Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem abi kaç km oldu senin cc yükseltmeden sonra, yapmasaydım dedirttimi hani uğraştıracak bir sorun falan?
    11.000 km ye yaklastı km .

ben hiç bir zaman pişmanlık duymadım.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cem abi kuba cat cross u inceledin mi hiç ? Arkadaş cross alıcak Xtreme ile Cat arasındayız. Cat i yakından gördük güzelde bayide xtreme yok göremiyoruz malesef ve adam kubanın daha iyi kaçtığını ve daha iyi yol tutuşu olduğunu söyledi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Stradasc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem abi kuba cat cross u inceledin mi hiç ? Arkadaş cross alıcak Xtreme ile Cat arasındayız. Cat i yakından gördük güzelde bayide xtreme yok göremiyoruz malesef ve adam kubanın daha iyi kaçtığını ve daha iyi yol tutuşu olduğunu söyledi.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...cat-cross.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3339263

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı Stradasc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cünkü elinde hazırda o var onu satmak istiyor.

ha bunu söylememdeki neden cat e kötü demek için değil ama 2 sinide aynı anda kullanmayan birisi bu yorumu yapmamalı

max ımı alıp modifiye edip kullanmaya baslıyalı yaklasık 11.000 km oldu halen cok memnunum

bugun periyodik bakım harici ilk masrafımı yaptım.

evet arkadaslar az da düşman sevindireyim

debriyaj balatasından süphelendiğim için ameliyata aldım. ve kısmen haklı oldugumu gördüm.

önceden yanık-kararmıs diye yetkili servisle papaz olmama sebeb debriyaj sacları halen cok iyi durumda idi.

modifiye cg motorlarda en sık rastlanan 3000-5000 km balata bitirme olayı da yoktu

baslarda beni takip edenler bilir ,zamanında bir dünya para verip orjınal hondadan aldıgım balatalarda gıcır gıcırdı.

fakat debriyaj üst baskısını eritmişim onunda yedegi (8,5 lira) elimde oldugundan sorunsuzca hallettim.

belimden dolayı fazla motora binmediğimden motordaki orjınal saclarla honda balatalarıda cıkarttım,

mondial balata ve parcacıdan aldıgım yeni aynı ebatlı sacları taktım. şimdilik hersey yolunda.

birde parcacıdan aldıgım 2 liralık debriyaj halatını yeniledim. iç-dıs 2 lira

koyu renkliler orjınal üstünden cıkanlar.

acık renkli olanlar servisin aynı diye direttiği fakat 4-5 balatalı göbeklerin, bizim debriyaj göbegine kalın gelen saclar

almıstım daha iade etmedim bir ara veririm

buda debriyaj baskısının incelen üst kısmı, asagı ile yaklasık aynı kalınlıkta oluyor genelde

yaklasık 1.5-2mm erime-asınma mevcuttu, üstteki resimde içten cok daha net anlasılıyor.

buda orjınal saclarla honda balataları ,erimiş üst göbek ve yedek alt göbekle birlikteki hali. evde istirahatte

üstündeki sıfır balatalar bitince geri bunları takarım.

yag değişimini yeni yaptıgım için aynı yagı geri koydum,

sıfır balatalar yaklasık 3 aydır evde yagda beklediğinden onları extradan yaglamadım.

günün masraf toplamı

10,5 lira

buda sıfır satılan debriyaj göbek resmi, alıntı.

alt üst kısımların kalınlıkları daha net anlasılıyor

saglıcakla kalın . . .
    Carbondioxid, seliuz, banno1957 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maşallah kazasız belasız cem abi, bende üniversiteyi halledebilirsem wr 125x pulsar 200 gibi birşeyler düşünüyorum enduro hevesim pek kalmadı arazide tek takılmakla bir yere kadarmış bunu iyice anladım, tabi şuan ondan daha önemli bir durum var az çok asfaltta sürüyorum beni her sürüşümde tedirgin eden lastikler. süpermoto fikrini düşünüyorum hoşumada gitti ama ondada ön 18 olunca km sayacı sıkıntısı oluyordu
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...ros-super.html
    blogdaki süpermotonun lastiklerde baya güzel birşeye benziyor araştırdım ve buldum fiyatıda çok güzelmiş
    http://www.motolastik.com/avon-120-8...-am26-pmu27626
    yine yattı benim fikirler
    bu arada gelip uzun uzun yazıp kafa şişiriyorum gibi geliyor bana kusuruma bakmayın
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    maşallah kazasız belasız cem abi, bende üniversiteyi halledebilirsem wr 125x pulsar 200 gibi birşeyler düşünüyorum enduro hevesim pek kalmadı arazide tek takılmakla bir yere kadarmış bunu iyice anladım, tabi şuan ondan daha önemli bir durum var az çok asfaltta sürüyorum beni her sürüşümde tedirgin eden lastikler. süpermoto fikrini düşünüyorum hoşumada gitti ama ondada ön 18 olunca km sayacı sıkıntısı oluyordu
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...ros-super.html
    blogdaki süpermotonun lastiklerde baya güzel birşeye benziyor araştırdım ve buldum fiyatıda çok güzelmiş
    http://www.motolastik.com/avon-120-8...-am26-pmu27626
    yine yattı benim fikirler
    bu arada gelip uzun uzun yazıp kafa şişiriyorum gibi geliyor bana kusuruma bakmayın
    sagolasın.

