Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o pompa denilen kısım ANİ KAPIŞ POMPASI'dır,
    evet dediğin gibi ani gaz açmalarda benzin püskürtür ve daha rahat fırlar motor,

karburatorler giriş ve çıkış agızlarına gore sıralanır,
    hava giriş ağızı ne kadar büyükse manifolt cıkıs agızıda o kadar buyuk olmalıdır,
    ufak olanlar büyüklere ,
    buyuk olanlarda ufak'lara uymaz MOTOR OKSURUR TEKLER...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı dumanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.slm kardeşim belki girersen okumuş olursun o bahsettigin şey yakıt püsrtkürme ani gazlamalarda karbüratöre ekstradan yakıt püskürtüyor onun dışında bi iş yapmıyor yani ani gaz açıp kapatmıyorsan iptal edebilirsin tekeriniz düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Racerci57 kardeşim ufak karbüratör atma kaldırmaz onun dışında benziyorsa uyar sıkıntı çıkacağını sanmıyorum
    Dumanxtr bilgi için teşekkür ederim size bir sorum daha olacaktı benim motor ara sıra bujiye ateşleme yapmıyor.normalde bujiden elektrik çarpması lazımken en ufak bir şey gelmiyor. marş çok rahat basıyor akü felan sağlam fakat bujiye ateşleme elektrik gelmiyor.aradan bir müddet geçtiğinde rahatça çalışıyor..kontağ ı stop düğmesini kontrol ettirdim ama sorun görünmüyor sizce sorun nerede olabilir yardımcı olursanız sevinirm.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motorunun Beyninde SİYAH BEYAZ kablo olması lazım,
    o kabloyu kes ve tekrar dene,
    Eğer ateşleme gelir ise motorun stop elemanlarından bırınde oksıtlenme var demek oluyor,
    STOP ELEMANI NEDİR???

Stop düğmesi,
    Kontak,
    Varsa (senin motorda yok) Yan ayak stop müşürü,,,

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun Beyninde SİYAH BEYAZ kablo olması lazım,
    o kabloyu kes ve tekrar dene,
    Eğer ateşleme gelir ise motorun stop elemanlarından bırınde oksıtlenme var demek oluyor,
    STOP ELEMANI NEDİR???

Stop düğmesi,
    Kontak,
    Varsa (senin motorda yok) Yan ayak stop müşürü,,,
    abi motorcu motorun sol motor kapağının orda startör vardır ona bağlı otomatik ateşleyici bir eleman var dedi onda arıza olabilir dedi.senin dediğin gibi benimde aklıma stop düğmesi geldi gittim onu sıfır aldım yine aynısını yaptı sonra kontaktan yapabileceğini düşündüm kontağın soketini söktüm ve düz kontak yaptım yine aynısını yapmaya devam etti yani motor çalışmadı.sanırım kontaktanda değil geriyede ustanın dediği harici pek birşey kalmıyor.bu sorun bana kafayı yedircek valla.hayır belki çok basit birşey ama bulması zor vede arada motoru stop ettiğinde çarşı ortasında çalışmaması çok kötü bir durum inş sorun düzelir.
    desteklerin için çok teşekkür ederim serkan abi

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    selamun aleykum. iki sorum olacak arkadaşlar. Racer in ön ve arka dişlileri kaç dişlidir. ikinci sorum ise üst kapakta bir cam var galiba yağın yukarı ulaşıp ulaşmadığını kontrol içindir. Motor yeni sayılabilir olmasına rağmen rölantide yağ bir türlü yukarı ulaşmıyor. Üst devirlerde anca o da yavaş yavaş tırmanıyor. Bir problem mi bu? Racerlerde yağlama bu kadar geç mi oluyor.

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum. iki sorum olacak arkadaşlar. Racer in ön ve arka dişlileri kaç dişlidir. ikinci sorum ise üst kapakta bir cam var galiba yağın yukarı ulaşıp ulaşmadığını kontrol içindir. Motor yeni sayılabilir olmasına rağmen rölantide yağ bir türlü yukarı ulaşmıyor. Üst devirlerde anca o da yavaş yavaş tırmanıyor. Bir problem mi bu? Racerlerde yağlama bu kadar geç mi oluyor.
    racerin ön dişli 15 arka dişli 46 dır.o üst kapaktaki cam bende de öyle henüz daha orda yağ görmedim herhangi bir sorun olmuyor.kapağun cam kısmında girinti var o yüzden yağ oraya giremiyor olabilir.
    MotorSiklet HayaTTır

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-kanuni-racer-200-racer200-yedek-parca-323312004/detay
    Arkadaşlar hertürlü parça konusunda yardımcı olurum.

Bendede racer 200 var vitesler zor geciyodu debriyaj balatalarini degistir dedi usta degistirdik yine ayni neden zorlar acaba yardimci olurmusunuz ?

dumanxtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer*s
    Muhtemelen debraj ayarın düzgün olmadı motor çalışır halde orta sehpaya al 1vitese tak arka teker dönerken debrajı sık.Arka lastik dönmeye devam ediyorsa debraj ayırmıyor demektir

güncel olan var mı ? şuan piyasadaki en uygun ss motor, eski model olmasından dolayımı yoksa motor kötü olduğu için mi fiyatlar düşük ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler