Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hos geldin, senin öncelikli olarak tarzını belirlemen lazım, sehir içindemi kullanacaksın yoksa
    arada arazi yaylada yaparım mı diyorsun?
    cb 125 le max arasında atla deve kadar fark yok. alt takım yani motor teknolojısi aynı
    marka farkı var sadece.
    mondialin yedek parcaları köylü cg tabir edilen modellerin coguyla aynı grenaj hariç yürür aksamda hiçbir sıkıntın olmaz grenajda da olur demiyorum olabilir.
    sonucta sıfır alacaksan satarken zarar edecegin bir gercek ama ne kadar zarar edersin o birazda motorunun temizliğine ve sansına kalmıs
    yani cb 125 de de zarar edersin max da da
    bence bir yıl sonra satmayı düşünüyorsan ikinci el al derim, alım satımda zararın az olur
    Alıntı Tuncay1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk.İkinci el hatayda bulamıyorum sordum soruşturdum.Peki maxın iyi olan yanlarından ve eksik olan yanları oldugunu bahsetmişsiniz ama neler söylememişsiniz.Tam olarak söylermisin avantajları ve dezavantajlarını.Bide bu benim ilk motor deneyimim olucak.Yani kullanabilirmiyim. ? Cb nin görünüşüde hoş ama Max cok Daha güzel.Arada bir arazide yaparım tabikide ama şehir içinde olucam genelde iyi gidermi yani ?
    benim gözümde fiyat performans olarak dört dörtlük bir makinadır max, yani eksisi yok
    zaten sana olan cevabımda da eksik yanı var demedim.

motor tecrüben sıfır ise ve boyunda 160 in altında ise yükseklik sana sorun olacaktır hem sehirde hemde arazide
    forzaBJK bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    uzun süredir işsizdim işe girdim nasip olursa 1-1.5 ay sonra alacağım bende maxımı sonrasında forumda daha aktif olacağım

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Abi kardeş buluşması
    Abi yolda kaldı, kardeş takviye yaptı
    Geçen senede eskişehir festivalin de arkadaşla motorlar yanyana gelmiş. Ancak birbirimizi görmek nasip olmamıştı.
    Kaderimzde benzinlik varmış. Orda tanışmak nasip oldu. Polis diiyince önce reflex olarak bi kaçasım geldi Ama sonra teslim oldum

forzaBJK ve cenkito bunu beğendiler.

altino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Tolga bey resimler ve anlatım için çok teşekkür ederim. Harika olmuş. Bu şekilde ben kendim rahatlıkla yapabilirim. Eline emeğine sağlık süpersin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Cem bey size de çok teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz alarma yedek parçacılardan bakacağım. Eğer uygun birşey bulamazsam Tolga bey'in bahsettiği alarmdan alıcam. Zaten güzel anlatmış o nedenle kendim takarım. Tarsus'a geldiğinizde mutlaka görüşmek isterim. Ya da şöyle havalar biraz serinleyince Toroslar'da buluşabiliriz.
    Tolga Can ve cenkito bunu beğendiler.
    İngilizce Öğretmeni Mehmet ORHAN www.mehmetorhan.net

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı altino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga bey resimler ve anlatım için çok teşekkür ederim. Harika olmuş. Bu şekilde ben kendim rahatlıkla yapabilirim. Eline emeğine sağlık süpersin [COLOR="Silver"]
    Kendin yapabilirsen sorun yok abicim, şimdiden kolay gelsin.

Sakarya Motosiklet festivalimizden kareler ;

Eğlencelerden bi kaç kare ;

Buda bizim gruptan ;

Birde evlilik teklifi oldu
    cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    arkadaşlar maxın yedek depo tam olarak kaç litre bilen yokmu ?????????