bence sen SM mi bosver, avon tek lastik fiyatı o yazan.

attila abi yada dalangıc gibi bir çift sava tak o fiyata, yoluna bak. madem orjınallerden o kadar tedirginsin.

bu arada belimden dolayı bir yıldır araziye gitmememe ragmen (yakında da gitme olasılıgımda yok) ben arka cross lastiği bile değişmedim

o sekil asvaltta dolanıyorum

orjınal arka lastik sıfır olarak evde yatıyor
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merabalar bir sorum olacaktı ben aslında mayıs yada haziran ayında drift almayı düşünüyorum ancak x treme max modelide hep aklımın bir köşesinde acaba bu modelin şehir içi kullanımı nasıldır bilgi verebilirmisiniz ben alacak olsamda arazide kullanacağım pek söylenemez,birde boyum 173 cm rahat kullanabilir miyim.

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagolasın.

bence sen SM mi bosver, avon tek lastik fiyatı o yazan.

attila abi yada dalangıc gibi bir çift sava tak o fiyata, yoluna bak. madem orjınallerden o kadar tedirginsin.

bu arada belimden dolayı bir yıldır araziye gitmememe ragmen (yakında da gitme olasılıgımda yok) ben arka cross lastiği bile değişmedim

o sekil asvaltta dolanıyorum

orjınal arka lastik sıfır olarak evde yatıyor
    erken emekli etmişin abi lastiği istemeyerekte olsa dişli lastikten vazgeçeceğim gibi görünüyor. biraz araştırdım en iyi seçenek mc24 gibi, fakat mc30ların üzerinde NYLON yazıyor bazı noktalarda, mc24 ile ilgili önceki sayfalara göz atıyorum olumlu yorum yapılmış. mc24dede yazıyormu bu NYLON nedir ne değildir acaba o dişli lastikle ıslak zemınde,vırajda orjınalıne gore nasılki performansı?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    erken emekli etmişin abi lastiği istemeyerekte olsa dişli lastikten vazgeçeceğim gibi görünüyor. biraz araştırdım en iyi seçenek mc24 gibi, fakat mc30ların üzerinde NYLON yazıyor bazı noktalarda, mc24 ile ilgili önceki sayfalara göz atıyorum olumlu yorum yapılmış. mc24dede yazıyormu bu NYLON nedir ne değildir acaba o dişli lastikle ıslak zemınde,vırajda orjınalıne gore nasılki performansı?
    dişli lastik ,orjınalden fazla kayma meyilinde. ama dikkat ederek kullanınca sorun olmuyor

ilk baslarda , bir defa yagmurda,sıfır asvaltta, asırı sert frende arka plakamı okudum baskada tehlike atlatmadım

kullandıkca alısıyor insan, nede olsa enduro cross kullanıyorum diyip risk almıyorum, virajlara fazla yatmıyorum
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

bende yatmıyorum virajda, bazı virajlardan kastımda böyle bir köşe :D haftalar önce hafiften yağmur yağmıştı acaba birşey olurmu diye düşündüm 500 metre sonra bu kırmızı noktada yavaş(10-15km)olmama rağmen asfaltı kucakladım motor 3-5 metre kaydı. ogünden sonra bir tedirginlik başladı bende

geçenlerde gaziemir işbankası önünde gördüğüm max. mc24müş lastiklerde yahu sırf mendereste en az 2-3 max var ama hepsi saklanıyor sanki..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ön frene basmıs olma ihtimalin varmı?

yoksa o hızlarda ön lastik kaymadıkca,yolu bırakmadıkca bişey olması cok zor

ön frene basmıs olma ihtimalin varmı?

