Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sozerken , bu ses motoru ilk çalıştırdıktan 1 dk sonra rolanti düşmeye başlayınca beliriyor ve hemen hemen yine 1 dk sonra kayboluyor, yada motor sıcakken stop ettikten 1 saat sonra çalıştırıldığındada aynı ses beliriyor. Belkide normal bir sestir ama işte tecübe çok olmayınca baka kalıyoruz.( bu ses ekzantrik zinciri olabilirmi?)

Birde 2. Viteste gazı kapatınca bir zırıltı duyuyorum ama aynı sesmi bilmiyorum belkide arka zincirden geliyodur. Zincir gergisini kontrol ettim gergi normal.

Belkide bu seslerin hepsi normaldir ama motor işinde yeni olunca kafaya takılıyor, şu işi ilmi ile bilen biri varsa bizi bi aydınlatsın lütfen, egzoz mu ? ekzantirik zincirimi? Nedir durum?
    Çok fazla takma kafaya sürüsünü engelleyen bir durum yok ortada. İlla sesin kaynağını bulacağım diyorsan da servise gidip durumu iyice izah et veya iyi bir ustaya anlat. Birincisi ben usta kadar iyi bilemem sonuçta kullanıcıyım sadece ikincisi de tam olarak aynı ses mi geliyor bundan emin değiliz. Daha önceki sayfalarda okuduğuma göre egzoz sisteminden olması muhtemel. O arkadaş garantiden değiştirtmişti. İstersen sen de öyle bir yola başvurabilirsin
    yusufbaris bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İnazuma F
    selam arkadaşlar,
    geçen hafta inazumayı teslim alabildim. 350 km yol yaptım. oldukça keyifli görünüyor...herkese iyi sürüşler.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Sozerken , bu ses motoru ilk çalıştırdıktan 1 dk sonra rolanti düşmeye başlayınca beliriyor ve hemen hemen yine 1 dk sonra kayboluyor, yada motor sıcakken stop ettikten 1 saat sonra çalıştırıldığındada aynı ses beliriyor. Belkide normal bir sestir ama işte tecübe çok olmayınca baka kalıyoruz.( bu ses ekzantrik zinciri olabilirmi?)

Birde 2. Viteste gazı kapatınca bir zırıltı duyuyorum ama aynı sesmi bilmiyorum belkide arka zincirden geliyodur. Zincir gergisini kontrol ettim gergi normal.

Belkide bu seslerin hepsi normaldir ama motor işinde yeni olunca kafaya takılıyor, şu işi ilmi ile bilen biri varsa bizi bi aydınlatsın lütfen, egzoz mu ? ekzantirik zincirimi? Nedir durum?
    Merhaba ,

(Forumda bir arkadaşta daha duymuştum.Motor rölantideyken sanki iki teneke bir birine vuruyormuş gibi bi ses çıkıyo demişti.ve katalizatörden kaynaklandığını söylemişti.O bilgi ışığında servise gidip konuşmuştum.)
    Katalizatör (Katalitik Konvektör) parçasını serviste garanti kapsamında değiştirdiler.
    Katalizatör derken egzoz borularını nerdeyse komple değiştirdiler.Servisin dediğine göre yaklaşık fiyatı 3000 Tl bu parçanın.Neyseki motorun garantisi devam ediyordu

Ve motorun sesi yerine geldi şükürler olsun.Çünkü çok moral bozucu bi durumdu.Kimisi motorunda herhangi bir ses gelmesine tahammül edemez.Bende onlardan biriyim.Hatta bisiklet sürerken bile ses takıntım vardı

Ama senin problemin aynı mı bilmiyiroum ama servise götürmekte fayda var.
    Mirkuza bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    [QUOTE=yusufbaris;3634195]Merhaba ,

Kardeş sendeki garantiden değişmiş aynı sesmi emin değiliz peki seninkinde ses sürekli varmıydı ???

Motosikleti
    R125 >> MT25
    selamlar ,inazuma 120km hızla giderken kaç bin devir çeviriyor, bağırmadan rahat yol alabiliyormu ?

Motosikleti
    MT-07
    Benim inazumadaki ses sürekli değil motor ilk çalıştığında 1 dk sonra ısınarak rolantiyi düşürdüğünde belirginleşiyor sonra hemen hemen 1 dk sonra ses kesiliyor. Bulunduğum şehirde servisi olmadığı için telefonda tarif ettim motor yağı motorun içindeki zincire ulaşana kadar ses gelmesi normal dedi ama yinede için rahat etmiyorsa getir bakalım dedi. Motor ısındıktan sonra öyle bir ses duymuyorum , belkide normal doğasında olan bir sestir

Burakmetu 110-120 ile rahat gidiyor, tam bakmadım ama sanırsam 9-9500 devirde ama 120 yi geçince huzursuz oluyorsun hele 140 ı geçince zaten motor çok zorlandığını hissettiriyor.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar Yeni İnazuma F almayı düşünüyorum. Bende şuan CBF 150 var motoru değiştirmemin nedeni uzun yolu seviyorum ve yanlız da gitmiyorum uzun yola biri oluyor muhakkak iki kişi çekmiyor benim motorum. En fazla 75-80 yapıyor. İnazuma'yı aldıktan sonra aynı sorunla karşılaşır mıyım acaba siz kullanıcıları olarak bilgi verebilir misiniz çekişi nasıldır bayılıyormu falan?. Ben 85 kiloyum arkadaşımda bi o kadar var topcase falanda olacak dolu dolu yani.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    [QUOTE=Mirkuza;3634219]
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Kardeş sendeki garantiden değişmiş aynı sesmi emin değiliz peki seninkinde ses sürekli varmıydı ???
    İnce bi ses sürekli geliyodu.Ama hız arttıkça tabiki duymuyodum o sesi.Ama rölantideyken sürekli geliyodu ses.Ve arkadaşlar senin motorun sesi 1 ayda değişti falan diye dalga bile geçiyolardı inazumayı kötülemek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Alıntı Salih KÖSALİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Yeni İnazuma F almayı düşünüyorum. Bende şuan CBF 150 var motoru değiştirmemin nedeni uzun yolu seviyorum ve yanlız da gitmiyorum uzun yola biri oluyor muhakkak iki kişi çekmiyor benim motorum. En fazla 75-80 yapıyor. İnazuma'yı aldıktan sonra aynı sorunla karşılaşır mıyım acaba siz kullanıcıları olarak bilgi verebilir misiniz çekişi nasıldır bayılıyormu falan?. Ben 85 kiloyum arkadaşımda bi o kadar var topcase falanda olacak dolu dolu yani.
    Bende de Cbf150 vardı inazuma öncesinde.27000 km kullandım sattım.Çok iyi bi motordu.Değiştirme nedenim uzun yolda olan yetersizliğiydi.
    Uzun yolda tırlar bile solluyodu yani 75-80 km lerle gidince.Tırın sollaması çok moral bozucu oluyodu cidden.
    İnazumada bunların hiçbirisini yaşamazsın.
    Çekişinde hiçbir zaman sorun yaşamadım.Tabiri caizse köpek gibi çekiyo
    Artçı konforu da gayet iyi.Bende uzun yolda artçılı gittiğim için biliyorum.
    Mirkuza ve Salih KÖSALİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    yusuf barış kardeşim çok teşekkürler cevapların için. Benim yaşadığım ses devamlı değil motor ısınırken geliyor ve ısınınca kesiliyor. Muhtemelende normal bir ses bu ama pimpirikli olmak zor

Motosikleti
    İnazuma
    sozerten kardeşim çantaları nereden aldın?

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı bortchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sozerten kardeşim çantaları nereden aldın?
    Eskişehirden kardeşler motordan aldım. tanıdık olduğu için toptan bi fiyat çıkardı haberiniz olsun

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar merhaba bende hayırlısı ile Suzuki Inazuma GW250f aldım en sonunda baya bir bekledim ama sonunda aldım kazasız belasız. Öncelikle herkese hayırlı olsun yeni alan arkadaşlara. Benim sorum bende lastikleri değiştirmek istiyorum forumda değiştiren arkadaşlar var hangi marka ve model kullanıyorsunuz veya ne tavsiye edersiniz.
    2move bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bu sabah Ankara Eryaman'da gördüğüm topcaseli, fosforlu yelekli, beyaz inazuma sahibi forumda mı acaba?

Motosikleti
    MT-07
    Kardeş hayırlı olsun kullandıkça kaliteyi,konforu göreceksin ve başka motora bindiğinde yaa ben ne kullanıyormuşum diyeceksin.
    Sana şimdi koruma takozuda lağzım ben nette gezinirken bir site buldum , zannedersem bu site çinde sahibinden.com gibi bir site. Güvenirliği hakkında bir bilgim yok onu belirteyim ama suzuki haojue gw250 , gw250s , gw250f parçaları si sürü var ve haojue üretimi orjinal olanlarda var.Site biraz yavaş ve bazen linkleri açmıyor ama çok acayip ve uygun fiyatlı.

