Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim taktıgım krank, MOTOSTAR ın (ama rulmanlar uymuyor orjınallerle değişmesi lazım) silindir ve üst kapak zongshen in, camgöz.com.tr de internet sitesi fakat nette bazı ürünleri bulamazsın tlf acıp fiyat bilgisi al. ben o sayfalarda 6lı balata demişim ama orjınal olan da 6lı oldugundan gerek yok

silinidiri sormussun birde

üzerinde 200cc yazan 65,5mm çaplı zongshen silindir
    sağol kardeş... senin yazdıklarına göre burda birkaç parça seçtim, bunların uyması lazım ozaman
    bu parçalardan hangisinin uyduğunu ve daha kaliteli oldığunu söylersen iyi olur, ve başka eksik bişey varmı

SİLİNDİR KOMPLE

http://www.bizimmotor.com/index.php?route=product/product&product_id=345
    http://xn--camgz-mua.com.tr/asp/product/21762/CG-AGK-200CC-SILINDIR-KIT-65-5MM-YUKSEK-ETEK-79BOY-

SİLİNDİR ÜST KAPAK

en baştaki Zongshen

http://xn--camgz-mua.com.tr/asp/product/5000/MODIFIYE-200CC-KOMPLE-UST-KAPAK
    http://denizmotortr.com/u-cg_200_sIlIndIr_ust_kapak_komple_subapve43pIyano-7215.html

KRANK

3 adet krank buldum en baştaki zonshen, hangisi daha kaliteli ve verimlidir açeba ve balansörü sonradan takma imkanımız varmı ?

http://www.onurmotor.net/ZS200-CROSS-KRANK-BALANSORLU-ZEALSUN,PR-7990.html
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-performans-200-luk-krank-66930371/pasif-ilan/#classifiedTitle
    http://denizmotortr.com/u-kuba_200_krank_balansorlu_15_perno-6413.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga kardeş yardımın için sağol ama ben 1 - 90 kadar okudum, evet 83 den itibaren cem kardeş yaptıklarını yazmış, öcal kardeş de 30 dan 40 kadar yazmış fiyatları ve hangi parçaları değiştirdiklerini yazmışlar...
    ama kimse parçaları nerden ve hangi siteden aldığını söylememiş...
    Ben şimdi bu motora hangi silindir, krank ve yazılan diğer parçalar uyar nerden biliyim, 65.5 - 200cc silindir tamam bunlardan çok var ama hangi siteden ve tam olarak hangi marka

bugün işlemi yapacak kişiyi buldum, benim motor aldığım yerden motorcross yarışlarında tamiri yapan iyi bir usta
    Serdar ben motorcuya bıraktım max ımı o halletti Cem arkadaşımız kendi uğraştı el emeği göz nuru oldu onunki (:
    bu sebepten dolayı sadece fiyat bilgisi verebildim malzemelerin cinsinide yazdığımı hatırlıyorum internetten araştırmadım anlayacağın..
    (:

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Tamam öcal kardeş anladım, o halde bana yardım edecek tek kişi cem. Şimdi işin aslini anladım parçaları da budum ama hangisi uyar hangisi uymaz anlamıyorum. Cem bana biraz yardım ederse olacak sanırım, benim usta ile de konuşacağım,

Ben 4 gün eve gelemiyeceğim, telefondan hatalı yazarsam kusura bakmayın

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cem max kullanıcılarının ustası ; Geri kalanlar görselci ve goy goycu
    drumstar bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Tolgacım ;) goy goycu ne demek biliyormusun, eğer biliyorsan bu tabir hiç uymadı. Sen en iyisi taklitcı de şuna ;) o biraz ağır oldu
    ibrahimuney bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    evet cem ustadır ama gerisi de goygoycu değildir herhalde. yakışmadı abi.
    serdar8787 ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Herkese selam. Benim motor 2000 km'ye yanaştı. Şimdilik bir sorunum yok. Yarın motoru satışa çıkarıyorum sahibinden'de. 3000 lira yazmayı planlıyorum. Extra olarak cross gidon ve gidon süngeri elcik koruma ve elcik var. Fiyat normal değil mi? Daha aşağıya verilmez. Alan adam plaka ruhsat bakım derken 1000 lira'dan yırtacak. Niyetim haziran'a kadar totoşumu zorlayıp bir 3000 daha koyup 250 cc ikinci el japon cross yada çinli cross yada çinli supermoto almak.aklım'da 250 cc mondial, asya rx250 cross yada supermoto, yada ikinci el japon vs vs. Mart'dan sonra daha iyi fikrim olur yeni modeller çıksın bi hele. Neden böyle bir tercih yaptığımı bilmiyorum aslında. Sonuçta sıfır aldım max'i zararım çok olacak ama ne bileyim kafam karışık. Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolgacım ;) goy goycu ne demek biliyormusun, eğer biliyorsan bu tabir hiç uymadı. Sen en iyisi taklitcı de şuna ;) o biraz ağır oldu
    goygoy farklı yörelerde, farklı anlamlara gelir. 6 ile 12 arasında iyi ve kötü anlamı vardır. Sen 6 iyi yerine 6 kötüyü kendine yakıştırıyorsan, o senin tercihindir.
    Seni tanımam etmem, Ancak şu kullanıcı sayfasını baştan aşağıya adam gibi okuduysan insanlara hakaret etmeyen, tam tersine yardımcı olan bir kişi olduğumu anlarsın.
    Goygoycu : Adapazarında Geyik Muhabbeti anlamına gelir. Nevşehirde ne anlama gelir bilmiyorum.
    Bu arada bende goygoycu sayılırım. Çünkü çok geyik yaparım.

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:17 ----------

Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafam karışık.
    Max in satış fiyatı belli, o yüzden ortalama 2500 ve 3000 TL arası fiyat normal. güzel fiyat vermişsin. inşallah çok zarar etmeden satarsın.
    Asya 250 önerebilirim. Ancak kafam karışık diyorsun. Bence ikinci bir zarara uğramadan sakince, bunu zamana yayarak kafandaki motoru oluştur.
    Sürekli Cross yapacak mısın ? Neden Cross ? Uzun yol yada gezi olacak mı ? Önce alacağın motorları belirle sonra + ve - leri karşılaştır.
    Piyasa da kullanıcı sayısını belirle, ikinci el durumu ve yedek parça bakım durumunu göze al. ondan sonra satın al. Acele etme derim.
    Listeni oluştur. bize kamuoyuna sun. Bizde anket sonuçlarını sana açıklayalım
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    serdarom hic kafan karismasin hemserim.. senin alacagin motor asya rx250 veya mondial xtreme 250 dir.. enduro lastik takrsin buna güzelinden kalitelisinden tamamdir.. gerektiginde sıkıntı yaşamadan yaylaya çıkacaksın, bişey lazım olduğunda temiz temiz aşayıya merkeze inersin ve kısmet olursa bu yaz seninle bi zigana yaparız, ki bilirsin o yolların şeklini kalitesini
    ben yurtdışındayım ve niyetimde yazın motorumla türkiyeye gelmek var - yemeye bilir tabi - olmayacak olursa b planım memlekette altıma bit asya rx250 çekmek, lakin bizim MAX'ı kuzenim sahiplenmiş bile (aslında bana yetersiz geldiğini duymasın ikiside kızar

bu arada tolga, goygoy suyundan da

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Recep dön artık vatan topraklarına, valla ara ara senin profili ziyaret ediyorum. Kardeşim kavuştu mu ktm sine, üstünde cıbıldak pozlar verdi mi diye.
    Sonuç hep hüsran, zaten paramda yok kendimi içkiye veremiyorum. İnterneti kapatıp erkenden uyuyorum
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Tolga kardeş evet o kelimenin bir çok anlamı var. Bende zaten seni kötülemek için demedim, senin de beni veya bizleri kötülemek içinde yapmadığını biliyorum mesajımı dikkatli okusaydın orda benimde seninle şaka yaptığmi anlardın. Herneyse burda goy goycu dinlencı anlamına gelir ama tabi hangi ortamda veya hangi lafın üstüne söylediğin de önemli

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Biriniz ağır oldu. Biriniz yakışmadı abi demişsiniz. Dedim herhalde birine küfür ettim ki bunlar beni yerin dibine sokuyor. Anlamını bildiğim halde tekrar tekrar internette baktım. Ağır Argo anlamı var herhalde dedim. Cem usta, gerimiz boş konuşuyoruz anlamında dedim. Bunu da ne hikmetse 2 kişi ciddiye almış, 15 kullanıcı ses etmiyor. Bu sayfada birine hakaret edecek olsam adımın üstünde çizgi olurdu. Kesin ban yerdim. Onun yerine her yaptığım işi burda paylaştım ki diğer arkadaşlarda zorlanmadan yapabilsin diye, kare kare anlatmışımdır. Yoksa bitmiş halinin fotosunu koyardım. Ben yaptım oldu. Tarih hayal edenleri değil. Gerçekleştirenleri yazar derdim. Bi kibir, bi kendini beğenmişlik yapardım belli değil. Neyse ben kavgacı değil. Barışçıl bi insanın doğamda sevişmek var. karşı cinsimle ama , internet dünyasında mimikler (yüz ifadeleri) ve ikonlar olmayınca, güzel Türkçemiz ile okuduğumuzda başka yerlere çekebiliyoruz. arada bir yazılarınızda ikon kullanın ve espiri olduğunu belli edin ki, cinayet sebebi olmasın. dandirik çin malı motor için genç yaşta yatmayalım. Yollara düşüp, gezelim tozalım çadırlarda yatalım. Hepiniz kalın sağlıcakla.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biriniz ağır oldu. Biriniz yakışmadı abi demişsiniz. Dedim herhalde birine küfür ettim ki bunlar beni yerin dibine sokuyor. Anlamını bildiğim halde tekrar tekrar internette baktım. Ağır Argo anlamı var herhalde dedim. Cem usta, gerimiz boş konuşuyoruz anlamında dedim. Bunu da ne hikmetse 2 kişi ciddiye almış, 15 kullanıcı ses etmiyor. Bu sayfada birine hakaret edecek olsam adımın üstünde çizgi olurdu. Kesin ban yerdim. Onun yerine her yaptığım işi burda paylaştım ki diğer arkadaşlarda zorlanmadan yapabilsin diye, kare kare anlatmışımdır. Yoksa bitmiş halinin fotosunu koyardım. Ben yaptım oldu. Tarih hayal edenleri değil. Gerçekleştirenleri yazar derdim. Bi kibir, bi kendini beğenmişlik yapardım belli değil. Neyse ben kavgacı değil. Barışçıl bi insanın doğamda sevişmek var. karşı cinsimle ama , internet dünyasında mimikler (yüz ifadeleri) ve ikonlar olmayınca, güzel Türkçemiz ile okuduğumuzda başka yerlere çekebiliyoruz. arada bir yazılarınızda ikon kullanın ve espiri olduğunu belli edin ki, cinayet sebebi olmasın. dandirik çin malı motor için genç yaşta yatmayalım. Yollara düşüp, gezelim tozalım çadırlarda yatalım. Hepiniz kalın sağlıcakla.
    abi sorun da orda ya işte. bunca işi yapan,bu kadar emek veren adamın demesi koydu bize.nasıl biri olduğunu az çok yazılarından anlıyoruz.sen ve senin gibiler olduğu için burdayız zaten.çirkin bulduğumuz şey sen değil kelimeydi sadece yoksa amacım kalp kırmak yada saygısızlık değil. allah seni bu forumun başından eksik etmesin...
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Yok ya be güzel kardeşim sende okadar alınma. Evet yüz karakterleri çok önemli ve aslında yazımın yanını 2 uçma göz kırpma ekledim ama tabi yinede sana biraz garip gelmiştir, lan bunlar neden böyle tepki verdi diye, herhalde ıbrahim kardeş ikon koymayı unutmuş ;) ve tabike arada bir öyle şakalar yapacaksın yoksa nasıl vakit geçsin ya ;)
    Tolga Can bunu beğendi.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    İki kelime için bu kadar laf etmeye değmez bence Sonuçta hepimizin burdaki amacı belli, büyüklerimin yanında bana laf etmek düşmez ama iki laf için de birbirinizi kırmanıza değmez.

bugün izmirde lastik bakmaya fırsatım pek olamadı. Babamla konuştum şimdi bulgaristandaki firmalara söylemiş. Büyük ihtimal pazar ya da pazartesi arka lastikle birlikte gelicek. Pirelliden kötü bir lastikle geleceğini sanmıyorum. Aslında ön arka takım almasını isticektim ama bu kadar yüzsüzlük olmaz dedim Oradaki parçacıların yerini adresini adını vs öğrenmiş olacağız bu sefer. Eğer ki denk gelirse ihtiyaçları olan arkadaşlara ordan getirebiliriz.
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @tolga, verdiğin nasihat'ten beni anladığını düşünüyorum, tebrik ederim kardeş Benim'de niyetim motor ilan'da durur ve o sırada dediğin gibi ölçer biçer tartarım. Bu benim 7. motorum daha önce hep commuter kullandım. Kanuni, asya motor ve kadırga. Boyum'un uzunluğu (1.80) nedeniyle hep sırıttım motorda. Bu bende eziklik yarattı. Sırf daha oturaklı ve heybetli olsun diye cross aldım. Yakışıyor da bana. Amma velakin %70 asfalt %30 köy yolu kullanıyorum. Kaya toprak çamur taş gibi sizin yaptığınız şekilde neredeyse hiç cross yapmıyorum. Ama mondial max'in yüksekliği ve yakışıklılığından'da vazgeçemiyorum. Commuter kullanmak'ta istemiyorum. Ve sorun max'in asfaltta beni tatmin etmemesi ve motor'un kasayı taşımaması. Ya biraz daha canlı bir cross alayım diyorum yada rx250 gibi hem yüksek hemde asfaltta rahat edeceğim bir motor istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

Daha önce asya as100 ve asya hero 125 kullandım. Asya motor uzaktan hoş görünür. Gel birde kullanana sor. Işçilik sıfır, parça kalitesi ve montaj sıfır. Sadece güzel görünür asya motor o kadar. Bugün gittim ev-kur da cross rx250 sordum. 24 ay vade ile toplam'da 9000 lira dedi. Peşin fiyatına ise 7000 lira çektiler. İstanbul sakarya gibi batı'da 5900'e veriyorlar dedim inanmadi adam. Dedim gir internete bak. Biraz inceledim ama kalite olarak hiç içime sinmedi. Tip olarak çok iyi. Tam beni yansıtıyor. Ama fiyat, kalite, servis imkanı olarak oturup düşünülecek bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

@recep bey, seve seve gezerim sizinle. Hayırlısıyla bir gelin yeter ki

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    @tolga, verdiğin nasihat'ten beni anladığını düşünüyorum, tebrik ederim kardeş Benim'de niyetim motor ilan'da durur ve o sırada dediğin gibi ölçer biçer tartarım. Bu benim 7. motorum daha önce hep commuter kullandım. Kanuni, asya motor ve kadırga. Boyum'un uzunluğu (1.80) nedeniyle hep sırıttım motorda. Bu bende eziklik yarattı. Sırf daha oturaklı ve heybetli olsun diye cross aldım. Yakışıyor da bana. Amma velakin %70 asfalt %30 köy yolu kullanıyorum. Kaya toprak çamur taş gibi sizin yaptığınız şekilde neredeyse hiç cross yapmıyorum. Ama mondial max'in yüksekliği ve yakışıklılığından'da vazgeçemiyorum. Commuter kullanmak'ta istemiyorum. Ve sorun max'in asfaltta beni tatmin etmemesi ve motor'un kasayı taşımaması. Ya biraz daha canlı bir cross alayım diyorum yada rx250 gibi hem yüksek hemde asfaltta rahat edeceğim bir motor istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

Daha önce asya as100 ve asya hero 125 kullandım. Asya motor uzaktan hoş görünür. Gel birde kullanana sor. Işçilik sıfır, parça kalitesi ve montaj sıfır. Sadece güzel görünür asya motor o kadar. Bugün gittim ev-kur da cross rx250 sordum. 24 ay vade ile toplam'da 9000 lira dedi. Peşin fiyatına ise 7000 lira çektiler. İstanbul sakarya gibi batı'da 5900'e veriyorlar dedim inanmadi adam. Dedim gir internete bak. Biraz inceledim ama kalite olarak hiç içime sinmedi. Tip olarak çok iyi. Tam beni yansıtıyor. Ama fiyat, kalite, servis imkanı olarak oturup düşünülecek bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

