Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı mustafatufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi olucak. 6 Eylül'de Elazığ'da olucam, motoru da oradan almayı düşünüyorum. B sınıfı ehliyetim var, zamanında ikisini birden almadığım için şu anda çok pişmanım. En yakın sınavın, en yakın sonuç açıklanma tarihi 28 Ekim. O tarihe kadar diğer ekipmanları düzmeyi planlıyorum. Kask, mont, dizlik, eldiven vb. Ehliyetimi çıkartır çıkartmaz da gidip alcam bayiiden. Az önce Elazığ bayiisine telefon açtım, ellerinde kalmamış. Malatya bayiisini aradım en yakın, onlarda varmış. 4100 lira anahtar teslim diyor. Kasım'dan Haziran'a kadar Elazığ içinde kullanıcam. Haziran'da da mezun olup İzmir'e motorla dönmeyi planlıyorum. İnsan plan yaparken Tanrı yukarıdan gülermiş ama hadi bakalım. Şimdilik hayaller bunlar.
    hadi insallah, dediğiniz gibi planlarınızı gerceklestirebilirsiniz.

ama ehliyet ve ekipman almadan motoru almayın.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 2000rr
    url=http://hizliresim.com/WWzBom][/url]

Birkac fotoğraf ta ben atayim dedim fırsat bulmusken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

url=http://hizliresim.com/NYXaJL][/url]url=http://hizliresim.com/WWzBom][/url]

Birkac fotoğraf ta ben atayim dedim fırsat bulmusken

Duzenleyemedim kusura bakmayin
    AttilaXtreme, cenkito ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster

keske fıtık yerine iki bacagım ve kolum kırılsa i,di.
    ne de olsa onlar tamamen iyileşiyor zaman da alsa
    allah korusun, tekerlekli sandalyeden kalkamamakta var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Yaparım diye düşünüyorum. Bisikletle bir günde pedallayarak 80 - 100 km'yi buluyorduk. Motorla daha da rahat olmaz mı bu iş. Alışmak sorun olabilir. Motorun boyunu kısaltmak için tüm güncellemeleri yaparım artık. Ya alışır, orjinal hale getiririm ya da öyle kalır. Az önce blogdan baktım, bir jant-lastik modifiyesiyle 3.5 cm düşüyormuş. Daha da seçenekler vardır böyle bir motorda.
    eğer maxdan başkasını gözünüz görmüyorsa bişey diyemem anlarım sizi ama 1300-1400 kmden bahsediyorsunuz 2-3 günde bile olsa malum türkiyenin yolları pek güzel yola daha uygun bir motor bakın derim
    cenkito bunu beğendi.

Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer maxdan başkasını gözünüz görmüyorsa bişey diyemem anlarım sizi ama 1300-1400 kmden bahsediyorsunuz 2-3 günde bile olsa malum türkiyenin yolları pek güzel yola daha uygun bir motor bakın derim
    Cross dışında hoşuma giden motorsiklet tipi yok maalesef. Bir ara chopperlar gözüme güzel geliyordu ama yok, ille de cross. Cross'un kaskından ekipmanına kadar ayrı bir havası var. Ömrüm boyunca dağda bayırda çimende sahilde bisiklet sürmenin verdiği tecrübenin tadı var ruhumda. Araç hayalim de Lada Niva toplamak. Bir Niva, bir çekme karavan, onun da arkasında özel birşey yaptırır, Cross'umu asarım. Vururum yollara kendimi. Şu anda bu tam olarak hayatımın en büyük hayali. Uzattım çok, forumu kirletmeyeyim.
    TRaKYaLeee ve cenkito bunu beğendiler.

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı cafridion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/NYXaJL.jpgurl=http://hizliresim.com/WWzBom]http://i.hizliresim.com/WWzBom.jpg[/url]

Birkac fotoğraf ta ben atayim dedim fırsat bulmusken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

http://i.hizliresim.com/72J9na.jpgurl=http://hizliresim.com/NYXaJL]http://i.hizliresim.com/NYXaJL.jpg[/url]url=http://hizliresim.com/WWzBom]http://i.hizliresim.com/WWzBom.jpg[/url]

Birkac fotoğraf ta ben atayim dedim fırsat bulmuskenhttp://i.hizliresim.com/Gb76jv.jpg

Duzenleyemedim kusura bakmayin
    motoru yeni mi aldın yeni aldıysan goptan mı aldın ? egzozdan tanıdım :O

azygos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R-Pulsar 200NS-MondialX-treme150
    uzun zamandır yoklamalarda yok yazılıyordum, özür dilerim arkadaşlar. internette 5-10 dk kalabiliyor onda da sadece okuyabiliyordum forumu, pek katkıda bulunamadım.

