Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hava ayar vidası karbüratörlerde aynı yerdedir hemen hemen sarı pirinç vidadır, bizim karbüratördede var tabiki hava ayarı fakat ayarlama yapabilmeniz için kısacık tornavidanız olması yada spiral uzantılı tornavidanız olması gerekiyor

Serdar Arkadaşım sen bizi takip etmiyorsun sanırsam yada paylaştıklarımı es geçmişsin buda beni üzdü şimdi ):
    30. sayfadan itibaren yorumlarım ve yaptıklarımı anlatan makaleler var neyse kısaca bahsedeyim senin için
    krank 200 lük takıldı
    silindir uzun 65.5 mm takıldı
    üst kapak yani silindir üst kapağı 200 lük takıldı
    debriyaj dişlisi yani krank ile debriyaj arasındaki hareketi sağlayan dişli takımıdır 19 iken 21 dişli takıldı
    egzoz'un ucundaki yuvarlak aparat çıkarıldı yerine küçük bir delikli sac takıldı ki ben yaptım kendi emeğim ve patlama yapıyor çokta güzel sesi çıkıyor
    aklıma gelenler bunlar şimdilik
    Hava ayarı, şu çok amaçlı uçları değişen bits denilen tornivida ucuyla çok rahat yapılıyo bits ucunu elle tutarak, zaten çok kolay dönen bir vida hava ayar vidası öyle özel tornivadalara ihtiyaç yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    ocalh; ben nasıl bulamadım o hava ayar vidasını ya içime kurt düştü şimdi, inip bakıyorum nerdeymiş
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    sağolasın öcal usta, kusura bakma ben 1 den 20 ye kadar okudum ve sonra baya bi sayfa atladım 50 den 90 kadar falan....

çok güzel anlattın sağol, bende silindir kiti almayı düşünüyorumda biraz bilgi almak istedim

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    DIKKAT DIKKAT ! Arkadaşlar bizim köyde bi abi'de eski model 2 zamanlı suzuki rm125 diye bir cross motor var. 87 olması lazım. Motor çok eskiden beri sadece yazları bi ay kullanıldı. Yaklaşık on senedir de kullanılmıyor. Bildiğim kadarıyla piston'u kırık. Bi arada küçük çocuklar içine su koymuşlardı. Motor tam cross plaka ruhsat çıkmıyor zaten. Ve çalışmıyor şu an. DÜŞÜK BIR PARAYA ALSAM MOTORU ONDAKI AMORTISÖR SISTEMINI YADA GIDON'U YADA NE BILEYIM IŞIME YARAYACAK ŞEYLERI ALİP BENIM MOTOR'A TAKABILIR MIYIM. HIÇ DEĞILSE SUZUKI'NIN PARÇALARİNİ KULLANİRİM. Belki süspansiyon daha iyi olur. Ne dersiniz? Hangi parçalarını alıp kullanabilirim sizce daha başka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Fotoğraf'i google'den aldım ama motor bunun aynısı
    serdar8787 bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    bu hava ayarını yapabilen varmı burda, ben kendim yapmak istiyorum, yardım ederse birisi sevinirim !!!!!!!!??????

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DIKKAT DIKKAT ! Arkadaşlar bizim köyde bi abi'de eski model 2 zamanlı suzuki rm125 diye bir cross motor var. 87 olması lazım. Motor çok eskiden beri sadece yazları bi ay kullanıldı. Yaklaşık on senedir de kullanılmıyor. Bildiğim kadarıyla piston'u kırık. Bi arada küçük çocuklar içine su koymuşlardı. Motor tam cross plaka ruhsat çıkmıyor zaten. Ve çalışmıyor şu an. DÜŞÜK BIR PARAYA ALSAM MOTORU ONDAKI AMORTISÖR SISTEMINI YADA GIDON'U YADA NE BILEYIM IŞIME YARAYACAK ŞEYLERI ALİP BENIM MOTOR'A TAKABILIR MIYIM. HIÇ DEĞILSE SUZUKI'NIN PARÇALARİNİ KULLANİRİM. Belki süspansiyon daha iyi olur. Ne dersiniz? Hangi parçalarını alıp kullanabilirim sizce daha başka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

http://b1302.hizliresim.com/16/4/jrwzv.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Fotoğraf'i google'den aldım ama motor bunun aynısı
    bence sen onu kullan görünümü süpermiş.
    bu arada öteki serdar8787 aramıza hoşgeldin.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Plaka ruhsat yok onda. Ve parçasını bulmakta zordur. Hemde iki zamanlı. Onu kullanamam. Ama motorunu tamir edip benim motora taksam olur mu. Kafam karışık.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    hoşbulduk ibrahim usta

aslında ben 35 sayfadan belli kayıtlıyım ama nasıl olduysa yeni bir hesap açmışım ve baya bi yazamadım, eski hesabim serdar87
    ibrahimuney bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Şimdi baktım da geldim hava ayar vidasını buldum galiba

Ben olsam, biraz sakat bi iş ama bu motoru alırım, mondialin motorunu buna koyarım, ve mondialin şase numarasını buna çakarım. Grenajları da buna takarım. Şasesi çok daha sağlamdır bizim motorlardan. Amortisörler de güzeldir sonuçta. Arka jantı da bizimkisiyle ördürüp disk yapma isterdim. Biraz fantastik kaçabilir ama yapılamayacak şeyler değil. Yasal şeyler olmadığından biraz sıkıntı ama güzel yapılırsa farkedilmez bence.