http://www.allytao.com/index.php/item/41798140477
    http://www.allytao.com/index.php/item/41407088361
    http://www.allytao.com/index.php/item/42179091580
    http://www.allytao.com/index.php/taobao/list1?keyword=gw250f&cateid=&page=3

Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende hayırlısı ile Suzuki Inazuma GW250f aldım en sonunda baya bir bekledim ama sonunda aldım kazasız belasız. Öncelikle herkese hayırlı olsun yeni alan arkadaşlara. Benim sorum bende lastikleri değiştirmek istiyorum forumda değiştiren arkadaşlar var hangi marka ve model kullanıyorsunuz veya ne tavsiye edersiniz.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    çok sağolun ama öncelikli düşüncem lastik bu konuda yardımlarınız ve tecrübelerinizi aktarmanızı bekliyorum.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    çok sağolun ama öncelikli düşüncem lastik bu konuda yardımlarınız ve tecrübelerinizi aktarmanızı bekliyorum.
    Lastiklere takma bence. Üzerindeki lastikler gayet yeterli. Ama bütçe sorunum yok, bir tık daha iyi lastik kullanayım diyosan bilemem.

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Lastikler berbat. Asla yeterli değil. Ancak pist gibi çok iyi asfaltta, o da kuru zemin olması şartıyla tutar. Islakta ise TRT3'teki Artistik Patinaj yayınlarını aratmazsınız motorun yaptığı hareketler yüzünden. Bu iş bütçeyle alakalı değil sizin hayatınızla alakalı. Motosiklette lastik bir arabadaki lastikten çok çok daha önemlidir. Hata şansınız yok çünkü. Karşınıza aniden bir şey çıktığınızda lastiğinizin hatalarınızı affetmesi lazım. IRC böyle bir lastik değil. Güneşli ve ılık bir havada, 35 kilometre yol yaptıktan sonra önüme atlayan bir arabada gazı kapatıp frene dokunduğum anda (sıkmaya henüz başlıyorken, tam sıkmadım bile) önden bırakan bir lastik. 35 kilometrede de ısınmayacaksa at o lastiği çöpe. Yağmurlu hava tecrübelerimi yazmıyorum bile. Korku filmi... Tamam İzmir'in asfaltı buz pisti gibi, berbat. Ama Türkiye'nin genelinde bu iş böyle. Bridgestone Battlax BT45 kullanıyorum çok memnunum. Metzeller'in de bir lastiği var ölçüleri tam tutan. Onun dışında Pirelli Rosso II var ama ön lastiğin yanağı birebir değil. 1 cm daha kısa. Sizin tercihinize kalmış bu kısım. "Yahu sen ne kadar iyi kullanıyorsun, ne kadar motorun hakkını veriyorsun ki IRC'ler sana yetmeyecek. Senin seviyende sürüş için yeter. Boşver." minvalinde söylenen laflara sakın kulak asmayın. Lastikleri değiştirin, sürüşünüz ve motosikletten altığınız zevk artsın. Hayatta kalma şansınız da aynı şekilde...
    reverse, Sokollu, 2move ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    85mm ben de sizin gibi düşünüyorum.
    Lastikler yeterli deniliyor neye gore kime gore? Zaten yetmeyecegi durumu gormemek icin degistiriyoruz. Bir kez ani fren yapmaniz gerekir o anda da lastik yolu tutmazsa gecmis olsun.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar lastik konusunu suzuki türkiye ile görüştüm, teknik bilgisi olan birisi tüm sorularımı cevapladı
    önlere 110/80-17 değilde 110/70-17 takılırsa
    - Lastiğin zemin ile jant arasındaki mesafe 11 mm yani yaklaşık 1 cm kısalacak
    - Konfordan ödün vereceksiniz
    - Ağırlık merkeziniz değişecek
    - Lastiğin çapı değişecek ve Km sayacınız doğru çalışmayacak
    siz yinede orjinal ebat olan 110/80-17 den şaşmayın denildi.
    CFÇ4137 bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Arkadaşlar lastik konusunu suzuki türkiye ile görüştüm, teknik bilgisi olan birisi tüm sorularımı cevapladı
    önlere 110/80-17 değilde 110/70-17 takılırsa
    - Lastiğin zemin ile jant arasındaki mesafe 11 mm yani yaklaşık 1 cm kısalacak
    - Konfordan ödün vereceksiniz
    - Ağırlık merkeziniz değişecek
    - Lastiğin çapı değişecek ve Km sayacınız doğru çalışmayacak
    siz yinede orjinal ebat olan 110/80-17 den şaşmayın denildi.
    Suzuki Türkiye yetkilisine inazumanin km saatinin arka tekerden calistigini soyleseydin keske

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)