Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ön kaldırma işlerine girişmeye çalışıyorum ama hoplama zıplama daha kolayıma geliyor ama en kısa zamanda çalışmalarım başlayacak ön kaldırma ile hatta km lerce gitmeyi planlıyorum (:
    güvenli teker için bana göre başlangıçta 1.(mümkünse full koruma ama yoksa bel sırt destekli mont, kask ,dizlik-- en önemlisi sırt , bel ve baş) motoru iyi tanımak lazım gaz açınca tepkisini bilecek kadar alışkanlık gerek .bilmeden kimsenin gazına gelmeyin. bazı motorların gaz fren halatları teker yapınca takılı kalır ona dikkat edin kontrol etmeden denemeyin.zordur ama tekere kalkınca eliniz debriyajda olsun ve ayağınız arka frende(bu da zordur) 2.kesinlikle ısınmadan(kültür fizik veya arazide 1-2 km yol yaparak) yapmayın çok faydası olacak göreceksiniz. 3.sürücü konumu; ilk alıştırmalarda depoya yakın oturun arkaya gitmezsiniz .(kıç sürtünmesi fazla olan bi pantolon kullanın)alıştıkça arkaya uzanabilirsiniz ama düşmeden öğrenmek nerdeyse imkansız .4.kundura vs ile kesinlikle denemeyin mümkünse korumalı sağlam tabanlı (tırtıklı)bot giyin 5. yer ile teması en çok olan lastikle yapmanız başarılı olmanızı sağlar(Şamrelli lastiği çok indirmeyin sibop keser) asfaltta başlamayın mümkünse sert çim bulun stabilize risklidir, sert kum hariç.acele etmeyin yavaş yavaş başlayın şimdilik bu kadar .

[IMG][/IMG]
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    Mondial 100 cup arka demirini kaynattır yarında o resimleri atarım
    demirutku bunu beğendi.

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Ben 12 lik hidrolik boru'dan kendim yaptım çok zahmetli bir iş değil açıkçası yan çanta da bağlamayacaksan. Sanırım maliyeti biraz fazla oluyor yaptırınca. Bu konuda 100'lü sayfalarda bi yerde resmi var.
    demirutku bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    xtermeciler hidrolik debriyaj halati deneyen var bilgisi olan paylasabilirmi motosikletin amortisrlerinden memnunmusunuz surasi imkanlar dahilinde boyle yapilsa daha iyi olurdu dediginiz taraflari var mi

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hidrolik debriyaj halatı ne oluyor ki? hidrolik debriyaj gördüm KTM lerde ama halat olayını anlamadım

arka amortisör sert, ön amortisörde atlama sonucu ön lasttik önce yere inerse küt diye vurabiliyor,

dengeli inişlerde yada düz yolda sorun yok.

motor gücü yetersiz kalabiliyor, onuda imkanlar dahilinde hallettim zaten

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

arastırdım şimdik olabilir aslında güzelde olur ama tr de nerede bulacagız

ebay da 40 dolar + kargo olarak mevcut
    rs_guven ve demirutku bunu beğendiler.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Hyosung. 250 icin varmis ama sahibindende mi ne gormustum. Gormek lazim ne kadar cekiyor hemen birakiyor mu ezbere almak pek saglikli olmuyor bazen

---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

Birde xtreme de gidon baglanti civatalarinda darbe emici vibrasyon engellemek icin lastik mevcutmu acaba
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...33292129/detay

bende bunu buldum adam neredeyse bana çinliyi yeniden satacak

o ne ki darbe emici filan ben görmedim öle bişey
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Urun kaliteye benziyor cinli olsa hazneyi pet siseden yaparlardi
    Dedigim kaucuk ust mesnetle gidon baglanti civatalarinin biraraya geldigi yerde mesnetin iletecegi titresimi gidona vermiyor ayrica esnekligi sayesinde dustugunuzde gidon kirilmasi veya baglanti kirilmasi olmuyor xl 185 te varcok faydasini gordum sonradan yapilabilecek birsey foto bulursam eklerim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    anlamadım gözümde canlanmadı valla, resim olsa iyi olur gercekten
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    bulacam birazdan

