Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Benim canta genel gorunumu bu sekilde. Biraz önce servisde motoru yıkarken ön camurlugun altına tazyikli su tutunca ön camurluk iç kısmının boyası kalktı. Servis yetkilisi ile hemen fabrikayı aradık. Durumu anattık. Ayrıca depo kapagından benzin attıgınıda soyledim. Bana geri doneceklerini soylediler fakat bir saatten fazla oldu donen olmadı.

Uploaded with ImageShack.us
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim motorun ön çamurluğu plastik ve iç tarafında boya yok, arka çamurluk demir ve sadece beyaz astar boya var. Basınçlı suyla yıkattım arka çamurluğun boyasına bişey olmadı.Plastik boyaları verniksizse kolayca atabilir diye tahmin ediyorum. Sizin çamurluğa da içine vernik atmamışlar tek kat boya var basınçlı suyla boyanın atması normal malesef.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Gezgin@ sana zahmet olacak ama yandan bi foto alabilir miyim. Önden olmasın. Motora yandan bakarken çanta nasıl duruyor ben onu merak ettim.
    Ben döneceklerini zannetmiyorum. Her firma böyle artık, malı satana kadar sen kralsın. Sattıktan sonra randevunuz var mı
    Aslında çamurluk altı önemsiz ama mide bulandırıcı bir konu. Sonuçta para veriyorsun. yazık günah

Mengu16@ bu motor eğlenceli motor yaw, toprak, çakıl, dere, tepe gidiyor. O kadar yere soktum. Tekeri patlatamadım.
    Şehir merkezinde bir yerde herhalde çivi girdi. Bugün ilk bakımı yaptırdım. İç lastiği yenilettim. Eskiyede yama yaptırıp, yedek için aldım.
    Hepsi 90 TL tuttu. Dün 10 numara oynamıştım. ondan çıkan para servise gitti. Kısaca haydan gelen huya gitti.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2722854
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    X-Treme MAX
    boya konusunda benım de bıraz canım sıkıldı 1.sı on gostergelerın onundekı kucuk camın arka tarafındakı boya tamamen kalktı neredeyse ve camurlugun ıcı de aynı sekılde suya dayanamadı
    camurluk muhım degıl de on gostergenın orası goze batıyo :s

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

ve dun ılkk dususumu yaptım gece 1 de ısten cıktım ve eve gıdıyorum sokagın basında kucuk bı toprak yıgıntısı vardı uzerınden atlıyım dedım yıgıntının uzerıne cıktım ve tam ınıcem 'aman allahım oda ne' kepcenın kovasını adam oraya koymus fren mıren ıse yaramadı zar zor atladım motordan alahhtan bana bırsey olmadı hemen kostum motora baktım oda ne bammmm karter delındı :d
    kltugun kenarı yırtıldı yan boyalar cızıldı :s yakında pert e cıkarıcam herhalde :D

Motosikleti
    CBF-150
    Topige fotoyu attıkdan 10-15 dk sonra aradılar. Boyası kalkmış bölgenin fotografını imail ile göndermemi istediler yarın göndericem. Sanırım garantiden degişecek.. Benim de Gösterge önündeki siperligin iç kısmının boyası atmış durumda. İlk düşmemde siperlik yere carptı sonrada göstergeye carptı boyası ozaman hafif atmıştı. Sorasında biraz daha döküldü. Koruma demirini oyarken orayada biraz sprey boya sıkıp kapatmıştım..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

benimde ön çamurluğun altındaki boya kalktı . Göstergenin oradakide ve bir süpriz daha ön amatîsörün siyah olan boyaları kalktı sarımsı renk çıkmaya başladı .

