Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    slm cross cular :D

Düzce ye cross parkuru yapılmasıyla crosa merak saldım.apache mi satıp x-treme max almayı düşünüyorum.aklımda str 250 var ama o biraz pahalı apache yi satıp üste para vermem gerekiyor.

x-treme nin motoru egzantiriklimi ? hız benim için önemli değil torku nasıl ? atlamaya zıplamaya dayanır mı ? bu güne kadar karşılaştıgınız sorunları var mı ?

sorularımı cevap larsanız sevinirim
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    max ın motoru itecekli, diğer sorularının cevabı ve çok daha fazlası bu başlıkta mevcut
    Mengu16 ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    selam max ailesi nasılsınız....
    bugün biraz gezdim sağı solu... malum tatil günü gezelim dedim...

önce bi rks bayiğinin yanından geçtim bi baktım rks 200r.. motor çok hoşuma gitti... iri büyük 200cc...
    fiyatı sordum ettim... 5700 anahtar teslim dedi...biraz pahalı geldi sanki...benim ybr yi kaça alırsınız dedim 3000 e onu sayarız dediler....teşekkür ettim çıktım mağzadan...

yarında mondial bayisine gidip x treme max i göresim var ama pazar kapalıdır... şu motoru yakından bi göremedim adam gibi, inceleyemedim sağlam..
    rks nin motoruna göre oturma yeri daha geniş... mondial daha rahatdır...

iki arada bir derede kaldım açıkcası.... biri 200 cc , güzel görünümlü..ama fiyatı pahalı...(motoru suzuki alt motoru)
    biri dehşet görünümlü, 150 cc, fiyatıda ucuz....sizin deneyimlerinizle aklıma çok yatıyo ...
    almışken 200 cc alasımda var ama... hayırlısı bakalaım yaa... ilerki günler ne getirir bilemem... kısmet diyelim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam max ailesi nasılsınız....
    bugün biraz gezdim sağı solu... malum tatil günü gezelim dedim...

önce bi rks bayiğinin yanından geçtim bi baktım rks 200r.. motor çok hoşuma gitti... iri büyük 200cc...
    fiyatı sordum ettim... 5700 anahtar teslim dedi...biraz pahalı geldi sanki...benim ybr yi kaça alırsınız dedim 3000 e onu sayarız dediler....teşekkür ettim çıktım mağzadan...

yarında mondial bayisine gidip x treme max i göresim var ama pazar kapalıdır... şu motoru yakından bi göremedim adam gibi, inceleyemedim sağlam..
    rks nin motoruna göre oturma yeri daha geniş... mondial daha rahatdır...

iki arada bir derede kaldım açıkcası.... biri 200 cc , güzel görünümlü..ama fiyatı pahalı...(motoru suzuki alt motoru)
    biri dehşet görünümlü, 150 cc, fiyatıda ucuz....sizin deneyimlerinizle aklıma çok yatıyo ...
    almışken 200 cc alasımda var ama... hayırlısı bakalaım yaa... ilerki günler ne getirir bilemem... kısmet diyelim
    Max'ı alın, rks ile arasındaki fiyat farkına 3 kere motor yaptırılır 220-230cc'ye çıkartılır motor.
    viper17, cenkito ve Tolga Can bunu beğendiler.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max'ı alın, rks ile arasındaki fiyat farkına 3 kere motor yaptırılır 220-230cc'ye çıkartılır motor.
    Bencede max alıp 250cc yapmak çok daha mantıklı
    cenkito bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bana 200cc için 5700 çok fazla geldi. Açıkçası çin malı motora o kadar para verilmez. Rahatlık konusunda bizim motorun selesi normal krossların 2 katı neredeyse. Çok rahat yani. Özellikle arkada oturan çok rahat ediyor Ben de motoru değiştirmek istiyorum artık. Daha 2000 kmde ama arazi motoru benim işimi pek görmüyor. Aslında motor çok güzel ama babamın da sürebileceği daha alçak bir motor almak istiyorum.
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes millet herseyi 3 kurus verip 15 kurusluk kullanmak istiyor,ne diyecen kafana göre takıl diyecen
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    herkes geziyor anlasılan ohhhh ne güzel iyi eglenceler millet. büyüyünce bende gezecem

gel persembe gelllllll
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    3 Büyük Avm , 2 Büyük Hırdavat, 10-15 tane boya vs hırdıvatçı dükkanı gezdim. Arkadaş Sprey altın hint kumaşı olmuş.
    En son bir dükkana girdim. Marshall adam bizde yok kusura bakma dedi. Tam çıkarken dönüp bulabileceğim bir yer var mı dedim. 100 mt ilerde marshall bayi var sor dedi. 2. ye sormasam eve gidecektim.
    Marshall bayinden içeri girdim. 200 adet farklı sprey boya vardı. bir tane de astar sprey, o an biri elini uzatsa yumruğu yerdi

Her türlü boya badana işi yapılır. Tüm renkler ile hizmetinizdeyiz.

Astar çekmeden önce bir güzel bandladım. temizledim. yaladım yuttum. Boya işlemi için her şey hazır.

Astarı 5 dk ara ile 4 kat astar attım. 30 dk da üstünde kurudu. tam koruma için 16 saat yazıyordu.
    Astardan sonra gördüm ki, kalın zımpara ile bazı yerlere fazla bastırmışım. çizikler hemen kendini belli etti.

Birazdan su zımparası ile hafif bir geçerim. peşinden ilk boyasını atarım. artık aceleye almıyorum. yavaş yavaş yaptıkça daha güzel ve kaliteli oluyor.
    Asetatlı kağıt aldım. ama ayrıntılı çizim düşündüğüm gibi olmadı. naylonu detaylı kesmek çok zor. Sinir oldum. Basit bir çizime kaldık. Oh shit deyem ben size..
    cenkito ve drumstar bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    @Tolga bende bu sabah motoru yıkadım, motorun zinciride taktım, arka amortisörün önüne camurlukta yaptım eve yeni cıktım çay içmeye basladım kolay gelsin sana
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

merhaba arkadaşlar ,epeydir girmiyodum foruma kazadan sonra herkese selamlar .
    Tolga Can, cenkito ve rain planet bunu beğendiler.
    Demagojiye balans ayarı

Motosikleti
    xtreme max "250"
    OO Tolga abi süper olmuş gibi şimdidem Ama o boyalar biraz fazla değil mi? Tanesini 15ten bile almış olsan çok para Ben de bugün motoru yıkadım iyicene yağladım zincirini ayarladım, arka freni az daha sıktım. İdare eder gibi oldu ama balata temizleyici almam lazım. Arkadaşlar benim motorun herryerinde şasesinin en olmayacak yerinde bile paslanma oldu. Sizinkilerde de var mı öyle bişey? Motoru komple söküp fırın boya atmak geçiyo aklımdan ama hayırlısı bakalım.

Edit: Şimdi bizim köyün büyük motorcu tayfası geçti. Ben motorun üçbeş yerine pasta cila yapana kadar adamlar kuşadasına gidip gelmişler :( Satılık max var :p
    rain planet bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Drumstar@ Sadece kask olarak düşünme, ben yakın zamanda motoru da boyarım
    Önce kaskı boyamak lazım. Talimatlara uyarak boyama yapılınca çok daha sağlıklı ve kaliteli işçilik çıkıyor. Bende bundan istifade sürekli yeni dizaynlar peşinde koşturabiliyorum.
    Dün bir dünya asetat lı kağıt ile çizim kestim. En iyi yerinde falçata kayıyor yada yada elim titriyordu. Sticker olarak daha büyük objeler düşünmeye başladım. Örnek olarak şu alttakini yapacaktım ama yemedi.
    Airbrush harici, sprey ile olacak bir şey değil. Keşke yapabilseydim. Büyük olay olurdu

cenkito, rain planet, drumstar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bunu yapmak çok zor olur gibi. Daha basit olsa daha iyi olur
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende zoru başarmasını sevenlerdenim. Burda resim büyük ama kaskın arkasında küçük kalacak. DEtayları birde sprey boya ile yapmak imkansız gibi, kesimde bir kere anladım.
    Bende farklı fikirler üretiyorum. Atatürk ve ayyıldızlı kırmızı bir kask yapabilirim. Hem kırmızıda bana çok yakışıyor
    drumstar bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Kenan sofuğlunun kaskı gibi bişey yapılabilir aslında Bugün öğle arasında bikaç tur attık arkadaşla. Motoru o kadar çok yatırmışım ki lastiğin yanağının sonuna kadar asfalt izi var. Gerçekten süper bu lastikler Fıtı fıtı makasa falan girmek çok eğlenceli oluyor. Bi de fazla yatıkken milletin bakışları süper Keşke az daha güçlü olsaymış :( Akşama kalmaz benim motoru sahibindene koyarım. Şimdi soğusun diye bekliyorum, bi su tutayım da bikaç fotoğraf çekeyim.

M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Airbrush gibi ışıl ışıl parlamasada bunun aynısını yaparım diye düşünüyorum.
    Bu hoşuma gitti. Bundan yapayım. fikir için teşekkür ederim kardeşim.
    drumstar bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    @drumstar senin arka lastik bulgaristandan geldi mi?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    @dockerengin babam bulgaristanda istediğim lastiği bulamamış. Akrabalarımdan biri yakında hollandaya gidicek. Oradan alıcak sanırım lastiği. Akşam tekrar konuşucam son durum ne şuanda haberim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Şimdi sahibindene koydum motoru arkadaşlar. İsteyen olursa söylersiniz Yayına verildikten sonra bakabilirsiniz ilan no : 116428630
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Herkese slm. Forum cidden ck sessiz. Ne zamandir bnde gremedim.bugun sattim mtorumu.maddi manevi karisik sorunlar vardi. Dusuk bi paraya verdim. O yuzden fiyati ssylemek istemiyorum.ama mart 18 de memur bi abiden 400 km de max satin alacagim. Oda bnm mtoru park halinde gorup gitmis satin almis meger. Snra tanistik kendisiyle. Bugun gene karsilastik. Motoru satarim dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Drumstar hayirli olsun insallah istedign paraya verirsin. Mtoru nrdeeyse satacaksin topu topu on foto pylasmadin ehehe. Mtor modifiyesi ypanlar ztn gizli kutu. Nazar almktan korkuyolar
    cenkito ve drumstar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)