Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben bu modelden bugüne kadar hiç görmedim. motor yan yattığında hiç bir işe yaramaz. Manetlerin kırılma ihtimali % 90
    yakınında motosikletçi varsa git bak derim. yoksa da sana bu ürünü tavsiye ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14401750/detay

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

Kırmızı kare içindeki aliminyum kelepçeler çok hassastır. Alırsan ve çok sıkarsan ortadan 2 ye ayrılır. Şimdiden söyleyeyim elinde kalmasın.

Birde bu elcik korumalar çok iyi, motoru dikkatsizliğim yüzünden 2 kere asfalta düşürdüm. dengesiz bırakmışım. Arkamı bir döndüm pat motor yerde.
    Elcik koruma ve gidon takozu sayesinde motorda çizik yoktu. Manetlerde sağlamdı. Bir Cross motorun olmazsa olmazıdır bu elcikler.
    Hasar aşağıdaki gibidir. Şekil A Örnek B Foto C

okan4037 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Eline sağlık hocam çok sağol nasıl takılacağı hususundada yardımcı olmuş oldun şimdi tam olarak anladım takabılırım sanırım ) motorun goruntusude hoş duruyor bu şekilde

Öncelikle herkese merhabalar x-treme max kullanıcıları. Henüz 17 yaşındayım ve ehliyetimde teorik sınavı geçtim direksiyon sınavına girip ehliyetimi alacağım, ekipmanlarım şimdiden hazır ve hatta elcik korumamı bile aldım Ve ardından Mondial X-treme max almak istiyorum. Tecrübe edindikten sonra 600cc bir racinge geçmeyi düşünüyorum. Aslında bu başlık altında çoğu şey okudum. En son bana memnun olup olmadığınızı, motorun görünüşü hakkında fikirlerinizi, artılarını-eksilerini. Cross motor olduğu için yüksek olduğunu biliyorum fakat yinde aklımda kaldı bazıları çok yüksek falan diye yorum yazmış. Boyum 1.75 falan ideal midir? Şehir içinde kullanacağım, değiştirmemi önereceğiniz şeyler var mıdır? Motoru daha önce hiç canlı görmedim fakat diğer Kanuni,asya,kuba gibi markaların crosslarından çok daha kaliteli gözüküyor. Benzer bilgiler verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    boyun 1.75 çokta ideal değil boyuna. bana sorarsan yüksekliğinden dolayı denge olayı biraz tecrübe istiyor bence ilk motor kullanacak olan biraz daha alçak kullanmasında fayda var, nasıl olsa değiştireceksin

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benim boyum 1.68, bu motoru ben bu yerlerde bu şekilde kullanabiliyorsam, siz neler yaparsınız belli değil.
    Bunu 50 defa söyledik ama tekrar söyleyelim. Ön amasitörden motoru servis 5 cm alçaltır. İsterseniz arka taraftan yaydan da düşerebilirsiniz.
    Buyrun 1. 68 boy ile yapılanlar.

Kum ;
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Çamur ;
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kar ;
    Bu video da zincir çok gevşekti. dişli atlıyordu. yoksa max bu karın anasını ağlatıp gider.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Küçük Tepe ;
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    helal sana süpper tolga harikasın
    nasıl canım cekti bir bilsen
    Tolga Can bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim en kısa zamanda gidip alacağım motoru, burayı takip etmeye devam edeceğim çok işime yarayacak şeyler var
    Tolga Can ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal sana süpper tolga harikasın
    nasıl canım cekti bir bilsen
    Sen benden daha prof adamsın. Sahalara dönünce koy bir video da vaaoooovvv yapalım.

