Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    xardias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer
    alalı iki hafta oldu.600 km yol gittim.tıkır tıkır çalışıyor.racer almıyacanda gidip ne alıcan
    seni çok korkutmuşlar
    ohhh my god please send me azrael in a woman; while i die , i want to fucking with her

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)
    Bence Racer Degilde Zealsun Al Ama Bulabilirsen Baba Motor Gosterge Sorun Degil Hava Filirtresi Zincir Sesi. On Teker Kucuk Yol Tutuyor On Cift Arka Tek Disk Cok Onemli Ikisini De Kullandim . Cin Mali Mi Bakacaksin Ya Adam Gibi Alacaksin Yada Bakimini Dikkat Edeceksin . Ama Kanuni Malzeme Bakimindan Zealsuna Yetismez Karrdes Ikiside Elimde . Benderimki Zealsun Benim Gorusum .

reddragontwo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zealsun yada kanuni en önemlisi biri türk biri çin bana kalırsa (kendi görüşüm)gidin iki motoruda görün zaten kaliteli mal kendini belli eder.çok araştırıp gezdiğindede insanın kafası acayip karışıyor...bu arada ben öğrenciyim istanbuldan.

ben öğrenciyim ist dan benim görüşüm gidin her iki motoruda yerinde görün biri türk biri çinli kararı yine siz verin deneyim leri tecrübeleride zaten arkadaşlar yazıp bizi bilgilendiriyor.çok gezme kafan karışır

blade7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer repsol
    Alıntı reddragontwo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zealsun yada kanuni en önemlisi biri türk biri çin bana kalırsa (kendi görüşüm)gidin iki motoruda görün zaten kaliteli mal kendini belli eder.çok araştırıp gezdiğindede insanın kafası acayip karışıyor...bu arada ben öğrenciyim istanbuldan.

ben öğrenciyim ist dan benim görüşüm gidin her iki motoruda yerinde görün biri türk biri çinli kararı yine siz verin deneyim leri tecrübeleride zaten arkadaşlar yazıp bizi bilgilendiriyor.çok gezme kafan karışır
    ya aslında ikiside çin malı ama kanuni servisten baya fark atar tamam zealsun daha ii gibi yok rodaja girmeden 135 yapıyo yok tekerler daha kalın ama 2. el elinde kalıyo 1 servis yok 2 almamak için bunlar yeter ayrıca racerda daha fazla grenaj var ve daha gösterişli duruyo alıpta pistemi çıkacan hem zealsunda bildiğim kadarıyla (yanlışım varsa düzeltin ) tek renk var adam çıktığından beri 1 tane satamadı kanunici öbür yandan 3. postayı getirdi ilçeye

arkadaşlar zealsun deil konumuz... kanuni 200 racer...
    şimdi ne yapıcaz onu söyleyin. hatta diyorum ki ben motorumu temiz kullandım satıyorum diyen varsa yazsın. ben bunu aşlımak(başlangıç) için kullanıcam ve sıfırına 6 ay için buyuk rakam vermek istemiyorum...
    kullanıp işini görmüş olan varas 2000ytl civarında satan olursa konuşalım...

kov_boys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zealsun MU__? race200 MÜ__?

[/IMG]milllet race200 şekil bi motor ama serwis bakımından da ii ama sunu sÖlim race motosu olarak ZEALSUN derim zEalsun race e daha yakın !! oturus bicimi FELan bence daa gsl ama serwis i hakkında bi bilgim yoq !!! hem zealSUN un tekerleri daha kalın !!! COk sekil olmus !! ne bilim __!! millet ii olan kazansın :D bi bakın !! su linke ZEalsun adamlar motorda nerdeyse HİÇ hata yoq diolar millet PLS bakın ya Millet motorru Cok sewmis ! ama içlerinde kanuni diyen de war bu form a bi Göz atın derim !!!!!:D:D:D

http://www.cullas.com/motor/model_in...r&model_no=205 su link e de bi GÖz atın İncelen millet!!!

