yaklasık son durumu bu halde

(%90 o km'yi asfaltta yaptım)
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik orjınal egzoza bişey demiyor, burnunun dibinde bagırtmassan tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

arkadaslar bugun adana da bir tane orjınal 150 cc 400 km de max a bindim,

o ne yahuuu, hiç gitmiyor

sahibini arkama aldım, düşük devir, bir tork show yaptım, 40km hızda 5 e attım gaz actım, motorum sündü.

rodajdan sonra kendiside modifiye yaptıracak.

orjınali de iyi ama MODİFİYE MAX BİR BASKA
    pilotajın önemi der ve susarım
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.
    ''Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar.'' Alper Canıgüz

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu bahsetmiş olduğun mesafelere başlangıç ve bitiş noktasına kadar hiç durmadan mı kadettin? Ortalama hız olarak kaç km hızda seyrettin?
    100 km de bir mola verdik. çay ve ihtiyaç molası, Genelde bizim molalarımız sabittir.
    Her 100 km de bir yada çayı çorbası güzel olan mekanlarda kesinlikle mola veriyoruz. daha zevkli oluyor.
    Çok uzun süre sürüp de işkence çekmeye gerek yok, ara ara sürüp zevk almak lazım.

Normal egzoz ile king egzoz arasındaki ses farkı

Alıntı blacknightt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar beyler bu far kafalarını nerden alabiliriz yardımcı olur musunuz
    Aşağıdaki linkten bulabilirsin.
    http://www.aliexpress.com/item/Dirt-...833308137.html

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hadi hayırlısı canım kardeşim. Allah güle güle binmeyi nasip etsin Valla ben motoru bilerek almadığım için hiç böyle heyecanlar yaşamadım ne yalan söyleyeyim İkinci el arıyordum bayide görüp 15 dakikada karar vererek ya nasip diyerek aldım. Aldıktan bir hafta sonra çok iyi bir şey yaptığımı fark ettim. Şimdi her gördüğümde heyecanlanıyorum o ayrı

Gerçi benim bu 15 dakika düşünüp karar vermelerim olaydır. Eşim bir tür manyak olduğumu düşünüyor ama sadece bir kez bir araba alıp satarken zarar ettim. Onun haricinde hep dört ayağımın üstüne düşmüşümdür. Tabi bizim hanımefendi bir paket makarna almak için migros rafının önünde tüm makarna paketlerini ve fiyatlarını yarım saat inceleyen cinstendir. Benim manyak olduğumu düşünmesi normal
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)