Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    1000 mi :S ne yaptınız siz ya gündelik kullandığım motorda her gün git gel 50 km ye yakın yol yapıyorum 20 günde bir yağ mı değişir ne yüksek devir çeviriyor ne de supercross kullanıyorsunuz 3000-4000 deseniz ok de 1000 fazla olmuş rodaj yağı vs değil ki bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

BENDE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ADANA DAYIM İŞE GİDİP GELMEK İÇİN HOŞUMA GİDİYOR MOTOR BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM

EHLİYETİ YENİ ALCAM İNŞALLAH

merhaba..

1 ay evvel 2016 model xtreme max 150 aldım..
    motorun liste fiyatı 5.490.- TL idi.. 5.200.- lira'ya aldım..
    plaka, ruhsat ve trafik sigortası masrafları 600.- lira tuttu..
    aldığım bayi deposuna 1 lt yakıt koymuştu.. burada okuduğum 'depo kapağı sızdırıyor' yorumlarına istinaden 8 lt benzin aldım..
    ardından servise gittim.. plakasını taktılar, bir kaç vida-somun sıktılar..
    500km boyunca 70-80 km hızı geçmemek ve sıkça vites değiştirmek suretiyle rodaj önerdiler..
    500 km rodajı tamamlayıp ilk bakım için servise tekrar gittim.. yağ değişimi yapıldı..
    tüm vida ve civatalar kontrol edildi.. arka frende bir miktar gevşeme olmuşmuştu, hidroliğinde hava oluştuğunu söyleyip tamamladılar..
    bu arada servise bazı sorularım oldu.. genel olarak bu platformda okuduğum yorumlardan yola çıkarak sorduğum sorulardı..

ön çamurluğun yetersizliği.. yeni üretimlerde o sorun giderilmiş.. nitekim ben de test ettim.. motora bir miktar sıçrıyor ancak sürücüye ulaşmıyor..
    egzos üzerindeki marka plakası.. evet, yine perçinli fakat yeni modellerde hiç bir gevşeme, çıkma sorunu oluşmamış..
    egzos üzerindeki koruma.. hiç bir gevşeme sorunu yok..
    far ayarı.. yeni modeller sorunsuz geliyormuş.. benim motorumda da havayı gösterme gibi bi sorun yok..

servis görevlisine 'benim müdahale edebileceğim durumlar için ne tür aletler lazım' diye sordum.. 5 alyan, 2 ad. küçük boy kurbağacık (ingiliz anahtarı), düz ve yıldız tornavidalar ile buji anahtarının yeterli olacağını söyledi..
    lastik değişim kiti zaten malumunuz..

bugün itibariyle 650km'deyim.. şu ana kadar 18 litre benzin harcadım..
    düz yolda 95-100 km/s görüyor.. sonrası yok..
    vites geçişleri fena değil..
    boyum 183cm.. 97 kilo'yum.. selesi çok rahat.. ayak uçlarım rahatlıkla yere ulaşıyor..
    bir kere eşim artçım oldu, yaklaşık 20km şehir içi seyahat ettik; gayet rahat olduğunu ifade etti..
    orjinalde çanta demiri yok.. ben 70 lira bedelle taktırdım.. yan çantalar için de portatif ekler planlıyorum..
    üzerindeki standart lastikler şehiriçi kullanımda şu ana kadar bir rahatsızlık yaratmadı.. ancak belirtmeliyim;
    ekstrem yatmalar, virajlar ve ıslak zeminler de görmedim henüz..
    klasik yaz zamanı.. sabahları ilk seferde marş alıyor.. kışa doğru jikle kullanımı gerekecektir sanıyorum..
    titreşim var fakat çok da rahatsızlık verecek boyutta değil..
    motordaki ısınma, mersin'in sıcakları da eklenince fena boyutlarda.. sürüş esnasında hissetmiyorum ancak durduğum zaman hemen kendini gösteriyor..

bu yazıyı xtreme max 150 almak isteyenlere bi miktar fikir vermesi için hazırladım.. şimdilik paylaşabileceklerim bunlar..
    umarım işinize yarar..

selamlar..

Ömer Efe

cenkito, dicafink ve emrextreme bunu beğendiler.

kerem can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon 100-Sentor 150-Xtreme 150-MCX 150
    Bende 16 modelini 0 aldım 2ay kadar evvel bayiden.Önden boynuma kadar su sıçrıyor,egzoztaki mondial yazısıda düştü :D Bu sorunlar giderilmemiş yani.Egzos sararıyor onu sıcaga dayanıklı boya ile boyadım.Logoyu sinirlenip attım,kışa doğruda ön camurluga plastik takıp uzatıcaz artık yapcak bişey yok.Far gözükmicek kadar çamurlanıyor ve boyuna kadar gögüs kısmı felan ful geliyor çamur.

merhabalar,
    motor hakkında hiç bir deneyimim yok ama küçüklüğümden beri hep bi motor kullanmak istemişimdir
    araştırmalarım sonucunda xteme max almaya karar verdim fakat çok iyi bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim yeni naşlayan biri için sıkıntı çıkaracak bir motormudur alma derseniz sebepleri nelerdir ve başka tavsiyeleriniz varmıdır
    şimdiden teşekkürler

Öncelikle herkese selamlar. Şu an kullandığım motosiklet 2. Motorum Benelli TNT25 maddi durumlardan dolayı motoru satıyorum ama motorsuz da kalmak istemiyorum . Biraz da cross motora merak da var ama iki motor arasında kaldım . Kuba black cat ile Mondial X-treme 150 . Boyum 1.72 civarı ve black cat de sadece topuklarim deymiyor ama rahatça ayaklarım yere deyiyor. Kafamda 3-4 soru var ve yardımcı olursanız çok sevinirim.
    -İlk olarak niye Mondial alayım
    -Sele yüksekliği nasıl benim biraz ayaklarım rahat deyme gibi bir takintim varda.
    - Yakıt deposu kaç Litre ve kaç km de kaç Litre yaptınız.
    - devir götergesi yok galiba kaç tizla gittiğimiz ve kaç km yol yaptığımız var.
    - orijinal lastiklerle viraj falan alınır mı yoksa asfalt ile etkileşim mi olur benim için.
    - ağırlıklı şehir içi kullanacağım ama şehir içinde bile bazen 120-130 km ile gitmek gerekiyor . Max hız ne kadar .

Şimdiden teşekkürler

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Beyler istanbulda ön çamurluk bulamıyorum, varmı bi önerisi olan bi çare bilen.
    Bana bi zahmet özelden mesaj olarak ulaşırsa birisi sevinirim cinnetin eşiğine geldim artık.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Biraz asagi cektim far islansada beni baya kurtardi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Canak anten baglantisi kullandik boyadik .
    emrextreme bunu beğendi.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Arkadaslar iş gereği suan kullandığım motoru satmak durumundayim ve motorsuz kalmamak için bu motoru gözüme kestirdim.Istanbulda yaşıyorum. Her gün köprü geçiyorum ve günde ortalama olarak 50km yol yapıyorum en az.Cross için almıyorum yani anlayacağınız.Her gün asfalt yolda 50 60km yapmak bu motoru çok yipratir mi? Sürekli bakim yapmak durumunda kalır miyim onun merakı içerisindeyim.Ustteki bir arkadaş 1k da bir yağ degisecek yazmış, kitapcağinda bu değer kaç binde?

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    2000 km olmasi lazim.kaliteli yag kullanin olur biter.dislilerle oynayarak sehir icinde daha kullanisli hale getirirsiniz.lastikleride degistirirseniz tadindan yenmez.

egepolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-treme Max 150
    3 yıldır kullandığım 2015 model x-trme max 150'nin bakımını yapmam gerekiyor fakat bazı parçaları bulamıyorum. İstanbul'da veya İzmir'de ya da internetten bu parçaları nasıl bulabilirim? :
    -Ön ve arka jant
    -arka dişli takozu,
    -gaz teli ve debriyaj teli
    -ön ve arka iç lastik
    -arka fren balatası

ayrıca farları çok kötü, ampülü değiştirdim ama muhtemelen reflektörlerden dolayı çok az ışık veriyor. farı nasıl değiştebilirm.gece görüş mesafam 3-4 metreden fazla olmuyor. yanlara takılan fenerler işimi görür mü?

Ayrıca bu üç yıl içinde başka neleri eskimiş olabilir nelerini değiştirmem gerekir?

ilk motorum buydu onunla öğrendim kullanmayı, şimdi uzun yollara çıkabiliyorum yolda bırakmadı, fakat başlangıçta fabrikadan kötü çıkıyor. Bana km teli koymamışlar, başka bir motorun aküsünü koymuşlar(kaza yapıp içini açınca fark ettim, oyuğuna bile girmeyen bir akü koymuşlardı). alırken bir bilenle beraber alıp kontrol etmenizi öneririm. fiyat-performans açısından gayet iyi.

Kardeşlerim, abilerim hepinize selamlar.
    forumu uzun süredir takip ediyorum ama yazmak bugüne kısmet oldu. 1 yıldır x treme max 150 kullanıyorum aldığımda 7000 km.deydi şimdi 19000 lere dayandık. xtreme gerçekten iyi motor ama antalyada neredeyse gitmediğim usta kalmadı şu motorun hakkını verebilen bir tanesiyle bile karşılaşamadım desem yeridir sadece facebook sayfasındaki gruptan serdar abimin tavsiyesiyle serikte bir usta bakım yaptı gayet iyiydi bana göre ama orası da bana çok uzak kalıyor. antalya içi kullanıcılarına sesleniyorum

1. Diğer ustalara b*k atmayan,
    2. Kendini dünyanın en iyi ustası zannetmeyen,
    3. Sıfır parası alıp çıkma takmayan,
    4. Götürdüğüm motorun marka modeline bakıp burun kıvırmayan,
    5. Yapamayacağı işin altına girmeyen,
    6. ALLAH' TAN ve Haramdan korkan,
    7. 3 günde bir kendisini göreceğim şekilde tamir yapmayan,
    8. İşçilik almıyorum ayağına, parçadan geçirmeyen,
    9. Yaptığı iş tutmayınca motora b*k atıp bunu çöpe at ya da sat demeyen,
    10. Adam gibi adam, Usta gibi usta.

Arıyorum var mı bilen?
    cenkito ve emrextreme bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96228091/detay

Arkadaşlar motorum satılıktır
    Gerekli açıklamalar ilanda mevcuttur.
    Her zaman Tek marş çalışır.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Cem bey yeni motor ne almayi dusunuyorsunuz?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı motosero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem bey yeni motor ne almayi dusunuyorsunuz?
    3 japondan biri olabilir.
    Araziden ziyade uzun yoldada yormayacak bir makina
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Allah gonlunuze gore versin insallah.kazasiz belasiz.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Teşekkürler
    Maddi durumu duzeltince 2.motor olarak
    Gene max alicam aliskanlik yapiyor

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    cenkito ve emrextreme bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Ustatlar extreme max in arka tekerbilyasini degistiren varmi.bilen varsa kodunu yazabilirmisiniz.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 150
    Selamın aleyküm 2014 xtreme max kullanıcısıyım motorumu alalı 3000 km oldu yanlış bi sorunla karşı karşıyayım
    Motor’un yağını dik konumda ölçtüğümde yağ çubukta tam gösteriyor yanlız sağ taraftaki yağ penceresinde yağ Yok motoru sağ tarafa yatırdığımda yağ anca gözüküyor çok araştırdım ama bulamadım hangisine güvenmeliyim yardımcı okursanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)