Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhaba ben forumu dışarıdan takip ediyorum,boş kaldığımda geçmiş sayfaları okuyorum ve tam cevabını bulamadığım bir sorum olacak.
    Daha önce drumstar supermoto yaparken ön jantı ve tekeri siparişle rialliden almıştı ve küçülterek değiştirmişti ama ben sadece ön jantın çemberini aynısıyla değiştirmek istiyorum bir türlü internetten sipariş için hangisinin benimkine uyacagını bulamıyorum çünkü netteki sistemle benim jantın üstündeki çok farklı.benim jantta 21 X 1.4 yazarken netteki sitelerde 120-17 , 140-18 , 140-19 gibi çeşitler var hatta birinde 1.4-*19 şeklinde yazıyor.
    kullandığım lastik 2.75-21,ben 140-19(http://www.motorsikletyedekparcaci.net/GN-JANT-CEMBERI-140-19,PR-7251.html) siparişi vermeyi düşünüyorum ama emin olamadım,bilen bir arkadaş varsa bu konuda hem beni hemde ilerde başka arkadaşlarında butür jantla alakalı problemlerinde bilgilendirmiş olur.yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Hepinize iyi forumlar forum biraz boştu benimde aklama takılan bir soru var.2. El X-Treme Max'lere bakarken bir ilan gördüm dikatimi çekti.Motorsikletin sahibi ilanda yağ soğutma yazmıştı bende dedim galiba başka bir Motor ile karıştırdı ilana girip bir baktım Motorun Sahibi gerçektende bu işlemi motor üzerinde uygulamış. Bu işlemi yapmanın bir zararı varmıdır ? Yapılırsa fazla bir artısı olurmu ? Fotoğrafları atmaya çalıltım inşallah doğru koymuşumdur :D

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    cani sikilmis onun
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    motora fazla bir getirisi olurmu ?

Motosikleti
    cbr250r
    cok cok bi faydasi olacagini sanmiyorum, durmadan 120km civari gittigim cok oldu 90-100km/h arasi, herhangi bi sisme falan yasadigimi hatirlamiyorum.
    TRaKYaLeee bunu beğendi.

Motosikleti
    Cevap için teşekkürler

Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok cok bi faydasi olacagini sanmiyorum, durmadan 120km civari gittigim cok oldu 90-100km/h arasi, herhangi bi sisme falan yasadigimi hatirlamiyorum.
    Faydası olmaz olur mu hiç. Sizin motorunuz şişmeden o kadar yol gitmiş olabilir ama durmadan 500 km gidemez ama yag sogutma ile hava sogutmaya göre çok daha uzun yol alınır. Bu sonradan uygulamalı sistem ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama saglıklıysa motora uygulamakta fayda var.

Motosikleti
    cbr250r
    durmadan 500km hadi isin motosiklet uzerinde 500km kismini gectim, max uzerinde 500km
    seliuz bunu beğendi.

Alıntı Atıf Zafrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Bende Mondial 150 X-Treme kullanıcısıyım motoru alalı daha 1 seneyi bile tamamlamadan biraz haşatını çıkarttım. Direksiyon 5 kere değişti, gösterge panelinin alttan demir yeri kırıldı. Ön farın olduğu siyah kapağın eklem yerleri kırıldı. Arka fren demiri yamuldu vs vb..

Benim sormak istediğim asıl soru şu, motorun her yerini temizletmeme rağmen motor 80 - 85 dan yukarı çıkamıyor. 80 - 85 a gelince daha da gaz veriyorum ama san ki motor boğulacak gibi oluyor, ve bu sefer tekliyormuş gibi olup hız kesiyor. Bayır aşağı giderken problem yok. Kısacası ben kumda bununla sağlam bir düşüş yaptım, o gündür bu gündür motor 80 - 85 dan yukarı çıkmıyor. Hava filtresini vb yerlerini yağını falan her yerini temizlettim değiştirdim, ama nafile motor yine aynı devam ediyor.

Yaklaşık 1-1.5 aydır sorunum devam ediyor. Bunun neden yapabileceğini dair fikri olan arkadaşlar, abiler var mı acaba ? Neresine bakmak gerekiyor, neresini düzeltmem gerekiyor. Birde sanki şu aralar biraz fazla benzin yiyor gibi, bu konuda da nereye bakmam gerektiğini söylerseniz, yani neden daha fazla benzin yemeye başladı gibi..

Şimdi'den cevaplarınız için çok teşekkür ediyor, iyi günler diliyorum.

