Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Str nin koltugu bizimkindende kotu hic rahat
    Degil str de oynama yapmak yani saglikli
    Olarak imkansiza yakin kartelide ayni sanirim
    Arkasa oyle yazmamdaki sebeb Str sayfasina
    Ben bu motoru alacam yazmasi
    Max sayfasinada aynisini yaziyor
    Arkadas iki motoruda almayacaksa bu isde
    birterslik var bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Str nin koltugu bizimkindende kotu hic rahat
    Degil str de oynama yapmak yani saglikli
    Olarak imkansiza yakin kartelide ayni sanirim
    Arkasa oyle yazmamdaki sebeb Str sayfasina
    Ben bu motoru alacam yazmasi
    Max sayfasinada aynisini yaziyor
    Arkadas iki motoruda almayacaksa bu isde
    birterslik var bence
    bizim koltuklar gercekten çok rahat

str nin motoruna baktım... 232cc, 116kg ve 16-17 beygir olarak geçiyor

birde motor bence çok hafif, fazla hızda iyi olmaz gibi geliyor bana

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    str kuba nın internet adresinden kalktı, artık yenisini getirmeyecekler galiba

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar alien fardan sonra stop olayına giriyorum..

plakalığı iptal edecem

ardından stopuda söküp yerine şu üründen takmayı planlıyorum

http://www.hepsiburada.com/liste/z-tech-mugen-rr-tipi-arka-cakar-lamba/productDetails.aspx?productId=otelf15125&categoryI d=20024662&SKU=OTELF15125&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotelf15125%26fh _lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog0 1%252ftr_TR%252f%2524s%253d%255cu00e7akar%26fh_ref view%3dsearch

ürün henüz elime geçmedi ama duyduğuma göre 3 tane kablosu varmış 1 tanesi şase 1 tanesi sabit yanıyor 1 tanesi çakar yanıyor.

ben şaseyi bağlasam ardından düz olan kabloyuda parka bağlasam ve çakar olanıda frene bağlasam olabilirmi acaba ?

kafam şu noktada karışıyor normal tesisatımızda frene bastığımızda park ampülündeki elektriği kesiyor mu ? yani aynı anda 2 kablodanda elektrikmi geliyor tek devremi acaba

sonuç olarak deneyip görecem güzel bişey çıakcağını umud ediyorum. proje bitince detaylı resimelrini foruma yükleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

arkadaşlar bu arada karburatorde bı ayar gibi jigle var 3-4 kademe galiba onu yere doğru aşağı indirince motor istop ediyor. şu anda en yukarıda kullanıyorum gokyuzune dogru yanı. en altta olunca istop ediyor onun ayarı nedır acaba
    cenkito bunu beğendi.

arkadasım önce KUBA STR mi MONDİAL X-TREME MAX mı ona vermelisin
    Haklısınız str 250lik olduğu için onu daha yakın görüyorum fakat dediğim gibi sadece asfaltta kullanacağım tekerlekler sorun olur mu merak ediyorum, daha önce hiç görmedim str250 ile max'ı kararsızım anlayacağınız

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    caddede sorun yasatmaz merak etme
    hatta cros lastik olduguna bile inanmazsın
    tabi dizlerini virajlarda yere sürme niyetinde değilsen

caddede sorun yasatmaz merak etme
    hatta cros lastik olduguna bile inanmazsın
    tabi dizlerini virajlarda yere sürme niyetinde değilsen
    Hayır efendim henüz o kadar profesyonel değilim Başlangıç motorum olarak seçeceğim

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hiç sorun yasamazsın asfaltta orjınal lastikle.

ama arazide balcık çamura girersen motoru sen cıkarırsın lastik oldugu yerde sayar cunkü

buzdaymıs gibi, 3parmak balcıkta oldugum yerde 3 de tam gaz verdiğimi bilirim çıkmazsa cıkmaz

hiç sorun yasamazsın asfaltta orjınal lastikle.

ama arazide balcık çamura girersen motoru sen cıkarırsın lastik oldugu yerde sayar cunkü

buzdaymıs gibi, 3parmak balcıkta oldugum yerde 3 de tam gaz verdiğimi bilirim çıkmazsa cıkmaz
    Peki siz hangisini önerirsiniz teknik özellikler açısından karşılaştırma yaparak? str mi yoksa max'mı

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben sıfır max dan yana kullandım tercihimi
    str yi deneme sansımda olmadı, ama üstüne oturunca koltugu cok sertti.
    max cok daha rahat
    str.yi kuba sitesinden kaldırdı.
    max ise satısa devam. tercih senin. güçse str güçlü ama fiyatı da max.a göre daha pahalı

ben sıfır max dan yana kullandım tercihimi
    str yi deneme sansımda olmadı, ama üstüne oturunca koltugu cok sertti.
    max cok daha rahat
    str.yi kuba sitesinden kaldırdı.
    max ise satısa devam. tercih senin. güçse str güçlü ama fiyatı da max.a göre daha pahalı
    Peki gaz kolu beni tatmin etmemeye başladığı zaman performansını yükseltecek bir şeyler yapabilir miiyim?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    200-210 cc yaptırabilirsin benimki 210 cc modifiyeli. bence stardart str dende daha güçlü suan

ayrıntılar ve yapım asaması sayfa 85

200-210 cc yaptırabilirsin benimki 210 cc modifiyeli. bence stardart str dende daha güçlü suan

ayrıntılar ve yapım asaması sayfa 85
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Peki şöyle bir özet geçmek gerekirse;

Orjinal cross dişli lastikleri asfaltta sorun yaratmaz; virajlarda hiç sıkıntı yaratmaz diyorsunuz değil mi?

Yazılarını söküp kendim desenli karbon kaplayabilirim

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı Orkun709 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Peki şöyle bir özet geçmek gerekirse;

Orjinal cross dişli lastikleri asfaltta sorun yaratmaz; virajlarda hiç sıkıntı yaratmaz diyorsunuz değil mi?

Yazılarını söküp kendim desenli karbon kaplayabilirim

maxın üstündeki original lastikler zaten tam CROSS lastiği değil, onlar ENDURO diye geçer.... ENDURO lastikler BENCE asphalta tatmin ediçi olduğu gibi arazide de iyi bir performansa sahip

ama ENDURO lastikle tam kumlu ve tam çamur araziye giriyim ve istediğim gibi hareket ediyim diyorsan yanılırsın, gidermi gider ama çok fazla tutunma bekleme, yanılıyorsam düzeltin

cem ustanın dediği gibi asphalt lastikleri ile çamura girersen olduğun yerde sayarsın veya anında kayar düşersin, bunları göz önünde bulundur ve öyle seç lastiğini

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar alien fardan sonra stop olayına giriyorum..

plakalığı iptal edecem

ardından stopuda söküp yerine şu üründen takmayı planlıyorum

http://www.hepsiburada.com/liste/z-tech-mugen-rr-tipi-arka-cakar-lamba/productDetails.aspx?productId=otelf15125&categoryI d=20024662&SKU=OTELF15125&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotelf15125%26fh _lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog0 1%252ftr_TR%252f%2524s%253d%255cu00e7akar%26fh_ref view%3dsearch

ürün henüz elime geçmedi ama duyduğuma göre 3 tane kablosu varmış 1 tanesi şase 1 tanesi sabit yanıyor 1 tanesi çakar yanıyor.

ben şaseyi bağlasam ardından düz olan kabloyuda parka bağlasam ve çakar olanıda frene bağlasam olabilirmi acaba ?

kafam şu noktada karışıyor normal tesisatımızda frene bastığımızda park ampülündeki elektriği kesiyor mu ? yani aynı anda 2 kablodanda elektrikmi geliyor tek devremi acaba

sonuç olarak deneyip görecem güzel bişey çıakcağını umud ediyorum. proje bitince detaylı resimelrini foruma yükleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

arkadaşlar bu arada karburatorde bı ayar gibi jigle var 3-4 kademe galiba onu yere doğru aşağı indirince motor istop ediyor. şu anda en yukarıda kullanıyorum gokyuzune dogru yanı. en altta olunca istop ediyor onun ayarı nedır acaba

sen şu stop lambanın sayfasını birdaha göder o verdiğin linki açamıyorum

o jigledir 3 kademe olur, en yukarda kelebek kapalı olur ve en aşağıda tam açık olur, en yukarda olursa motor gaz yemez normalde motor soğuk olduğunda en yukarı alırsın ve çalışır ve ısındıktan sonra en aşağı indirirsin

belkide başka bir problem vardır hava ayarı falan cem kardeş burda motor ustası o en doğrusunu bilir

çok şükür o problem modifiyeden sonra bende kayboldu, motor hangi durumda olursa olsun tık diye çalışıyor
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar jigle bende gökyüzüne doğru en yukarıda, sabahları tek marş ve rolantide bugune kadar istop etmedi cok saglıklı calsııyor ancak bı sorun var aşağı aldıgım anda ıstop edıyor motor bi gariplik var ama neyse artık

bu arada stopun lınkı beyler;

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otelf15125&categoryI d=20024662

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

ekleme yapayım ben 30 liraya aldım sahibinden.com da 12 liradan baslıyormus koca bır kazık yedım. ben yedım sız yemeyın haberınız olsun

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Dün motoru elden çıkardık. Alana da satana da hayırlı olsun. Artık uzaktan takip eder. arada bir burnumu sokarım.
    Bugün bir iş yerine gideyim dedim. Kapıdan çıktım. Motora binerim dedim. Evden anahtarı isteyeceğim. Bi baktım motor yok... Motor gitti ya la dedim.
    Yokluğuna şimdi nasıl alışırım bilemiyorum. Seni çok özleyeceğim karakaçan ....
    demirutku ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    hayırlı olsun @tolgacan motor dediğin sonuçta yine gelir. bi dahaki motor seçiminde seni en az bu kadar memnun bırakacak bir motor seçimi yaparsın umarım. bizi yalnız bırakma

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru komple kendim siyah beyaz karbon kapladım, inanın çok zor
    50 liralık karbon folyo aldım 10-12 saate 3 günde anca bitti ama hata payı çok yüksek,
    aralarda boşluk bırakırsan ordan zamanla kavlıyor ama pürüzsüz bire bir yapıştırısan süper oluyor,
    motoru baya bi süre korudu ve daha sonra hespini söktüm ve aynı renge sprayle boyadım[COLOR="Silver"]
    Hocam sen kendine eziyet etmişsin reklamcının başındaydım yapıştırırken 6 parça sticker'ı 50 TL ye yaptırdım.
    Adam yaparken kendi kendime dedim ki bana 150 TL verseler yapmam bu işi adam yaparken ben üşendim resmen
    Kıvrılma olayına gelince sticker ı yapıltırdıktan sonra üzerine asetat kaplıyor kıvrılma sorunu ortadan kalkıyor.

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motoru elden çıkardık. Alana da satana da hayırlı olsun. Artık uzaktan takip eder. arada bir burnumu sokarım.
    Bugün bir iş yerine gideyim dedim. Kapıdan çıktım. Motora binerim dedim. Evden anahtarı isteyeceğim. Bi baktım motor yok... Motor gitti ya la dedim.
    Yokluğuna şimdi nasıl alışırım bilemiyorum. Seni çok özleyeceğim karakaçan ....
    Benim arkadaşa aldık Tolga nın motoru dün bi asfalt turu yaptık her ikisine de hayırlı olsun.
    Bu arada adı artık "karakaçan" değil "Demir At"

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen kendine eziyet etmişsin reklamcının başındaydım yapıştırırken 6 parça sticker'ı 50 TL ye yaptırdım.
    Adam yaparken kendi kendime dedim ki bana 150 TL verseler yapmam bu işi adam yaparken ben üşendim resmen
    Kıvrılma olayına gelince sticker ı yapıltırdıktan sonra üzerine asetat kaplıyor kıvrılma sorunu ortadan kalkıyor.

kardeş ben sticker yapıştırmadım ki, benim yaptığım motoru komple karbon folyo kaplama
    sticker yapıştırmaya ne varki, 10 dakikalık iş

eskiden böyleydi... komple karbon kaplama

şimdi tüm parçaları sprayle boyadım

cenkito bunu beğendi.

Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben sticker yapıştırmadım ki, benim yaptığım motoru komple karbon folyo kaplama
    sticker yapıştırmaya ne varki, 10 dakikalık iş

eskiden böyleydi... komple karbon kaplama

http://s1309.hizliresim.com/1f/7/sdn17.jpg

şimdi tüm parçaları sprayle boyadım

http://p1309.hizliresim.com/1f/7/sdn6y.jpg
    http://p1309.hizliresim.com/1f/7/sdn39.jpg
    Çok hoş gözüküyor aman nazar değmesin MAŞALLAH. Sesinden biraz bahseder misiniz ben daha çok

ürkütücü tonları seviyorum bu cross motorlarda. Bir de genelde hep teker yapıyorlar bu tarz motorlarla

ikinci el alırken umarım sıkıntı yaşamam bununla ilgili. gerçi 150 cc makine teker yapar mı bilmiyorum
    demirutku bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)