Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı naptinoisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğimden sordum arkadaşa,bir haftadır cevap yazamadı,hala bekliyorum ben de.
    Ben de bir inazuma almak üzereyim fakat acemiyim,motoru kullandım da,acemiye gelmez demenizin sebebi ağırlık mı ?
    Bence ağırlığından dolayı gelemeyeceğini düşünmüştür arkadaş benim de düşündüğüm gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbf150
    Bu sorunun cevabını benden beklediğinizi şimdi farkettim,
    Siz açıklayın da bilelim,cidden merak ettim.
    Ama buna cevap veremem inazumaya elimi dahi sürmedimki bileyim.
    Hoşuma giden bir alet, sadece araştırıyorum
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Valla okudum okudum araştırdım,ağırlığı dışında eleştiri bulamadım neredeyse.Acemiye gelmeyeceği konusunda şüphelerim vardı,ama yine de mantığıma en çok yatan motor olduğu için bugün ikinci el olarak almış bulunmaktayım.Zaman gösterecek bakalım
    sunset77 bunu beğendi.

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    ilk saffetin garajında gördüm bu motoru ...sora bi arkadaş söyledi deneme sürüşü yapmış övdü motoru sora nette izledim: altın elbiseli adamın videosu var 250cc vitesli motorları kullanıcılarına değiştirip kıyas videosunu izledim ... ve benim motorum bu dedim sonra geldim bu 145 sayfaya özetle baktım ... motoru daha canlı görmedim ama aşık oldum sayılır LAKİN......

1-) 250 CC MOTOR a göre 11 bin her şeye ramen çok PAHALI DEĞİLMİ ? (600 lük makine alınıyo o paraya)
    2-) bu motoru 2. el aldım diyelim ... debriyaj bitti diyelim yada yürür aksamından önemli bi tamir gerekti
    bayrampaşa - esenler - g.p.paşa eyüp . çevresinde herhangi bir eli ayağı düzgün motorcuya gittiğimde bu motoru yedek parçasını takıp
    tamirini yapabilecekmi ??? Yoksa sadece ist avr. yakası yetkili bayisine götürüp o tek dükkanda ne derlerse tmm abi diyerek teslim mi olacağım
    yeri bana uzak olduğu için motoru orda bırakamayıp başında bekleyip paramla ..daha önemlisi zamanımı harcayıp orada üzülecek miyim
    bunu hiç düşündünüzmü ? yedek parçaların fiyatlarına hiç baktınızmı ? çok pahalı bi konfora sahip olup pişman olurmuyum...
    seyyid47 bunu beğendi.
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    kullanıcı arkadaşlara bir sorum var, florya batuhan motorda defalarca inceledim inazumayı binme şansım olmadı ama bir kaç kez artçılı oldum, konforuna, ergonomisine söyleyecek söz yok, ve bu motor benim alıcı radarımda fakat, son sürat ile alakalı kafamda soru işaretleri var, cbr 250 ile bir karşılaştırmaya gitmek istemiyorum fakat, ister istemez, uzun yolda sabit sürat sıkıntısını yaşamamak için aklıma takılıyor, inazuma'nın 150km'de takıldığını biliyorum, bunu aşmak için dişli oranlarıyla oynasak yeterli olur mu? Deneyen var mı? Uzun yolda artçıl ile yüklü kaç km süratle sabit gider bu alet? Dişli değiştirmenin yanı sıra başka iyileştirmelerle sürat artırılabilinir mi? Uzunca kullanmış motosikletli arkadaşların cevaplarını bekliyorum, lütfen kullanıcısı olmayan arkadaşlar polemik yaratmasınlar.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    İlk defa bugün yakından gördüm inazumayi. Korna düğmesine kadar kalite kokuyor :-)
    sunset77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk saffetin garajında gördüm bu motoru ...sora bi arkadaş söyledi deneme sürüşü yapmış övdü motoru sora nette izledim: altın elbiseli adamın videosu var 250cc vitesli motorları kullanıcılarına değiştirip kıyas videosunu izledim ... ve benim motorum bu dedim sonra geldim bu 145 sayfaya özetle baktım ... motoru daha canlı görmedim ama aşık oldum sayılır LAKİN......

1-) 250 CC MOTOR a göre 11 bin her şeye ramen çok PAHALI DEĞİLMİ ? (600 lük makine alınıyo o paraya)
    2-) bu motoru 2. el aldım diyelim ... debriyaj bitti diyelim yada yürür aksamından önemli bi tamir gerekti
    bayrampaşa - esenler - g.p.paşa eyüp . çevresinde herhangi bir eli ayağı düzgün motorcuya gittiğimde bu motoru yedek parçasını takıp
    tamirini yapabilecekmi ??? Yoksa sadece ist avr. yakası yetkili bayisine götürüp o tek dükkanda ne derlerse tmm abi diyerek teslim mi olacağım
    yeri bana uzak olduğu için motoru orda bırakamayıp başında bekleyip paramla ..daha önemlisi zamanımı harcayıp orada üzülecek miyim
    bunu hiç düşündünüzmü ? yedek parçaların fiyatlarına hiç baktınızmı ? çok pahalı bi konfora sahip olup pişman olurmuyum...
    3 daha veririm 600 lük alırım mantığıyla hiç bir makinayı alamazsınız onun üstünede 3 koyar 1000 lik alırsınız fiyatı belirleyen cc ise tabi. Herkesin cebine ve zevkine göre. Herşeyin cc olmadığını gösteren bir makinadır inazuma ve parasını sonuna kadar hakediyor, dogrusukru arkadaşında dediği gibi korna düğmesine kadar kalite kokuyor ve arkadaşın motosikleti görüp ta buraya gelip yazmasını gerektircek heyecanı veriyorsa o motosiklette vardır bir şey aga.
    dogrusukru, sunset77 ve hititarslanı bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung GT-250
    BENİM DERDİM BÜYÜK cc değil hız yapmak da değil 250 CC pazarı neden bu kadar pahalı ve kısıtlı 250 cc sınıfında fiyat/performans oranı hesabı yapıldığında tek seçim inazumamıdır ?... bu yaza 2. elden almayı düşünüp bahsedersek 4500 - 5000 E temiz bir CBF 250 Mİ ALMALI 9 9.5 BİN E İNAZUMAMI aralarında % 100 fiyat farkı var yani inazumayı fiyat/performans analizi yaparak 250 cc de hangi motor ile kıyaslayabilirsiniz... uzun lafın kısakı 10 binim yok 5 var 250 cc de hangi motora bakılmalı...
    2-) yedek parça ile ilgili sorum hala geçerli ..kullnıcılarından yorumlar bekliyorum

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Merak ettiğimden sordum arkadaşa,bir haftadır cevap yazamadı,hala bekliyorum ben de.
    Ben de bir inazuma almak üzereyim fakat acemiyim,motoru kullandım da,acemiye gelmez demenizin sebebi ağırlık mı ?
    Forumu çok sık takip etmediğim için şimdi görüyorum sorunuzu. Motorunuzu almışsınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Acemiye gelmez deme sebebim ağırlığıydı. Motoru, motor gücü ile idare etmeyi öğrenmeden bu ağırlıkta bir motoru kullanmak zor olacaktır diye düşünüyorum. Acemiyi motordan bile soğutabilir. Acemilikte önceki motorum regal raptorada düşük hızda veya durduğum sırada motoru kontrol edemeyip yere bırakmak zorunda kaldığım olmuştu. Sizin de başınıza aynı şey gelebilir.

Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu çok sık takip etmediğim için şimdi görüyorum sorunuzu. Motorunuzu almışsınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Acemiye gelmez deme sebebim ağırlığıydı. Motoru, motor gücü ile idare etmeyi öğrenmeden bu ağırlıkta bir motoru kullanmak zor olacaktır diye düşünüyorum. Acemiyi motordan bile soğutabilir. Acemilikte önceki motorum regal raptorada düşük hızda veya durduğum sırada motoru kontrol edemeyip yere bırakmak zorunda kaldığım olmuştu. Sizin de başınıza aynı şey gelebilir.
    Hocam iyi dilekleriniz için teşekkürler,çarşamba günü aldım,dün sabah da trafiğin olmadığı saatlerde yola çıktım yavaş yavaş,zaten güvenli sürüş eğitimi de almıştım baya faydası oldu.Yaklaşık 100 km yol yaptım.Ağırlık park vs. gibi manevralarda zorlasa da düşük hızlarda neredeyse ayağımı yere koyma ihtiyacı bile hissetmiyorum,fren dengesi de önceki kullandığım vitesli motorlara göre çok iyi geldi. Mutlaka bir ara düşeriz,zaten motor koruma demiri var ayrıca benden önce de ufak bir yatması var Bakalım,gitgide daha da çok alışırım inşallah..

Motosikleti
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENİM DERDİM BÜYÜK cc değil hız yapmak da değil 250 CC pazarı neden bu kadar pahalı ve kısıtlı 250 cc sınıfında fiyat/performans oranı hesabı yapıldığında tek seçim inazumamıdır ?... bu yaza 2. elden almayı düşünüp bahsedersek 4500 - 5000 E temiz bir CBF 250 Mİ ALMALI 9 9.5 BİN E İNAZUMAMI aralarında % 100 fiyat farkı var yani inazumayı fiyat/performans analizi yaparak 250 cc de hangi motor ile kıyaslayabilirsiniz... uzun lafın kısakı 10 binim yok 5 var 250 cc de hangi motora bakılmalı...
    2-) yedek parça ile ilgili sorum hala geçerli ..kullnıcılarından yorumlar bekliyorum
    125 cc: 4000-4500
    250cc: 10000-12000
    600cc: 19000-22000
    1000cc: 30000- 40000

0 fiyatları ortalama bu civarlarda dolaşıyor aklıma gelen ymaha-suzuki-honda aralarında kabataslak tahmini fiyatlar verdim. Bu bağlamda 250 sınıfı uçuk bir rakam çıkmıyor. Neyse sizin sorunuza gelelim f/p oranınında 250 cc sınıfında en iyisi inazuma benim görüşüm. 2.el 5000 e hurda hyosung bulabilirsiniz ki 0'ı inazumadan pahalı yedek parçalarda suzuki adına konuşabilirim sadece "kol gibi" ön maşanın bir tanesi 2800 civarı benzin deposu 3000 tl civarı falan. Son olarak 250 cc sınıfı Türkiyede kısıtlı bunda markaların ticari hedefleri sözkonusu. Türkiyede en iyi motor 600-1000 dir mantığıyla alım yapıldığı için üreticiler türkiyeye pek mal getirmiyorlar. 3 büyük markadan dünyaya satıpta türkiyeye getirmediği bir sürü motosiklet var.

Motosikleti
    Cbf150
    Hayırlı olsun foto yokmu
    Valla okudum okudum araştırdım,ağırlığı dışında eleştiri bulamadım neredeyse.Acemiye gelmeyeceği konusunda şüphelerim vardı,ama yine de mantığıma en çok yatan motor olduğu için bugün ikinci el olarak almış bulunmaktayım.Zaman gösterecek bakalım
    kaç km'de kaça maloldu
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun foto yokmu

kaç km'de kaça maloldu
    Teşekkür ederim,foto falan çekmeye pek fırsatım olmadı.
    2013 model 8600 km'de aldım,aksesuar paketi yapılmış ilk alındığında.9250'ye aldım. Ufak bir düşmesi ve buna bağlı ön çamurluğunda ufak bir çiziği mevcuttu.

