Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Selam gencler gormeyeli bayagi bi kalabaliklasmis burasi cok guzel olmus aklinda motor almak olan varsa benimkini verebilirim malum istanbula okumaya gidiyoruz motoru buyutmek gerek motoru biliyosunizdur zaten katıksız 250cc supermoto
    AttilaXtreme ve kutlay33 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam gencler gormeyeli bayagi bi kalabaliklasmis burasi cok guzel olmus aklinda motor almak olan varsa benimkini verebilirim malum istanbula okumaya gidiyoruz motoru buyutmek gerek motoru biliyosunizdur zaten katıksız 250cc supermoto
    Ooooo Hoşgeldin.
    drumstar bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mondial x-treme max-cg modifiye dosyası

iyi olmustur umarım

eklemeler aklıma geldikce ilave edilecektir

http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...1_archive.html
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyi olmustur umarım

Eline koluna beynine sağlık. Varol
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

altino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Yakıt Çok Fazla
    Merhaba dostlar epeydir yazmıyorum. Motosikletimi istediğim şekilde yaptım performansı baya arttı. 65.5 piston atıldı dişli v.s. oranları hem arazi hem de asfaltta optimum olacak şekilde ayarlandı. Yanlız bu yakıt olayında bir düzen tutturamadık gitti. Motosikletim 3litre benzinle 40km yapıyor şehir içinde. Şehir dediysem de Mersin / Tarsus yani pek dur kalk veya trafik yok. Arazide ise 35km yi geçmiyor. Ölçümler GPS ile sabit ölçümdür. Karbüratör japon ve en kalitelisinden. Ustaya gidiyorum iğne ayarı yapıyor ilk 50-100km iyi sonra yine yakıt artıyor. Sorun nedir acaba. Boğulma stop etme performans düşüşü yok. Ama buji kararmış çıkıyor genelde. Yani zengin karışım var bir şekilde ama ne hikmetse giderilemiyor. 600cc ler bile bu kadar yakmıyor. Çıldırıcam :( başka bir arkadaşa gitmek de istemiyorum ustamı seviyorum ama napıcaz bilemedim. Sanırım başka birine ayarlatıp tekrar ölçücem. Fikri olan varsa memnun olurum. Saygılar
    İngilizce Öğretmeni Mehmet ORHAN www.mehmetorhan.net

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı altino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt Çok Fazla
    Merhaba dostlar epeydir yazmıyorum. Motosikletimi istediğim şekilde yaptım performansı baya arttı. 65.5 piston atıldı dişli v.s. oranları hem arazi hem de asfaltta optimum olacak şekilde ayarlandı. Yanlız bu yakıt olayında bir düzen tutturamadık gitti. Motosikletim 3litre benzinle 40km yapıyor şehir içinde. Şehir dediysem de Mersin / Tarsus yani pek dur kalk veya trafik yok. Arazide ise 35km yi geçmiyor. Ölçümler GPS ile sabit ölçümdür. Karbüratör japon ve en kalitelisinden. Ustaya gidiyorum iğne ayarı yapıyor ilk 50-100km iyi sonra yine yakıt artıyor. Sorun nedir acaba. Boğulma stop etme performans düşüşü yok. Ama buji kararmış çıkıyor genelde. Yani zengin karışım var bir şekilde ama ne hikmetse giderilemiyor. 600cc ler bile bu kadar yakmıyor. Çıldırıcam :( başka bir arkadaşa gitmek de istemiyorum ustamı seviyorum ama napıcaz bilemedim. Sanırım başka birine ayarlatıp tekrar ölçücem. Fikri olan varsa memnun olurum. Saygılar
    ben modifiye sonrasıgecen yaz toplam 850 km de 100 km / 3.1 litre ölçüm yapmıstım,
    bence takılan karburatör gereksiz buyuk olmuski sürekli zengin karısım yapıyor.
    orjınal karburatörü geri taksanız bence daha iyi olacak
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)

iyi olmustur umarım

Eline sağlık cem abi çok güzel olmuş
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı TRaKYaLeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık cem abi çok güzel olmuş
    yapıcam demiştim,ama yapmıskende
    görsellik,bilgi ve acıklayıcılık acısından dolu olsun istedim.
    halen tam istediğim gibi olmadı ama yinede hiç yoktan iyidir.
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

iyi olmustur umarım

Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Pasif dışarıdan takipçiyim. Birşeyi merak ettim. Acaba bu modifiyenin maliyeti size ne kadar oldu acaba ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Stradasc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Pasif dışarıdan takipçiyim. Birşeyi merak ettim. Acaba bu modifiyenin maliyeti size ne kadar oldu acaba ?
    ben kendim evde yaptıgım için işçilik ödemedim, yaklasık olarak zamanında 450-500 lira gibi bir meblaya denk geldi.

ama baya bir yalama olan vida yerleri ve vida yuvalarına tornacıda celik helikol taktırmamda dahil (serefsizler tanesine 15-20 lira aldılar)

ben 2 sene önce bu işleri yaptım, bugun olsa en kaliteli parcalarla sıfır işçilikle yine yaklasık aynı tutara mal oluyor.

(daha sonralarda gerekli malzemeyi alıp(celik helikol ve klavuz... vs vs) yalama olan yuvalarıda kendim yapmayıda ögrendim o ayrı mesele )
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    beyler sanırım motoru satıyorum , çok yakın bi arkadaşım niyetlendi, maxımı ona verip sanırım bi cbr250 alacağım fakat buluşma yaparsanız yine maxla gelirim heralde

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

iyi olmustur umarım

ek olarak krank,balansör ve egzantirik sentelerini de ilave ettim

AttilaXtreme, TRaKYaLeee ve kutlay33 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

ben kendim evde yaptıgım için işçilik ödemedim, yaklasık olarak zamanında 450-500 lira gibi bir meblaya denk geldi.

ama baya bir yalama olan vida yerleri ve vida yuvalarına tornacıda celik helikol taktırmamda dahil (serefsizler tanesine 15-20 lira aldılar)

ben 2 sene önce bu işleri yaptım, bugun olsa en kaliteli parcalarla sıfır işçilikle yine yaklasık aynı tutara mal oluyor.

(daha sonralarda gerekli malzemeyi alıp(celik helikol ve klavuz... vs vs) yalama olan yuvalarıda kendim yapmayıda ögrendim o ayrı mesele )
    Motordan anladığınızdan kendinizin motoru modifiye etmeniz daha düşük maliyete yol açmış. Ustalara götürsek 750-1000 tl den aşağıya yapmazlar herhalde. Burdaki bir arkadaşımızda 200cc ye yükselmişti geçenlerde 750-800 tl gibi bir masraf tutmuştu. Ustalar genelde afedersiniz kazıklamaya kalkıyor. Geçen kuba superlight 200 ün elcik topuzunu elciğe tutturan plastik parçayı tornacıda yaptırdım vida vs 30 tl tuttu yazık yani. Yavaştan yavaştan kendimiz yapmayı öğrenicez bunları

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Hadi bakalım yaz bitmeden biraz daha yol yapalım yarın Bodrum-Burdur/ gölhisar gidiş geliş baraja doğru 600 km, o tarafta max kullanan varsa çay çorba güzel olur
    cenkito ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    ben modifiye sonrasıgecen yaz toplam 850 km de 100 km / 3.1 litre ölçüm yapmıstım,
    bence takılan karburatör gereksiz buyuk olmuski sürekli zengin karısım yapıyor.
    orjınal karburatörü geri taksanız bence daha iyi olacak
    Çok teşekkür ederim bilgi için. Eski karbüratörü deniyelim bakalım. Bugün mevcut haliyle başka bir ustaya götürdüm. Eğer hala olmazsa sizin çözümü deneyeceğim. Merak ettim 850km uzun yolda tek sefer mi yoksa 1 ay gibi bir sürede parça parça yapılmış bir kilometre midir? Ben de motoru ilk aldığımda yakıt 100km/4lt şeklindeydi.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Çok teşekkür ederim bilgi için. Eski karbüratörü deniyelim bakalım. Bugün mevcut haliyle başka bir ustaya götürdüm. Eğer hala olmazsa sizin çözümü deneyeceğim. Merak ettim 850km uzun yolda tek sefer mi yoksa 1 ay gibi bir sürede parça parça yapılmış bir kilometre midir? Ben de motoru ilk aldığımda yakıt 100km/4lt şeklindeydi.
    1 ay gibi bir sürede, sehir içi , uzun yol ve arazi karması olarak trip metrede 850 km de iken

toplamda 26 litre civarında benzin sarfiyatı ile hesapladıgım degerdir.

modifiye halde iken eger karburatörünüz sheng wey pz30 vs ise zengin karısım olması dogaldır.

benim gördüğüm, gaz pistonu iğne konumu 2 den asagıda ise karısım normale binmiyor,

rolanti beslemesi ile gaz verme arasında düzensizlikler oluyor
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    1 ay gibi bir sürede, sehir içi , uzun yol ve arazi karması olarak trip metrede 850 km de iken

toplamda 26 litre civarında benzin sarfiyatı ile hesapladıgım degerdir.

modifiye halde iken eger karburatörünüz sheng wey pz30 vs ise zengin karısım olması dogaldır.

benim gördüğüm, gaz pistonu iğne konumu 2 den asagıda ise karısım normale binmiyor,

rolanti beslemesi ile gaz verme arasında düzensizlikler oluyor
    Bugün motoru söktüğümüzde sorunun eksantrik taşlamasından olduğunu gördük. Kam tam ayarlanmamıştı yani motosiklet aldığı benzinin yarısını kusuyor tam yakamadan atıyordu. Tekrardan eksantrik üzerinde işlem yapılacak. Bu sefer litrede 25-30 km garantisi veriyor usta. (Modifiyeyi yapan ustadan farklı bir usta) Karbüratörde sorun yokmuş tahmin ettiğim gibi.
    Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim Cenkito. Biraz yol yaptıktan sonra sonucu sizinle tekrar buradan paylaşacağım. Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Bu arada bir iki foto ile biraz renk katmak isterim. Geçtiğimiz 1 yıl boyunca pek uslu durmadım. Tarsus / Adana / Mersin civarında bulunan arkadaşları Tarsus'un güzellikleriyle tanıştırmak için bekliyorum.

TRaKYaLeee, cenkito, kutlay33 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Çok güzel fotoğraflar motoru nasıl okadar alçalttınız ? Benmi yanlış görüyorum yada boyunuz çok uzunda çekim hilesimi ?

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Alıntı TRaKYaLeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel fotoğraflar motoru nasıl okadar alçalttınız ? Benmi yanlış görüyorum yada boyunuz çok uzunda çekim hilesimi ?
    Teşekkür ederim. Beğendiğinize sevindim. Motosiklet aslında çok alcak değil. Tam standart boyda. Benim boyum da 1.80. Çok aşırı uzun boylu değilim. Ama çekim açısından kaynaklandığını söyleyebilirim.
    cenkito ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bugün motoru söktüğümüzde sorunun eksantrik taşlamasından olduğunu gördük. Kam tam ayarlanmamıştı yani motosiklet aldığı benzinin yarısını kusuyor tam yakamadan atıyordu. Tekrardan eksantrik üzerinde işlem yapılacak. Bu sefer litrede 25-30 km garantisi veriyor usta. (Modifiyeyi yapan ustadan farklı bir usta) Karbüratörde sorun yokmuş tahmin ettiğim gibi.
    Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim Cenkito. Biraz yol yaptıktan sonra sonucu sizinle tekrar buradan paylaşacağım. Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Bu arada bir iki foto ile biraz renk katmak isterim. Geçtiğimiz 1 yıl boyunca pek uslu durmadım. Tarsus / Adana / Mersin civarında bulunan arkadaşları Tarsus'un güzellikleriyle tanıştırmak için bekliyorum.

http://i.hizliresim.com/X2nj8D.jpg

http://i.hizliresim.com/bQOaZj.jpg

http://i.hizliresim.com/d46aln.jpg

http://i.hizliresim.com/5pA3Ed.jpg
    görseller cok güzel,

son zamanlarda gercekten renksiz kalıyor sayfamız, tesekkür ederiz ,

keske egzantirik ın fotografını cekme sansınız olsaydı, nasıl bir hata yaptıldıgını merak ettim

nede olsa modifiye olayı benim de özel ilgi konum
    TRaKYaLeee ve altino bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)