Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hepinize kolay gelsin,Yaşım 20 bu yaz ehliyeti almak istiyorum başlangıç içinde inazuma 250 yi düşünüyorum fikirlerinizi alabilir miyim?

Çoğu kişi başlangıc için 250cc alınmaz diyebilir ama çok araştırdım,motoru aldığım gün e-5 e cıkıcak bi tip değilim.Motora korumalar,kask,ceket vs alıp kapalı alanda kaldırma,fren,viraj falan calısmayı düşünüyorum. İyi geceler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metheav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Ben daha önce ybr 125 kullanan biri olarak, bana dahi aşırı süratli geldi ilk zaman. http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0 mutlaka altın elbiseli adamın başlangıç motoru videosunu MUTLAKA izleyin. Lütfen! İnazuma 183 kilo! Ayrıca orta sehpa koruma sehpası v.s ile 200 ü buluyor! 25 kilometre hızla başımızı yere vurursak ölme ihtimalimiz çok yüksek. Mutlaka küçük motorla başlayın daha sonra geçiş yaparsınız. Allah korusun... http://www.motosiklet.net/forum/taziye/ bu bölümüde mutlaka inceleyin ki kararınızı kesinleştirmenizde yardımcı olucaktır. Allah rahmet eylesin çok kişi vefat etti. Mekanları cennet olsun. Hergün haberlerdede motor kazaları denk geliyor...
    dovahhkin bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bu motor genelde 30 yaş ve üstü daha çok tutuluyor. Gençler daha çok hızlı ve Race tarzı motorlara yöneliyor.
    piyanist_irf bunu beğendi.

Alıntı Powerslide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hepinize kolay gelsin,Yaşım 20 bu yaz ehliyeti almak istiyorum başlangıç içinde inazuma 250 yi düşünüyorum fikirlerinizi alabilir miyim?

Çoğu kişi başlangıc için 250cc alınmaz diyebilir ama çok araştırdım,motoru aldığım gün e-5 e cıkıcak bi tip değilim.Motora korumalar,kask,ceket vs alıp kapalı alanda kaldırma,fren,viraj falan calısmayı düşünüyorum. İyi geceler
    Ben once bu meseleye burasi Turki ye diyerek baslamak isterim.Turki yede ozellikle buyuk sehirlerde motosiklet kullanacaksaniz zaten cok cok dikkatli olmak zorundasiniz.

Motosiklete kac cc ile baslanir meselesine gelirsek kimse kusura bakmasin motosikle konusu arabaya benzemez kendi kendine ogrendigin sey sadece motorun uzerinde kalip gitmektir.Motosiklet prof surus teknigi egitimi ister bunu Honda veriyor mutlaka alin.Ben kullaniyorum gerek yok diyen kimseyede itibar etmeyin.

Gelelim inazuma ya.İnazumadan baslangic motoru olmaz.Cunku yapisi ve agirligi nedebi ile daha motosikletin fiziksel tepkilerini bilmeden tuhaf dususler yada Allah korusun kazalarin meydana gelmesi kacinilmaz ve dustugunuz an motordan sogursunuz ikinci gun satmaya calisirsiniz.

Burada bazi arkadaslar kahraman 600 le basladim hatika kulaniyorum diyenler var guluyorum srnmi motoru kullaniyosun motormu seni kullaniyor )

Motosiklet cok cok ciddi bir istir uzerinde kslmak demek hakim olmak degildir ben prof egitim alarak bircok kazanin olusumunu engelleyebildim.Arac kullacilari motosikleti bir tasit olarak gormexigi bu ulkede bu isi ciddiye almayan adam crhaletine doymasin derim.

Benim nacizane tavsiyem ve helede yas 20 ise 10 bin km en az 125 cc kullanimi sart detim.Motosiklet nedir fren tepkisi yolda durma tepkisi bi arabaya nasil yakin veya uzak durulur vb gibi seyler oyle bin km de falan oturmaz.

Bazi genclere bakiyorum 500 km 1000 km motor kulkanmis 600 luge gececegim diyor.Bende yazim diyorum kesin biyere cakilacaksiniz er yada gec..

Yasim 38 senin gibi genc arkadaslara onerim su ki motosiklet cok ciddi bir istir bunu sindirerek ve teknik speklere hakim olarak fizik kurallari ve Turkiye kosullarini dusunerek yorumlayin.

Keyifli surusler ..
    Steamboiler ve PatientZer0 bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı TDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir konuda bana göre yanlış bir kanaati düzeltmek istiyorum;
    Motosiklette istenilen sürat hızlı gitmenin keyfi için istenilen bir sürat değildir!!!
    burayı çok yanlış değerlendiriyoruz gibi geliyor bana,
    arabayla ben de 120 yi geçmem fakat motosiklette 140 km ye anlık kullanım
    için kendimi güvenli bir yere koymak için ihtiyaç duyarım 90 ı geçmeyen arkadaşlara
    hayati tehlike içinde olabileceklerini hatırlatmak isterim.
    şöyle ki;
    Ne demek istediğimi anlatmak için yolda seyrederken hemen önünüzde yola çıkış
    yapan aracın sizi ne kadar kaale aldığını bir hatırlayın hemen
    sizin sıkıntınızı ve durumunuzu beyin olarak düşünemeyen araba sürücüsü
    akan trafikte beyin olarak hiç bir değişikliğe uğramıyor orda da aynı düşüncesizce davranışını devam
    ettiriyor, yani kazaya sebebiyet verme pozisyonunda sizi hesaba katmayacağını bir yere kalın harflerle
    lütfen not edin!!!
    Dolayısıyla Motor kullanan kişi kendi güvenliğini kendi sağlar, yani kaçmak için, güvenli bir mesafeye açmak
    için veyahut arkadaki sapık ile araya bir araba koyarak güvenli mesafe koymayan araçtan uzaklaşmak için
    vs.vs. hıza ihtiyaç duyar, bunları trafikte yapamayan kişi iddia ediyorum başkalarının merhametine kalmış
    bir vaziyette 90 ile seyrediyor. Şayet arka ön müsaitse tabiki bu sürat yeterli ama
    istanbul trafiğinde kesinlikle ufacık bir dokunsa sizi öldürebileceğini bilmeyen
    bir sürü insan içinde araç kullanıyoruz, inşallah aksilik olmasın tabi ki, ama şuna
    hiç şüphem yok "ya neoldu birdenbire anlamadım" diyerek üzgün ve boş gözlerle cesetlerimize bakabilecek
    (Allah Korusun) yüzlerce insan arasında yaşıyoruz, bunları bir vehim ve abartı olarak
    lütfen görmeyin, bu şekilde hayatını kaybetmişlerin bunları bize anlatma şansları olamadığını
    unutmamak lazım. Allah hepimizi Korusun kazalardan Belalardan ve şerli insanlardan uzak etsin
    inşallah selamlar.

Çok doğru, ama yüksek süratinde getirdiği tehlikeler var, velhasıl bu motosiklet işi her türlü tehlike.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    selam arkadaslar 2 yıldır yamaha ybr 125 kullanıyorum ama motor sevdam 9 yasında basladı yasım 38 aslında hep içimde bir yerlerde racing sevdası oldu gerek fiatı gerek tehlikesi sahit oldugum bazı kazalar benı hep durdurdu kucuk cc ile devam ettim yıllarca uzun zamandır ınazuma düşünüyorum suzuki kalıtesi tartısılmaz ybr aslında iyi motor sorunsuz yakıt cimrisi ama gitmiyor ağbi gitmek istediğim yol özellikle 100 km üstü ise sıkıyor inazuma alanlar biraz motordan bahsederse memnun olurum iyi forumlar

