Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    vay iyimiş ben 150 lilik taktığımda 100-110 arası yapıyordum cokda sıkıntı olmuyor ama gerçi ben piston vs de yükseltmeyi düşünüyorum ondan sıkıntı olmaz snırım zaten 100 km de bana yetiyor acıkcası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Yarın hava güzel olmazsa abimle değiştiricez ön lastiği. Ön dişliyi de 17 takmayı düşünüyorum. Hatta egzostaki katalizörü bile kesip alabiliriz

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Profesyonel bi kare.
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ormanda balığa gittiğimde bu çekirgelerden Allah ne verdiyse toplardım. 100-200 kaç tane bulursam yakalar, süzgeçli kutuya atardım. bazılarını da oltaya takar balık avlardım.
    Hem beleş yem olurdu. Hem de organik, vitaminli, balıklara hiç bir zaman mikroplu hayvan vermedim yakalamadan önce çektiğim bir kare
    http://f1301.hizliresim.com/15/j/j056c.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

400 km lik yoldan yeni geldim desen yutarlarmi?
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sıfır aldıktan sonra akü bozulmuştu. Gittim para ile başka akü aldım. Oda bozuldu. Elektrikçi'ye gittim cihaza bağladı akü şarj etmiyor konjektor bozuk galiba dedi. Tamirci konjektor'de birşey yok diye gittim yenisini almıştım. Yarın servise gideceğim. Bu arada motor 1300'de daha bakıma hiç gitmedim. Inşallah garanti'den çıktı ayağı yapmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Berk, arka masayi genisletince arkasa disli orjinal-ekseninden disa dogru kayar sanirim, on disli ile ayni izaya getirmek icin on tarafada mudahele yapman gerekicekmi?
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlısı bakalım nasıl birşey olucak ama ben yaparsam 150 nin altında takmam arkaya yoksa gözüme i9ce geliyor tabi onun içinde arka maşaya ufaktan estetik operasyon lazım :p onuda yaparım o kolay sonuçta supermoto tadı herzaman farklıdır :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Tolga Can : 6500 km
    Serdarom : 1300 km
    Centiko : 4500 km
    Drumstar : 1453 km
    Halil : 4000 km
    Hakan : gösterge paneli kırıldı o da cıkarmıstı en son kaç km de kaldı bilmiyorum
    ibrahim : 100 km(en tazesi benim healde)
    Recep : 1220 km
    Ali Rıza :3500 km
    Fatih : 5500
    gezgin :
    tcs :
    Braingulp : 0 KM ( benim max 150 halen demir tozu halinde, Cin'in Liaoning bolgesindeki madende bu kamyona yuklenirken... )
    km leri yazmayan 2 kişi kaldı.[/

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Burak o senin motor değil. senin motorun demir tozları henüz kamyona bile yüklenmedi. Senin motorun şasesini mordor dağında döveceğiz. kıymetli bir motor olacak

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın hava güzel olmazsa abimle değiştiricez ön lastiği. Ön dişliyi de 17 takmayı düşünüyorum. Hatta egzostaki katalizörü bile kesip alabiliriz
    Fotoğrafları ön ve arka tekeri değiştirdikten sonra paylaş, bakalım nasıl olacak. inşallah berkin motoru gibi güzel olur.
    Motorda oynama yaparım dersen arka tekeri geniş al, yok böyle kalsın dersen de 130 al derim.

Bende tekerleri satışa mı çıkarsam ne yapsam tekrardan.
    kafa bi gidip bi geliyor bende.
    braingulp bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @ tolga, haklısın.bu motor biraz çektirdi bana. Bu motora biraz haram para karıştı o yüzden çıkıyor biryerlerden. @burak, servisi aradım konuştum. Motor 1300'e geldi hiç bakıma getirmedim sorun olur mu dedim sorun olmaz dedi. Ilk bakıma sokacağız güya.bu arada sonra'dan aldığım akü'yu çıkartıp orjinal bozuk akü'yu takacağım. Orjinal'in Yenisi gelince'de diğeri yedek'te durur.boşuna 65 lira verdim akü'ye :( Yağı'da servis haricinde değişmistim 300 km önce. ama söylemeyeceğim bunu servis'e. En iyisi söylemeyeyim de tekrar değişsin yağı. Bu yağ ile de biraz kullanırım Bir sonrakine de kaliteli bi yağ koyarım artık.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Arkaya 130luk almaya karar verdim ama maşayı kurcalamam pek

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @drumstar, sen şimdi iç lastik dış lastik jant çemberi ve jant teli aldın toplamda öyle mi? Hepsinin maliyetini tam olarak yazar misin?

Motosikleti
    Sayin ve cohhhggg giymetli Tolga can arkadasimin uyarisina dikkate alarak mordor dagini tanimini internetten arastirdim, dogruymus, orda dunyanin en maharatli Eregionlu Demirci Elfleri, Sauron'un denetiminde Güç Yüzüklerini dövmeyi 1500 lerde bitirdikten sonra 1 adet mondial max 150 sasesi de dovmusler, benim icin. Sonra Sauron Mordor'a geri dönmus ama, saseyi yaninda getirmeyi unutmus. iste bu sase benim motorun sasesi olur diye dusunuyorum. Tolga can , eger Gondor a yolun duserse benim icin bi ilgileniver lutfen.

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak o senin motor değil. senin motorun demir tozları henüz kamyona bile yüklenmedi. Senin motorun şasesini mordor dağında döveceğiz. kıymetli bir motor olacak

kafa bi gidip bi geliyor bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

( araya girmek gibi olmasin ama ) sanirim Drumstar motordaki hali-hazirda bulunan 18" telleri kullanacak, 3 seyi yeni aldi diye biliyorum,
    ic lastik ,
    dis lastik,
    18 lik jant cemberi.

Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @drumstar, sen şimdi iç lastik dış lastik jant çemberi ve jant teli aldın toplamda öyle mi? Hepsinin maliyetini tam olarak yazar misin?

Motosikleti
    hacı abi benide ekle -1000 km :p bu arada genişletme demişim pardon maşayı uzatıcam aksam eve gidince ne demek istediğimi photoshopla çlzer koyarım
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Evet, çember, dış lastik ve iç lastik aldım. Bunlar 117tl tuttu. Telleri kısaltmamız mümkün olmazsa tel masrafı da çıkacak. 5-10 tl de onlar tutar sanırım. Çok fazla bir masraf değil toplamda. Bunların üstüne bir de arka lastik eklenicek tabi. 150tl de o var :(

Motosikleti
    Tolga Can : 6500 km
    Serdarom : 1300 km
    Centiko : 4500 km
    Drumstar : 1453 km
    Halil : 4000 km
    Hakan : gösterge paneli kırıldı o da cıkarmıstı en son kaç km de kaldı bilmiyorum
    ibrahim : 100 km(en tazesi benim healde)
    Recep : 1220 km
    Ali Rıza :3500 km
    Fatih : 5500
    gezgin :
    tcs :
    berk_cglr : ( eksi )1000 km
    Braingulp : 0 KM ( mordor un eteklerinde )

km leri yazmayan 2 kişi kaldı.
    cenkito bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Evet, çember, dış lastik ve iç lastik aldım. Bunlar 117tl tuttu. Telleri kısaltmamız mümkün olmazsa tel masrafı da çıkacak. 5-10 tl de onlar tutar sanırım. Çok fazla bir masraf değil toplamda. Bunların üstüne bir de arka lastik eklenicek tabi. 150tl de o var :(
    drumstar arkaya 120 yada 130'luk lastik buldun mu?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    120-90-18 unilli var bikaç tane, ama unillinin 130 tabanı olanını bulamadım. 130 tabanlı pirelliler var onlar biraz daha pahalı. Aradığım lastiği bulamadım hala :/

Motosikleti
    120-90-18 unilli var bikaç tane, ama unillinin 130 tabanı olanını bulamadım. 130 tabanlı pirelliler var onlar biraz daha pahalı. Aradığım lastiği bulamadım hala :/
    Duro 130 / 70 - 18 lastik buldum işine yarar mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...68423564/detay

Bir tane daha;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44872553/detay

Bir de şöyle 2. el bir lastik var ama gidip durumuna üretim tarihine bakmak lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99624421/detay
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bunu ben de görmüştüm ama 70 kalınlık az gibi geldi bana. Sanırım aynı firmada daha kalın lastik olacaktı.

Motosikleti
    aman karizma motor lafı duydum koşarak kaçarım ben hacı boşver onu :D

Motosikleti
    Bunu ben de görmüştüm ama 70 kalınlık az gibi geldi bana. Sanırım aynı firmada daha kalın lastik olacaktı.
    Wr 250 x de 140/70-17 lastik kullanilmis 70 guzel durmaz mi sence?

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman karizma motor lafı duydum koşarak kaçarım ben hacı boşver onu :D
    Neden kaçıyosun söyle biz de bilelim ona göre biz de kaçalım
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Öne 90 aldım ya aynı olsun dediydim ama bilmiyorum ki. Ben de tam buldum, karizmadan alırım diyodum. noldu ki
    braingulp bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Öne 90 aldım ya aynı olsun dediydim ama bilmiyorum ki. Ben de tam buldum, karizmadan alırım diyodum. noldu ki
    Bence öne 90/90-18 al elindeki 100'lük lastiği arkaya tak zaten süpermoto 17 jant olur 130'luk asfalt tipi lastik istiyosan 17 jant yapmalısın jantları.

Motosikleti
    bizim okulda biri vardi, ismi 15.5 tu galiba, gelir projenin ortasinda laf sokardi araya, sanki commuter ile supermoto arasinda ki farki bilmiyormus gibi, napcan iste moderator dayisi vardi bisey diyemiyoduk.hafta da bi kez bizim sinifa gelip biz a derken yok z olcak diye araya laf sokup kacardi. ne oldu o na simdi bilmiyorum, belki saruman in cirakligini yapiyordur simdilerde, uzun zaman dir gorunmuyor.
    drumstar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)