Cevap gelmeyince tekrar sorayım dedim Lütfen sizden bir yanıt bekliyorum arkadaşlar.

seliuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-TREME MAX
    Alıntı TRaKYaLeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize iyi forumlar forum biraz boştu benimde aklama takılan bir soru var.2. El X-Treme Max'lere bakarken bir ilan gördüm dikatimi çekti.Motorsikletin sahibi ilanda yağ soğutma yazmıştı bende dedim galiba başka bir Motor ile karıştırdı ilana girip bir baktım Motorun Sahibi gerçektende bu işlemi motor üzerinde uygulamış. Bu işlemi yapmanın bir zararı varmıdır ? Yapılırsa fazla bir artısı olurmu ? Fotoğrafları atmaya çalıltım inşallah doğru koymuşumdur :D
    http://i.hizliresim.com/OJXoQ4.jpg
    http://i.hizliresim.com/zQz0d7.jpg
    Benim merak ettiğim bu arkadaş bağlantıyı nereden yapmış ? daha önce araştırdıklarımın hepsi gy6 çin motorları için olanlar yani bizim motora uygun olanların bağlantıları sol blok kapağındaki yağ tapasındandı bilenler açıklayabilirse sevinirim .

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Bu da altın elbiseli adamın partisinden Bir tane max vardı ama kim bilir kimdi belkide bizden biridir

Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durmadan 500km hadi isin motosiklet uzerinde 500km kismini gectim, max uzerinde 500km
    tabi o isin espirisi de en azindan motor rahatlar.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Atıf Zafrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap gelmeyince tekrar sorayım dedim Lütfen sizden bir yanıt bekliyorum arkadaşlar.
    Bağırdığı kadar gitmiyor ve çok benzin harcıyorsa debriyaj balataları veya ayarlarında bir sorun olabilir. Başka bir şey gelmiyor aklıma.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Alıntı emrextreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba ben forumu dışarıdan takip ediyorum,boş kaldığımda geçmiş sayfaları okuyorum ve tam cevabını bulamadığım bir sorum olacak.
    Daha önce drumstar supermoto yaparken ön jantı ve tekeri siparişle rialliden almıştı ve küçülterek değiştirmişti ama ben sadece ön jantın çemberini aynısıyla değiştirmek istiyorum bir türlü internetten sipariş için hangisinin benimkine uyacagını bulamıyorum çünkü netteki sistemle benim jantın üstündeki çok farklı.benim jantta 21 X 1.4 yazarken netteki sitelerde 120-17 , 140-18 , 140-19 gibi çeşitler var hatta birinde 1.4-*19 şeklinde yazıyor.
    kullandığım lastik 2.75-21,ben 140-19(http://www.motorsikletyedekparcaci.net/GN-JANT-CEMBERI-140-19,PR-7251.html) siparişi vermeyi düşünüyorum ama emin olamadım,bilen bir arkadaş varsa bu konuda hem beni hemde ilerde başka arkadaşlarında butür jantla alakalı problemlerinde bilgilendirmiş olur.yardımlarınızı bekliyorum
    arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimse yok mu?

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Oğlumla anlaştım. Onun boyu yetmediği için ve ona yeni bir motor alabilmek için Max'ı satıyorum.
    Motor 5.000 kilometrede görünmesine rağmen kilometre teli koptuğu için garantiden gelene kadar 2.000 km telsiz kullanmak zorunda kaldım. Orjinal 7.000 km'dedir. Düşmesi kalkması yoktur. Kros olmasına rağmen SAVA MC25 cadde tekerlekleri takıp sadece şehir içinde kullandım. Pulsar aldım. Oğluma motor alabilmek için bu motoru satıyorum. Pazarlık payı yoktur. Harika bir motordur. Bu motor hakkında bilgi isteyenler -xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch- adresli bloğumuzu inceleyebilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77702208/detay
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Seliuz bendim o siyah r6 nin yaninda, gerci baska max gormedim zaten.
    Şimdi yeni bi sorum var farın duy kismiyla km teli girişi birbirine değiyor bu sebepten 4 kez sigorta değiştirmiştim, halletmistim lakin aşırı baskiyla yine stop ampulu patladi (son sigorta yi 25 lik takmistim) gecen altin elbiseli dayiya giderken de kisa far patladi.
    1 arabadan kalma h4 bulup taktim ( 60 55w) bi sıkıntı olur mu
    2 km telini soktmek zorunda kaldim, araya köprü yapacaktim dayanmaz gibi kırılır kafa. Sizinkiler nasil çözüm oneriniz var mı
    Bu arada sigortayi da 15 e cevirdim.
    seliuz bunu beğendi.

Herkese selam, bu yağ soğutma olayı, ilgimi çekti, nasıl bir uygulama, mantık nasıl işliyor aceb, ederi ne kadardır, bu sistem eklendiğinde extra yağ doldurmka gerekecek sanırım ancak soğutmaya büyük katkısı olacağına inanıyorum, tüm bunlar için Cenkito bekleniyor^^.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    arkadaşlar dün geç saatlerde motoru aldık yapılan değişiklikler şöyle:
    65,50 piston
    76 mm silindir
    dereceli eksantrik
    200 lük uzun stroklu krank
    200 lük kapak
    uzun itici
    ön dişli 18 arka dişli 38
    miller ve torna işlemleri
    sonuç:
    şehir içinde 4. vitesi atamadım çünkü 3. viteste 90 a dayanıyor, kalkışlarda biraz sert yapmaya gelmiyor kafa dikiyor hatta 2. viteste de bile, titreşim azaldı desem yeridir önceden 90 ı geçince aynalar titreşimden görünmüyordu şimdi 3. viteste tam gazda bile aynalar kıpraşma yapmıyor. ammaaaa uzun yolda 4. vites yarım gaz 110 diyor 5. vites de çeyrek gazda aynısını diyor daha yarım çeyrek gaz kalıyor geriye ama diplesenizde 110 u geçmiyor. yani 5. vites yok oldu gibi bir şey. karbüratör yetiştirmiyor sanki. birde hız ölçümü yapabilmek için tekerleri değiştirmedim hala orijinaller yarın inşallah ön arka 18 olacak. akşam yine ustadayız anlayacağınız bilgi sahibi arkadaşlar öneri ve değerlendirmelerinizi bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

bu arada yazmayı unutmuşum toplam maliyet 700 lira
    seliuz, TRaKYaLeee ve cenkito bunu beğendiler.

seliuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-TREME MAX
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, bu yağ soğutma olayı, ilgimi çekti, nasıl bir uygulama, mantık nasıl işliyor aceb, ederi ne kadardır, bu sistem eklendiğinde extra yağ doldurmka gerekecek sanırım ancak soğutmaya büyük katkısı olacağına inanıyorum, tüm bunlar için Cenkito bekleniyor^^.
    Buradaki linklerde resimli uygulamalar , teknik çizimler ve satışı yapılan bazı siteler war hem uygulama hemde fiyat açısından kafanızda bir fikir oluşturabilir . Sizin 27 lik apachi niz wardı yanlış bilmiyorsam ,ona uyarmı bilemiyorum bunlar gy6 tipi çin motorlarına uyuyor ama hiç bir şey imkansız değildir tabi

http://www.taobao.web.tr/p-497052284...9Ftirildi.html

http://www.scooter.web.tr/index.php/...arati?start=18

http://www.scooter.web.tr/index.php/...gutucu?start=6

http://tr.aliexpress.com/item/Free-S...094323840.html

http://www.buychinatao.com/index.php.../id/4447270750

http://www.advrider.com/forums/showt...666002&page=18

Fan bile takılabilir

http://http://www.buychinatao.com/in...id/17678665219

Motosikleti
    Alıntı kutlay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün geç saatlerde motoru aldık yapılan değişiklikler şöyle:
    65,50 piston
    76 mm silindir
    dereceli eksantrik
    200 lük uzun stroklu krank
    200 lük kapak
    uzun itici
    ön dişli 18 arka dişli 38
    miller ve torna işlemleri
    sonuç:
    şehir içinde 4. vitesi atamadım çünkü 3. viteste 90 a dayanıyor, kalkışlarda biraz sert yapmaya gelmiyor kafa dikiyor hatta 2. viteste de bile, titreşim azaldı desem yeridir önceden 90 ı geçince aynalar titreşimden görünmüyordu şimdi 3. viteste tam gazda bile aynalar kıpraşma yapmıyor. ammaaaa uzun yolda 4. vites yarım gaz 110 diyor 5. vites de çeyrek gazda aynısını diyor daha yarım çeyrek gaz kalıyor geriye ama diplesenizde 110 u geçmiyor. yani 5. vites yok oldu gibi bir şey. karbüratör yetiştirmiyor sanki. birde hız ölçümü yapabilmek için tekerleri değiştirmedim hala orijinaller yarın inşallah ön arka 18 olacak. akşam yine ustadayız anlayacağınız bilgi sahibi arkadaşlar öneri ve değerlendirmelerinizi bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

bu arada yazmayı unutmuşum toplam maliyet 700 lira
    İşlem hayırlı olsun gerçekten torku güzel olmuş anlattıklarınıza bakarsak. Son sürat denemesinin videosuda olursa çok güzel olur beğenerek izlerim. Bu arada karbüratörü değiştirmeyi düşünüyormusunuz ?

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    Alıntı TRaKYaLeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlem hayırlı olsun gerçekten torku güzel olmuş anlattıklarınıza bakarsak. Son sürat denemesinin videosuda olursa çok güzel olur beğenerek izlerim. Bu arada karbüratörü değiştirmeyi düşünüyormusunuz ?
    teşekkürler arkadaşlar. lastikleri değiştirmeden gösterge tablom hala orjinalken görüntü almayı bende düşünüyorum inşallah çekersem kesinlikle burada paylaşırım. karbüratörü mecburen değiştereceğim 5. vitesteki yetmezlik karbüratörden kaynaklanıyor diye düşünüyorum ama daha başka yapılabilecekler için tabiki de üstadların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum...
    Eyy tank misali kaportasının içinde, çelik güvenlik barlarının arkasında, kuştüyü misali hava yastıklarıyla seyahat eden VATANDAŞ!!! Benim kaportam montum, güvenlik barlarım kemiklerim, tek yastığımda kaskım... senin haklı olman benim ölmemi gerektirmez.!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)