şimdi biraz telafi edeyim dedim. epeydir değinilmeyen bir konuda ölçüm yaptım,yakıt

yedeğe düştükten 15-20 km sonra 8,860 lt yakıt aldım. bundan tam 245 km sonra yedeğe düştü ve çantama 1 lt pet şişede ikmal alarak yedeği bitirdim. tamı tamına 50 km de yedek ile yol aldım.
    yani 245km ana depoda + 50km yedek depo ile toplam 295 km yaptım yaklaşık 9lt ile. hem de bakıma girmeme 300 km kala, bakım bekleyen ve agresif+ full şehir içi 3-5km lik kısa mesafede kullanım ile elde edildi bu ölçümler.

az önce yeniden doldurdum depomu;

şimdi depomda benzinliğe gelmek için kullandığım pet şişedeki yakıttan kalan yaklaşık 1 lt (sadece 4 km gittim benzinliğe kadar) + doldurduğum 11,810 lt toplam 12,8 lt yakıt olması lazım.

ancak kafama takılan bir husus var, bizim depo kapasitemiz 10 lt değilmiydi, 2 buçuk küsur kapasite nereden çıktı ?
    yarın sabah damacanaya tüm depoyu boşaltmayı planlıyorum, acaba gerçekte kaç lt var depomda öğrenmek için
    ''Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar.'' Alper Canıgüz

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı azygos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır yoklamalarda yok yazılıyordum, özür dilerim arkadaşlar. internette 5-10 dk kalabiliyor onda da sadece okuyabiliyordum forumu, pek katkıda bulunamadım.

şimdi biraz telafi edeyim dedim. epeydir değinilmeyen bir konuda ölçüm yaptım,yakıt

yedeğe düştükten 15-20 km sonra 8,860 lt yakıt aldım. bundan tam 245 km sonra yedeğe düştü ve çantama 1 lt pet şişede ikmal alarak yedeği bitirdim. tamı tamına 50 km de yedek ile yol aldım.
    yani 245km ana depoda + 50km yedek depo ile toplam 295 km yaptım yaklaşık 9lt ile. hem de bakıma girmeme 300 km kala, bakım bekleyen ve agresif+ full şehir içi 3-5km lik kısa mesafede kullanım ile elde edildi bu ölçümler.

az önce yeniden doldurdum depomu;

şimdi depomda benzinliğe gelmek için kullandığım pet şişedeki yakıttan kalan yaklaşık 1 lt (sadece 4 km gittim benzinliğe kadar) + doldurduğum 11,810 lt toplam 12,8 lt yakıt olması lazım.

ancak kafama takılan bir husus var, bizim depo kapasitemiz 10 lt değilmiydi, 2 buçuk küsur kapasite nereden çıktı ?
    yarın sabah damacanaya tüm depoyu boşaltmayı planlıyorum, acaba gerçekte kaç lt var depomda öğrenmek için

merak ile bekliyorum :O
    AttilaXtreme bunu beğendi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Cross dışında hoşuma giden motorsiklet tipi yok maalesef. Bir ara chopperlar gözüme güzel geliyordu ama yok, ille de cross. Cross'un kaskından ekipmanına kadar ayrı bir havası var. Ömrüm boyunca dağda bayırda çimende sahilde bisiklet sürmenin verdiği tecrübenin tadı var ruhumda. Araç hayalim de Lada Niva toplamak. Bir Niva, bir çekme karavan, onun da arkasında özel birşey yaptırır, Cross'umu asarım. Vururum yollara kendimi. Şu anda bu tam olarak hayatımın en büyük hayali. Uzattım çok, forumu kirletmeyeyim.
    Dostum al Max'i git nereye istersen Alanya-istanbul, İstanbul-Bodrum yaptım rüzgar harici rahatsız eden bisey yok ama gidon yüksekliğini bi ayarla hafif dik rahat geliyor bana, 4 ayda 4000 km yol yaptım bende bisiklet çok severim en son Alanya - Mersin gittik gelemedik sele, göbek dağıttık 3 gün toto felci o zamanlardan sonra Max bal kaymak eskiden pırıl pırıl temiz bakardım şimdi çizigi söküğü, çamuru tam bıçkın oldu biraz önce bodrum gümüşlüge geldim ama ters yoldan yola toprak çakıl dökmüşler araçlar geri döndü ben bi müsade alıp daldım öyle güzel şekil olaylar

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum al Max'i git nereye istersen Alanya-istanbul, İstanbul-Bodrum yaptım rüzgar harici rahatsız eden bisey yok ama gidon yüksekliğini bi ayarla hafif dik rahat geliyor bana, 4 ayda 4000 km yol yaptım bende bisiklet çok severim en son Alanya - Mersin gittik gelemedik sele, göbek dağıttık 3 gün toto felci o zamanlardan sonra Max bal kaymak eskiden pırıl pırıl temiz bakardım şimdi çizigi söküğü, çamuru tam bıçkın oldu biraz önce bodrum gümüşlüge geldim ama ters yoldan yola toprak çakıl dökmüşler araçlar geri döndü ben bi müsade alıp daldım öyle güzel şekil olaylar
    Alanya istanbul yolunu kaç günde yaptın kaç km'de bir mola verdin motor çok ıaındımı ?

ozaman max alıyorsun bende lada mı olur bilemicem ama mutlaka bir arazi aracı aynı şekilde küçük bir çekme karavan ve arkasına motoru koyabileceğim bir aparat takıp seyahat etmek istiyorum
    örneğin
    http://i1125.photobucket.com/albums/l595/ercansngr/1-1.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. 4 ayda 4000 mi helal olsun 5 ayda 600 nasıl
    mustafatufan bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    5 ayda 600 nasıl
    iyidir , neden iyi olmasın.

ben ilk zamanlarda cok daha fazla km yapıyordum 30ayda benim km de toplam 10.000 e geldi.

bu nasıl

tabi son bir yıldır belimdeki rahatsızlıktan dolayı sadece sehir içi ulasım aracı olarak kullanıyorum

uzun gezi vs yapmadım hiç
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyidir , neden iyi olmasın.

ben ilk zamanlarda cok daha fazla km yapıyordum 30ayda benim km de toplam 10.000 e geldi.

bu nasıl

tabi son bir yıldır belimdeki rahatsızlıktan dolayı sadece sehir içi ulasım aracı olarak kullanıyorum

uzun gezi vs yapmadım hiç
    abi yinede seninkide az km değil ben 2 kere sahil kenarına git gel yaptım toplamda 120 km civarı yapıyor geri kalanı bulundugum bolgede hep ufak turlar dolayı km yapamıyorum ama olsun 5km sürüp döndüğüm gün bile müthiş zevk veriyor bana max
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    cok km için cok gezmek,
    cok gezmek içinde bol zaman ve bol para gerekli.
    ilerde sende bol bol km yaparsın fırsat buldukca merak etme
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    herkese kazasız belasız sürüşler... foruma bir kere baktım bakmaz olaydım diyemeyeceğim, aldırdınız sonunda makineyi. almakla da kalmadık 3 haftada rodaj bitti dağlar dereler gezildi, tabiki de hoplandı, zıplandı veee düşüldü(Allahtan bende ve makinede hasar yok)hatta 230 cc modifiye parçaları alındı pazartesi takılacak inşallah, centiko, drumstar, atilla abi ve diğer emektarlar allah sizi varyaaaa... ne muradınız varsa versin. foruma sorularıyla ve cevaplarıyla katkısı olan herkese teşekkürler. Atila abinin dediği gibi 263 sayfa forumu okuduğumu peder duysa mezardan kalkıp gelir bir güzel döverdi herhalde...
    cenkito, AttilaXtreme ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hayırlı olsun

hayırlı olsun e hani foto? modifiye parçaları ne kadar tuttu toplamda

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı kutlay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese kazasız belasız sürüşler... foruma bir kere baktım bakmaz olaydım diyemeyeceğim, aldırdınız sonunda makineyi. almakla da kalmadık 3 haftada rodaj bitti dağlar dereler gezildi, tabiki de hoplandı, zıplandı veee düşüldü(Allahtan bende ve makinede hasar yok)hatta 230 cc modifiye parçaları alındı pazartesi takılacak inşallah, centiko, drumstar, atilla abi ve diğer emektarlar allah sizi varyaaaa... ne muradınız varsa versin. foruma sorularıyla ve cevaplarıyla katkısı olan herkese teşekkürler. Atila abinin dediği gibi 263 sayfa forumu okuduğumu peder duysa mezardan kalkıp gelir bir güzel döverdi herhalde...
    Allah kazasız belasız güle güle binmeyi nasip etsin inşallah.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    hayırlı olsun e hani foto? modifiye parçaları ne kadar tuttu toplamda
    hepinize teşekkürler, fotolar yarın inşallah... parçalar 450 yi buluyor
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Eyy tank misali kaportasının içinde, çelik güvenlik barlarının arkasında, kuştüyü misali hava yastıklarıyla seyahat eden VATANDAŞ!!! Benim kaportam montum, güvenlik barlarım kemiklerim, tek yastığımda kaskım... senin haklı olman benim ölmemi gerektirmez.!!!

KTM EXC300
    163 cm boyu varmış ablanın tabi motor tecrübeside
    http://www.youtube.com/watch?v=Ip8mBVlQEmo
    2:33 de fena oluyorum :D o ses nedir öyle off. bu sesi yada benzerini bizim motorlardan çıkarabilirmiyiz acaba?

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    [IMG][/IMG] mobilden hallettik yarina kalmadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

KTM EXC300
    163 cm boyu varmış ablanın tabi motor tecrübeside
    http://www.youtube.com/watch?v=Ip8mBVlQEmo
    2:33 de fena oluyorum :D o ses nedir öyle off. bu sesi yada benzerini bizim motorlardan çıkarabilirmiyiz acaba?
    yanlışsam üstadlar düzeltsin ama motor 2 zamanlı ve hakkatten çok zalım bir sesi var.
    AttilaXtreme, demirutku ve cenkito bunu beğendiler.
    Eyy tank misali kaportasının içinde, çelik güvenlik barlarının arkasında, kuştüyü misali hava yastıklarıyla seyahat eden VATANDAŞ!!! Benim kaportam montum, güvenlik barlarım kemiklerim, tek yastığımda kaskım... senin haklı olman benim ölmemi gerektirmez.!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)