http://www.celkan.com/xgj150-23.htm sunu da :D
    http://www.motosiklet.net/forum/arch...hp?t-8870.html ya amq kafayi yicem !!!:D GÖrüslere bakın Kİmse kanundan yana diiiiiil :D

piriyatel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 - 10 Nisan'da GT250R
    Alıntı yalnizplanet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yazıların nerdeyse tamamını okudum, hepinize ayrı ayrı teşekkürler. ellerinize sağlık.
    ben bu motoru almaktan nerdeyse vaz geçtim...
    beni çok korkuttunuz, bana herkes madda halinde korkmam gereken konuları(yani motorun sorunlarını) ve almam gereken nedenleri sırlarsa bende analatik düşünebiliyim.
    ama rica ediyorum yazabilen herkes yazsın ki bende yorumlayabileyim...
    şimdiden çok çok teşekkür ederim. herkese iyi günler.
    birde motor kapağını açtırmak zorunda kalan varmı?...
    Arkadaşım Biz burada motorun sorunlarından bahsediyoruz ufakta olsa bu formda konusuyoruz buradaki yazılara bakarak racer a yok alınmaz sorunlu motor denilemez ben 8 aydır biniyorum su ana kadar hiçbir proglem çıkartmadı bana ki ben şilede oturuyorum buradan zonguldağa gittim izmit e filam çok gittik gezmeye 2 kişi hiçbir proglem yaşamadım 3milyara göre bence dört dörtlükte olmasa çok iyi motor emsallerine göre süper zealsun u bilmiyorum hiç araştırmadım onun hakında bilgim yok
    Aşkım Sadece Motorum

reddragontwo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonuça bakarsak burda tartışma yapıçaz diğer motorlarla kıyaslıcaz.sorunlarını iyi yönlerini anlatıcaz

sonuçtabenim görüşüm bu sitelere takılanların büyük bir kısmı hondaya suzuki ye yamaha ya avuç dolusu para veremeyecekleri için elimdeki parayla alına bilecek en iyi motoru almaya çalışıyoruz.
    hepimizin amacı aynı ama formlara tek tek göz attımızda hemen hemen her motorda aynı sorunlar var ...bizim almak istediklerimiz.kötülerin iyisi işin aslında bu ...ne kadar ekmek o kadar köfte

piriyatel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 - 10 Nisan'da GT250R
    Evet amac o zaten bende motoru almadan önce bu sitede birçok motoru inceledim nereden baksan 1.5 ay bekledim sonra aldım aslında ilk aklımdaki zelasun du ama alt granajı olmaması hoşuma gitmedi ve racer200 aldım Busite oalyı bence çok süper başka arkadaşlara yardım ederken kendimizde birşeyler öğreniyoruz ve karşılasabileceğimiz sorunlardan haberdar oluyoruz olay bu baba ya :)
    Aşkım Sadece Motorum

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    arkadaşlar az kaldı kısmetse şubat yada mart gibi kanuni racer200 ü çekicem altıma aslında ağustos ayında alacaktım ama öğrencilik zor para denkleştiremioruz bi türlü artık sorunlarımızı bende sölerim herkese yardımcı oluruz birbirimize.bide bu motorlara nesaman zam gelir bu racera zam gelmeden ben alıyım diorum şubat mart heralde ölü sezon

slm arkadaşlar bende şubat yada mart gibi çekicem racer 200 ümü altıma aslında ağustosta alıcaktım ama olmadı öğrenci adamız denkleştiremioz bi türlü yardımcı olursunuz banada sorunlarda.bide bu motorlara nesaman zam gelir ben zam gelmeden alıyım diorum şubat mart iidir heralde ölü sezon zam yapmazlar osaman

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    YilbaŞinda Zam Gelİyor:(

yalnız varya herkes konuşuyor ama bir sonuç yok ortada... arkadaşlar sonuca bağlayın bu işi...
    kimisi aldım şukar yol yaptım bişii olmadı dio,
    kimiside ağlıp ben nie bunu aldım die...
    ne bu kavun karpuz gibi bişiimi?
    şunu bi netleştirelim arkadaşlar...............