yoksa o hızlarda ön lastik kaymadıkca,yolu bırakmadıkca bişey olması cok zor
    var cem abi epey oldu hatırlayamıyorum ne yaptığımı belkide ön frene basıp tam bırakamadan hafif gaz verdiysem aa acemilik işte neyseki arkadan önden gelen olmadı herhalde biçerlerdi.
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza...-bir-kaza.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merabalar bir sorum olacaktı ben aslında mayıs yada haziran ayında drift almayı düşünüyorum ancak x treme max modelide hep aklımın bir köşesinde acaba bu modelin şehir içi kullanımı nasıldır bilgi verebilirmisiniz ben alacak olsamda arazide kullanacağım pek söylenemez,birde boyum 173 cm rahat kullanabilir miyim.
    bir bayiye gidin oturun ikisinede bakın şehir içi kullanım içinse bence drift alın derim tabi karar sizin..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibrahiminde dediği gibi sadece sehir içi kullanacaksanız, arazi cross sevginiz yoksa drift alın.

zaten stabilize yolda koy yollarında vs drift de gider, ama cakır cukurda cok zorlarsanız drift cok daha erken dagılabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

evet arkadaslar sonunda arka lastiğimi orjınalle değişmeye karar verdim

ama daha iyi yol tutus için değil

zaten araziye cıkmıyorum bari dişli lastik asvaltta eriyip bitmesin, ziyan olmasın diye

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    mondial 150 x-treme max'i yeni keşfettim.kanım çarçabuk ısındı. 1,90 üzeri boyunda kullanıcı için iyi bir başlangıç motoru olacağını düşünebilir miyiz?
    (çinli olması da biraz korkutucu gerçi ama bütçe dar olmasa biz de biliyoruz yamahayı hondayı.)

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 150 x-treme max'i yeni keşfettim.kanım çarçabuk ısındı. 1,90 üzeri boyunda kullanıcı için iyi bir başlangıç motoru olacağını düşünebilir miyiz?
    (çinli olması da biraz korkutucu gerçi ama bütçe dar olmasa biz de biliyoruz yamahayı hondayı.)
    Başlangıç için oldukça uygundur. Ayrıca X-treme Max çin malı crosslar arasında en sağlamı en sorunsuzu.
    cenkito ve alijian bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun boyluların bir numaralı ilacıdır
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...usunen_19.html
    cenkito ve alijian bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    çok pis aklıma yattı yahu. iki gündür bunu düşünüyorum. şansım yaver giderse yazın bu işe adım atarım sanıyorum.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

dün değirmendere malta şelalesini bulmak için yola çıktım bulamadım ama epey gezdim zamana dikkat etmedim karanlığa kaldım aydınlatma berbat arazide uzunu açtım fakat anayolda göz alır diye kapamak zorunda kaldım (göz alırmı o kadar parlakmıdırki) sıkıntılı bir eve dönüş oldu. birde karşımdan uzunları açmış gelen arada selektör yapan, benim kornamı selektörümü tınmayan birine denk geldim tam oldu

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mondialin facebok sayfasındaki ürün değerlendirme garajı haberine sitemli yorum yaptım

belli ki adamların zoruna gitti , cevap yazamadılar ve benim yazdıgımı sildiler.

ama baska paylasımlardaki dandik seylere verecek cvp buluyorlar

AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    mondialin facebok sayfasındaki ürün değerlendirme garajı haberine sitemli yorum yaptım

belli ki adamların zoruna gitti , cevap yazamadılar ve benim yazdıgımı sildiler.

ama baska paylasımlardaki dandik seylere verecek cvp buluyorlar

http://i.hizliresim.com/kYyAqy.jpg
    Klasik yedirememe durumu baktık kötü imaj sil gitsin.
    cenkito bunu beğendi.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    İyi akşamlar. Benim motorumla ilgili bir sıkıntım var. Yardımcı olabilecek birisi olduğunu düşündüğüm için buraya yazma gereği hissettim. Motorumu 3 hafta önce 2. El aldım. Benden önceki motorun sahibi zaten arkadaşımdı motora çiçek gibi bakıyordu. 12600 km'de. Motor yağını yeni değiştirdim. Sorunum şu. Benzin musluğu ana depodayken motor çok zor çalışıyor. Çalıştıktan sonra da birkaç saniye sonra stop ediyor. Yedek depoya alığımda düzeliyor. Elektrik aksamında sorun olduğunu düşünmüyorum farlar yanıyor ve marş butonu çalışıyor. Sorunun ana depodaki benzin hortumunda pislik olduğunu düşünüyorum fakat sizlerin de yorumunu almak istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)