---------- Post added 04-10-2013 at 00:02 ---------- Previous post was 03-10-2013 at 23:51 ----------

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    max da yok hocam böle bişey, görmedim daha önce

ama iyi bişeye benziyor
    rs_guven bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    ramzey qm200
    vibrasyona etkisi var güzel ama çinlilerde tek parça sanırım

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:56 ----------

ön süpansiyonu nasıl geliştirebiliriz acaba biraz kısa gibi

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bir arkadas yag ilave edip bira daha serrtlesmesini kararlı hale gelmesini sagladı,

içindeki yayın değişmesi yada komple değişim dısında pek bişey gelmiyor aklıma
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    cg 125 service manual link

http://http://www.carlsalter.com/download.asp?p=818

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben bunu paylasmanı anlamadım en son ön amortisörden bahsediyorduk sanırım

sekmanların dizilişi ile ilgili ise paylasımın bazı kaynaklarda da 120 derece olarak veriliyor iki acık nokta arasındaki açı
    rs_guven bunu beğendi.

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max

Beyler 32 lt çantaya bu kask sığar mı ?

Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunu paylasmanı anlamadım en son ön amortisörden bahsediyorduk sanırım

sekmanların dizilişi ile ilgili ise paylasımın bazı kaynaklarda da 120 derece olarak veriliyor iki acık nokta arasındaki açı
    Biraaz daldan dala atladim dogru manuali teknik veriler hemen hemen ayni oldugu icin paylastim suspansiyona fazla yapacak yok sanirim degismek haricinde daha motoru almadim neler paylastim sanirim motorszluk basima vurdu
    cenkito bunu beğendi.

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar oncelikle merhaba yeni uye olabildim yogun is temposu sebebiyle.. 6 aydır max'mla beraberim birsure kadar cok memnundum fakat uzun yolda motoru zorlamam sebebiyle krank degisti ve ondan sonra motorumun performansı dustu gereksiz masraf yapmak istemedigim icin motoru modifiye etmeyi dusunuyorum ve daha sonra gorsel olarak degistirmeye baslicam sizinlede paylasmak istiyorum. Oncelikle motoru yukseltmeyi dusunuyorum bu konuda yardımcı olabilicek arkadaslar var mı ? (fiyat olarak) Kendim yapmayi dusunuyorum herseyini cunku hic bir motorcuya guvenmiyorum dogru duzgun is yapmiyorlar. Cevaplarinizi bekliyorum
    Just Ride..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncelikle merhaba yeni uye olabildim yogun is temposu sebebiyle.. 6 aydır max'mla beraberim birsure kadar cok memnundum fakat uzun yolda motoru zorlamam sebebiyle krank degisti ve ondan sonra motorumun performansı dustu gereksiz masraf yapmak istemedigim icin motoru modifiye etmeyi dusunuyorum ve daha sonra gorsel olarak degistirmeye baslicam sizinlede paylasmak istiyorum. Oncelikle motoru yukseltmeyi dusunuyorum bu konuda yardımcı olabilicek arkadaslar var mı ? (fiyat olarak) Kendim yapmayi dusunuyorum herseyini cunku hic bir motorcuya guvenmiyorum dogru duzgun is yapmiyorlar. Cevaplarinizi bekliyorum

parcalar 400 500lira tutar maximum

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraaz daldan dala atladim dogru manuali teknik veriler hemen hemen ayni oldugu icin paylastim suspansiyona fazla yapacak yok sanirim degismek haricinde daha motoru almadim neler paylastim sanirim motorszluk basima vurdu
    dediğiniz gibi alınca sizi düşünemiyorum
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağsızlık görmüş motorun geçmiş olsun başka türlü krank bozmana imkan yok.cenkito arkadaşımız modifiyede çok başarılı yardım edeceğini umuyorum
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)