Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki - Inazuma
    teşekkürler fuatcemal, sahibinden'de satılan aparattan alacağım önümüzdeki haftalarda, daha emniyetli sürüş için gerekli olduğunu düşünüyorum.
    evural ve 2move bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Arkadaslar bugun inazuma bayine ve bajaj bayine gittim arada daglar kadar fark oldugundan onca papeli vermeye ikna oldum insalah belli bir zaman var o zaman sonra İnazuma ile sizlerle etkilesim icinde olma dilegiyle kendinize iyi bakin

Motosikleti
    suzuki-inazuma
    zangocyan
    benden önce alırsan yorum bekliyorum.tavsiye acısından

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun inazuma bayine ve bajaj bayine gittim arada daglar kadar fark oldugundan onca papeli vermeye ikna oldum insalah belli bir zaman var o zaman sonra İnazuma ile sizlerle etkilesim icinde olma dilegiyle kendinize iyi bakin
    Pulsarın kalitesini anlamak için mühendis olmaya gerek yok...Sele derisine ve/veya Kuyruk karenajındaki ''200 ns'' sticker'ına,veya plakalığına (alüminyum mini bir merdivene benzeyen) biraz dikkatli bakınca anlaşılıyor zaten...
    The Power of The Dreams.

Arkadaşlar bu suzuki gw250f modeli Türkiye'ye gelecek diye duydum doğrumu? Gelecekse ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zangocyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler fuatcemal, sahibinden'de satılan aparattan alacağım önümüzdeki haftalarda, daha emniyetli sürüş için gerekli olduğunu düşünüyorum.
    Aldiktan sonra yorumlarsaniz sevinirim
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Suzuki - Inazuma
    Arkadaşlar trafikte aralardan geçerken sıkıntı yaratacağını düşündüğümden almaktan vazgeçtim. Aynanın ayarlarıyla oynadım biraz, aynaların kolunu ileriye doğru verip aynaları geri çekerek daha iyi bir görüntü elde ettim. Bir arkadaş bunun işe yarayacağını söylemişti. Denemenizi tavsiye ederim.

GW250F yada GSR250F Türkiye ye gelecekmi bilgisi olan varmı gelecekse ne zamnan gelir. tşk

Motosikleti
    Bugun inazuma icin kapora verdim sahibi olmama bir adim daha yaklastim insallah gunler gunler hizlica akip gecer
    Sokollu bunu beğendi.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Selamlar ,
    (Forumda bir arkadaşta daha duymuştum.Motor rölantideyken sanki iki teneke bir birine vuruyormuş gibi bi ses çıkıyo demişti.ve katalizatörden kaynaklandığını söylemişti.O bilgi ışığında servise gidip konuşmuştum.)
    Katalizatör (Katalitik Konvektör) parçasını serviste garanti kapsamında değiştireceğimi söylemiştim.Uzun zaman oldu servise uğrayamadım eşimin geçirdiği kalp ameliyatı sebebiyle.Bu Pazartesi günü gidebildim anca.

Serviste katalizatörü garanti kapsamında değiştirdiler.Katalizatör derken egzoz borularını nerdeyse komple değiştirdiler.Servisin dediğine göre yaklaşık fiyatı 3000 Tl bu parçanın.Neyseki motorun garantisi devam ediyor

Ve motorun sesi yerine geldi şükürler olsun.Çünkü çok moral bozucu bi durumdu.
    Aynı durumu yaşaabilecek arkadaşlara yardımı dokunur umarım.
    motorcu48, kene35 ve onurordek bunu beğendiler.

Motosikleti
    beyler bildiğiniz üzere inazumamı ayırttım ama aklıma takılan arka fren kolu aynı vites değiştirme gibi.

vites yeri malumunuz böyle iken arka fren koluda böyle daha öncede bir çok motor kullandım ilk defa böyle birşey görüyorum sizce bu normal mi yoksa montajı sırasında bir hata mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

tam olarak bu

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bildiğiniz üzere inazumamı ayırttım ama aklıma takılan arka fren kolu aynı vites değiştirme gibi.

http://image5.sahibinden.com/photos/...6234242bk4.jpg

vites yeri malumunuz böyle iken arka fren koluda böyle daha öncede bir çok motor kullandım ilk defa böyle birşey görüyorum sizce bu normal mi yoksa montajı sırasında bir hata mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

tam olarak bu

http://image5.sahibinden.com/photos/...0778892kea.jpg
    Fren ve vites kolları benzer sadece uzunlukları farklı, ben motorumu ilk kullandığımda hiç sıkıntı yaşamadım, tek sıkıntı vites kolundaki siyah plastiğin rengi ayakkabılarıma çıktı Birde 125cc motordan sonra motor baya ağır geldi aldığımın 3. Günü ayaklığı açık zannedip motoru hafif sola bıraktım, ayaklığın kapalı olduğunu gördüğümde çok geçti motorun ağırlığını taşıyamayıp sola yatırdım
    motorcu48 bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Ankaraya kar geleceği haberleri üzerine Cumartesi günü son kez motoruma binip pazar günü kapalı garajıma kaldırdım. 3 ay yatacak. Ama şimdiden avuçlarım kaşınıyor

Motosikleti
    İnazuma
    arkadaşlar merhaba
    inazuma almayı düşünüyorum. sormak istediğim şu; kredi kartına taksit yapıldığında vade farkı alınıyor mu? özellikle ankara bayisi.. selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

arkadaşlar tekrar merhaba,
    2012 yılından kalma LS2 kaskım var. yeni motor almayı düşünüyorum. ancak Reşat Arbaş'ın Motosiklet Teorisi kitabını okuduğumda kaskların ömrünün (hangi marka olursa olsun, fiyatı ne olursa olsun) 4 yıl olduğunu öğrendim. bu konuyla ilgili bilgi ve görüşü olanların yazmalarını rica ediyorum. selamlar.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı bortchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    inazuma almayı düşünüyorum. sormak istediğim şu; kredi kartına taksit yapıldığında vade farkı alınıyor mu? özellikle ankara bayisi.. selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

arkadaşlar tekrar merhaba,
    2012 yılından kalma LS2 kaskım var. yeni motor almayı düşünüyorum. ancak Reşat Arbaş'ın Motosiklet Teorisi kitabını okuduğumda kaskların ömrünün (hangi marka olursa olsun, fiyatı ne olursa olsun) 4 yıl olduğunu öğrendim. bu konuyla ilgili bilgi ve görüşü olanların yazmalarını rica ediyorum. selamlar.
    Önceden okumuş olduğum bi yorum hoşuma gitmişti paylaşmak istiyorum.

Kasktaki raf ömrü konusu bana biraz ticari gibi geliyor. İşim gereği polimer teknolojisi ile ilgiliyim. Genellikle bu tip kompozit malzemelerin üretim süreçlerinde polimerizasyonun tamamlanması ve tamamen katı faza geçmeleri hedeflenir (polimerizasyonun tamamlanmadığı ve nihai üretim noktasında tamamlandığı özel uygulamalar da vardır ama çok özel uygulamalardır). Günümüzde A380 uçaklarının kanatları ve modern açık deniz yatlarının büyük çoğunluğu yukarıda anlatıldığı gibi özel elyafların özel polyesterler veya başka reçinelerle proses edilmesi ve ısıl işlemle polimerize edilmesi ile yapılmakta. Bu işin en nadide uygulamalarından biri de eski Anadol otomobiller. Bunlarda da raf ömrü kavramı olsa beş sene sonra kullanılmaz hale gelmesi gerekir.

Beş yıl boyunca sürekli kullanılan bir kaskın yanak pedleri vs zamanla deforme olup kaskın kafadaki pozisyonu ve güvenilirliği azalabilir, buna katılıyorum ama hiç kullanılmadan bekleyen bir kaskın güvenilirliğinin azalması tartışmaya açık bir konu. Naçizane görüşümdür.

Beyler İRF motordan YAN ÇANTA demiri alıyorum. Tecrübelilere sormak istedim, GİVİ E-41 bu yan çantalar demire uyarmı? Kullanan varmı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-e-41-givi-yan-canta-takimi-193025432/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...93025432/detay

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Uyma konusunda irf motor sana yardımcı olacaktır. Benim nacizane tavsiyem givi e22 alman yönünde Şekil olarak motora daha çok yakışıyor. E41'ler çok şişkin ve büyük durur gibime geliyor. Şahsen ben de yan çanta düşünüyorum. Alıp taktığında resim ve maliyet paylaşırsan sevinirim.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    En uygun fiyatlı aksesuarlar satışa çıktı arkadaşlar

Motor koruma demiri, arka çanta demiri ve yan çanta demirleri..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92964512/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92967857/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...93019670/detay

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    [QUOTE=bortchu;3503029]arkadaşlar merhaba
    inazuma almayı düşünüyorum. sormak istediğim şu; kredi kartına taksit yapıldığında vade farkı alınıyor mu? özellikle ankara bayisi.. selamlar.[COLOR="Silver"]

12.450 iken fiyat 12,850 civarı bir fiyat çıkarmıştı Ulusan. Endo Motors da bin lira felan eklemişti. tabi bunlar genelde aylık veya belirli periyotlarla anlaşmalarına bağlı değişiyor.

Ben Ulusandan almıştım. Tavsiye etmem orasını( özellikle bakımda.) . Endo'yu da yetkili servis listesinden çıkarmışlar. Ayrıntılı bilgim yok.
    KÜR ŞAD

Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyma konusunda irf motor sana yardımcı olacaktır. Benim nacizane tavsiyem givi e22 alman yönünde Şekil olarak motora daha çok yakışıyor. E41'ler çok şişkin ve büyük durur gibime geliyor. Şahsen ben de yan çanta düşünüyorum. Alıp taktığında resim ve maliyet paylaşırsan sevinirim.
    E22 benimde cok hosuma gitti ama almisken buyugunu almakta fayda var., yazin kamp gezi falan derken yer kalmiyor. Demirler yarin geliyor. Cantayida bu hafta halledip buradan paylasirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)