Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://hizliresim.com/lzO5ZX
    Birara kaybolur gibi oldum burası denklem geldi çektim sonrasında kayboldum zaten

http://hizliresim.com/m82AMR
    Sabaha karşı çıktım yola güneş böyle doğuyordu Akhisar yanlış hatırlamıyorsam

http://hizliresim.com/5RD6NL
    6000 kaçırdım 6006 da yakaladım

http://hizliresim.com/vojWyz
    Savalarla arazi cacık :/
    can senin resimleri actım.
    dockerengin ve braingulp bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Teşekkürler Cem bir daha ki sefere deskop versiyonu deneyecem Ozaman olur herhalde hep tabletten ötürü :/
    cenkito ve braingulp bunu beğendiler.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Cem cevapladi, lastik cok sisirilmis olabilir dedi, baska nedenlerde olabilirmis, saol Cem
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, Satin almayi dusundugum kullanilmis bi max var. Tirtikli, fabrika lastikleri var onde ve arkada. Test surusu yaptim, gazi acinca kafa

salliyor asfaltta normalmi?

Direksiyon gobeginde bosluk yok, baktim.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    İstanbul'da ikinci el Max almak isteyen var mı arkadaşlar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Arkadaşlar merhaba karabatağı satmaya karar verdim, aldığım andan itibaren severek sürdüğüm Max'i cc yükseltmek için satıyorum hayvanım 6300 km alalı 6 ay oldu km rodaj hariç tamamı uzun yolda yapıldı üstünde şuan Sava mc24 lastikleri var onları da takalı 2000 km oldu orjinalleride duruyor iyi durumda 2017 ye kadar muayene istemiyor motor üstünde oynama yapılmadı sadece Stikerleri söktüm siyah daha bıçkın duruyor diye. 2014 yeni versiyondur, benzin koymayı unutmak dışında hiç arıza vermedi motorun bir tek Mtv si yatmadı onunda unuttuğumdan ama yanlış hatırlamıyorsam 50 tl civarı bisey, yedek anahtarı servis kağıdı herseyi duruyor satma nedenim dediğim gibi hem cc yükseltmek hemde uzun yola daha uygun ve çanta Vs uygulayabilecegim bir motor almak için fiyat olarak 3500 pazarlıksız fiyatı İstanbul beykozda motor, brandasi da var o da hediyemdir durum bu isteyen olursan buradan msj atabilir motorun fotoğrafları az çok var forumda.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da ikinci el Max almak isteyen var mı arkadaşlar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Arkadaşlar merhaba karabatağı satmaya karar verdim, aldığım andan itibaren severek sürdüğüm Max'i cc yükseltmek için satıyorum hayvanım 6300 km alalı 6 ay oldu km rodaj hariç tamamı uzun yolda yapıldı üstünde şuan Sava mc24 lastikleri var onları da takalı 2000 km oldu orjinalleride duruyor iyi durumda 2017 ye kadar muayene istemiyor motor üstünde oynama yapılmadı sadece Stikerleri söktüm siyah daha bıçkın duruyor diye. 2014 yeni versiyondur, benzin koymayı unutmak dışında hiç arıza vermedi motorun bir tek Mtv si yatmadı onunda unuttuğumdan ama yanlış hatırlamıyorsam 50 tl civarı bisey, yedek anahtarı servis kağıdı herseyi duruyor satma nedenim dediğim gibi hem cc yükseltmek hemde uzun yola daha uygun ve çanta Vs uygulayabilecegim bir motor almak için fiyat olarak 3500 pazarlıksız fiyatı İstanbul beykozda motor, brandasi da var o da hediyemdir durum bu isteyen olursan buradan msj atabilir motorun fotoğrafları az çok var forumda.
    hayırlısı can,

benim modifiye max'ım dan sonra sürdüğüm performansı en iyi max dı senin karabatak.

tabi honda hornetin den sonra seni pek kesmesede gercekten cok iyi idi.

alana da satana da hayırlı olsun.