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    olay şu çin malı motorlar rodajda çok nazikler rodajı düzgün yaparsan ve ilk 10 km içinde olası montaj hatalarından kaynaklanabilecek vida somun ayar ve benzeri yerleri düzgünce sıkıp ayarlayıp sakin kullanırsan 2000 km motor sorun çıkarmıyor. zincirli olan motorlarda ise zinciri kaliteli çek malı zincir ile değiştirmek gerekiyor. zincirin şasiye temasını engelleyen takozun değişimi ile zincirin yıpranması engelleniyor.

sorun bundan ibaret diyrsun yani, teşekkürler arkadaşım...
    peki başka bişii söylemek isteyen varmı?...
    "bakın çok az kaldı bugun yarın alıcam"

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    ithalatçı firmalar çinden ithal motorlarda rodaj için 1500 km gibi bir rakam söyleselerde pratikte 2000 - 2500 km kadar motoru çok fazla zorlamamak gerekiyor. bu başlığı ilk kayıt olduğum zamanlardan bu yana takip ediyorum. çoğu problem rodaj sırasında motora dikkat edilmemesinden kaynaklanıyor. Niceman ın sorunu sanırım üretim hatası idi ve parçaların büyük bir kısmı değişti motorunrodajı bitince bir kaç değişiklik yapmıştı o değişiklikler konfor açısından iyileşmeler olduğunu yazmıştı. yakın bir zamanda motor hakkında yazmıyor belki de vakit bulamıyor olabilir.
    kanuni firma olarak servis ağı ve yedek parçaların fiyatlarını sitesinde yayınlamasından dolayı güvenilirlik adına puan kazanıyor. bunun yanında sanırım üretim hattından kaynaklı bazı sorunlar var mesela bir kısım montaj sorunları üretim bandında tespit edilecek sorunlar. bu motorların yollarda test edildiği konusunda bir kaç yazı vardı. firma olarak en azından site yönetimine bilgi vererek bu başlık ya da ilgili başlıklar altına yapılmış test sonuçlarını ve bu testlerden elde edilen bilgiler ile neler yapıldığını söylemeleri daha iyi olurdu. ve aynı zamanda forum sayfalarında kanuni markasının yetkililerinden bir kişinin olması müşteri ilişkileri açısından daha iyi olurdu düşüncesindeyim. müşteri odaklı çalışmanın bir başka yolu ve aynı zamanda iletişim masraflarının daha düşük olması gibi avantajlardan haberdar olmadıklarından olabilir.
    ikinci motoru zealsun (zongshen) düşünüyorum fakat kanuni nin ürünlerini de takip etmekteyim. 125 cc ve 4 subaplı bir model çıkarırsa onu almayı düşünebilirim mesela ZS125-32 gibi aynı zamanda yağ sağutmalı bir model. yerli firmayı desteklemek için almayı düşünüyorum fakat bende bırakmış olduğu intiba (etki) parçaların çinde imal edilip burda montajı ya da çinden direk ithalat gibi olduğu için şimdilik almayı pek düşünmüyorum. MZ markasını satın aldıktan sonra alman mühendisliğinin devamını sağlamış olsa idi şimdi bunları konuşuyor olmazdık düşüncesindeyim.
    ayrıca bu model için Kanuni Retro Race ismi daha uygun olurdu düşüncesindeyim

