Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir aksilik olmaz ise 3 Agustos Pazar günü Şile'de toplanacağız.
    merhaba öncelikle bayramınız mübarek olsun, ben drift kullanıcısıyım mümkünse müsait olursam bende gelmek isterim.
    seliuz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seliuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-TREME MAX
    Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buluşma oldu mu ?
    3 ağustos pazar şile ye gidicez kardeşim bayramdan vazgeçtik müsaitsen kendini listeye ekle

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba öncelikle bayramınız mübarek olsun, ben drift kullanıcısıyım mümkünse müsait olursam bende gelmek isterim.
    buyur gel tabi kdiner

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

son liste arkadaşlar gelmek istiyenlerin kendilerini listeye eklemeleri yeter, yer zaman gidilecek yer belli .ben bakırköyden çıkıcam atilla abiylede buluşup yola çıkıcaz birde dalangıç kardeşimiz kavacıktan bize katılacak özgür de şilede toplanma noktasında olacak son durum bu

Yer :şile
    Tarih ve zaman : 3 Ağustos PAZAR saat 12.00
    Buluşma noktası: Işık Üniversitesinin orada ki BPET şile girişinde

1.atilla abi (bakırköyden katılacak)
    2.serdar (bakırköyden katılacak)
    3.özgür (şileden katılacak)
    4.dalangıç (kavacıktan katılacak)
    5.kdiner

mehmetle utku dan henüz ses yok

Motosikleti
    1.atilla abi (bakırköyden katılacak)
    2.serdar (bakırköyden katılacak)
    3.özgür (şileden katılacak)
    4.dalangıç (kavacıktan katılacak)
    5.kdiner (Üsküdardan katılacak, müsait olursa)

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    cumartesi günü net bir şey söyleyebilirim iş durumuna göre

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Sayin abilerim saygı değer dostlar yardiminiza ihtiyacim var. Akü tamamen boşaldı marş almayi birak boş lambasini bile yakmıyor. 6 gündür sıkıntı yoktu zaten 6 gun önce akü aldım. Baglantilarda sıkıntı yok.
    Sarj etmiyo ihtimali geliyor aklıma amaaa
    Km telini kurcalayinca farin arkasindaki kablolardan, far yanıp sönüyor km gostergesinin isiklari da sonuyor.
    Soyulmuş açıkta kalmis kablo aradim bulamadim.
    Bi akil verebilir misiniz kabloları komple söküp kısadevre yapan kablo mu ariyim
    Birde tamamen bosalmis akü tekrar sarj eder mi motor

Alıntı cafridion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin abilerim saygı değer dostlar yardiminiza ihtiyacim var. Akü tamamen boşaldı marş almayi birak boş lambasini bile yakmıyor. 6 gündür sıkıntı yoktu zaten 6 gun önce akü aldım. Baglantilarda sıkıntı yok.
    Km telini kurcalayinca farin arkasindaki kablolardan, far yanıp sönüyor km gostergesinin isiklari da sonuyor.
    Bi akil verebilir misiniz kabloları komple söküp kısadevre yapan kablo mu ariyim
    Cenkito gelmeden araya sızayım^^ (yırtık don mode on^^) sigortalarada bakın derim, hatta yeni aldığınızı söylediğiniz akü değerlerinide kontrol ettirin, son olarak belki aldığınız akü yeterli şarj'lı deildi ve şarj etmeye imkan bulamadan akşamları far ile kullanıldı ise, bu durum oluşmuş olabilir.

Kısaca elektrik işi sakat iş, bence güzndüz ola hayr ola, motoru hiç açmadan sabah ustanıza göstertin.(hatta sabaha değin akü kutub başlarını ayırıp izole edin, neme lazım, sıyrık kablo vs durumu olur vs maaazallah.)
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Akü de sıkıntı yaratacak enerji yok zaten bildiğin sıfır.
    Oyle ki adam gibi iş çıkaracağını düşündüğüm hali hazirda bi ustam yok.
    Gidecegim yerlerde akü bitmiştir yenisini al diyip dumur edecekler
    Yarin bidaha bi bakayim da sigortalar nerde bide bunda?

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Konuyu dağıtmak gibi olacak kusuruma bakmayin ama Cumartesi-Pazar yagış gösteriyor sanırsam :(

Motosikleti
    X-TREME MAX
    Konuyu dağıtmak gibi olacak kusuruma bakmayin ama Cumartesi-Pazar yagış gösteriyor sanırsam :(
    iyi ki bakmışsın özgür çok sağnak bi yağmur görünmüyor ama yinede herkesin fikrini almak gerek benim için fark etmez mesela ertelesekte gitsekte gelirim

Arkadaşlar merhabalar.öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Boyum 1.72 mt. maxı hiç deneme fırsatım olmadı.maxta ayaklarım yere değer mi? sizce bana göre uygun mudur.?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cafridion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle akuyu söküp oto elektirikçisinde iyice sarj ettirin.

daha sonra motora baglayıp motoru calıstırın. akünün degerlerini motor rolantide

ve normal gazda calısırken ölçün. normal degerleri tam bilmemekle birlikte

söyle bir konu vardı gecmişte.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...or-olcmek.html

Alıntı atomhamdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle avo metreni dc volt konumuna al motor çalışmıyorken ölçtüğünde 12.6 ile 13.8 arası değer gösterir 12.4 ve altında ise şarj etmek gerekir. Motor aktif olarak kullanıldığı halde 12.4 ve altında ise ve şarj problemi de yoksa akünün ömrü bitmek üzeredir.
    Konjetörün sağlam olup olmadığını ölçmek için motoru çalıştırıp direk akü üzerinden ölçüm yaptığınız da 14.3 ile 15 volt arası bir değer çıkar. Daha yüksek yada akünün değerini gösteriyorsa şarj elemanlarından konjektör alternatör yada kablolarda sorun olabilir.
    bu sekilde de atomhamdi isimli arkadas cvp vermiş

degerleri bunlarla karsılastırıp sopnra tesisat olayına gecin

gerekli ölçüm aletleri de piyasada 10 lira civarında mevcut

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-ma...etre-107588320

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cenkito gelmeden araya sızayım^^ (yırtık don mode on^^) sigortalarada bakın derim, hatta yeni aldığınızı söylediğiniz akü değerlerinide kontrol ettirin, son olarak belki aldığınız akü yeterli şarj'lı deildi ve şarj etmeye imkan bulamadan akşamları far ile kullanıldı ise, bu durum oluşmuş olabilir.

Kısaca elektrik işi sakat iş, bence güzndüz ola hayr ola, motoru hiç açmadan sabah ustanıza göstertin.(hatta sabaha değin akü kutub başlarını ayırıp izole edin, neme lazım, sıyrık kablo vs durumu olur vs maaazallah.)
    karbon yetişemiyorum hızına masallah
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı alpertunga18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Boyum 1.72 mt. maxı hiç deneme fırsatım olmadı.maxta ayaklarım yere değer mi? sizce bana göre uygun mudur.?
    İnat edersen ayak uçların yere değer ama sen Bajaj Boxer alsan daha uygun olur.

Yuh yahu! Ağustos oldu yine yağmur. Abicim 2 yıl Şile'de takıldım. Hiç sevmem pis havalarını. İnsanı yaşadığına pişman eder. Bence erteleyelim.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    iptal edilebilir ama o gün ki hava şartlarına göre, şimdiden ertelemek biraz erken olmaz mı zaten saat 12:00' de buluşma saati o zamana kadar forumdan iletişim kurulup ertelenip ertelenmeyeceği bildirilebilir. Buluşma saatinden 2-3 saat önce forumda paylaşılırsa herkesin haberi olur.

Atilla ağabey ömürsün yav.inatla ayak uçlarımı yere değdirdin . Bajaj Boxer'ın tipi hoşuma gitmedi.aslında ani durmalarda ve manevralarda ayakların tam olarak yere basmaması tehlikeli.ama taktım ben cross maxa.Atila abi şöyle bir şey yapsak nasıl olur ; maxa orijinal cantın bir boy küçüğünü takıp süper moto yapsak uygun olur mu??? motorda alçalmış olmaz mı.??? saygılarımla

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı alpertunga18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla ağabey ömürsün yav.inatla ayak uçlarımı yere değdirdin . Bajaj Boxer'ın tipi hoşuma gitmedi.aslında ani durmalarda ve manevralarda ayakların tam olarak yere basmaması tehlikeli.ama taktım ben cross maxa.Atila abi şöyle bir şey yapsak nasıl olur ; maxa orijinal cantın bir boy küçüğünü takıp süper moto yapsak uygun olur mu??? motorda alçalmış olmaz mı.??? saygılarımla
    o dediğin biraz teferruatlı ama yapılır yapılıncada gayet iyi olur.
    hem senin istediğin model, olur hemde güvenli olur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğin biraz teferruatlı ama yapılır yapılıncada gayet iyi olur.
    hem senin istediğin model, olur hemde güvenli olur
    olumlu düşüncen için sağol Cenkito. Aklımda öyle bişey var işte. aylardır takip ediyorum max'ı. hadi kal sağlıcakla.

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Problemim şimdilik çözüldü km gostergesinden kaynaklaniyor gibi eski sahibi elektrik baglantisini ters takmis.
    3. Sigortayi patlatinca buna karar verdik.
    Bu arada akü bosalmamis Özür dilerim

Motosikleti
    X-TREME MAX
    [/COLOR]
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh yahu! Ağustos oldu yine yağmur. Abicim 2 yıl Şile'de takıldım. Hiç sevmem pis havalarını. İnsanı yaşadığına pişman eder. Bence erteleyelim.
    Tecrübeye saygı duymak lazım atilla abi erteleyelim diyosa bencede erteleyelim

Motosikleti
    Alıntı seliuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Tecrübeye saygı duymak lazım atilla abi erteleyelim diyosa bencede erteleyelim
    benim için sorun değil sonuçta ortama uymak gerek, forumdan tekip ederim son durumu.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Herkese iyi akşamlar..Ben bugün Şileye geldim hava oldukça kapalı,şuan şimşek çakıyor fakat yağış henüz yok. Son olarak neye karar verdik ?
    XV

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)