Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar o çıkan hortum karbüratörden çıkıyor,
    ve tahlıye hortumudur o,
    yanı karburatorun dıbıne bırıkmış olan benzını o hortumun yanındakı cıvatayı gevseterek dışarı atabılırsınız,
    yıne sıkmak şartıyla tabıkıde.

motor ilk çalıştırmada beyaz duman atması normaldir,
    neredeyse her motor atar o dumanı,
    fakat 5.1o dk geçmeden düzelir,
    motorlar sıfır çıktıgında yag yakma sorunu olur oda 1000..1500 km de 100 ,, 150 gr kadardır...

eğer egzos duman kokusu gelırse direksiyon alt kısmından egzos cıvataları gevşemiş anlamına gelir...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o çıkan hortum karbüratörden çıkıyor,
    ve tahlıye hortumudur o,
    yanı karburatorun dıbıne bırıkmış olan benzını o hortumun yanındakı cıvatayı gevseterek dışarı atabılırsınız,
    yıne sıkmak şartıyla tabıkıde.

motor ilk çalıştırmada beyaz duman atması normaldir,
    neredeyse her motor atar o dumanı,
    fakat 5.1o dk geçmeden düzelir,
    motorlar sıfır çıktıgında yag yakma sorunu olur oda 1000..1500 km de 100 ,, 150 gr kadardır...

eğer egzos duman kokusu gelırse direksiyon alt kısmından egzos cıvataları gevşemiş anlamına gelir...

Bi dakka yaw :D ben geçen karbüratörü temizlesin diye bıraktım motoru bujiyide değiştir 30 tl aldı kazıkmı yedim ben yani ordanmı temizledi açıpmı temizledi müdür ? güven söz konusu karbüratör öyle hemen açılıp temizlenen bişeymi yada :S o hortum benim pert olmuş galiba :D değiştirmek gerek çatlamış ortadan

racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    abi sen benden beter kullanıyosun motoru heralde
    baksana daha yeni racer in hortumunu çatlatmışın
    motoruna biraz daha bak bence bide o duman işini sordum bende
    doruymyl evet soğukta ilk çalışmada olur diyorlar
    bakalm hayırlısı ayrıca hani forumda bizden başka kimse yokmu
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi dakka yaw :D ben geçen karbüratörü temizlesin diye bıraktım motoru bujiyide değiştir 30 tl aldı kazıkmı yedim ben yani ordanmı temizledi açıpmı temizledi müdür ? güven söz konusu karbüratör öyle hemen açılıp temizlenen bişeymi yada :S o hortum benim pert olmuş galiba :D değiştirmek gerek çatlamış ortadan
    O Hortumun Görevi Karburatorun Dıbıne Bırıken Suyu Boşaltmak Icındır,
    Yanı Temızlık Icın komple sokulur ve her delıgıne kadar her cıvatasına kadar sokulup Benzın Ile Temızlenır yıkanır Ve Tazyikli Hava İle Son Kurulaması Yapıldıktan Sonra Toparlanır,
    Ortalama 15 dk ile 30 dk arasında bi işçiliği olur.
    yanı emın ol hakkını Almış Ustan,
    Ben 15 liradan Karburatör Temizliği Yapıyorum.
    Yani Sıkma Canını Hakkıdır O Para...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı racerci57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen benden beter kullanıyosun motoru heralde
    baksana daha yeni racer in hortumunu çatlatmışın
    motoruna biraz daha bak bence bide o duman işini sordum bende
    doruymyl evet soğukta ilk çalışmada olur diyorlar
    bakalm hayırlısı ayrıca hani forumda bizden başka kimse yokmu
    abartma yaw :D daha yeniyim ben acemi topu topu 100 km bindim :D 2700k m de aldım 2800 oldu şimdi a2 ehliyet sınavım war 2 saat sonra ona giricem :D aldığımda motor beklemekten harabe olmuştuda ben dirilttim o hortumda öyleydi aldığımda :D yapcak bişey yok ::D güneşte var ohh