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilen kalmadı serdar kardes, şimdi bitti

elimizde krank şanzıman silindiri bilen var, onu versek sana olurmu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Beyler Selam,

Dün akşam gayet keyifli keyifli, arkamda artçımla gezerken ışıklarda durduk. Işık yeşil oldu ve harekete geçtik, sonra TAAAK diye bir ses ve "abi bişey düşürdün" dedi yanımdaki motorculardan biri. Bir de baktım ki zincir kopmuş, zincirin koruma kapağı kırılmış. Dişlinin yanındaki kabloların biraz yıprandığını farkettim. Öyle kek gibi kaldım trafiğin ortasında. İnip kenara ittik, ordan da eve kadar itmek zorunda kaldım. Kopan zinciri ve kırılan kapak parçasını aldım. Bunun tamiri zor mudur acaba? Tecrübesi olan varsa, bu arızanın zararının ne olduğunu anlatabilir mi?

Teşekkür ederim. Bir de caps vereyim:

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tamiratla hiç ugrasma git bir parcacıya oraya uyan bir kapak al, 10-15 lira bişeydir, birkac tane de 428 zincir kiliti al iyisinden
    ben olsam ole yapardım.
    dişli kapagı da muhtemelen gri olur onu da sprey boyayla boyarsın, tabi siyah da bulursan 10 numara olur

ön dişli kapagı mondial yedek parca da 24,47 TL hemen istersen stokta varsa bide + kargo ilave edecen

Motosikleti
    xmax 250
    Teşekkürler cenkito.
    Tavsiyelerini değerlendireceğim. Yeni zincir almaya gerek yok değil mi? Kopan zinciri tamir edebiliriz?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminim 2 litre yönünde çünkü 50 km gidiyorum. Ondan sonra hemen dolduruyorum. Sen yine de sınırları zorlama bence ;)

bilen kalmadı serdar kardes, şimdi bitti
    elimizde krank şanzıman silindiri bilen var, onu versek sana olurmu
    Bende bugün işe yedekle geldim. eve kadar götürsün yeter. yarın bisiklet ile geliriz. Arkadaş ne hallere düştük

Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Selam,
    Dün akşam gayet keyifli keyifli, arkamda artçımla gezerken ışıklarda durduk. Işık yeşil oldu ve harekete geçtik, sonra TAAAK diye bir ses ve "abi bişey düşürdün" dedi yanımdaki motorculardan biri. Bir de baktım ki zincir kopmuş, zincirin koruma kapağı kırılmış. Dişlinin yanındaki kabloların biraz yıprandığını farkettim. Öyle kek gibi kaldım trafiğin ortasında. İnip kenara ittik, ordan da eve kadar itmek zorunda kaldım. Kopan zinciri ve kırılan kapak parçasını aldım. Bunun tamiri zor mudur acaba? Tecrübesi olan varsa, bu arızanın zararının ne olduğunu anlatabilir mi?
    Tahmine göre zincir çok gergindi ve sende hızlı kalkış yapmaya kalktık. Zincir o güce dayanmadı.
    Ben senin yerinde olsam, ispanyol paça pantalon giymiyorsan ön dişliye kapak takma, araziye girdiğinde ot, çamur ne varsa ön dişlide birikir.
    Yok ne arazisi ben şehir içinde takılcam dersen yedek malzemelerde cemin dediği fiyatta mevcut. Stok da varsa hemen temin edebilirsin.
    Zincir zaten 30 TL ye her yerde var. Onu beklemene gerek yok. Kapak sonra gelsede olur. Geçmiş olsun.

Motosiklet ittirmekte dünya üzerindeki en ağır en kötü duygudur. 50 km pejo ittirmiş biri olarak hayatımın en kötü günüydü.
    cenkito, serdar8787 ve ilkadam bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xmax 250
    Teşekkürler Tolga Can,

Dediklerinden yola çıkarsak, geçen hafta 2-3 kere maşallahı olan bir arkadaşımla dolaşmıştık. Sanırım o dolaşmalar sonucunda zincir zorlandı, sonrasında koptu. Ben o zaman ilk etapta zincirimi yaptırıyorum. Kapağı mondialyp sitesinden tam isimle bulamadım(ön dişli kapağı), başka bir isimle mi geçiyor?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    http://mondialyp.com/parts/main_page...GRM1-12001-862

yedek parca- max -motor- 2 numaralı parca

krank kutusu sol arka kapak

diye geciyor

eger zincirin yagsız ve cok gergin olarak kullandıysan ve bunun sonucu koptuysa değiştirmende yarar var.

tamir edersin baska zayıf bir yerden kopar bu seferde

değiştirsen dahi yanında her daim zincir ek klidi bulundurmanda fayda var. ne olur ne olmaz diye

http://www.camgoz.com.tr/asp/product...IT-428-ORINGLI

bu parcadan bahsediyorum ama bizim zincir o-ring siz.

kapagı parcacıdan alırsın ama bence zinciri en ucuz yollu mondialden al piyasadakilerin boyu tutmayabiliyor.

mondialde zincir 24,47 TL

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Sen en iyisi bir tane yedek zincir al koptukça takarsın. Sürekli maşallahı olan arkadaşlarla geziyorsan
    Ben bir defa aldım. Gitme gidiyorduk ama durma duramıyorduk. Birde çok samimi oluyor insan her frende.
    Oringsiz olan zincirler :30 TL Oring olanlar ise : 150 TL den başlar. Zincir de çok gergin olmasın. Ağırlık ile motor ne kadar çökerse zincir de o kadar gergin olur. Çok gevşek olursa da tek sürerken şık şık ses yapar. Zorlu yerlerde dişli atlar. kıvamında 3-4 cm esnemeli diyorum.

En iyisi oring zincir sağlam ama pahalı cemin dediği gibi krank kutusu arka kapak olarak geçiyor. Benimkinin altında ufak bir çatlak var. O şekilde kullanıyorum.
    Tamamen kırılana kadar değiştirmem.

Ben artçı taşımıyorum. Bana ters, benim zincir ayarım bu şekilde
    serdar8787 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yagla o zinciri tolgacan yagla
    yoksa senin max da
    sen bana cok bindin az da ben sana binem der

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar yeni max'ıma bu sabah itibari ile kavuştum
    Motora bindiğimi hissettim yaaaay çoook özlemişim
    sahibi olan bayan arkadaşta çok iyi bakmış sıfırdan farkı km si idi daha 2400 km de şuan 2500 oldu (:
    tabi hemen kendi sürüş pozisyonuma göre gerekli ayarlamalar yaptım adanadan mersine işe gittim max ımla

montaj esnasında gerizekalı adamalar olduğu için ön fren hortumunu göstergenin altından geçirmişler acayip sövdüm montajı yapana (:
    fabrikaya geldikten sonra hemen üste aldım
    arka plakalığı söküp plakayı direk çamurluğa vidaladım çünkü ses yapıyordu sallantıdan dolayı birde metal olduğu için çamurlukta extradan ağırlık yapıyordu
    lastikleri enduro lastiği şuan orjinal lastiklerinide akşama alacağım bakalım biraz bu lastiklerle takılayım belki hoşuma gider ama arazide hiç bir işime yaramaz diye düşünüyorum

Ceeeeem seni bekliyorum geldiğin günün akşamı araziye çıkacağız ona göre

bu arada motorun rodajını harika yapmışlar performansı mükemmel derecede iyi sıfır bir motora göre tabi
    sanki modifiye yapmışlar gibi güç üretiyor cihaz ama bütün parçaları orjinal neyse cem usta bi gelsinde incelettirecem kendisine

foto işinide en kısa sürede atarım merak etmeyin... bizi takip edin...
    cenkito, dockerengin, altino ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hayırlı olsun kardesim tekerin her daim yere düz bassın

ama isteğin dogrultusunda yerden de kesebilirsin

Veee adananın ucan max ı aleme geri döner . . .

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    hayırlı olsun kardesim tekerin her daim yere düz bassın

ama isteğin dogrultusunda yerden de kesebilirsin

Veee adananın ucan max ı aleme geri döner . . .
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    engin bey yanlıs yerden alıntı yapmıssınız ama olsun iyi dilekler yerini bulur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    engin bey yanlıs yerden alıntı yapmıssınız ama olsun iyi dilekler yerini bulur
    Yanlış olmuş Teşekkür ederim inşallah yerini bulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)