Motosikleti
    CBF-150
    Enver54 cok gecmiş olsun. Bana kalırsa motor hakkındaki şikayetlerimizi yetkili servislere bildirelim. Sonus olarak fabrika garanti durumunu servislerin raporuna gore veriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:24 ----------

Yandan cekilmiş fotolar. Aceleyle cektim umarım istedigin gibi olmuştur.
    [IMG=http://img228.imageshack.us/img228/9994/20062012772.jpg][/IMG]

[IMG=http://img571.imageshack.us/img571/9838/20062012773.jpg][/IMG]

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mondial'in yapacağı iş bu kadar işte. En fazla çamurluğu değiştirelim derler ama o da örnek teşkil edeceğinden değiştirmek istemeyeceklerdir. Mühendisliğin ve proses bilgisinin yerlerde süründüğü bir firmada bunlar normal şeyler. Motoru Çin'e sipariş ederken bunların olabileceği adamların aklına bile gelmiyor. Demek yıllardır yaptıkları üretimden, ithalattan, o kadar Çin'e gidip gelmelerden birşey öğrenememişler. Daha kendi oluşturdukları standartları yok ki bazı motorlarında çıkan bu tip problemler diğerlerinde çıkmıyor. Yani adam üreticiye sipariş verirken bu motor basınçlı suda yıkanırsa deterjandan veya basınçtan boyası çıkıyor mu diye bir test yaptırmıyor. Oysa özellikle Çin motorlarının ilk geldiği zamanlarda en çok sorun yaşatan markalardan biri olan Mondial'in bunu avantaja ve tecrübeye dönüştürüp şimdiye kadar kusursuz motor ithal etmenin sistemini kurmuş olması gerekirdi.
    Tolga Can ve enver54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF-150
    Canta takılı iken yandan gorunusu. Fotoaları acelece cektim. Umarım yeteli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Aslında bu konuda haklısınız. Fakat Mondial veya başka herzaman aynı tedarikciler ile calışacak diye bir kaide yok. Yeni modelin aksesuarları için yeni bir tedarikci ile anlaşıp parcalar orada yaptırıyor olabilir. Şimdi bu sikayetler uzerine yeni modellerde daha kaliteli boya kullanılmasını saglar. Simdiye kadar urettiklerinde ise gerekli degişim veya servisde iyi bir boyama işlemi ile sorunu cozume kavusturabilir.
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yorumlarınızdan sonra merak ettim. Az önce motoru tekrar 360 derece dolandım.
    Benim çamurluk altlarında yada sağında solunda boya atma yok. Ancak km arkasında 3 adet nohut tanesi kadar beyazlık var.
    Tırnak ile kazıyınca boya dökülüyor. Ben bunların yapacağı boyanın ta A.Q. kusura bakmayın. Hepimizde aynı şey olursa bu mondial'in öküzlüğüdür.
    Bence herkes mail atsın. Böyle boya mı olur diye

gezgin_33@ Çanta çok hoşuma gitti. Yandan resmini çok beğendim. En kısa zamanda bende demirden alıp yapacağım.
    Birde kaynak yerlerini ve bağlantı kısımlarını nasıl yaptın. Onların fotosunuda paylaşsana fikir versin. Sadece yan tutacaklara mı kaynattın. Başka yerden destek aldın mı ?

enver54@ geçmiş olsun kardeşim.
    Arkasında ne olduğunu bilmediğin yerden neden atlıyorsun be kardeşim.
    Umarım büyük hasar çıkmaz. Cana geleceğine mala gelsin. Tekrardan büyük geçmiş olsun. :(
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    CBF-150
    Evet sadece tutamak demirine kaynatıldı. Kaynatıldıktan sonra tutamak demirinin son halini eklemiştim zaten. Kuba cg100 un demirinden yaptık. Resimde Yesil noktalı yerden kaynattırırsan biraz daha asagıda duruyor. Ayrıca kaynatılacak bolgelerden boruyu biraz ezerse kaynak yuzeyi daha fazla olur.. Gerekirse fotodan cıktı al yaptıracagın yere gosterirsin.

azygos bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bizde boru bölümü var. Çıkan kısa yada uzun borulardan bende ustalara yaptırabilirim.
    Orjinal gibi olsun diye sana hangi modelin arkalığı diye sormuştum. birde ben yeşil noktalardan sonra kalan uzantıları kestin sandım.
    O yüzden yakın foto dedim. kaynak yerlerinden. Neyse konuyu kavradım. Bir kaç tane arkalık bakayım. Daha fazla uyumlu çıkmazsa, kuba cg arkalık takarız.
    paylaşım için teşekkür ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sadece tutamak demirine kaynatıldı. Kaynatıldıktan sonra tutamak demirinin son halini eklemiştim zaten. Kuba cg100 un demirinden yaptık. Resimde Yesil noktalı yerden kaynattırırsan biraz daha asagıda duruyor. Ayrıca kaynatılacak bolgelerden boruyu biraz ezerse kaynak yuzeyi daha fazla olur.. Gerekirse fotodan cıktı al yaptıracagın yere gosterirsin.