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Alıntı carnager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar/abiler, 6 yıllık ybr 125 tecrübemden sonra bütçeme en uygun fiyat/performans olarak xtreme max de karar kıldım, 1 hafta önce de motorumu aldım. Bu arada tabi burdaki yazıların biçoğunu okudum :D her ne kadar çin malı motora karşı önyargım olsa da burda yazılanların çok etkisi oldu. Boyum 1.75, topuklarım yere basmasa da 2 ayağımın 70% i yere basıyor benim için sıkıntı olmadı. Motoru sıfır almama rağmen yüksekliği, rahatlığı, torku benim için gayet tatmin ediciydi. Bugün 4.günü, 3.kontak açışım, ama bir sorunla karşı karşıya kaldım, (cumartesi günü yağmurda kullandım bunun da bir etkisi olabilir) kontağı açtım, bastım bastım çalışmadı, 3-4 kere kick startla yaptım yer gibi oldu sonra jigle yi açıp gaz vererek çalıştırdım çalıştı fakat son gaz yapsam bile sanki 4000 devirde sabit kalıyomuş gibi sesi geldi, gazı kestiğim gibi motoru kapatıyor. Sizce sorun nedir ? Çözebilceğim bişeymidir ? Motor yürümediği için servise de gidemiyorum, yardım ederseniz sevinirim, isterseniz video da yükleyebilirim, iyi akşamlar herkese...
    Babana sorsaydın yardımcı olurdu belki. Birazcık anlar bu işlerden..
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    max cılar ne alemdesiniz?

sayfadan ses seda cıkmıyor .

yokmu videonuz, geziniz, fotonuz ?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese iyi akşamlar... yeni maxcılar hoşgeldiniz hayırlı ugurlu olsun izmirde olanlar birgün buluşsak güzel olurdu.bugünde tek basıma ufak su birikintilerine gire çıka kirlendim :D hoş buralarda yeni bir kaç maxlı görmüştüm yakın zamanda ama hep ters zamana geldi tanışamadım
    07.ekim.2014

üsteki yerde durduğumda şans eseri yakaladığım bir kare :D

dönüş yolu

10.ekim.2014

cenkito, Carbondioxid ve avciahmet bunu beğendiler.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Mondial X-treme Max Çığlık maskesi uygulaması.
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Arkadaşlar merhaba, yıllardır istediğim şeyi sonunda yaptım, bugün bankadan kredimi aldım, yarın ya da öbürgün motor bilmeyen bir cross sevdalısı olarak bu motordan bir tane alacağım, ikinci el az kilometreli bir tane motorun sahibiyle anlaştım, öncelikle istanbulda gün içinde işe ve antrenmana git gel sahil yolu minibüs caddesi gibi yerlerde ve ara sokaklarda kullanmam için bu motor uygun mudur, kışın güvenli bir şekilde sakin ve dikkatlice kullanılırsa motoru yatırmadan her mevsim kullanabilir miyim, bu arada motor dışında harcayabileceğim çok param kalmadı 1200 tlye lastik, kask korumalı mont vb neler önerebilirsiniz en güvenli ve bütçemi sarsmayacak şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    öncelikle hayırlı olsun.

dönüşlerde her daim aklımda dersen motora iyice hakim olmadan hız yapmazsan ve trafiğe cıkmazsan

4 mevsim cok rahat kullanabilirsin.

motordan ziyade trafik tehlikelidir.

ben tam cross lastikli xt 600 ile subat ayında van da sırf buz uzerinde yol yapmıslıgım var.

soguk yuzunden el ve ayak parmaklarımdaki uyusma dısında yoldan ve lastiklerden sıkıntım olmamıstı.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

teşekkür ederim, peki en azından ilk ay 1200 liraya lastik mont ve kask tavsiyeniz varmı, birde dizlik ve omurilik korumalığı şart diyorlar, ben motor kullanmayı garajda arkadaşımdan öğreneceğim 20 kasımda sınav ve hayırlısa 5 aralık gibi de ehliyetimi almış olurum o zamana kadar trafiğe kapalı yerlerde pratik yapacağım, birde farlar kötü denilmiş falan aldığım gibi küçük az masraflı ne yararlı değişiklikler yapabilirim

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    eski kasalarda far yuksegi gösteriyordu, onu asagı almanın careleri bu sayfalarda var.

yeni kasa ise alacagınız onların far ayarlaması daha kolay.

sürekli sehir içi kullanacaksanız cadde lastiği alabilirsiniz, sava almıstı arkadaslar.

korumalı mont alırsanız onlarda omurilik koruması olanlar var onlardan alın.

dizlik alınca depoyu ciziyor, ama oda sart.kask da orta kalite ls2magnum alabilirsiniz. güzel birde eldiven alın.

kaza da düşmede yere ilk eller ve dizler temas eder.

benim kask LS 2 magnum, dizliğim ise prohell, motor montum yok,

arazi için body armor um var ama onlar cadde de işe yaramaz,korumaz.

bu baslıgı bastan sona incelersen aklındaki pek cok soruya cevap bulabilirsin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı johngokhce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim, peki en azından ilk ay 1200 liraya lastik mont ve kask tavsiyeniz varmı, birde dizlik ve omurilik korumalığı şart diyorlar, ben motor kullanmayı garajda arkadaşımdan öğreneceğim 20 kasımda sınav ve hayırlısa 5 aralık gibi de ehliyetimi almış olurum o zamana kadar trafiğe kapalı yerlerde pratik yapacağım, birde farlar kötü denilmiş falan aldığım gibi küçük az masraflı ne yararlı değişiklikler yapabilirim
    Motorun üzerindeki orjinal lastiklerle sağanak yağmura yakalandım sadece dik bir yokuşu inerken arka lastiği kitledim biraz salladı dikkatli kullandıktan sonra problem yaşamazsın. Ekipman konusuna gelirsek o kadar çok çeşit var ki onları ayrıca araştırman gerekli. Ben mont olarak Roleff Safetec Kodra kullanıyorum. Kışlık içliği yokken sağanak yağmura yakalandım. 1 damla su almadı hiçte üşütmedi. Pantolon alarak ta YAMAHA ADVENTURE RİDİNG TROUSERS kullanıyorum. Hava çok soğuk olmadığı için termal içliği çıkarıp sadece yağmurluğunu takmıştım. Eve gelene kadar ıslanmasamda bacaklarım bayağı üşüdü. Mont ve pantolon alırken 3 katılı yani yağmurluğu termal içliği ayrı olanlardan ziyade gore-tex kumaş gibi kendinden su geçirmez olanları tercih edin yağmura yakalanırsanız hem ıslanmaz hemde üşümezsiniz.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3207250/detay/
    Fiyatı 3000 tl'ye düşürdüm arkadaşlar İstanbul'dan ayrılmadan satmak istiyorum forumdan almak isteyen olur diye şu şöyle dursun
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    herkese selam arkadaşlar uzun süredir konuyu takipteyim.Yaş 28 kdz ereğlide yaşıyorum. Bir motor alıp kendimi dağlara bayırlara yaylalara vurmak istiyorum : )
    Ehliyetimizi aldık cebimize koyduk şimdi sıra motora ve ekipmana geldi. Motorlar hakkında pek bi bilgim,tecrübem yok malesef japon alacak kadar parada yok. Sizin bu konu sayesinde max e bi sempati oluştu bende aslında max düşünüyordum ama bi tanıdıkta ramzey cross var qm 200 lerden ama ramzeyin üretimi durmuş vede 2006 model olması beni tereddüte düşürdü. acaba ramzey cross modelini nasıl bilirsiniz göreniniz kullananınız oldumu? maxla karşılaştırma imkanı olan varmıdır? bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.selam ben ramzeyi bilmiyorum tek bişey diyebilirim herhangi bir nedenle kısa vadede motoru değiştirmek satmak isterseniz 2006 modeli biraz zorlanabilirsiniz gibi geliyor bana.
    iyi akşamlar herkese çamurluk yenilenecekti ama komple temizlenip plaka alta monte edildi servisin tavsiyesiyle, iyimi yaptım kötümü bilemedim burdanda düşerse plaka motoru satarım :D

biraz yamuk yapmış adam
    cenkito, AttilaXtreme ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı johngokhce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun kardeşim, ilk işin gidip "sava mc24" lastik takmak olsun, tecrübeyle sabittir ki fabrika çıkışlı lastikler kağıt, mukavva, karton, leş. alabiliyosan omurilik korumanı al, güzel de bi motosiklet kotu-pantolonu al, kevlar kumaş, içinde dizliği ve yanlarda korumalığı olan ki yamahanın 200lira civarında olması lazım ben ve iki arkadaşım çok memnunuz. 300tl civarı lastik gelir, 200 pantolon gelir 500,180-200 lira civarında ls2 nin bi kaskını al orta halli (kesinlikle kross kaskı alma, kışın büyük sıkıntı yaşarsın benden söylemesi) etti sana 700. avuç içi korumalığı olan ortalama bi eldiven de 100 lira, etti sana 800. kalan 400 liraya da alabiliyosan su geçirmez bi treking ayakkabısı al, düşük bütçeli motosiklet botları genelde leş gibi kokar, rahat olmaz, yine 200 lira civarında işini görücek bi mont alırsın. ama kesinlikle ve kesinlikle lastikleri değiştir, yarın öbürgün bana dua edersin ;) ha bi de unutmadan, ön çamurluğu değiştirmeni de tavsiye ederim, çünkü orjinal çamurluk yere bi bardak su döksen direk üzerine kaskın camına sıçratıyo.
    avciahmet bunu beğendi.

Arkadaşlar merhabalar, forumu elimden geldiğince okumaya çalıştım. Belki bir aydır aralıksız takip ediyorum. Bu bir ay içerisinde motor almayı planlıyorum. 1 aya yakındır kesinlikle araştırmalarım ve forumları okumam sonucu X-treme max 150cc'ye karar vermiştim. Cross ve enduro motorlara karşı bir ilgimin oluşması da lise dönemlerimde ki bir arkadaşımın yamaha xt125lik motoruyla yaptığım bir kaç dakikalık sürüş keyfiydi sanırım. Ta ki 1 saat öncesine kadar. Küçük çaplı bir kararsızlık yaşıyorum. Mondial 150 Mr Vulture modelini sokakta bir kaç defa gördüm. Ve her gördüğümde garip bir ne güzelmiş diyordum. Evet kararsızlığım acaba Xtreme max 150cc mi yoksa Mondial Mr Vulture 150cc yi mi seçmeliyim? İkisine dair okuduğum forumlarda yorumlar sağlam olduğuna yönelikti. Ama x-treme max'a dair daha çok bilgi buldum. Daha çok kullanıcısı olduğu kanaatindeyim. Öncelikle aşağıdaki sorularda motoru kullanmak isteme amacımı sonra da soruları mı belirteceğim. İyi ve belirleyici önerilerinize ve tarafsız gözlemlerinize ihtiyacım var. Kilo bilgilerimi de yazayım belki vereceğiniz yanıtlarda buna da değinebilirsiniz. (Boy:1.80 Kg:70)

Kullanmak isteme amacı

Antalya'da üniversite öğrencisiyim. Burada hem çalışıyorum hemde okula gidiyorum. İşime giderken kullanabileceğim, ama her haftasonuda Antalya'nın ilçelerine gezi amaçla gidebileceğim bir motor istiyorum. Gereğinde dağ tırmanacak, gereğinde çok çamurlu olmayan orman yollarından gidebilecek bir motor arıyorum. Yanımda kız arkadaşım ve ya bir arkadaşımda bu tatil günlerinde motorumun arka koltuğunda bana eşlik edecek. Her zaman iki kişi olacağız diye değil ama uzun yollarda iki kişi olma ihtimalimiz yüksek.

Sorular:

1- Üstteki belirttiğim amaca dair bu iki motosikleti karşılaştırabilir misiniz? Mondialin internet sitesinde ki motor incelemelerinde x-treme max için dağ ve çamur yollar artık sizin için engel olmayacak derken. Mr Vulture için hem dağ yollarında(on-road)(yoğun çamur veya engel içermeyen), hemde asfalt için şehir içi ve uzun yol motosikleti gibi bir tanım kullanmış. Bu bende kafa karışıklığı yaratıyor. Neden X-treme max'ın açıklamasında uzun yol gibi bir açıklama eklenmemiş? Şöyle bir soru geliyor aklıma. Ben x-treme ile ne kadar uzun yol yapabilirim? İki kişilik uzun yol performansında hangisi daha iyidir? Titreşim olarak aralarında karşılaştırma yapabilirmiyiz? Sonuçta enduro/cross toprakta olduğundan titreşimi asfaltta kullanmadığımız zaman çok hissetmiyoruz. Peki ya asfaltta ki performansı hangisinin daha tatmin edici?

Sorularım uzun oldu ama bu kararsızlığı sizden gelecek yorumlardan sonra belki atabilirim.Motosikletleri Mondialin Antalya'da ki resmi bayisine gidip test edeceğim. Ama sizin yorumlarınız önemli. Kafamda bilgisizlikle değil, dışarıda bu iki motosikleti de test etmiş insanların yorumlarıyla o bayiye gitmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    eger ki arazide atlama zıplama yapmayacaksan , extreme tırmanıslarda bulunma niyetin yoksa
    git vulture al.
    uzun yol konforu onun daha iyidir.
    ama max ile avrupa turu yapan bile oldu.ama cross tarzı nedeniyle vulture kadar rahat olmayabilir
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)