Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ademx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimden gelse paslı antika görüntüsü vermek isterdim motora
    öyle çalınma ihtimalide azlırdı.
    arka grenajları sökebilirim çıplak çirkin bi kedi olur
    Ona Trash (çöp) Motor deniyor. ABD'de motorlarını özel olarak paslı yıkık dökük kırık ve kirli hale getiren bir akım var ama allah korusun çalınmasını o bile önleyemez. Benim üst katımda oturan bir hoca var geçen ay 10 yıllık yıkık dökük scotterini uçurdular. Neleri çalmıyor ki şerefsizler.
    Şunu unutmamak lazım, hırsızların işi çalmak bizim işimiz çaldırmamak. Hortum kilidinden disk kilidine kadar her çareye başvuracağız. Ben bir yere gittiğimde mutlaka demir memir direk ağaç vs bulup deli bağlar gibi bağlıyorum motoru.
    cenkito ve ademx bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Atila abi süpersin.eline sağlık yüklemeyi becerememiştim fotoğrafı.çok sağolasın.Önce "ADAMLIK" Sonra HAYAT diyosun ya..ADAMSIN ABİ.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Güzel bir Trash motor uygulaması

Bu da ;
    cenkito ve ademx bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    attila abi bunlar işi biraz fazla abartmıs
    ademx ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba garfield
    adamlarda para çok .şaşırıyorlar ne yapacaklarını.
    ben bi çift lastiğe biraz fazla para verdim diye hayıflanıp duruyom.

bide elcik korumanın birini kırdım bugün plastikler kırılmıyor diye
    seviniyordum biyere kadarmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

yapıştrıp yapıştırıp kullanırım modaymış zaten
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Valla ruh hallerini ben de anlamıyorum ama Adem'in sözü üzerine aklıma geldi. ABD'de çok var bunlardan. ABD'de çok yaygın olan orta üst sınıfın karizma oyuncağı nikelajlı motorlara politik bir saldırı gibi duruyor. Bu motorlarla özellikle o nikelajcı abilerin toplanma yerlerine gidip havayı bozuyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Şöyle bir uygulamasını daha buldum;
    ademx, cenkito ve braingulp bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba garfield
    amaçları oysa saygı duyarım.

omertsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Herkese selamlar,
    Bi süredir MT üyesiyim bu sayfaya ilk kez bakıyorum, aklıma cross motor almak düştü bütçem öyle çok geniş değil bu yüzden cinlilerle tekrardan dost olmak istiyorum. Bu tarzda aklımda xtreme max ve kanuni cross150 var ikisinide yakından gördüm sürme fırsatım olmadı boy 1.76 mondi bana yüksekgeldi durduğu yerde baktım cross daha alcak fakat kullanıcılarıda amortisörden şikayetçi ama rengide turuncu bana hoş geldi.

Foruma göz attım ama net sonuçlar bulamadım,
    Şimdi arkadaşlar aranıza büyük ihtimal sizdeki motorlarla katılacak olan bu kardeşinize bu motor hakkında bilmem gereken önceden önlemini almamda fayda olacak bilgileri bekliyorum sizden.

Oturma kısmı alçaltılabiliyor mu?

Motoru aldığım gün elcik koruma ve çanta demiri almam gerekiyor nereden temin edebilirim tanıdığım usta yok hazır yokmudur kimsede.

2. el fiyatı neredeyse sıfıra yakın isteniyor ucuz olan bikaçına gittim, çuvala konup hurdacıya civata diye verilecek kıvamdaydı, temiz 2. el bildiğiniz varsa ilgilenirim. Beklentim dağ tepe gezmek belki nadir olmakla birlikte 100km yola gitmek tecrübe olarak 9. motorum 6 yıldır kullanıyorum daha düşmedim açıkcası birazda düşme uçma hazzını almak için cross bakıyorum. arazide 150cc yeterli geliyormu sizlere sırf 200-250 cc diye eski modellere yönelmek istemiyorum.

Teşekkürler, takipteyim
    AttilaXtreme ve ademx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı omertsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,
    Bi süredir MT üyesiyim bu sayfaya ilk kez bakıyorum, aklıma cross motor almak düştü bütçem öyle çok geniş değil bu yüzden cinlilerle tekrardan dost olmak istiyorum. Bu tarzda aklımda xtreme max ve kanuni cross150 var ikisinide yakından gördüm sürme fırsatım olmadı boy 1.76 mondi bana yüksekgeldi durduğu yerde baktım cross daha alcak fakat kullanıcılarıda amortisörden şikayetçi ama rengide turuncu bana hoş geldi.