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    En iyi kıyaslama yolda yapılır mantığimla honda crf 250 ile kıyaslamayı yolda 10 km yaptım. İkimizde Artçılı yolda karşılaştık. Hava rüzgarlıydı baya. Benim peşime düştü. Ne yaptıysa yakalayamadı. Işıklarda Rampada beraber kalkış yaptık. Kesinlikle kalkışlarda inazuma çok iyi. 500 metrede 100 metreye yakın fark açtım. Bidahaki Işıklarda gene geldi arkama. Gene inazuma seri kalktı crf ye göre. Ben sollamaya girdim. O girmedi arkada kaybolup gitti. Sonra rampa çıkıyorum önde konvoy var. 75 civarında çıkıyorum, arkadan bi innova geldi virajmış önden araba çıkacakmış bodoslama daldı geçti beni :-) ben canımı hiçe sayacak kadar cahil değilim. Yani yolda denk gelirse kendi canımı tehlikeye atlayacak kadar kapışırım. Makas atma,tehlikeli yerlerde sollama falan yapmam. İşin kısası crf yi asfaltta ezici bir üstünlükle geçiyor inazuma. Ama iş toprak yola ve araziye gelirse gömer inazumayı. Asfaltta inazuma her türlü crf den iyi. Ayrı tarz motor değiller ama crf ile kıyaslama merak edenlere duyrulur.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı TDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir konuda bana göre yanlış bir kanaati düzeltmek istiyorum;
    Motosiklette istenilen sürat hızlı gitmenin keyfi için istenilen bir sürat değildir!!!
    burayı çok yanlış değerlendiriyoruz gibi geliyor bana,
    arabayla ben de 120 yi geçmem fakat motosiklette 140 km ye anlık kullanım
    için kendimi güvenli bir yere koymak için ihtiyaç duyarım 90 ı geçmeyen arkadaşlara
    hayati tehlike içinde olabileceklerini hatırlatmak isterim.
    şöyle ki;
    Ne demek istediğimi anlatmak için yolda seyrederken hemen önünüzde yola çıkış
    yapan aracın sizi ne kadar kaale aldığını bir hatırlayın hemen
    sizin sıkıntınızı ve durumunuzu beyin olarak düşünemeyen araba sürücüsü
    akan trafikte beyin olarak hiç bir değişikliğe uğramıyor orda da aynı düşüncesizce davranışını devam
    ettiriyor, yani kazaya sebebiyet verme pozisyonunda sizi hesaba katmayacağını bir yere kalın harflerle
    lütfen not edin!!!
    Dolayısıyla Motor kullanan kişi kendi güvenliğini kendi sağlar, yani kaçmak için, güvenli bir mesafeye açmak
    için veyahut arkadaki sapık ile araya bir araba koyarak güvenli mesafe koymayan araçtan uzaklaşmak için
    vs.vs. hıza ihtiyaç duyar, bunları trafikte yapamayan kişi iddia ediyorum başkalarının merhametine kalmış
    bir vaziyette 90 ile seyrediyor. Şayet arka ön müsaitse tabiki bu sürat yeterli ama
    istanbul trafiğinde kesinlikle ufacık bir dokunsa sizi öldürebileceğini bilmeyen
    bir sürü insan içinde araç kullanıyoruz, inşallah aksilik olmasın tabi ki, ama şuna
    hiç şüphem yok "ya neoldu birdenbire anlamadım" diyerek üzgün ve boş gözlerle cesetlerimize bakabilecek
    (Allah Korusun) yüzlerce insan arasında yaşıyoruz, bunları bir vehim ve abartı olarak
    lütfen görmeyin, bu şekilde hayatını kaybetmişlerin bunları bize anlatma şansları olamadığını
    unutmamak lazım. Allah hepimizi Korusun kazalardan Belalardan ve şerli insanlardan uzak etsin
    inşallah selamlar.

ağzın bal yesin üstadım....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    HHH
    Haftasonu motor ve zincir temizliği;
    Gazyağı ile temizlenen zincir

yağladıktan sonra:

im.com/MYQDaQ][/url]
    kene35 bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Ben inazuma ile başlanmaz fikrine katılmıyorum. 250cc zaten başlangıç hacmidir. Gayet rahat başlanabilir. Ama 125 cc de olsa 250 cc de olsa iyi bir teorik ve pratik eğitim ve 1 ay kadar boş arazide sürüş çalışılmasını öneririm. Başlanmaz diyen arkadaşlar motorun kilosuna takılmış sanırım. Ben kendim 90 kilo olduğumdan olabilir hiç sıkıntı yaşamadım. Zaten motor çok dengeli, ağır giderken bile ağırlık hissedilmiyor.

Motosikleti
    HHH
    Hafif kilodaki motor herzaman daha tehlikelidir, daha kolay kayar, iyi lastikte o kadar fayda etmez, örneğin bir önceki motorum tvs apache, iyi lastik takmama rağmen çok sık kayıyordu bu yüzden bir kerede düştüm, fakat inazuma çok daha güvenli gidiyor ağırlığından dolayı.

Şahsen 20 yaşında motosiklete yeni başlayacak biri için ben asla 250 cc onermem Türkiye koşullarında. Bu ülkede motosiklete başlayanların %95 i ilk düşüşte vazgeçiyor motosikletten gerek kendi soğuması gerekse aile baskısı vs yüzünden. İspanyada , İtalyada veya trafik açısından medeni olan her ülkede 250 cc ile başlanır ama Türkiye de başlanmaz. En kotü 250 cc motor 140 - 150 km hız yapar ve asıl hızlanma süresi 125 cc nin 0-100 km hızlanması 15 sn. ise 250 cc nin 8-9 sn.dir. aradaki iki kata yaklaşık fark henuz motosikleti çözememiş biri için Türkiye koşullarında önemli bir tehlikedir. Can kıymetlidir ve motosiklette hata yorumlama olgunluğu bana göre 10 bin km şehir içi deneyiminden önce kolay oluşmaz.

Motosiklete başlayan herkes düşer bende düştüm %99 u düşmüştür. Bari ilk düşülen motor hafif yavaş giden ve düştüğünde ağırlığı ve maddi zararı açısından oldukça hafif bir motosiklet olsun derim ben..
    metheav ve PatientZer0 bunu beğendiler.

metheav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Kilolu motor olması dengesiz olduğu anlamına zaten gelmiyor. Durup kalkarken sağa sola dönerken ve artçıyla birlikteyken fazla kilo sıkıntı oluşturur. (şehiriçi yeni başlıyan için) Aslında söylemeye çalıştığım şey daha hafif olan misal ybr125 yada honda 125 ile güzel bir başlangıç yapılabilir. Hızlanma ivmelenme daha düşük ve gerçekten arkadaşında söylediği gibi ivmelenme yarı yarıya farklı. Lütfen arkadaşlar çoğu arkadaş gençlik heyecanına kapılarak 3 5 kuruş biriktirip burada ki sözlerle gidip 250 yada 600lük makina alabiliyor buda ölümlere neden oluyor olabiliyor. Ben başlangıcımı bisikletle yaptım.. Sonra scooter ve ardından vitesli ybr ardından durağım inazuma oldu. Kesinlike önereceğim motor ama bir başlangıç motoru olarak asla değil. Ve değiştirmeyide düşünmüyorum. Hem aşırı konforlu hem artçıda rahat ediyor. Ayrıca gerçekten benzin fiyatlarına bakıldığında yakmıyor kokluyor. Lütfen yakıyor diyen arkadaşlar litre fiyatlarına bakın. Daha sonra karar verin.

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Suzuki başlığı altına istanbuldaki ikinci el inazumalarla ilgili bir konu açtım ancak yayınlanmama ihtimaline karşılık burada da yazımı paylaşmak istiyorum.

"Merhaba Arkadaşlar,

Önce kendimi tanıtmak istiyorum.
    Bilgisayar Mühendisiyim, bilişim sektöründe hizmet veren özel bir firmada yönetici olarak çalışıyorum.
    2011 Mart ayından beri motor kullanıyorum ve 20.000 km tecrübem var.
    İlk motorum olan CBR 125 ile 2.000 km ikinci motorum olan CBF 150 ile 18.000 km yaptım.
    Geçen hafta CBF imi Inazuma almak amacı ile sattım ve bir haftadır Inazuma bakıyorum.
    Sahibinden.com da toplamda 8 tane ikinci el inazuma var.

Bir çoğuna gidip baktım.
    İlanlarında tertemiz düşmesi kazası yok yazdıkları için 30-40 km yol yapıp gidip motora bakıyorum.
    Motorun başına gidince pert kaydı olanlar mı ararsınız, şasisi darbeli motor mu ararsınız, kazada motor bloğu yamulmuş motor mu ararsınız.
    Her şey var.

Bende beim gibi gerçek alıcılara yardımcı olmak için bu konuyu açmayı uygun gördüm.
    Evet o motorları teşhir edeceğim.
    Almayı düşünenler motorlara bakmak için benim gibi zaman ve para harcamasınlar.

İlk baktığım motor;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63467901/detay

Ben baktığımda fiyatı daha yüksekti şimdi aşağı çekmiş.
    İlan açıklamasında tam olarak "Dosta gidecek makina Tertemiz. Satışı hemen verilecektir. Faal olarak titizlikle kullanılmakta. akşam 20:00 den sonra arayabilirsiniz." yazıyor.

Motorun pert kaydı var.
    Sahibi kazadan sonra çakma bir kasko ile motorun tüm parasını almış.
    Üstüne motoru toplatmış şimdi satışa çıkartmış.
    Kazada sadece ön amortisörün patladığını iddia ediyor.
    Ayrıca motorun hiç bir bakımı serviste yapılmamış, motor garanti kapsamı dışında.
    Bakmaya gidiyorsanız bunları bilip gidin yada hiç gitmeyin.

İkinci baktığımm motor;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67490689/detay

Motor bir bayanın üzerine kayıtlı ve 2012 yılında alınmış. Bir ay önce plaka çıkartılmış.
    Satışını motor eğitmeni olan bir bey yapıyor.
    Hiç kullanılmamış olduğunu, 70 km de olduğunu iddia ediyorlar ben muallakta kaldım.
    Arka fren balataları bitme seviyesindeydi motorun oradan şüphelendim.
    Motorun eğitim motoru olarak kullanıldığından şüpheleniyorum.
    Sonrasında da km si sıfırlanıp plaka çıkartılmış olabilir. (net emin değilim bu konuda)
    Eğitim kapalı alanda verildiği için tüm eğitim motorları plakasız.
    Onun dışında motor iki sene sokakta açıkta durmuş her yeri pas içinde.
    Çalıştırıp gitmeye kalsan zincir parçalanacak durumda pastan.
    Koltuk altı bagajını açtığımda içerisinden salyangoz ve örümcek ağları çıktı.

Bu akşam baktığım motor;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...787/pasif-ilan

Motoru göstermeye 2 kişi geldiler, sabah telefonda da bir başkasıyla konuşmuştum. Toplamda 3 kişi yani.
    30-35 dakika motora baktım motorun kimin üstüne olduğunu net olarak anlayamadım.
    Çok açıkça sormama rağmen net bir cevap alamadım.
    İlanda temiz yazıyordu;
    Ön çamurluk kazada ikiye ayrılmış ısıtarak birleştirmişler üstüne siyah kaplama yapmışlar belli olmasın diye.
    Müsaade isteyip sökünce ne olduğu belli oldu. Sökmeden önce sadece ufak bir çizik olduğunu iddia ediyorlardı.
    Debriyaj maneti, sol gidon topuzu ve motor bloğunun sol tarafı darbeli.
    Motor kazada sola yatıp sürüklenmiş blokta hasar var. Durduğu yerde düştüğünü söylüyorlar. (ilanda kazasız yazıyor)
    Artçı pegleri değişmiş hiç alakasız bir şey takmışlar orjinal olduğunu iddia ediyorlar.
    Ben motora baktıktan yarım saat sonra ilanı kaldırdılar.
    Kimsenin günahını alıp iftira atmak istemiyorum ama o motorda bir iş vardı.
    Motorun geçmişini ve kimin olduğunu sorguladığımda cevap veremediler. Plakası 09 idi.
    Çalıntı bile olma ihtimali var. Çünkü şüphelenmemi sağlayan başka bir durum daha var.
    Motosiklet Kağıthanedeydi, o tarafları hiç bilmediğimden Kağıthane merkeze geldiğimde motoru oraya getirmelerini rica ettim.
    Kapalı garajdan hiç bir şekilde çıkartmayı kabul etmediler motoru.
    Trafiğe çıkmasından ve görülmesinden çekiniyorlardı.

Bu ilaların dışında genel olarak yazıyorum;
    Yanlış anlaşılmasın bir motor kazalı olabilir, benim sattığım CBF inde ufak tefek kazaları ve çizikleri vardı.
    İlana açık açık yazdım kimseye yalan söyleyip kandırmadım.
    Motorumu 7 gün önce sattım, sattığım arkadaşla bu süre içinde iki kere görüştük dostane bir şekilde.
    Her seferinde Allah razı olsun iyiki senin motorunu almışım dedi.
    Bu insanlar göz göre göre yalan söylüyorlar, ben motor temiz sanıp zaman ve para harcayarak görmeye gidiyorum.
    Aynı şeyler sizinde başınıza gelebilir diye bu konuyu açtım.

Birde 3 tane daha motor var;

İki tanesi 12.000 ve bir tanesi de 12.250 yazmış fiyat olarak.
    Motorlar ortalama 5 bin km de ve bir yıllık.
    Sıfırının liste fiyatı 12.450 bu motorun.
    İyi bir pazarlıkla Plaka trafik sigortası vs her şey dahil anahtar teslim 12600 e bırakıyor bayi.

Bu yüksek fiyat yazan arkadaşlara da iki çift lafım var.
    Kendilerinede mesaj attım zaten sahibinden.com vasıtasıyla.
    Motorlarını satmak amaçlı değil sergilemek amaçlı koyuyorlar ilana.
    Gerçek satıcılarda kendi motorlarının emsallerine bakıp o şekilde belirliyorlar satacakları fiyatları.
    Bu paraları görünce insanlarda doğal olarak "piyasası böyle demekki" diyerek neredeyse sıfıra yakın fiyat koyuyor.
    Bu arkadaşlar ikinci el piyasasını arttırıyor ve bizim gibi gerçek alıcıları mağdur ediyorlar.

Belki bu konu bir çoğunuz okumadan kaldırılacak motorları teşhir ettiğim için ancak ben gerçek bir motosiklet sevdalısı olarak
    Dilimin döndüğünce ve kendi doğrularıma göre, benim gibi gerçek Inazuma alıcılarına rehberlik etmeye çalıştım.

Kusurum olduysa affola.
    Herkese saygılar."
    Ezio41, Reşit, rimbaud ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Bekapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki başlığı altına istanbuldaki ikinci el inazumalarla ilgili bir konu açtım ancak yayınlanmama ihtimaline karşılık burada da yazımı paylaşmak istiyorum.

"Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayar Mühendisiyim, bilişim sektöründe hizmet veren özel bir firmada yönetici olarak çalışıyorum.
    İlk motorum olan CBR 125 ile 2.000 km ikinci motorum olan CBF 150 ile 18.000 km yaptım.
    Geçen hafta CBF imi Inazuma almak amacı ile sattım ve bir haftadır Inazuma bakıyorum.

Bir çoğuna gidip baktım.
    İlanlarında tertemiz düşmesi kazası yok yazdıkları için 30-40 km yol yapıp gidip motora bakıyorum.
    Motorun başına gidince pert kaydı olanlar mı ararsınız, şasisi darbeli motor mu ararsınız, kazada motor bloğu yamulmuş motor mu ararsınız.
    Her şey var.

Bende beim gibi gerçek alıcılara yardımcı olmak için bu konuyu açmayı uygun gördüm.

İlk baktığım motor;

İlan açıklamasında tam olarak "Dosta gidecek makina Tertemiz. Satışı hemen verilecektir. Faal olarak titizlikle kullanılmakta. akşam 20:00 den sonra arayabilirsiniz." yazıyor.

Motorun pert kaydı var.
    Ayrıca motorun hiç bir bakımı serviste yapılmamış, motor garanti kapsamı dışında.

İkinci baktığımm motor;

Motor bir bayanın üzerine kayıtlı ve 2012 yılında alınmış. Bir ay önce plaka çıkartılmış.
    Hiç kullanılmamış olduğunu, 70 km de olduğunu iddia ediyorlar ben muallakta kaldım.
    Sonrasında da km si sıfırlanıp plaka çıkartılmış olabilir. (net emin değilim bu konuda)

Bu akşam baktığım motor;

Motoru göstermeye 2 kişi geldiler, sabah telefonda da bir başkasıyla konuşmuştum. Toplamda 3 kişi yani.
    30-35 dakika motora baktım motorun kimin üstüne olduğunu net olarak anlayamadım.
    İlanda temiz yazıyordu;
    Ön çamurluk kazada ikiye ayrılmış ısıtarak birleştirmişler üstüne siyah kaplama yapmışlar belli olmasın diye.
    Müsaade isteyip sökünce ne olduğu belli oldu. Sökmeden önce sadece ufak bir çizik olduğunu iddia ediyorlardı.
    Motor kazada sola yatıp sürüklenmiş blokta hasar var. Durduğu yerde düştüğünü söylüyorlar. (ilanda kazasız yazıyor)
    Artçı pegleri değişmiş hiç alakasız bir şey takmışlar orjinal olduğunu iddia ediyorlar.
    Motorun geçmişini ve kimin olduğunu sorguladığımda cevap veremediler. Plakası 09 idi.
    Çalıntı bile olma ihtimali var. Çünkü şüphelenmemi sağlayan başka bir durum daha var.
    Motosiklet Kağıthanedeydi, o tarafları hiç bilmediğimden Kağıthane merkeze geldiğimde motoru oraya getirmelerini rica ettim.

Yanlış anlaşılmasın bir motor kazalı olabilir, benim sattığım CBF inde ufak tefek kazaları ve çizikleri vardı.
    Motorumu 7 gün önce sattım, sattığım arkadaşla bu süre içinde iki kere görüştük dostane bir şekilde.
    Bu insanlar göz göre göre yalan söylüyorlar, ben motor temiz sanıp zaman ve para harcayarak görmeye gidiyorum.

İyi bir pazarlıkla Plaka trafik sigortası vs her şey dahil anahtar teslim 12600 e bırakıyor bayi.

Gerçek satıcılarda kendi motorlarının emsallerine bakıp o şekilde belirliyorlar satacakları fiyatları.
    Bu paraları görünce insanlarda doğal olarak "piyasası böyle demekki" diyerek neredeyse sıfıra yakın fiyat koyuyor.
    Bu arkadaşlar ikinci el piyasasını arttırıyor ve bizim gibi gerçek alıcıları mağdur ediyorlar.

Belki bu konu bir çoğunuz okumadan kaldırılacak motorları teşhir ettiğim için ancak ben gerçek bir motosiklet sevdalısı olarak
    Dilimin döndüğünce ve kendi doğrularıma göre, benim gibi gerçek Inazuma alıcılarına rehberlik etmeye çalıştım.

Kusurum olduysa affola.
    Herkese saygılar."

Elinize sağlık hocan . En iyisini yapmışsınız . Bir kez daha anlamış olduk . Sahibinden 2. El motor alinmayacagini .

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ben ikinci el aldım. 3 ay falan oldu herhalde. 10500 km de aldım 9.5 liraya. İyi fiyata aldığımı düşünüyorum. Hiçbir yamuğuda çıkmadı. Genç bir öğretim görevlisinden aldım. Kimden aldığımız ve alırken çok dikkatli olmamız gerekli.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı Bekapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Merhaba Arkadaşlar,

Bir çoğuna gidip baktım.
    Her şey var.

İlk baktığım motor;

Motorun pert kaydı var.

İkinci baktığımm motor;

Bu akşam baktığım motor;

İlanda temiz yazıyordu;

Kusurum olduysa affola.
    Herkese saygılar."
    Sevgili meslektaşım seni çok rahat anlayabiliyorum umarım en kısa zamanda aradığın motora kavuşursun.

Ben 2013 model 12500km deki bakımları serviste yapılmış ufak tefek çizikleri olan aksesuarlı inazumamı ala vere dala vere yapmadan ilk gelen arkadaşa 10000 tl ye sattım. Satmadan önce açtığım ilanda ufak tefek çiziklerine kadar fotoğraflamıştım hatta motora bakmaya gelenler abi fotoğrafları yakın çekmişsin gören kazalı zannediyor diyordu bende canları sağolsun diyordum. Tatil dönüşü bir gün gecenin kör karanlığında iki arkadaş istanbuldan motor ile geldi kapalı garajda üstün körü baktı şahsımı tanıdı kaporayı verdi gitti. İki üç gün sonra parayı ayarlayıp geldiler vergi dairesinde sıkıntı çıktı satışı yapamadık. İki-üç hafta motor onlarda parası ve ruhsatı bende kaldı sonrasında gül gibi satışını yaptık halen görüşürüz.

Maalesef ülkemizde kendini kurnaz zanneden etik kuralları olmayan bu işi al-sat ticaretine dönüştüren kişiler yüzünden ikinci el motor almak hurdalıkta sağlam parça bulmaya benzedi.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Bekapa adlı uye arkadaşım Allah razı olsun ki ben bu bahsettiğin ilanlara baktım çok baktım ama zamanım olmadı parayı denkleştiremedim gidemedim çok fazla bilgim de yok ki inceleyeyim edeyim favorilerimden cıkartıyorum bu ilanları şimdi

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bu fiyatlara 2.el alınmaz. 1.000 TL fazla verin gidin sıfır alın. Yok ama güvenilir, tanıdık birinden, düşük kilometreli 9.500- 10.000 TL'ye alınabiliyorsa o ayrı. 12.000 TL motorun sıfırı, adamlar bir- iki aksesuar takıyor, 12.000'e 5.000 kmde 1 sene kullanılmış motor satıyor, anlamak mümkün değil.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorlara bakmaya beraber gittik, durum içler acısı arkadaşlar. Kesinlikle daha fazla bekleyip sıfır almak lazım. Bu fiyatlara alan varsa gerizekalıdır Geçenlerde 2 aylık pcx sattım. 2000 km deydi, 350 lira zarar ettim. Ben asla o fiyata almazdım o motoru, ama alan arkadaş tanıdıktı. Güvendi aldı. Sıfır gibi motordu. Ama tanımadığım adamdan almam ben 2. el. Son olarak bir motor galeriden çıkdığı anda %15 fiyat düşer ve yıl başına %10 değer kaybetmesi gerekir. Dolayısıyla 1 yıllık bu motorun fiyatı 9500-10500 aralığında olmalı. O da herhangi bir masrafı yoksa. Maalesef ülkemizde garip bir 2. el piyasası var. Benim gibi düşünenler artsa babayı satarlar da neyse. Sıfırdan devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)