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    ya kanuni racer 200 yılbaşından sonra zam geleceğinden eminmisiniz.ozaman zam gelmeden almak lazım bu motoru napçaz şimdi zam gelirse 200 den fazla gelirmi acaba

blackMoon kardeş saolasın sanırım sende benim gibi kanuni ve zealsun arasında sıkışmışsın bende aynı durumdayım, bakalım ne olucak.
    bide ben sıfır alıp çok zarar etmek istemiyorum 2. el bakıyorum onlarda sıfır fiyatında nerdeyse. zealsundaki yazıma bakarsan anlıcaksın ne demek istediğimi. neyse hepimize hayırlısı neyse o nasip olsun...

allah hepimi kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

"bu zealsunda yazım derken bu frumdaki zealsun sayfası.."

ermac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200cc
    2. el motor arıyan varsa hemen satgıyım mavi racer var 5000 km de üzerinde Bosh marka akü var

arkadaşlar Racer da zealsunda teneke hele bi r arkadaş chip takılırmı diye sormuş çok güldüm walla arada bi motorun oraya bakarsanız zaten çip takılırmı takılmazmı anlaşılıyor motorda hiç bir elektronik devre yok bi ara devir kesici var söletinlweri çıktı oda yok göstergede 11.000 devire vursada motor 7000 deviri geçemiyo gerçekte uzun süredir kullanıyorum sorusu olan varsa sorabilir.
    Debriyajı kaçırma::...

Alıntı ermac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el motor arıyan varsa hemen satgıyım mavi racer var 5000 km de üzerinde Bosh marka akü var

arkadaşlar Racer da zealsunda teneke hele bi r arkadaş chip takılırmı diye sormuş çok güldüm walla arada bi motorun oraya bakarsanız zaten çip takılırmı takılmazmı anlaşılıyor motorda hiç bir elektronik devre yok bi ara devir kesici var söletinlweri çıktı oda yok göstergede 11.000 devire vursada motor 7000 deviri geçemiyo gerçekte uzun süredir kullanıyorum sorusu olan varsa sorabilir.
    ermac kardeş benim zealsunda da bi yazım var fiyat hakkında bi oraya bak istersen, sonra bana de ki tamam haklısın bi konuşalım de iletişim kuralım.

tekerler sağlam basa, kafalar kıyak ola...

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Merhaba arkadaşlar benim yni aldığım racerla ilgili sorunlarım var,yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.Geçen hafta 0 km. bi racer aldım fakat vitesleriyle ilgili bir sorunum var aslında bende de olabilir sorun çünkü ilk defa çok uzun zamandır vitesli kullanmıyordum.İlk olarak başıma gelen 2. vitesten 1 attığımda baZen kendi kendine boşa atıyor vitesi. İkinci sorunum motoru çalıştırıyorum ilk 100 ile 200 metre arasında vites değişiyor ancak dijital vites göstergesi bana inat yapar gibi vitesi göstermiyor,sonrada hiç birşey olmamış gibi gösteriyor.Üçüncü sorunum geçen kulanırken 4.viteste acil durmam gerekti(yolun ortasına yaya atladı askaldı ağaca yazılıyodum bu olay yaya geçidi olmıyan ve hız sınırının 50 km/h olan yolda oldu neyse)Durduktan sonra 4.vitesten 1. vitese almak istedim ancak vites pedalı inatla yerinden bile oynamadı ,kenara çektim motoru kapattım açtım ne yaptığımı hatırlamıyorum fakat bir şekilde 1.vitese aldım.Sonrasında durmadan evvel vites küçülterek durdum hiç bir sorun yaşamadım.Birde bazen birinci vitesten boşa ve 2. vitese kesinlikle geçmiyor bende mi hata var diye anlıyan abilerime gösterdim onlarda yaşadı aynı sorunu servise götürdüm yeni diye böyle sorunlar normaldir dediler.Size sorum bu yaşadığım sorunlar benden mi kaynaklanıyor ağırlıkla yoksa motordan mı?Yeni motorlarda böyle sorunlar olur mu?benim durumumun aynısı başına gelen varsa tavsiye verebilir mi?

SAYGILAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler