Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ağırlık ve egzosların nikelaj olması dışında harley chopper veya cruiser türü motorlar ile başka bi ortak yönü yoktur. Boyunuz bu motor için sınırda.Bence farklı modellere bakın ikinci el 250 intruder bulsanız sizin için daha iyi olur.oturuş pozisyonu her ne kadar karşıdan rahat görünse de aslında chopper oturuşu süpersport motordan daha sıkıntılıdır.Süpersport ta en azından bacakları darbe emmesi için kullanabiliyoruz chopper da ise amortisör yetmezse darbe direk omurlara biniyo.

Özetle alışmanız gereken ağırlığın yanında oturuş pozisyonudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el intruder falan düşünmüyorum malesef, çünkü ne idüğü belirsiz artık. Kaç sene olmuş en son geleli, bitmiştir o motorlar. Kaldı ki parçası bilmemnesini bulmak zor olur, direk tr'ye getirilen ve desteği devam eden temiz bir japon ile başlamak istemiştim. hyosung falan filan diğerleri zaten hak getire. hepsinin sorunları benim boyumu aşar.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    arkadaşalar herkese merhaba,
    bir sorunum var motor ilk viteste ilk gaz vermemde sanki bayılıyor. böyle bir gitmek istemiyor gibi sonradan toparlıyor
    sanki motor biraz ısınınca bu olay kayboluyor gibi sizce nedeni ne olabilir?
    şuan 7800 kmde bakımlarını yapıyorum zinciri temizle yağla balla falan ?
    acaba zincir gerginliği olabilir mi?
    teşekkürler

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Arkdaşlar merhaba,motorumun aküsü bitmiş. Ben şehir dışında olduğum için arkadaşım motoru vurdurmuş ve zor da olsa çalıştırmış. 20dk gezdikten sonra motoru park etmiş. Yaklaşık 1saat sonra tekrar çalıştırmayı denemiş ve göstergedeki ışıklar yandıktan sonra sönmemiş ve marş basmıyor. Korna ise çok kısık çalıyor. Sizce sorunun kaynağı akü mü yoksa beyine zarar mı verdik. Böyle bir olayı tecrube etmiş forumdaşlarım ceveplarsa sevinirim.
    Herkese hayırlı akşamlar.

Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sorunum var motor ilk viteste ilk gaz vermemde sanki bayılıyor. böyle bir gitmek istemiyor gibi sonradan toparlıyor
    teşekkürler
    Aldığınız benzinin kalitesinde bi sıkıntı olabilir. Devri yukselttiginiz de dahi gitmiyor mu peki?

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı sspspss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız benzinin kalitesinde bi sıkıntı olabilir. Devri yukselttiginiz de dahi gitmiyor mu peki?
    İlk harekette oluyor daha sonra bi sikinti yok yani hilaninca gidiyor 120-130 ama dedigim gibi sadece ilk vites ve ilk kalkis ani biraz nazli

Merhabalar, benim motordan da zıngırdama sesi geliyor arkadaşlar. Motor 2014 model 16.000 km'de, maalesef garantisi doldu. Servisi aradığımda yeni katalizörün fiyatının 3000 küsür olduğunu söylediler. Bu soruna başka nasıl bi çözüm bulabilirim arkadaşlar? Moralimi bozdu bu iş baya, motor kaç para ki bi parçasına o fiyatı ödeyeyim.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bursa da adliye nin orada kaynakçı Yaşar usta bu katalizör sorununu kökten hallediyor diye duydum

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA F
    merhaba arkdaşlar ben cemil kısaca CFÇ diyebilirsiniz. Aslen Kastamonu İneboluluyum ve gebze de oturuyorum. siteye yeni üye oldum. 10 yıldır kanuni seyhan 150 kullandım.35 bin km yaptım. ama artık ayrılık vakti geldi düldülümü satılığa çıkardım. nasip olursa önümüzde hafta HAYALLERİMİN VE RÜYALARIMIZA kadar giren İNAZUMA F i alacağım. sakarya Pamukova bayiye kaporoyu bıraktım müsait günümde de gidip alacagim inşalah. şimdi sizlerden bazı konularda sorularım olacak. şimdiden şunuda belirtmek isterim belki merak ettiğim konular daha önce sorulmuş olabilir ama lütfen beni maruz görün ilk defa foruma göz atıyorum çünkü. sorularım:
    1. benim boyum1.68 kilo 65 inazuma f i kullanmakta cok zorlanırmıyım. trafikte dur kalk ve aralara girmekte çok sorun yaşarmıyım?
    2. motoru sifir aldığım için malum çıplak oluyor. ilk iş olarak koruma takozunu aldım motordan önce nasip olursa İrfan karaman ustaylada görüştüm ona da çanta demiri ve orta sehpayı yaptıracam bütçeyi ayarlaığımda. sorum şu: dizlik kullanıyorum deponun kenarına tank pad almalımıym?
    3.malum ilk 1000 km rodaj da olacağı için bu dönemde kaç bin devirde ve e cok kaç basabiliyorum veya motorun sağlığı acısından öyle yapmalıyım.
    4.sis farlarıi cok hoş görünüyor eger netten alırsam kendim takabilirmiyim normalde elim yatkındır ama F kasa olduğu için hersey grenajın altında gibi yapabilirmiyim yoksa ustaya mı yaptırayım.?
    5.motorumu apartmanda koyacağım yer pek güvenli sayılmaz o yüzden nasıl bir kilit önerirsiniz? ABUS en iyisi görünüyor tavsiyeniz nedir? birde SPY 5000 M AKILLI MOTOSİKLET ALARMI( 273 tl) var fiyatı uçuk ama ne dersiniz bu parayı vermeye değer mi ? olurda taktrırsam motor garantiden çıkar mı?
    6. tang pad konusunda tavsiyeniz nedir? nerede daha uygun fiyata var?
    7.İNAZUMA F in temizliğini nasıl yapıyorsunuz? ben normalde sabunlu suyu süngerle her yerini elimle silip sonra tazyikli suyla yıkıyordum inazuma f için tavsiyeniz nedir? forumda göz gezdirdim de kitapçıkta öyle yapmayın filan yazıyormuş. tecrübesi olanlar tavsiyeniz nedir?
    8.elinde aksesuar olarak aradıklarımdan ikinci olan varmı_? şimdiden cvplarınız yardımlarınız için çok teşekkür ederim. tekerinize tas değmesin hep düz bassın sağlıcakla ve rüzgarla kalın :=) CFÇ

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

https://www.facebook.com/motosay?fref=ts buraya mutlaka bak dostum motosay deri aksesuarları

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    CFÇ merhaba şimdiden hayırlı olsun.
    Sorularinin hepsine degil ama suna cevap vermeye çalışayım :
    Rodaj için kullanma kılavuzunda bilgi veriliyor. Tamamen ona uymani tavsiye ederim. Bu konuda her kafadan ses çıkar. Kimseyi dinleme.
    Yanlis hatirlamiyorsam ilk 800km 5500 devir, sonraki 800km ise 8000 deviri hecmemek gerekiyordu. Arada 1000km bakimi var tabi. Yani bilinenin aksine bu motorun rodaji 1000kmde değil, 1600kmde bitiyor.

Sis fari olayini da belki koruma takozu üzerinde deneyebilirsin.

fazilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 İnazuma (2014-Beyaz)
    Alıntı zemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar merhaba,motorumun aküsü bitmiş. Ben şehir dışında olduğum için arkadaşım motoru vurdurmuş ve zor da olsa çalıştırmış. 20dk gezdikten sonra motoru park etmiş. Yaklaşık 1saat sonra tekrar çalıştırmayı denemiş ve göstergedeki ışıklar yandıktan sonra sönmemiş ve marş basmıyor. Korna ise çok kısık çalıyor. Sizce sorunun kaynağı akü mü yoksa beyine zarar mı verdik. Böyle bir olayı tecrube etmiş forumdaşlarım ceveplarsa sevinirim.
    Herkese hayırlı akşamlar.
    Sn.Zemre!
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Akü çok zayıflamışsa, 20 dakika çalıştırarak tekrar marş basar hale gelmeyebilir. Kontağı açınca, FI lambası sönmez.
    Tavsiyem, aküyü tam şarj edip bir deneyin.Bu sorununuzu çözebilir.(50-TL. ye aldığım şarj cihazı fazlasıyla işimi görüyor.)
    Akü ömrünü tamamlamışsa, sorununuz devam eder. Kontağı açınca FI lambası sönmez.
    Bu durumda yeni bir akü alıp takarsanız, sorununuzun hallolacağını düşünüyorum.
    Sorunsuz sürüşler dilerim.
    İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın... B. FRANKLİN

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    sorun zincir değil galiba motor tam ısınmadığında yapıyor ısındıktan sonra sıkıntı yok

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkürler.
    fazilk bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ilk-dusus.html

Herkese merhaba, ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Şimdilik kapı önünde yatmakta motor, ehliyeti bekliyorum ve ara ara müsait zamanlarda kısa turlar yapıyorum. Bütün sayfaları okudum hemen hemen fakak lastik konusu biraz kafama takıldı aslında. Tam uyum açısından Bridgestone veya Metzeler takılabilir fakat birçok insan Michelin kullanmakta (sahibindendeki ilanlardan yola çıkarak.) Siz hangisini önerirsiniz? Islak zemin performansı açısından Metzeler daha iyi olacaktır diye okudum önceki sayfalarda fakat doğru mudur emin olamadım.

Açıkçası değiştirmeyi düşünmüyordum yaza kadar fakat geçen gün mahallede turlarken yağmura yakalandım ve 30la giderken arka frene dokunduğum anda arka teker kaydı ve bu konuda çok beklememeye karar verdim.

Diğer bir konu da telefon tutucu.. Kullanan var mıdır aramızda? Ya da bunun dışında bir alternatifimiz var mıdır acaba?
    https://gw250inazuma.com/index.php?m...products_id=48

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selam dostlar nc 700x imi kısmet olursa bu hafta sonu takaslaytacagım inazuma f ile

takaslayacagım abi buralardamı bilmiyorum . fakat motor 20000 km 2015 f model mavi beyaz servis bakımlı 14750 tl sayıyoruz.
    ben bu motoru satarken zorlanırmıyım ?

amacım takaslayım bu motoru 1-2- ay kullanıp sonra satıp scooter e gecmek

Motosikleti
    2014 ybr esd
    zorlanırsın.ayrıca büyük hata yaparsın.bence...
    antilop_skul bunu beğendi.

http://www.feyizoglu.com/Smartphone-...n_50678.html#0

Lastik konusunda Michelin i bilemem ama metzeler islak kuru zemin her ikisinde de beni memnun etti. Telefon tutucu gidon da yer olmadığı icin aynaya monteli modelden kullandım.
    selsa bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorlanırsın.ayrıca büyük hata yaparsın.bence...
    Hata degil benim icin nakite sikistigim icin takasa girdim yoksa nc nin yerini tabiki tutmaz
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Az dikkat çeksin diye branda örtüyorum, brandayı örtünce daha devasa ve müthiş bir motosikleti saklıyormuşum gibi oluyor.
    memory_mh bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA

İzmir Karşıyaka'dan selamlar
    Bir hafta oldu memnunum, motora yeni başlayacak arkadaşlara zor geleceğini düşünüyorum ama tercih edilebilir.
    Ben başlangıç motorumu maxi scooter seçmiştim, keşke bunla başlasaymışım dedim.
    2. el aldığım için haliyle bazı soru işaretlerim var.
    Yetkili servis önceliğim ama başka güvenilir servis var mı önereceğiniz?
    Topcase olarak en yakışan hangi modeli önerirsiniz bu arada?
    yusufbaris bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)