Şimdi arkadaşlar aranıza büyük ihtimal sizdeki motorlarla katılacak olan bu kardeşinize bu motor hakkında bilmem gereken önceden önlemini almamda fayda olacak bilgileri bekliyorum sizden.

Motoru aldığım gün elcik koruma ve çanta demiri almam gerekiyor nereden temin edebilirim tanıdığım usta yok hazır yokmudur kimsede.

2. el fiyatı neredeyse sıfıra yakın isteniyor ucuz olan bikaçına gittim, çuvala konup hurdacıya civata diye verilecek kıvamdaydı, temiz 2. el bildiğiniz varsa ilgilenirim. Beklentim dağ tepe gezmek belki nadir olmakla birlikte 100km yola gitmek tecrübe olarak 9. motorum 6 yıldır kullanıyorum daha düşmedim açıkcası birazda düşme uçma hazzını almak için cross bakıyorum. arazide 150cc yeterli geliyormu sizlere sırf 200-250 cc diye eski modellere yönelmek istemiyorum.

Teşekkürler, takipteyim
    Öncelikle hoşgeldin ve merhaba;
    Yazını gördüm ama ben caddede kullandığım için sana yardımcı olamayacağım. Sorularına krosçu arkadaşlar cevap verirse daha uygun olur.
    O zaman kadar bloğu biraz karıştırırsan biraz ön bilgi alırsın sanırım.

http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba garfield
    Herkese selamlar,

Teşekkürler, takipteyim
    150cc de idare ediyor. 200-250 daha iyi tabi.
    listene kuba karakedi,lifan200 süpermoto,str250 ikizi salcano 250,
    ilave edebilirim. fırsatın varsa herbirini canlı incele. hayırlısı
    nasibniz olsun.
    bir ilavede mondial 180oneS kasa olmasada amortisör cross gibi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Selamlar arkadaşlar hiç hesapda olmayan bir nedenle Alanyadan İstanbula olan yolculuğum başlamıştır, Hüseyin kardeşimden de özür dilerim motoru denetecektim fakat kısmet olmadı şu sıralar Fethiye ye doğru yol almaktayım xtreme max güveniyorum sahil yolundan tıntın İstanbul arada yazmaya çalışıcam, kendinize iyi bakın
    ademx, AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba garfield
    yolunuz açık olsun kazasız belasız inşaallah.

Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    ''AtillaExtreme '' Çok teşekkür ederim blog güzelmiş.
    AdemX kardeşim verdiğin tavsiyeler üzerine kara kedi ve STR yi araştırmaya başladım, Kuba nın belki arıları xtreme göre daha fazladır belkide azdır ama mondial bu motoru iyi satmış yedek parça, ikinci elde ki değeri ve satış kolaylığı daha yüksek gibi geldi bana. Satmak için almıyoruz ama zamanın neyi getireceği belli olmaz.

STR250 buldum nette izmirden fiyat cazip geldi satıcının samimiyetide beni bu motora yöneltti sahibinden 171258687 model biraz eski ama fiyat iyi hatta bu motora şu uygulamayı yapabilirsem kendi gözümü boyamış olucam :D STR 250 iyimidir nedir ne değildir, Extreme max i bayiden taksitle almak varken nakit borcuna girmeye değecekmidir. Teşekkürler

https://www.google.com.tr/search?q=k...ml%3B800%3B329

Alıntı ademx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc de idare ediyor. 200-250 daha iyi tabi.
    listene kuba karakedi,lifan200 süpermoto,str250 ikizi salcano 250,
    ilave edebilirim. fırsatın varsa herbirini canlı incele. hayırlısı
    nasibniz olsun.
    bir ilavede mondial 180oneS kasa olmasada amortisör cross gibi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ''AtillaExtreme '' Çok teşekkür ederim blog güzelmiş.
    AdemX kardeşim verdiğin tavsiyeler üzerine kara kedi ve STR yi araştırmaya başladım, Kuba nın belki arıları xtreme göre daha fazladır belkide azdır ama mondial bu motoru iyi satmış yedek parça, ikinci elde ki değeri ve satış kolaylığı daha yüksek gibi geldi bana. Satmak için almıyoruz ama zamanın neyi getireceği belli olmaz.

STR250 buldum nette izmirden fiyat cazip geldi satıcının samimiyetide beni bu motora yöneltti sahibinden 171258687 model biraz eski ama fiyat iyi hatta bu motora şu uygulamayı yapabilirsem kendi gözümü boyamış olucam :D STR 250 iyimidir nedir ne değildir, Extreme max i bayiden taksitle almak varken nakit borcuna girmeye değecekmidir. Teşekkürler

https://www.google.com.tr/search?q=k...ml%3B800%3B329
    Burayı okumanı tavsiye ederim. Kafanda ki tüm sorulara cevap bulurusun sanırım;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    ademx bunu beğendi.

Motosikleti
    X-treme Max
    tekrardan merhabalar 1 haftadır kara oğlanla vızır vızır geziyorum. siz değerli abilerime tabi ki bi kaç sorum ve fikir danışmam gerekecek

ilk başta sağ ayağımın orda ısınma olduğu için bacağımı neredeyse yakıyordum bunun bi önlemi yok sanırım

motorsikleti aldığım yere jant şeridi almak için gittiğimde jiglenin ortada olduğunu gördü ve kapalı konuma getirdi şuan gerçekten canavar gibi oldu 1 haftadır motor nerdeyse hiç gitmiyormuş onu keşfettim . ruhsatı koyacak yer yok diyince sol altta sanırım tamir anahtarı koyulan plastik kutuya koyduk ruhsatışekli deforme olsada taşımaktan iyidir .

şimdiiii,

önce jigleden giriyim. bu abimiz jigleyi açtıktan sonra arada motora gaz verirken sanki sönecekmiş gibi oluyor sonra gazı tekrar alıyor normal bi şekilde . nasıl anlatsam bilemedim. bi an nefesi kesiliyormuş gibi oluyor motorun siz abilerim daha iyi bilirsiniz nedenini.

sonrasında jant şeridi aldım monster turuncu renkte monster marka sanırım. küçük parçalı olanlardan. fakat şekline uymuyor jantın . sattıkları başka şeritlerde vardı ama çok uzun olanlardan mı almam lazım kafama göre kesip biçip takmam için model kalınlık marka öneriniz var mıdır?

benzin dolumunu yaptırdım pompacı abiye aldığı kadar dedim ve buuuum!!! 51 liralık doldurduk needeyse 1 litre falan aktı desem yeridir. ideali kaç liralık almaktır ? yedek depo muhabbeti var mı bu çocuklarda ?

çanta demiri için ustayla konuştum krom malzemeden yapmaya 150tl istedi ve öğrenci indirimi de yapmadı :/

mondial marka stickerlarını önlerden söktüm fakat eksozun ve o vitesin orda ki kutuların üstünde olanları nasıl değiştirebilirim veya kapatabilirim?

önerdiğiniz sticker veya hoş duracak malzemeler ve bilimum fikirlerinize açığım .

şimdilik bu kadar . sonuç olarak çok memnunum. motoru aldığım için "iyi ki" diyorum "keşke" diyecek bi durum göremedim.

bu arada

çanakkalede olupta almayı düşünen veya kullanıcılarla da fikir alışverişi yapabilrim burdan da duyurayım
    ademx bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı kekeva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrardan merhabalar 1 haftadır kara oğlanla vızır vızır geziyorum. siz değerli abilerime tabi ki bi kaç sorum ve fikir danışmam gerekecek

ilk başta sağ ayağımın orda ısınma olduğu için bacağımı neredeyse yakıyordum bunun bi önlemi yok sanırım

motorsikleti aldığım yere jant şeridi almak için gittiğimde jiglenin ortada olduğunu gördü ve kapalı konuma getirdi şuan gerçekten canavar gibi oldu 1 haftadır motor nerdeyse hiç gitmiyormuş onu keşfettim . ruhsatı koyacak yer yok diyince sol altta sanırım tamir anahtarı koyulan plastik kutuya koyduk ruhsatışekli deforme olsada taşımaktan iyidir .

şimdiiii,

önce jigleden giriyim. bu abimiz jigleyi açtıktan sonra arada motora gaz verirken sanki sönecekmiş gibi oluyor sonra gazı tekrar alıyor normal bi şekilde . nasıl anlatsam bilemedim. bi an nefesi kesiliyormuş gibi oluyor motorun siz abilerim daha iyi bilirsiniz nedenini.

sonrasında jant şeridi aldım monster turuncu renkte monster marka sanırım. küçük parçalı olanlardan. fakat şekline uymuyor jantın . sattıkları başka şeritlerde vardı ama çok uzun olanlardan mı almam lazım kafama göre kesip biçip takmam için model kalınlık marka öneriniz var mıdır?

benzin dolumunu yaptırdım pompacı abiye aldığı kadar dedim ve buuuum!!! 51 liralık doldurduk needeyse 1 litre falan aktı desem yeridir. ideali kaç liralık almaktır ? yedek depo muhabbeti var mı bu çocuklarda ?

çanta demiri için ustayla konuştum krom malzemeden yapmaya 150tl istedi ve öğrenci indirimi de yapmadı :/

mondial marka stickerlarını önlerden söktüm fakat eksozun ve o vitesin orda ki kutuların üstünde olanları nasıl değiştirebilirim veya kapatabilirim?

önerdiğiniz sticker veya hoş duracak malzemeler ve bilimum fikirlerinize açığım .

şimdilik bu kadar . sonuç olarak çok memnunum. motoru aldığım için "iyi ki" diyorum "keşke" diyecek bi durum göremedim.

bu arada

çanakkalede olupta almayı düşünen veya kullanıcılarla da fikir alışverişi yapabilrim burdan da duyurayım
    < çok nedeni olabilir. buji ve buji kafasından başlayıp ateşleme sorunu ve karbüratörde pislik hava filitresi rolanti ayarı vs vs. (buji ile buji kafasını değiştirdin mi?)
    < jant şeridi hakkında bilgim yok.
    < depom her seferinde 50 tlden fazla alıyor. Yedek deposu var. Benzin bittimi benzin musluğunu alta çevirip yedek depoya alarak yeniden çalıştırıp devam ediyorsun. Benzinciye geldiğinde musluğu tekrar açık konumuna getir ve depoyu doldur, o arada yedek depo da doluyor.
    < Çanta demiri pazarlığa bağlı. Fiyatlar konusunda bir fikrim yok.
    < stickerleri tırnağının ucunu takıp kaldırarak sökebilirsin fakat orjinalliği ile fazla oynamanı tavsiye etmem.
    < stickerler için google görsellere "motosiklet set sticker" yaz

Allah kaza bela vermesin
    Güle güle kullan
    Babanın son fikri ne motor hakkında

Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Arkadaşlar, STR 250 ve Black cat ile görsel olarak kafam fena karışmıştı ama form incelemerim sonucu gene huzur Xtreme max de gibi görmeye başladım varsın tek derdi 150cc olması olsun diye düşünüyorum.

Uygun fiyatlı bulduğum bi STR 250 vardı ilan nosunu yazmıştım izmirdeydi motor bense ankaradan gidip almam gerek bide gittiğimde nasıl bi manzara olacak o da meçhul, benim git gel + nakliye + satış+ hesapta olmayan harcamalar 550 TL gibi bi rakam tutuyor motor gene 3bin TL ye geliyor.
    tl)
    Öte yandan,
    Extreme max 0 km istanbul bayisi ankaraya ücretsiz nakliye yapıyor ve fiyat 3.600TL 9taksit yanında kask+eldiven+yağmurluk hediyesi var. (muhtemelen para edecek şeyler değildir. 3.600+ Tescil(180tl) plaka(15-20tl) ve ilk vergi (51tl) (bunu ben mi ödüyorum emin değilim) yani 3.850 ye ilk ben biniyorum. Sigorta yazmadım ikisindede hemen hemen aynıdır.
    Şimdi yazacaklarınız çok önemli, siz bu durumda olsanız ne yapardınız ve emin olun siz ne derseniz onu yapacam

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar, STR 250 ve Black cat ile görsel olarak kafam fena karışmıştı ama form incelemerim sonucu gene huzur Xtreme max de gibi görmeye başladım varsın tek derdi 150cc olması olsun diye düşünüyorum.

Uygun fiyatlı bulduğum bi STR 250 vardı ilan nosunu yazmıştım izmirdeydi motor bense ankaradan gidip almam gerek bide gittiğimde nasıl bi manzara olacak o da meçhul, benim git gel + nakliye + satış+ hesapta olmayan harcamalar 550 TL gibi bi rakam tutuyor motor gene 3bin TL ye geliyor.
    tl)
    Öte yandan,
    Extreme max 0 km istanbul bayisi ankaraya ücretsiz nakliye yapıyor ve fiyat 3.600TL 9taksit yanında kask+eldiven+yağmurluk hediyesi var. (muhtemelen para edecek şeyler değildir. 3.600+ Tescil(180tl) plaka(15-20tl) ve ilk vergi (51tl) (bunu ben mi ödüyorum emin değilim) yani 3.850 ye ilk ben biniyorum. Sigorta yazmadım ikisindede hemen hemen aynıdır.
    Şimdi yazacaklarınız çok önemli, siz bu durumda olsanız ne yapardınız ve emin olun siz ne derseniz onu yapacam
    Abicim biz o motorların hepsini biliyoruz ve ne yaptığımız ortada
    Önemli olan senin kararın
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Abim zaten o yüzden size soruyorum bu kadar güvenip tek sözünüze o motoru direk gidip alacam.

Motosikleti
    kuba garfield
    görseller bakmakla olmuyor git canlı incele.
    boyuna oturuş pozisyonuna bak.
    bajaj boxer düşündünmü hiç.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)