Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Maalesef pencere dogru gostermiyor amortisorler yuksek oldugu icin.dik konumda cubugu kontrol edin.normalse tamamdir.1.1 litre alir degistirirsen yagini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial xtreme max 150
    Teşekkür ederim yardımın için motorumun bir önceki sahibi kısa bir süre yağsız kullanmış oyüzden bu konuda biraz titizim tekrardan sağol

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Sende saol iyi surusler.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 150
    Merhabalar geçen günlerde parçacıdan arka balatanın siparişini vermek istedim yanlız bana fabrikanın elinde xtreme max in arka balatasının olmadığı söylendi koskoca fabrikanın elinde Balata yok ve artık balatam Disk e sürtmeye başladı ne yapmak lazım nasıl bulurum veya başka Motor’un balatası uyuyormu bilen varmıdır acaba ?

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    dostum arka balatani sok ve iyi bir parcaciya goster merak etme bulunmaz bir parca degil.rahat bulunuyor ben monero taktim ustundekinden daha saglam cikti.
    cenkito bunu beğendi.

Alıntı motosero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef pencere dogru gostermiyor amortisorler yuksek oldugu icin.dik konumda cubugu kontrol edin.normalse tamamdir.1.1 litre alir degistirirsen yagini.
    hocam geçen yağ değişiminde motorcu 1 litre koydu herhangi bir sorun olurmu 1.1 litre koymasını söyledim castrol sentetik 1 litre yağ koydu

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Ayni yagdan 1 litre alin.100ml ilave edin kalani her yag degisiminde eklersiniz.iciniz rahat olur.her seyi motorcuya birakmayin makine sizin.
    cenkito bunu beğendi.

Ayni yagdan 1 litre alin.100ml ilave edin kalani her yag degisiminde eklersiniz.iciniz rahat olur.her seyi motorcuya birakmayin makine sizin.
    motorum yağ kaçırıyordu hocam ekleme yapmadım daha motorcuya götürdüm tahminen vites keçesinden yağ kaçırıyor mondiala götür dedi sizce masrafı maliyeti nekadar tutar

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Dostum kece pahali birsey degil.3-5 lira.usta nekadar alir bilmiyorum.yaptirmadan sor ama cok olacagini zannetmem 10-20 bisey tutar belki.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    2018 Maxx 200 ile tekrar aranizdayim
    AttilaXtreme ve emrextreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Cem ustad seni gormek ne guzel.hosgeldin.nasilsin?yeni modelde degisiklik varmi?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Cem ustad seni gormek ne guzel.hosgeldin.nasilsin?yeni modelde degisiklik varmi?
    Yaşlanmışım aldim 1km civari binip eve geldim 3 gundur daha kontak açmadım.
    Sele yuksek geldi bana eski maxi alcaltmistim.
    Birde egzos cok sessiz geldi eskiyi kurcalayip sesini yukselttigimdendir
    Onun haricinde yarin bakicam
    Sagini solunu kontrol edip o sekil kullanicam.
    Servis zincir sünuyor diye cok gergin yapmis
    Ilk is onu gevseticem
    Sanzimani yer bu sekilde
    Gerisi .....ilerde ��
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Selamlar herkese,
    Maxx 200'ün sayfasını durgun olduğu için buraya yazıyorum. Ben de 2 gün önce 2018 model sıfır maxx 200 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Daha çok patika yollarda sürmek için 2. motor olarak tercih ettim. Diğer moturum da NC700X, yaklaşık 20000 kilometredir beraberiz. Maxx hakkında 2 kelam etmek istiyorum, alacak olan arkadaşlar için, bir kaç da sorum var bu motorda tecrübeli arkadaşlara.

Öncelikle yaklaşık 40 km kadar kullandım motoru. Uzaktan duruşu, rengi vs fiyatına göre bana gayet güzel geldi. Black cati de incelemiştim, beni hiç mi hiç heyecanlandırmamıştı. Fakat Maxx 200'de durum bambaşka oldu, görür görmez tamam dedim. Öyle ahım şahım bir beklentim yok zaten, beklentilerimi minimumda tutarak satın aldım bu motoru. Selenin yüksek olması güzel, genel anlamda motor hafif, kullanımı kolay, parçaları vs baya baya ucuz, temini konusunda da sıkıntı yok dediler. Henüz araziye giremedim, asfaltta sürüyorum ve rodajda olduğu için aheste aheste takılıyoruz. Dikkatimi çeken olumsuz yanlarıysa; aynalar berbat ötesi . Hiç mi oturup bakmıyorlar bu ayna nereleri gösterebilir diye anlamıyorum. Kesinlikle değiştirilmesi lazım. Debriyaj çok yukarıda kavrıyor, tahminimce ayar vidasıyla halledilebilir, titreşim kesinlikle var, aynadaki görüntüyü etkilemese hiç sıkıntı değil benim için ama aynadaki görüntü çok bulanıklaşıyor, rölantisi baya yüksek şu an, usta öyle ayarlamış olabilir stop etmesin diye, kabul. Tekerler konusunda bir şey diyemem henüz. Buraya kadarki sıkıntılar halledilebilir şeyler. Ama ön fren inanılmaz kötü, sürerken ön frenim yok diye sürüyorum resmen. Disk balata uyumudur diye umuyorum, sürdükçe düzeleceğini düşünerek kendimi telkin ediyorum ama bakalım, arka fren mesela öyle değil, çok çok daha iyi tutuyor, ön fren hiç tutmuyor. Bir de motorsiklet bir sağa bir sola yalpalıyor, 8 çiziyor. İlk bindiğimde inanamadım hatta, biri mi çekiştiriyor dedim, gidonu bırakmak hak getire, direkt 8 e başlıyor. Bilmiyorum Honda'dan sonra abartı gelmiş olabilir belki ama daha önce Superlight 150'im vardı onda hiç böyle bir sıkıntı yoktu. Umarım jantın akortundan dolayıdır, benzer bir sıkınıtısı olan var mı? Ya da bu sorunun kaynağı ne olabilir?
    Sonuç olarak; ön fren ve motorun 8 çizmesi dışında bu fiyata alınabilir görüyorum motoru. Fikirlerimin çoğu sürdükçe değişecek onu da biliyorum henüz daha yolun başındayız, umarım iyi yönde değişir tabi Herkese keyifli sürüşler

Arkadaslar arka amortisor burcu bosalmis.arka frene basinca teker top gibi sekiyor.burc hazir olarak varmidir.nerde bulabilirim

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Merhabalar Cem Gardaşım hayırlı olsun bende 3. max ımı aldım geçenlerde sanırım silindir değişim falan yapacam gibi görünüyor
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Cem Gardaşım hayırlı olsun bende 3. max ımı aldım geçenlerde sanırım silindir değişim falan yapacam gibi görünüyor
    Sağol hakan
    Sende güle gule kullan
    150cc yetmiyor o kasaya
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

izmir içinde xtreme max 200 satan veya satmayı düşünen varsa ulaşabilirmi

Motosikleti
    Mondial xtreme max 150
    Arka amortisörü yükseltmenin veya sertleştirmenin bir yolu varmıdır bu gün iyice baktım ama sertlik ayarı yapmak için herhangi bir şey göremedim

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı BlckMamba150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisörü yükseltmenin veya sertleştirmenin bir yolu varmıdır bu gün iyice baktım ama sertlik ayarı yapmak için herhangi bir şey göremedim
    Ayarli arka amortisor var bende sıfır 250 tl ye düşünürsen haber ver

http://www.directupload.net/file/d/5...jovxq7_jpg.htm
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    emrextreme bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)