http://img233.imageshack.us/img233/3...6201274711.jpg
    Bagaj demiri yan sanayii ise kromajı çok uyduruk oluyor keşke siyaha boyamadan önce kromajı soysaydınız.

Motosikleti
    CBF-150
    CG nin baglantı yerleri biraz daha uzundu. Ucundan kesildi tabiki ama yesil noktalı yerler degil. Orjinal tutamak demirinin arasından gecirerek on tarafına gelecek sekilde olculdu fazlası kesildi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kuyruğun tam altından şase demirden güç aldın mı. Destek filan attın mı. Yoksa sadece yan tutamaklardan mı gücünü alıyor.
    Kaynak yerlerinden de resim atsana, amma çok şey istedim değil mi Bu arada bu sayfada en çok ikimiz online takılıyoruz.

Motosikleti
    CBF-150
    Sase uzererinde hic bir kaynak veya ek bir destek atılmadı. Tamami ile orjınal tutamak demirine kaynatıldı... Fotoların hepsini bir arada atmayınca biraz karıstı sanırım. Son attıgım foto gayet acık aslında. Bunu oldugu gibi motoskletin uzerinde orjınal tutamak demirini yerine taktık....

Bu arada bu saba farkettim Benim arka frene bastıgımda fren lambası yanmıyor. Ön frende normal yanıyor arka frende yanmıyor.. Önde km saatinin altında bircok baglantı soketleri falan var. Orayı biraz hada duzenlemek için kablo bagı falan atmıştım. Belkide o esnada cıkan bir soket falan olabilirmi bilmiyorum.. Zaten ilk bakımım gelmiş durumuda 670 km oldu. bakım esnasınsa servise durumu bildiririm...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yok yaw ben konuyu anladım. Kaynak işçiliğini bir görmek istedim. Kaynak sonrası bağlantı yerleri çok mu kaba duruyor acaba diyerekten.
    Belki fren müşürü arızalıdır diyeceğim ama ayak müşürü var mıdır ? Soket de çıkmış olabilir.

Ben 800 km de teker patlaması yüzünden bakıma soktum. Yağıda değişti. Hangi yağdan koydular bilmiyorum.
    Servisci amcam artık basabilirsin dedi ama bir kullandımda bırak basıp gücü arttırmayı performans gözle görülür şekilde düştü.
    Eskiden daha atak daha hızlı ve güçlüydü. Sanırım dandik yağ koydular gidip konuşacağım. Yada Castrol yağ alır kendim değiştiririm.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benimde kafa kısmından soyulan 3 yer. fazla da el etmedim. Tanzikli su hiç değmedi. Bu saatten sonra da yıkamacıya götürmem herhalde. çingen motoru gibi yamalı yamalı olur :D
    Başka sorun ile karşılaşan oldu mu arkadaşlar. boya hariç. Mekanik yada elektirik arızası gibi...

Motosikleti
    CBF-150
    Benim ön camurluk işinden ses cıkmadı. Bugun sorumlu selim beyi arayıp soracam... Daha önce mondial kullanmış bir arkadas garantiyi bırak zaten bir sorun olsa da fabrika kullanıcı hatası diyor garantisinin arkasında durmuyor. İyi bi ustaya gotur. Motorun hakkını versin. Yagını bakımını geciktirme yeter dedi.. Bakalım garanti hakkında arkadasın dedigi gibi cıkarsa garanti dolmasını hiç beklemem...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bence sizin mondialler aslında beyaz olan bir modeldir bizimkilerde alırken siyah olsun demişlerdir maaliyet artmasın diyede kalite düşük yapıldıysa ondan böle soyuluyor olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)