@recep bey, seve seve gezerim sizinle. Hayırlısıyla bir gelin yeter ki

Serdar motoru değiştirmek yerine motor modifiyesine girsen daha az masraflı olmazmı 600 tl gibi bir fiyata motor cc sini 220 cc civarına çıkarırsın
    inan ol 250 cc lik motorlara 5 çeker ben denedim test ettim bana kalırsa hiç motorunu değiştirme anladığım kadarıyla güç ve hız istiyorsun motorda
    ben yaptım oldu (: hızlanma orjinal motora göre 3 katı, son hız olarak 90 km yi zor yapan motor şuan 115 km hıza kesintisiz ve çok hızlı çıkıyor sonrası yol şartlarına bağlı olarak devam ediyor son hızım 124 km hız (eğilmeden)
    ha süpermoto yaparım dersende onunda maliyeti 250 tl
    motor modifiyesi artı süpermoto ya çevirme
    600+250=850 tl ye mükemmel fiyat/performans+görüntü motoruna sahip oluyorsun
    serdar8787 ve cenkito bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    @tolga, verdiğin nasihat'ten beni anladığını düşünüyorum, tebrik ederim kardeş
    Dostum sana mükemmel fiyata asya rx250 süpermoto önercektim ama hemen satılmış, satılmasa şaşardım. 3250 tl ye 3 aylık motordu. anında satılmış. Valla ben bile alırdım. Sağlık olsun artık.
    Ben senin yerinde olsam commuter e elimi bile sürmem, senin boyuna posuna aslında enduro gider. Hiç enduro motor düşünmüyor musun. Onlar aslında tam sana hitap ediyor. Hem boy olarak hemde yol olarak, Çünkü % 70 yol % 30 arazide gider.
    Ben senin yerinde olsam 2000-2005 model arası temiz 650 lik bir enduro bakardım.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serdar motoru değiştirmek yerine motor modifiyesine girsen daha az masraflı olmazmı 600 tl gibi bir fiyata motor cc sini 220 cc civarına çıkarırsın
    inan ol 250 cc lik motorlara 5 çeker ben denedim test ettim bana kalırsa hiç motorunu değiştirme anladığım kadarıyla güç ve hız istiyorsun motorda
    ben yaptım oldu (: hızlanma orjinal motora göre 3 katı, son hız olarak 90 km yi zor yapan motor şuan 115 km hıza kesintisiz ve çok hızlı çıkıyor sonrası yol şartlarına bağlı olarak devam ediyor son hızım 124 km hız (eğilmeden)
    ha süpermoto yaparım dersende onunda maliyeti 250 tl
    motor modifiyesi artı süpermoto ya çevirme
    600 250=850 tl ye mükemmel fiyat/performans görüntü motoruna sahip oluyorsun
    Öcal atladaşımızın dediğine katılıyorum, istersen biraz daha fazla masrafla 250 bile yaparsın. Öcal arkadaşımızın dediği gibi. Masraflara göre süper bir güç elde edilebilir, Ben gelecek ay ustamla beraber yapmacaığm
    cenkito bunu beğendi.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Babam lastiği bulmuş ama Hollanda'dan gelicek. Markasını söylemedi ama dandik bişey değildir kesin. Karbüratördeki o zor çevrilen vida hava değil ikinci benzin besleme memesinin ayar vidası. Bir nevi pilot meme. Benzini biraz kıstık şimdi çok soğukta bile jikle istemeden ve gaz vermeden çalışıyor. Birden gaza yüklensek de eskisine göre çok iyi oranda devirleniyor. Okullar açıldığı için bundan sonra motoru sadece okula git gel amaçlı kullanabileceğim. Sürücü kursuyla konuştum bugün, sadece a2 için 750 lira fiyat çektiler ve anca ağustosun sonunda alabileceğimi söylediler. şimdi aydın merkezden soruşturuyoruz. Forum bi hareketsiz, bi cansız. Nerelerdesiniz eey dostlar
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)