Şimdi farı denedik tekrar. Motor 3-4 gündür uzun süreli çalışmıyordu sanırım bunun da etkisi var. Far kesik kesik yanıyor. Elektriği aldığımız yerden de sıkıntı olabilir. yarın sabah tekrar bakıcaz. Olmadı kondansatörlerle bişeyler yapıcakmış abim tam anlamadım :(
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @drumstar, bu motorun konforu ve sağlamlığı bizim motora on basar. Suzuki sonuçta. Senin dediğin'de mantıklı. Ama motorun ne sorunu olduğunu kimse bilmiyor. Daha önce motora talip olan bi cross'cu abi pistonları kırık onun dedi. Motor belki 25 yaşında ama toplam 5 bin km bile yapmadı. Her sene bir ay kullanıldı. On yıldır'da kullanılmıyor. Ben aslında onun motoru'nu tamir edip mondial'e takayım dedim :s ama biraz tuzlu ve zahmetli olacak. Mondial'in motoru onun kasaya taksak biraz sıkıntılı olacak. Yasal yönlerden.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ben ikisini de dağıtıp suzukinin şasesini kullanarak bir motor yapma taraftarıyım. Biraz zahmetli olur ama tadından yenmez. Piston kırık diyorlarsa büyük ihtimal biyel kolu kırılmıştır. Motor kol çıkarmadıysa başka parça bulup toplanabilir. Çünkü muadilleri hala kullanılmakta. Bence uygun fiyata alabilecekseniz kaçırmayın.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Motor'un kol çıkarıp çıkarmadığını bilmiyorum :s sahibi'de bilmiyor. Dediğin gibi parçaları hala daha var. Tek tük'de olsa sahibinden'de kullanıp satan'da var. Tabi onlar yeni model. Maddi olarak bana en uygun olan onun süspansiyon sistemini gidon ve jant takımlarını lastiklerini alıp benim mondial'i donatmak. Sonra hayvan gibi sürerim onu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Neyse adamla bi konuşayım bakalım satıyor mu. Oda ayrı muamma. Adam olur derse fiyatı konuşuruz. Tamirci bi abi bin lira'dan fazla verilmez dedi?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Dediğinizi yapsanız bile karlı oluyorsunuz bence. Alıp denemekte fayda var. Çok bişey kaybetmezsiniz. Bin lira civarına alınırsa iyi. Daha fazla verilmez çünkü o civarda çalışır halde olanlar satılıyor.
    M. Kemal ATATÜRK

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk ibrahim usta

aslında ben 35 sayfadan belli kayıtlıyım ama nasıl olduysa yeni bir hesap açmışım ve baya bi yazamadım, eski hesabim serdar87
    serdar bana faceden msj atan sendin galiba, haftaya pazartesine kadar bekle sık dişini, adana ya gelince modifiye ilgili tüm sorularını bilgim dahilinde cvp larım su sıralar hiç müsait değilim
    adanadan grsrz senle
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @drumstar, evet tamirci'de bin lira ancak eder dedi.neyse konuşayım bakayım nedir adamın fikri. Yarın'da gidip foto çekeceğim o motora. Orjinal resimlerini yuklerim bu sayfaya
    drumstar bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdar bana faceden msj atan sendin galiba, haftaya pazartesine kadar bekle sık dişini, adana ya gelince modifiye ilgili tüm sorularını bilgim dahilinde cvp larım su sıralar hiç müsait değilim
    adanadan grsrz senle
    tamam cem kardeş sorun değil, geldiğinde görüşürüz
    motoru modifiye yapanlar anlar ança bu işten, şu an 3 kişiden yardım almaktayım

eğer herşey yolunda giderse 200 veya biraz daha fazla eklemek istiyorum ama tabiki bilgi eksik, mesela en fazla kaçlık silindir sığar bizim motora... krankı değistirmek istermi istemezmi...

ve bu parçaları nerden temin edeceğiz, birkaç site buldum ama parçaları ikalitelimidir
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    maxçılar ben öyle çok motordan anlamam, sadece biner giderim, 4-5 yıllık bi geçmişim var ama elime tornavida almışlığım çok azdır zamanım yok. bunları şunun için söylüyorum. 2-3 gündür scooter kullanıyorum. attan inip eşşeğe binmek herhade bu durumlar için söylenmiştir. abi o ne ya. dönmek için bile 100 metre önceden çevirmeye başlıyorum gidonu. gözünü yiyim bizim crossların.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Arkadaşlar bu lastiklere (130-80-17) takmam için jantları hangi ebatlarda almam lazım ???

http://www.lastik.com/?urun-2591-DUN...5S-Lastik.html

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu lastiklere (130-80-17) takmam için jantları hangi ebatlarda almam lazım ???

http://www.motoek.com/modules/catalo...1_2141_min.jpg
    http://www.lastik.com/?urun-2591-DUN...5S-Lastik.html
    Cevabı soruda gizli 17 " jant
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    haha, tamam onu anladım zaten ama genişlik nekadar olmalı ;)

ve sen burdayken bu subap ayarını kaç km de yapmamız lazım birde onu bilsem 2200km oldu, heralde geç bile kaldım değilmi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)