Buda sürekli soranlar için güncel max üstüne hobit mankeni olsun.

okan4037, cenkito ve demirutku bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    parmak ucları yerde. bende profluk kalmadı bugun belimden MR cektirdim pzrtesi bakalım asıl prof ne diyecek
    insallah ii bişeyler derde bende tekrar proflasırım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cem geçmiş Olsun. Acil Şifalar Dilerim.
    Umarım kötü bir şey çıkmaz. Seni sahalarda görmek isteriz.
    cenkito bunu beğendi.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Merhaba,
    Öncelikle kendimi tanıtmakta fayda var. 20 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Boyum 187,kilom 91. Ağustos ya da Eylül ayı içerisinde Mondial X Treme Max almayı planlıyorum. Üniversite gereği Şilede bulunmaktayım ve motoru genelde 2 kişi kullanacağım yani artçım(artçım 50 kilo) olacak. Genelde asfaltta kullanacağız ve gerektiği zaman 150-200 km'lik yol yapmayı düşünüyoruz. Sizce bu motor benim isteklerime uyar mı ? Sıfır olarak aldığımda lastiklerini değiştirmem gerekir mi ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.Şimdiden çok teşekkür ederim,iyi forumlar.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar motorumu alır almaz fullemiştim aldığımda 0.3 metredeydi.. ve bir depo full ile 300. km ye geldim ilk depom ile yalnız hala yedeğe atmadı anahtar yukarıya bakıyor, umarım yolda kalmam ölçüm yapma niyetine )
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    isteklerini cok rahat karsılar, üstünde orjınal gelen enduro lastikler asfaltta beklenenden cok daha performanslı, yol tutusu iyi.
    ama arazide özellikle camurda tırnak aralıgı dar oldugundan kötü, stabilize yol performansıda iyi.
    arazi lastik takarsanda asfalt performansı kötü olur.
    simdiden hayırlı olsun.

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu alır almaz fullemiştim aldığımda 0.3 metredeydi.. ve bir depo full ile 300. km ye geldim ilk depom ile yalnız hala yedeğe atmadı anahtar yukarıya bakıyor, umarım yolda kalmam ölçüm yapma niyetine )
    dostum sen zaten yedek depodasın galiba dikkat et yolda kalma

okan4037, Tolga Can ve demirutku bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu kadar çok km nin sırrı çözüldü ozaman ilkk resimdeki gibi anahtar yukarıya bakıyor yedekte gidiyormuşum çok teşekkür ederim hemen doldurayım depoyu
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    ilk fotoda vana aşağıya bakıyor. Önemli olan vananın kuyruğu değil. Bakış yönüdür.
    O 300 km şehir içinde yaptıysan şanslısın. Işıklarda yada yolda giderken silkeleye silkeleye yolun ortasında kalabilirdin.
    Şehir dışında, çevre yolunda yaptıysan sorun yok. 300-370 km arası gidebiliyor. dur kalklar çok benzin tüketiyor.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    300 u sehır ıcınde gectım yedek depoyla. Yalnız bugun depoyu fullettım agzına kadar doldurdu adam eve gıttım bır saat sonra motorun yanına geldım bı baktım sol grenaj su anda bembeyaz boyanın oldugu yer komple kalkmıs benzın damlamıs ve atmıs. Cok moralım bozuldu acaba spreyle boyasammı yada garantıye gırermı bılmıyorum. Ama bu kadar sacma boya hayatımda gormedım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Keşke forumu baştan aşağı iyice okusaydın. Bununla ilgili bizim yorumlarımız mevcuttu.
    Bende ilk aldığım zaman ağzına kadar fullettim. Benzin kapağının altındaki tıpayı da hesaba katmak lazım.
    Kapattığın zaman taşma yapıyor. Düz dururken, tıpa ile taşma yapmayabilir. full dolu iken yan durduğu zaman kapaktan dışarı kaçırıyor.
    10 lt den 100 gr fazla koymayacaksın. 1 lt lik daha yer var diye düşünmeyin. kapağı hesaba katın. Akar gider.

2 ay önce öyle salaklığı 2. ye yaptım. 55 TL tuttu. Adam 60 Tl düz hesap yapayım dedi.
    Bende bi anlığına tamam dedim hop diyene kadar adam bastı benzini, Sonra kapağı kapattım. Olduğu gibi depodan motorun üstüne şarıl şarıl benzin aktı.
    Yakacaktık motoru. Tamda uzun yola çıkacakken. yatırdım motoru yana doğru 2 bardak benzini yere akıttım. Sonra depoyu sildim ve devam ettim.

Arkadaşlar kesinlikle 10 lt den fazla benzin koymayın.
    okan4037 ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)