Motosikleti
    hyosung GT-250
    tşk aranel...
    ben şimdi 2800 e aldığım mondi MC 150 imle 3 yıldır mutluyum.... debriyaj bitti iş yerimiz ara sokağında bi ustaya bırakıp öğlen alıyom ne kadar usta 50 tl hava filtresini değiş 20 tl vs. gibi.. 100 km de 3.3 lt. ile beni A noktasından B noktasına yol açıksa 90 / 100 km hızla rahatça götürüyo LAKİN...:
    bana 5 yıl önce abi kaç basıyo bu diyen ...3 yıl önce motoru nereye bırakıyon abi .. geçen yılda yağmur yağınca napıyon abi diyen çocukların altlarında 600 RR NC 700 falan var bende 2006 da bi ara cbf 250 olmuştu ekmeğini yemiş bi motor alığımın farkına çok geç varmıştım zinciri kopmuştu 90 tl balata yan sanayi 80 falan o tarihe 2 ayda 1000 tl içeri giriştim .... şimdi bu yaz şun mondiden kurtul bi japona bin bi kabumdan çıkayım diyom ama yok arkadaş .. cbf 150 nin sıfırı 5000 2. el 8 bin km yapmış olanı 4500 şaka gibi 250 sinin pazarı yok inazumasıda 11 bin ... en iyi sen hiç kaşınma mehmet diyom arada ... ama arayışlar hep devam ediyor... derdime çare a dostlar.. bu arada tarzım naked

Motosikleti
    15 güne inazuma inşallah :)
    selamlar,10.000 max 10.500 motor bakıyorum 184 125 kg civarlarında bir insanım.suzuki inazumaya ciddi ciddi 4-5 gündür inceliyorum.acemi motorcuyum ehliyetimi 10 gün sonra alacağım yaşım 22.

motoru sıfır almak istiyorum bayii ye gittiğimiz de ne kadarlık bir indirim alabiliriz ?,honda telefonda pcx için 300 400 tl fiyat kırıyor.suzuki de 10 bin tl ye almamız mümkün mü ?.çünkü ben direk nakit alacağım adamların önüne parayı koyucam .plaka ruhsat sigorta işlerini kendim halledebilir miyim ?,tanıdık galerici bir abimiz var o konuda ona danışabilirim belki cevaplarsanız çok sevinirim.ciddi ciddi almayı düşünüyorum .

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı mdckr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,10.000 max 10.500 motor bakıyorum 184 125 kg civarlarında bir insanım.suzuki inazumaya ciddi ciddi 4-5 gündür inceliyorum.acemi motorcuyum ehliyetimi 10 gün sonra alacağım yaşım 22.

motoru sıfır almak istiyorum bayii ye gittiğimiz de ne kadarlık bir indirim alabiliriz ?,honda telefonda pcx için 300 400 tl fiyat kırıyor.suzuki de 10 bin tl ye almamız mümkün mü ?.çünkü ben direk nakit alacağım adamların önüne parayı koyucam .plaka ruhsat sigorta işlerini kendim halledebilir miyim ?,tanıdık galerici bir abimiz var o konuda ona danışabilirim belki cevaplarsanız çok sevinirim.ciddi ciddi almayı düşünüyorum .
    inazuma yı ikinci el almanı tavsiye ederim. öbür türlü orta sehpa falan filan hep paket halinde artı ücrete tabi. kesinlikle sıfır alma. hatta bulunduğunuz yerde bir inazuma sahibinden kullanma noktasında ricada bulun motorun nasıl olduğunu hisset. bu şekilde daha sağlıklı karar verirsin.

Motosikleti
    2014 de eklenecek olan renkler.

seyyid47 bunu beğendi.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    2014 te yeni kasa gelmeyecekmi??

Motosikleti
    Gelmeyecek maalesef

Motosikleti
    CB500 F
    motorcu48 ve sunset77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)