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    ben 0 aldın sanıyodum ondan dedim
    kaça aldın racers yi
    ayrıca bugünde bi hız denemesi yaptım düz yolda 120 yi gördüm aynadan baktığımda polisi görünce yavaşladım
    yarın bir gün bu hız dişlisini devreye sokucam bi 130 140 görürüm inşallah hayalim bu
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    bugün bizim arkadaşta olan bi mondial 150 ut cross aklıma geldi ve sahibinden.comda sıkıntıdan bi aram yaptım
    adam 150 ut cross uyla çin malı crossuyla ufak modifikasyonlar ile 140 ı gördüğünü idda etti hemen msj attım msj aynen şöyle
    abi çok merak ediyorum kusura bakma nasıl çıktın bu hıza dişlilerle mi oynadında 140 ı gördün
    bende racer 200 var orjinal dişlilerle ben 125 i gördüm seninkide çin benimkide benimki 200 cc seninki 150 cc nasıl oluyor anlamadım be yha
    diyerek msj attım sizce doruluk payı olabilir mi 150 cc lik bi çin malı ve dağ motoru asla yarış motoru deil bu hızı yapabilirmi özellikle serkan abi senin bi bakmanı istiyorum
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    ben 0 aldın sanıyodum ondan dedim
    kaça aldın racers yi
    ayrıca bugünde bi hız denemesi yaptım düz yolda 120 yi gördüm aynadan baktığımda polisi görünce yavaşladım
    yarın bir gün bu hız dişlisini devreye sokucam bi 130 140 görürüm inşallah hayalim bu
    sınavdan çıktım bi kaptırdım valalhi 95 dedi kaldı hacı gaz kesiyor devir bitiyor :D kırmızılara yaklaşmıyor bile :D gidişi ultra süper ama çok şahlanıyor :D ustaya dedim ses geliyor diye amortisörden geliyor yağlarız dedi bu motor bi düşmüşya sağa hafiften sanırım bişeyler var bunda ya ..

2050 tlye aldım işte 2008 2700 km de

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    şaşırılcak şey abi valla racer s nin bence 120 yi rahat görmesi lazım
    1.vetesden başlayıp biraz motora fazla yüklen mümkünse mesela 1.viteste 25 görüyoson biraz zorla 35 yap 2 ,3,4,5 dede geçerli biraz zorla abi deviri açılacaktır ama şuda varki 2800 civarı kilometre yapmış racer in bunu yapmaması lazım iyi bi ustaya göster abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

bugün bizim arkadaşta olan bi mondial 150 ut cross aklıma geldi ve sahibinden.comda sıkıntıdan bi aram yaptım
    adam 150 ut cross uyla çin malı crossuyla ufak modifikasyonlar ile 140 ı gördüğünü idda etti hemen msj attım msj aynen şöyle
    abi çok merak ediyorum kusura bakma nasıl çıktın bu hıza dişlilerle mi oynadında 140 ı gördün
    bende racer 200 var orjinal dişlilerle ben 125 i gördüm seninkide çin benimkide benimki 200 cc seninki 150 cc nasıl oluyor anlamadım be yha
    diyerek msj attım sizce doruluk payı olabilir mi 150 cc lik bi çin malı ve dağ motoru asla yarış motoru deil bu hızı yapabilirmi özellikle serkan abi senin bi bakmanı istiyorum
    150lik çinle 140 yapınca biz seninle neden 200 lük motorla 125 i geçemedik
    bunu iddaa edtiğine göre ya onlar akıllı biz safız yada onlar yalancı
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    max hız ortalama 100,120 arası,
    eğer ruzgar ve ağırlık dengelendiği taktirde motorunun bakımını ve kaliteli lastik kullanıldıgı taktırde en fazla 140'a kadar çıkarabilirsin...

Piyasada ''ben 160 vurdum bu motorla'' diyenlerde çıkacaktır

sende alınca dersin ben 160 vurdum ibre bi tur daha attı diye ))
    Demesi Kolay Çünki ))
    İşte Bu sorunun Cevabını Zaten Daha Önce Yazmıştım ))

cbr çakması yuan ,skyjet, vb motorlarda 200 ibre var ve onlarda 160,180 bastıklarını iddaa edıyorlar,
    sende söyle söylemek bedava.

bu arada 150 ile giden yuan çelık (cakma cbr) 'in yanında 115 ıle 2 kişi rampada solladım,
    abi birden gectın ve kayboldun dıye feryat edıyordu
    hesapla işte o 150 ile ben 115
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    işte serkan abi adamı deli ediyolar ya 120 ibre olan dağ motoru mondial 150 ut cross motorla adam nasıl 140 vuruyoda çin motorla
    biz nede onun gibi 200 cc lik racing yarış motoruyla 125 130 u orjinal dişlilerle geçemiyoruz demekkki onlar yalan söylüyor
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    Adamlar Mobilet ile 120 yaptıklarından bahsetmişler :=)
    Yani Söylemek Kolay )
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    işte serkan abi adamı deli ediyolar ya 120 ibre olan dağ motoru mondial 150 ut cross motorla adam nasıl 140 vuruyoda çin motorla
    biz nede onun gibi 200 cc lik racing yarış motoruyla 125 130 u orjinal dişlilerle geçemiyoruz demekkki onlar yalan söylüyor
    yok hacı benim motorda kesin bişey bişey var gaz biraz geç alıyor yani epey boşuk vardı onuda aldım biraz :D yine asıldım 4. viteste bile yüksek devirde gaz kesiyor zararlı olduğu için heralde yüksek devirde tıkanıyor bi yıığılıyor sonra şahlanıyor rezil oluyom valla motorda iş yok ya benim :D supaplarmıdır nedir sibop diyorlar :D onlar vuruyormuş usta dedi kışın iyidir baharın gel ayar çekelim diye :D dün epey bi bindim :D yakıtı yarıladım :D uzun yola çıktım az :D dondum bi tırın arkaya takıldım oh sıcacık hava veriyor rüzgarı kesiyor :D:D:D:

en son dün gene 100 civarı yaptı bi kerede 105 yaptıydım halen geçemedim :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

arkadaşlar ayna siparişi vereceğim birde fiyatlarını bilen var mı? bu aynalar kör yani boyu kısa daha uzun daha dışa dönük ve mavi renkli ayna sipariş edeceğim bildiğiniz iyi bir yedek parçacı varmı ?

ön lastik 90/90 -18
    arka lastik 130/70-18 bana kaç psı basıldığını söyleyebilecek olan var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:46 ----------

aynaları sipariş verdim 34.50 tl mavi :D yarın gelir heralde hadi hayırlısı sol aynayı düzeltmekten canım çıkıyordu gevşemiş rüzgara çukura geldimi yön değiştiriyor çok tehlikeli : :D:D

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hacı benim motorda kesin bişey bişey var gaz biraz geç alıyor yani epey boşuk vardı onuda aldım biraz :D yine asıldım 4. viteste bile yüksek devirde gaz kesiyor zararlı olduğu için heralde yüksek devirde tıkanıyor bi yıığılıyor sonra şahlanıyor rezil oluyom valla motorda iş yok ya benim :D supaplarmıdır nedir sibop diyorlar :D onlar vuruyormuş usta dedi kışın iyidir baharın gel ayar çekelim diye :D dün epey bi bindim :D yakıtı yarıladım :D uzun yola çıktım az :D dondum bi tırın arkaya takıldım oh sıcacık hava veriyor rüzgarı kesiyor :D:D:D:

en son dün gene 100 civarı yaptı bi kerede 105 yaptıydım halen geçemedim :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

arkadaşlar ayna siparişi vereceğim birde fiyatlarını bilen var mı? bu aynalar kör yani boyu kısa daha uzun daha dışa dönük ve mavi renkli ayna sipariş edeceğim bildiğiniz iyi bir yedek parçacı varmı ?

ön lastik 90/90 -18
    arka lastik 130/70-18 bana kaç psı basıldığını söyleyebilecek olan var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:46 ----------

aynaları sipariş verdim 34.50 tl mavi :D yarın gelir heralde hadi hayırlısı sol aynayı düzeltmekten canım çıkıyordu gevşemiş rüzgara çukura geldimi yön değiştiriyor çok tehlikeli : :D:D

benimde aynanın teki öyleydi abi değiştirdim Ama yeşilyur motoordan aldıysan aynaları bi ara bazen internetten verdiğin siparişler belli olmuyo bi araman lazım banada öle ooldu çünkü sen yine racer s aynası takıcan dimi benimde hoşuma gidiyodu ama korkuma almadım racer e olmaz diye
    motorunda zamanla düzeliccektir ama ben sana bişi diyim adam akıllı bi ust abul bence baksana beni razil ediyor diyorsun motorun hazırda kış mevsimiyken bence bi bak düzellttir abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:21 ----------

Adamlar Mobilet ile 120 yaptıklarından bahsetmişler :=)
    Yani Söylemek Kolay )
    öle abi laf atan atana ben 15 dişle 120 yaptımya 16 diş taksam biraz zorlasam devrini 140 yapar mı sence 140 yaparsa benim motordan efesi yok bence :DDD
    bikerede kargılı bir racerci bana motoruyla az zorlarsa 200 e çıkabileceğini 2.vitesteki hızı 90 mış 3.vitesteki hızıda 110 120 arasındaymış allah sabır versin bu yalancılar varya adamı deli ediyorlar sende haklısın söylemek kolay
    silindiri çatlatsa 160 a çıkabilir mi acaba
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    benimde aynanın teki öyleydi abi değiştirdim Ama yeşilyur motoordan aldıysan aynaları bi ara bazen internetten verdiğin siparişler belli olmuyo bi araman lazım banada öle ooldu çünkü sen yine racer s aynası takıcan dimi benimde hoşuma gidiyodu ama korkuma almadım racer e olmaz diye
    motorunda zamanla düzeliccektir ama ben sana bişi diyim adam akıllı bi ust abul bence baksana beni razil ediyor diyorsun motorun hazırda kış mevsimiyken bence bi bak düzellttir abi
    hacı ben öyle yarım yamalak iş yapmam :D aradım mavi olarak kargolattım sıkı kargolayın dedim :D yarına gelir :D yeşilyurt motor iyi çalılşıyor geçen sefer çatlak kırık geldi ama kargocunun işi hıyarlık bende yanımdayken açıp tutana tutturmadım bu sefer yurtiçi ile gelecek :D site çok güzel ama düzenleme yapıyorlar şimdi girbak motorunu seçiyorsun parçaların bütün resimleri çıkıyor bu gün yoktu işte telefonla siariş verdim eft yaptım netten daha sağlam oldu alışveriş :D ustaya kalsa 50-100 alır :D

bide amortisörden ses geliyormuş yağlayalım dedim varmı öyle bişey :D ani frende çukurda felan çok ses geliyor yana yatmış ya bu ondan olabilir mi ?

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    serkan abi ben sana bişi soracam benim motoru sabah felan çalıştırmak istediğimde genelde bu sabah oluyor.motora elimi deydiğimde motor çok soğukken çalışması zaman oluyor acaba kış mevsimi olduğundan mı yoksa motorda bi arza mı olabilir
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    serkan abi ben sana bişi soracam benim motoru sabah felan çalıştırmak istediğimde genelde bu sabah oluyor.motora elimi deydiğimde motor çok soğukken çalışması zaman oluyor acaba kış mevsimi olduğundan mı yoksa motorda bi arza mı olabilir
    müdür ustaya sordum aynı sorun bende de var dile getirdim bu motorlar resmen onun ağzıyla söylüyorum bunlarda böyle öyle çok kaliteli değil zaten dedi ve çok soğuklarda çalışmayabiliyor dedi uğraştırır epey dedi :D

banada oluyor mesela abartı soğuk sabah kalktın çalıştırmaya uğraştığında bazen tak tak takk felan diyo böyle çalışma ile çalışmama arası çalışıyor bazen hiç hörüldemiyor felan :D supab mıdır nedir sibop işte sibop ayarlarından da oluyormuş :D normal dedi. jikle ile bazen ilk seferde çalışıyor ya dün o kadar soğukta bekledi tek marş ile aldı ama ayakla basınca :D el marşını kullanmıyorum motor sıcaksa ancak ozaman kullanıyorum

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    abi bide bişi sorcam benim bu arka freni ben nasıl aşağıya indirebilirim ayak koyma yerinden yüksekte nasıl olcak bu bide amartisör sesi geliyo demişsin amartisör patlamış da olabilir bende ondan şüpheleniyorum bu sorunlarıda halledince motorumda bi sorun yok inşallah sende bende hallederiz rahat ederiz
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    abi bide bişi sorcam benim bu arka freni ben nasıl aşağıya indirebilirim ayak koyma yerinden yüksekte nasıl olcak bu bide amartisör sesi geliyo demişsin amartisör patlamış da olabilir bende ondan şüpheleniyorum bu sorunlarıda halledince motorumda bi sorun yok inşallah sende bende hallederiz rahat ederiz
    görmek gerek ara sıra binsemde fren ezberimde yok ama dediğin sorunu bende yaşıyorum ayağımı bazen farkına varmadan az basıyorum sonra çapraz koymaya başladım ama oda bazen frene basmakta geç kalmana sebep oluyor ve ani frende kesin yatarım :D anca yamultucan müdür onu aşşağı doğru benimki çok aşşağıdan alıyordu düzelttiler sen bilirsin ya sök yamult aşşağı doğru başını ama ozamanda bişeye benzemez orjinalini bozmamak gerek ya :D aksama bi dahakine bakarım iyi fikir aslında bi çare bulursam sanada söylerim

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    sölersen çok memnun kalırım abi bakalım amartisöre bi çözüm varmı senden
    MotorSiklet HayaTTır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler