Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhaba,

Uzun araştırmalar sonucunda bende aranıza katılmaya karar verdim. Kafamda bir kaç soru işareti var. Mondial X-Treme MAX 150 sıfır 2015 alıcam. 4 5 tane mondial bayisine sordum hepsinde fiyatları farklıydı hangisine güveneceğimi bilemedim. Ortalama fiyatı nedir ne kadar vermeliyim.
    Birde lastikleri direk değiştirmek istiyorum. Araziye çıkmayacağım İstanbul/Kartal'da oturuyorum. Sizce ne almalıyım ne öneriyorsunuz lastik olarak? (arazi lastiği yerine, normal dişsiz lastik almak istiyorum sorun olurmu?)

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum, tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı Fendotri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Uzun araştırmalar sonucunda bende aranıza katılmaya karar verdim. Kafamda bir kaç soru işareti var. Mondial X-Treme MAX 150 sıfır 2015 alıcam. 4 5 tane mondial bayisine sordum hepsinde fiyatları farklıydı hangisine güveneceğimi bilemedim. Ortalama fiyatı nedir ne kadar vermeliyim.
    Birde lastikleri direk değiştirmek istiyorum. Araziye çıkmayacağım İstanbul/Kartal'da oturuyorum. Sizce ne almalıyım ne öneriyorsunuz lastik olarak? (arazi lastiği yerine, normal dişsiz lastik almak istiyorum sorun olurmu?)

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum, tekeriniz düz bassın
    Önceki sayfalarda bir arkadaş yazmıştı. Bazı bayiler ellerinde kalan 2013 modelleri ucuzdan veriyor 2013 lerde çamurluk farklı ve bildiğim kadarıyla far ayarı yapması zor, onun dışında bir fark yok. Ucuza verirseler 2013 modelde alınabilir. Lastik konusuna gelirsek motorun üstündeki lastikler kuru asfaltta iyi ama size tavsiyem orjinal lastikleri biraz kullanıp ona göre karar vermelisiniz.

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Merhaba arkadaşlar , bende mondial x-treme max alacağım ama aklıma takılan bir iki soru var birincisi kime sorduysam internet sitesindeki maximum 115 km hızı yapamaz diyolar ikincisi ise kilometrede ne kadar yakar hesaplayabilen var mı ?

max ın 250cc leri de var mı?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max ın 250cc leri de var mı?
    Max Orjinalde sadece 150 cc
    ama modifiye olarak
    166cc,174cc,200cc,210cc,220cc,250cc ...
    vs yapanlar mevcut
    ayrintilar onceki sayfalarda mevcut...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    En düşük fiyat için Sahibindene bakın en düşük fiyat verenden gidin alın.
    Ben orjinal motorun üzerinde 110'u gördüm, üstünü göremedim.
    100 kilometrede 3,5 litre yakıyor.
    velizrsln bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En düşük fiyat için Sahibindene bakın en düşük fiyat verenden gidin alın.
    Ben orjinal motorun üzerinde 110'u gördüm, üstünü göremedim.
    100 kilometrede 3,5 litre yakıyor.
    yok ya bana 150cc yetmez 250cc lik supermoto dan olsa alıcaktımda

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    bende bugün taktırdım çanta demirini servisten orjinali varmış evet. Orjinal ambalajdan çıkarttılar xt diyolar modelinede. 60 tl ye aldım bilginize.

alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    https://youtu.be/LkWMnZfTAKQ
    buda benim canavarın sesi

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Motoruyla uzun yol giden arkadaşlar var mı ? Şehirler arası kaç kilometre gitmiş herhangi bir hararet sorunu olan var mı ?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    balıkesir ve çevresi için ikinci el temiz satmak isteyen olursa bana yazabilir.. (fiyatı abartmamak kaydıyla tabi)

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Ahmtmngrsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruyla uzun yol giden arkadaşlar var mı ? Şehirler arası kaç kilometre gitmiş herhangi bir hararet sorunu olan var mı ?
    SAKARYA ile ZONGULDAK arasındaki mesafe 183 KM - 100. km de 30 dk'lık abur cubur molası
    Dönüş hemen hemen aynı

SAKARYA ile BURSA arasındaki mesafe 159 KM - Kahvaltı molası 100. km de 1 saat, Kahvaltı güzeldi :D
    Düğün için gitmiştim. Düğün konvoyuna katılıp, tebrik sonrası sakaryaya geri dönüş oldu. toplamda 350 km'yi bulmuştur.

SAKARYA ile ESKİŞEHİR arasındaki mesafe 176 KM - ortalarında çay molası verdik. Benzin alımı falan filan
    Dönüş aynı uygulamalar.

SAKARYA ile BOLU arasındaki mesafe 114 KM - Molasız gidildi. Dönüşte aynı şekilde

Bunlar en uzun mesafeler di. Onun haricinde herhaftasonu zorlu arazi gezilerimiz olmuştur. Hararet gibi bir durumla hiç karşılaşmadım.
    2 Fazerin hararetini gördüm ama benim motorda görmedim :D

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Daha uzun yola giden varsa yazsın bende merak ettim. Ben iş yerimden izinle zar zor bu mesafeleri yapabildim.
    Elimden gelse dünya turuna dahi çıkardım.
    ozgranl ve Ahmtmngrsy bunu beğendiler.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Artçı ile birlikte Şile'den çıkıp tüm köyleri geze geze Kandıra-Kefken-Kerpe mevkine bir seyahatimiz oldu.

Git-gel toplamda 240 km yol yaptık dönüş yolunda mola vermedik. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım artçının rahatı için CBF aldım ama şuan tekrar MAX alasım var
    XV

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Dalangic
    İstanbul-alanya
    Alanya-istanbul
    Yapti
    zorunlu ihtiyac molalari haric molasiz
    Wc,yakit,yemek vs
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dalangic
    İstanbul-alanya
    Alanya-istanbul
    Yapti
    zorunlu ihtiyac molalari haric molasiz
    Wc,yakit,yemek vs
    En son istanbul-izmir-dalyan-kalkan-kas
    AttilaXtreme bunu beğendi.

arkadaslar normalde sabah motoru ısıtmadan yola çıkmam.bu sabah 6.00 da ise gitmek için max ı çalıştırdım fakat ise geç kaldığım için ısıtmadan yola çıkmam gerekiyordu.gaz açmadan yolda ısıtırım dedim.herneyse evden çıktım 3.vites gaz açmadan devam ediyorum birden küt diye bir ses geldi ve arka teker kitlendi pat küt seslerle durdum.arka jant göbeğindeki zincir dislisini tutan segmanın yuvası komple halka şeklinde kırılmış.segmanla yuva yerinden kopunca zincir disliside yerinden çıktı arka jantı kitlemiş.disliyi yerine takıp motosikleti elimde eve bıraktım.

kısacası verilmiş sadakam varmış.aynı olay yüksek hızlarda veya yokus asağı basıma gelse sonuç çok kötü olabilirdi.kırılan kısmın resmini eve gelince paylasacağım.sizde dikkatli olun.basınızı ağrıttım kendinize iyi bakın

buarada servis arka jant göbeğine 78tl dedi.1 haftaya gelirmiş.telleri söküp dizdirmenin maliyeti nedir?baska bir jant göbeği uyar mı?

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun iyi size birşey olmamış. Fotoğrafı varmı kırılan haliyle motorun, kırılan kısmın? Motorun ısınıp ısınmamasıyla bir alakası yoktur onun

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar normalde sabah motoru ısıtmadan yola çıkmam.bu sabah 6.00 da ise gitmek için max ı çalıştırdım fakat ise geç kaldığım için ısıtmadan yola çıkmam gerekiyordu.gaz açmadan yolda ısıtırım dedim.herneyse evden çıktım 3.vites gaz açmadan devam ediyorum birden küt diye bir ses geldi ve arka teker kitlendi pat küt seslerle durdum.arka jant göbeğindeki zincir dislisini tutan segmanın yuvası komple halka şeklinde kırılmış.segmanla yuva yerinden kopunca zincir disliside yerinden çıktı arka jantı kitlemiş.disliyi yerine takıp motosikleti elimde eve bıraktım.

kısacası verilmiş sadakam varmış.aynı olay yüksek hızlarda veya yokus asağı basıma gelse sonuç çok kötü olabilirdi.kırılan kısmın resmini eve gelince paylasacağım.sizde dikkatli olun.basınızı ağrıttım kendinize iyi bakın

buarada servis arka jant göbeğine 78tl dedi.1 haftaya gelirmiş.telleri söküp dizdirmenin maliyeti nedir?baska bir jant göbeği uyar mı?
    Öncelikle geçmiş olsun. En kötü kazan bu olsun. Allah beterinden saklasın.
    Motorun ısınması ile alakalı bir durum değil. Motorun modeli ne olursa olsun. Sıfır motorları muhakkak servisden sonra birde siz kontrol edin
    Kablolar yerinde mi ? Çalışmayan aksam var mı ? Tesisat düzgün çalışıyor mu ? Somunlar düzgün sıkılmış mı ?
    Bende arazide rampa aşağı inerken arka fren diskini tutan somunun düşmesi sonucu, zorla durabilmiştim. Allahtan viraja gelmeden frene basayım dedim
    bir baktım fren yok. ilk hedefi ağaç olarak seçtim. Ön freni sıkar, ağaca bindirip dururum. Olmazsa atlar ağaçların arasına fırlatırım dedim.
    Motor freni yapıp, hız düştükten sonra ön frene abandım. kısa mesafeye rağmen iyi durdum. Arkadaşlar ilk olarak çok sövdü manyak mısın diye ama olay sonrası geçmiş olsun diyip somun takma telaşına girişmiştik. Allahtan bir arkadaş tam tesisat cevat kelle gibiydi. somun ondan alınıp takıldı.

Sarı halka içindeki somunlar fren diskine oluyor. Yedek olarak, biz sonradan akıl ettik. Aklınızda bulunsun. her daim yanınızda bir alyan takımı olsun.
    Herkese keyifli sürüşler dilerim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/112267-surekli-motor-freni-kullanarak-durmak.html
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    egzoz sesi furyasına bende katılayım.

aslında cok uzun süredir bu sekilde ancak ses videosu olarak yukleyeyim dedim

baska egzoz takmadan,orjınalde ses ayarı yaparak.bedavadan az pahalıya geldi

akü de orjınal oldugundan (3,5 yıllık) değişme zamanım geldi demeye basladı

uday.31 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Abi bende yaptırmak istiyorum ama sesinin nasıl olacagından emin değildim.

güle güle bin abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)